Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość majka2569
Droga Zaniepokojona. Ja osobiscie uwazam ze to za duza dawka hormonow. Ale zastanawia mnie dlaczego Ty wzielas postinor skoro bierzesz tabletki antykoncepcyjne? Nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2569
Do zdenerwowana. Na temat dzialania postinoru sa rozne zdania. Twoj lekarz ma zdanie odmienne. Ale ja go wcale nie neguje. Kazdy organizm jest inny kazdy inaczej reaguje. A to co napisalam to wiadomosci ze statystyk:czyli jak najczesciej dziala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona_
Wzięłam postinor ponieważ zdarzyło mi się niestety zapomniec o dwóch tabletkach i nie miałam ciągłości.. wydaje mi się że troche spanikowałam ale wolałam to wziąź i miec pewność.. Obawiam się własnie że przesadziłam z tą dawką hormonów ale nie odstawiłam Diane ponieważ w ulotce pisze że postinor nie stanowi przeciwskazania do dalszego stosowania innego hormonalnego środka antykoncepcyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2569
do Zaniepokojona:) Posluchaj ja osobiscie uwazam ze jest to bardzo duza dawka hormonow ale nie wolno przerywac tabletek w srodku miesiaca bo organizm jeszcze bardziej oszaleje. Ja bym je zjadla do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona_
No tak teraz to już nie ma sensu przerywać ich brania tym bardziej że do końca opakowania zostały mi już tylko 2 tabletki :-) no i później czekanie na okres mam nadzieje ze sie zjawi szybciutko bo niestety miałam wtedy dzień płodny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona_
Majka a co Ty o tym sądzisz? :-) Moge być w ciąży, jeśli miałam wtedy dzień płodny, postinor zazyłam 19 godz po stosunku a wcześniej brałam tabletki antykoncepcyjne choć zdarzyło mi się przez pewne problemy zapomniec o dwóch:-( Myslisz że są szanse żebym nie była..? Obecnie boli mnie podbrzusze i plecy no i czasem zaciska mnie w klatce piersiowej ale to pewnie przez tą dużą dawke hormonów. Co o tym myslisz? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foki
Dziewczyny po 80 dniach niepokoju w koncu zaswiecilo dla mnie słonce!!!!!!!Dostałam okres!!!!!! Jest bosko chociaż to prawdziwy potop.Pozdrawiam i zycze wszystkim odwiedzajacym te strone,tego co ja dzis czuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijaijaijaija
Ja też niedawno wziełam Postinor i juz powinam mieć okres tzn. z 5 dni temu i nie mam, i już sie martwie :( Pierwszą tabletke wziełam na drugi dzien po wpadce i drugą po 12 godzinach a testu ciażowego jeszcze nie robiłam, plis odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijaijaijaija
ile wam sie okres spóźniał????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie spoznial kolo 2 miesięcy,ale w koncu w sobote dostalam :) to byl prawdziwy potop-nie wiadomo kiedy,nie wiadomo skad..... na szczescie juz jest normalny i powolutku sie konczy :) :) pozdrawiam :) PS. nie martw sie i nie denerwuj,PO naprawde porzaaaaaadnie rozregulowuje cykl!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurka2
FOKI, NO GRATULUJĘ!!!!!!!naczekałaś się, to trzeba przyznać:]ale jaki efekt jak juz się doczekałas, nie?:]teraz trochę powspieramy dziewczyny, które ciągle czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijaijaijaija
Owiedka 21 a robiłaś wczesniej test ciazowy??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2569
Do zaniepokojona--> ja uwazam ze choc nawet mialas wtedy dni plodne to raczej nie zaszlas w ciaze. Mimo wszystko mialas ochrone i w postaci tabletek i postinoru. Mysle ze to malo prawdopodobne. Ale zawsze mozliwe. ALe badz dobrej mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foki
laurka2- ja chcialam ci podziekowac za to ze gdy mialam problem to mnie wspieralas!Dzieki tez magdzie20 ,Lyni,pozdrawiam tez całą resztę!!!!!!!!!! Teraz bede sie dzielic moimi przezyciami z innymi i wspierac tak jak mnie wspierano!!!!Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foki
do ijaijaijaija-niepiszesz w jakim dniu cyklu miałaś wpadkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijaijaijaija
wpadka była 3 dni po okresie czyli chyba dni niepłodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojonabardzo
dzieki majka za inf tak wlasnie myslalam ze nie jestem w dniach plodnych ale niestety to dopiero okarze sie jak dostane okres a i to nie wiem kiedy narazie od poniedzialku caly czas mi wystepuje plamienie i to takie po kropelce nie wiem kiedy to sie skonczy troche mniej sie stresuje ale mam przeczucie ze bedzie dobrze tylkoo ze jakos do konca nie moge w to uwierzyc nie wiem dlaczego moze dlatego ze przydazylo mi sie to pierwszy raz ale staram sie o tym nie myslec ciagle mam jakies zajecie wiec nie pozwala mi na myslenie o tym co sie stalo jak myslicie jak mialam wpadke 25 marca to czy kolo 9 10 kwietnia juz wyjdzie cos na tescie ciazowym????????????????????????????????????pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaska
majka mam wielka prosbe wspominalals ze twoja mma jets ginekologiem czy moglbys zaptac o tabletki MICROGYNON 21 dostalalam je od ginekologa ale dlatego p oprotu chcialam tansze kazallao sie ze kosztuje 9 zloty troche mnie to przeraza bo rtakie tanie....ale slstzlalamz e tabketki to tabletki i ryzyko zajscia w ciaze przy kazdym wyniosui 1% obojetnie czy kosztuja 40 zloty czy 10 zloty.......czy mogabys zapytac co sadzi o tych tabletkach prosba wielka:*:**:*:pozdrawiam dziewczynki ja czekam na 2 okres po psotinorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2569
Do Zaniepokojona Bardzo--->na tescie Quick vue" wyjdzie Ci juz 1 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka2569
Do Kasia--->kazde tabletki tak samo chronia przed ciaza.Cena nie swiadczy o ich skuecznosci. Na rynku sa tez tabletki za dwa zlote bo sa refundowane i tez sa bardzo skuteczne. Jedyna wada tabletek tanszych jest to iz mozna po nich przytyc ale to tez nie dotyczy kazdej dzewczyny(cecha osobliwa). Ja radze sprobowac przez miesiac i zobaczysz Ci Ci beda odpowiadac. Skuteczne sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foki!!! No w końcu cieszę się z Tobą:)), mam nadzieję że teraz będzie już OK i dalej wszystko będzie regularnie:), mnie skończył się już 2 okres, drugi był parę dni wcześniej, trochę mi nie na rękę było;), bo chłopak przyjeżdża i dni płodne będą wcześniej :/. No ale nic , muszę w końcu się zebrać i pójść do ginekologa po tabletki, żeby więcej stresów nie było. Bo przeszedł etap niepokoju i nie zrobiłam jeszcze tego co miałam czyli zacząć zażywać tabletki, wrrr. A co do Owiedki też gratuluję, a resztę proszę o cierpliwość. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Somebody someone
Ten proch dziala - to moge dzis wesolo powiedziec :) Mielismy z dziewczyna bardzo pechowa wpadke, ale zrobilismy natychmiastowa akcje i juz po 1,5/2h bylo po pierwszej tabletce (dla pewnosci 12h pozniej druga). Stresu jak cholera, ale po jakichs 5 dniach moje kochanie dostalo okres (niestety, dosc bolesny - o tym zreszta jeszcze pozniej), nazwijmy go "po postinorowym" (jak tu czesto na forum sie to pojawialo :) Miesiac pozniej rowniutko kolejny i dzis po kolejnym miesiacu nastepny. Zrobilismy tez 3 razy test ciazowy (Quick View - jeden z szybszych i czulszych), po 6 dniach, po 2 tygodniach i po 2 miesiacach. Dla pewnosci badania krwi na beta-HCG - wynik ponizej 1,2 (jeden przecinek dwa) gdy w 2 miesiacu ciazy jest to juz 11500 - 110000 (tysiace i setki tysiecy :) jakichs tam jednostek :) Proch jest strasznie silny - obecnie ma wplyw na trzecia z rzedu miesiaczke. Jaki - nie wiem, ale tak rowno to nigdy moje kochanie nie mialo. Im szybciej wziety tym lepiej - mowi sie ze jak sie wezmie tam w pierwszych dwoch godzinach to mozna wziasc tylko jedna tabletke - IMHO nie ma co sie szczypac i lepiej wziasc zawsze dwie - bolec i tak kurde niestety bedzie, a przynamniej pewnosc wzrasta. Ok, pewnie padnie pytanie czemu wogole sie tu wypowiadam (szczegolnie zem facet). Coz, jak juz pisalem stres ogromny i wlasnie tu na forum wypowiedzi troche mnie uspokajaly, niektore jednak byly na tyle niedokladne czy wypisane przez bojownikow-jedynej-slusznej-religii, ze potrafily zestresowac. Niech to bedzie wiec moje hmm... "wynagrodzenie" (a z drugiej strony egoistyczne Katharsis :) i jednoczesnie ukojenie dla innych - POSTINOR DZIALA, WPADKA BYLA EWIDETNA, BACHORA NIEMA! Tylko trzeba to szybko sobie zalatwic i przyjac - ale dzwoncie poprostu do lekarzy z ogloszen, my obdzwonilismy chyba z 20, po plejadzie nieaktywnych polaczen i narwancow ryczacych do sluchawek ze to jakies podejrzane tabletki, trafilismy w koncu na lekarza, ktory od reki machnal recepte, a proch dostepny jest w kazdej aptece :) Nie bedzie zle i na bank sie wam uda uniknac wyroku! 3majta sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Somebody someone
A i jeszcze slowko do tych niektorych szajbusow od jedynej-slusznej-religii, ktorzy tutaj pomstowali co jakis czas na te tabletki. Drodzy panstwo, pomyslcie sobie tak: skoro bog mogl spalic Sodome po mu bluznila, zamienic zone Lotta w gustowny posazek bo sie odwrocila, wygnac parke A&E bo zjedli jablko itp. itd. to napewno trzasnalby piorunem w faceta, ktory wymyslil te tabletki - skoro tak sie nie stalo, znaczy ze jest ok no nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ijaijaijaija --> tak robilam i to dwa -oba negatywne,ale około 2 tyg po \"wpadce\" zaczelam miec nudnosci i bylam bardzo senna--ogolnie rzecz ujmując przypisalam sobie wszysciutkie objawy ciąży jakie można miec......jednym słowem paranoja....... dlatego(chociaz wiem ze to i tak nic nie da i ze bdb sie tak mowi) staraj sie nie martwic,bo stres tylko dodatkowo opoznia twoj okres, a przeciez jak juz mowilysmy tu nie raz--> PO baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo potrafi namieszac z okresem :) pozdrawiam,trzymaj sie cieplutko iiiii glowa do gory bedzie dobrze :) (a co do dzieci--wbrew pozorom nie tak łatwo je \"zrobić\" ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepookojona_
Dzięki Majka:-) ja tez uwazam że ryzyko że będe...jest bardzo małe a wszystkie obajwy jakie mam przypisuje własnie tej dużej dawce hormonów ale zaczyna mnie to juz denerwować bo oprócz bóli podbrzusza i pleców nie wspominając już o bólach w klatce piersiowej to PO zaczął mi siadać na psyche:-( wszystko mnie denerwuje raz się śmieje a raz płacze nawet jak nie ma o co :/ mam nadzieje że to mi szybko minie bo otoczenie ze mną nie wytrzyma hehe Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona_
Dziewczyny nie martwcie się tak tymi objawami !!!! Kiedyś uważałam na wykładach ;-) i pamiętam jak dr biomedycyny mówił coś o tym że różne tabletki antykoncepcyjne oszukują organizm że jet w ciąży więc tak sobie myśle że te objawy wogóle nie muszą być przyczyną tego że w ciąży jesteście!!!A z tego co zauważyłam to prawie wszystkie jakies objawy tutaj mają więc nie denerwujcie się tak bo stres tylko opóżni wam okres!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona_
Już mam dość..co się dzieje z moją psychą:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_25
Hej dziewczyny!;) Jak dobrze ze jest ktos do kogo mozna sie zwrocic.Mam problem.Przeczytałam wiekszośc postów i jak na razie podobnej sytuacje do mojej nie widziałam.:(((( Wziełam postinor w 14 dniu cyklu:/.Niestety dopiero po 58 godzinach:(.Nie było wytrysku w środku.Ale po stosunku przerywanym i małym prysznicu poniosło nas...no i sie zagalopowalismy.Szybko jednak oprzytomniałam...ze jednak...ryzyko jest!!! Moja ginekolog powiedziała ze to pozno...i ze powinnam wziasc od razu 2 tabletki.To jest po prostu zalezne w jakim czasie po sie je bierze. Mineły juz 2 tygodnie.Objawów nie mialam zadnych.tylko popsuła mi sie cera.Bule jajników.Tak jak przed okresem.No i wystapiło...ALE TYLKO PLAMIENIE!!!:((( Nie wiem czy moge traktować to jako okres.Oficjalnie okres powinnam własnie teraz dostać.Z tego co czytałam...krwawienie wystapic nie musi ok.Ale jak juz cos to powinien chyba normalny okres a nie jakies tam kropelki:(((((((((((((((((( PROSZE KOBIETY!!! TYLKO W WAS NADZIEJA!!! mOZE KTORAS POTRAFI DOKLADNIE OPISAC JAK TO MOZE BYC PO POSTINORZE...I KIEDY TRZEBA SIE MARTWIC??? Z GORY DZIEKI:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijaijaijaija
Dziewczyny a jak to jest, jeżeli 5 dni po postinorze dostałam krwawienia(trwał 4 dni) to liczy sie jako nowy cykl czyli dopierobede miała za 28 dni okres? jak to jest plis odpiszcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijaijaijaija
a na dodatek wpadka była 4 dni po okresie:/ i na drugi dzien wzielam tabletke PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×