Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

Gość asiek30
Witam, ja biorę fenoterol od 20 tc 4*0,5 tabletki, do tego tak samo Isoptin 4*0,5 oraz 4*1 tabletkę Nospy forte, gdyż od 16-17 tc mam bóle brzucha i kręgosłupa w odcinku krzyżowym takie jak przy bolesnych miesiączkach. Na początku czulam się jak większość piszących tu Pań - miałam palpitacje serca. Trwało to krótko - może dlatego, że normalnie mam bardzo niskie ciśnienie, a od momentu przyjmowania Fenoterolu moje ciśnienie zrobiło się prawie "książkowe" i nie piję w ogóle kawy (bez której wcześniej nie potrafiłam funkcjonować). Wiele dowiedzialam się z tych 14 stron tego forum, ale jest jedno nurtujące pytaie na które nie znalazłam odpowiedzi - proszę o nią mamy, ktore już urodziły. Czy przyjmowanie fenoterolu nie wpływa na laktację, tzn. czy nie wywołuje braku pokarmu u matki? Chciałabym bardzo karmić swojego synka, jeśli to będzie możliwe, piersią. Jestem w 31 tc i coraz częściej o tym myślę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
hej, jasne że będziesz mogła karmić, ja tez brałam fenoterol juz nie pamietam od kiedy chyba tez cos około 30 tyg.nawet chyba wczesniej i nie miałam żednych problemów z laktacją, a jeśli już to miałam nawet nadmiar pokarmu,także bądź spokojna.zdrówka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
Witam wszystkie Mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
przy 1 ciąży leżałam 4 miesiące w szpitalu i brałam fenoterol i isoptin, przy 2 ciąży też miałam skurcze ale już prowadziła mnie inna lekarka i dała mi zwiększoną ilość magnezu donosiłam szczęśliwie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeee
witam a ja odstawiłam fenoterol w poniedziałek i już za tydzień w poniedziałek zaczęły odchodzić mi wody, nie zgodze sie z tym że przy skróconej szyjce sie szybciej rodzi, bo ja miałam skróconą od 28 tyg a rodziłam 10 godz i nic. skończyło sie cesarką bo nie było żadnego postępu, myśle że ten fenoterol to wszystko zatrzymał. życze szczesliwego i szybkiego rozwiązania wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
A ja już urodziłam :) Niestety wywoływali mi skurcze także trudno mi powiedzieć jaki czas mija od odstawienia F.do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam wczoraj w gazecie wypowiedź lekarza, że fenoterol ma negatywny wpływ na płód. Czy ktoś może powiedzieć, jaki konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
Ten negatywny wpływ to chyba tylko sporadyczne przypadki. U nas wszystko jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas też niby wszystko jest ok poza alergią u pierwszego dziecka, ale jestem znów w ciaży i znow biorę. No i się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka977
hej . ja fenoterol biore od 18 tygodnia ciąży- obecnie jestem w 23tygodniu. na początku brałam 4*0,5 tabletki a teraz 6 połówek na dobę. brzuch mnie juz tak nie boli a jesli zaczyna to dokładam sobie dwie połóweczki miedzy normalnym dawkowaniem plus 2 nospy forte. ból przechodzi a ja wracam do 6 polówek na dobę i mam nadzieje,że takie działania dadzą sie utrzymac do końca ciaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam fenoterol od 7 miesiąca...czułam się jako tako...urodziłam synka na drugi dzień po odstawieniu fenoterolu..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz chce odstawić mi fenoterol po 35 tyg. ciąży. Wierzę, że wie co robi, ale jeśli od razu urodzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj przypadek
Ja jestem w 6 miesiącu i od 3 tyg łykam fenoterol w dawce 1/2 tabletki 3x dziennie - lekarz nie zalecił ispotinu bo powiedział ze może sie uda bez a on jest bardziej ryzykowny niz fenoterol dla dziecka. Podobno może niekorzystnie wpływać na płód zgodnie z najnowszymi badaniami (nie powiedział niestety jak) choć mówił ze jeżeli skutki uboczne będą bardzo silne to wtedy da mi ten isoptin bo z kolei ja sie będę źle czuła wiec trzeba to tez brac pod uwagę. Na szczęście skutków ubocznych po fenoterolu nie mam wiec obeszło sie bez tego drugiego leku. Czy naprawdę macie tak silna reakcje na fenoterol - ja mam niska dawkę bardzo wiec może dlatego nic sie nie dzieje. Słyszałam tez ze fenoterol ma jakiś wpływ na dziecko - podobno moga wystąpić problemy z napięciem mięśniowym. Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_Julci
Też brałam Fenoterol od 6 m-ca, musiałam brać też Staveran-to samo co Isoptin-lekarz nic nie mówił o wpływie tego leku na dziecko. Mała urodziła się zdrowiutka mimo że wywoływali mi poród 3 tyg wcześniej z mojej winy a raczej z powodu cholestazy, to Julka dostała 9/10 pkt Co do skutku ubocznego F. to ponoć większe dzieci się po nim rodzą, może to i prawda bo moja mała ważyła 3850 po porodzie mimo tego wcześniejszego porodu, jakby urodziła się w terminie ważyłaby ponad 4 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justbart
Ja biorę Fenoterol wraz z Isoptinem od skończonego 20 tygodnia.Początkowo brałam go 3 razy dziennie ale od skończonego 23 tygodnia musiałam zwiększyć dawkę i brać go 4 razy dziennie.Dziś skończyłam 36 tydzień i mam go brać jeszcze do przyszłej środy (25.03)-to będzie skończony 37 tydzień. Początkowo skutki jego brania nie były za fajne-kołatanie serca i ręce drżały jak w delirce alkoholikowi ale całe szczęście,że te objawy przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeee
mam nadzieje ze fenoterol nie ma skutkow ubocznych, ja co prawda ich nie widze u mojej niuni a ma juz 7 tyg :) ale caly czas sie przygladam i mam nadzieje ze nic nie znajde a dawka 3x0,5 to taka minimalna, ja tez przy takiej dawce nie bralam isoptinu, dopiero jak mialam 4x1to bralam isoptin 2x1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justbart
Fenoterol ok 16 zł ale jest refundowany,więc zapłacisz za niego ok 5 zł (100 tabletek) a Isoptin ok. 6 zł (40 tabletek).Także koszty nie są duże.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonna
Od wczoraj biorę Fenoterol co 4 godziny pół tabletki. Dzisiaj w nocy myślałam, że umrę. Serce wali, twarz czerwona, okropny ból głowy , w uszach słychać bicie serca. Koszmar.a skurcze mam nadal:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justbart
Niestety-takie są skutki początkowe brania Fenoterolu. ;) Mnie na początku ręce drżały jak alkoholikowi w delirce a serce to myślałam,że wyskoczy (na dodatek biorę duże dawki leku na tarczycę a to dodatkowo źle wpływało na moje serducho).Ale idzie się przyzwyczaić.Ja biorę już 17 tydzień co 6 godzin po tabletce.Ważne,żeby brać przed Isoptin-to łagodzi skutki brania tych "pysznych groszków".Na szczęście kończę przygodę z Fenkiem w środę.Też mam skurcze mimo jego brania ale wtedy staram się dużo leżeć.Tak dotrwałam do początku 37 tygodnia.Byle do środy i ciąża będzie uważana za donoszoną.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi zanim się to jakoś unormowało to też miałam jeszcze na początku skurcze jak zaczęłam brać, później już było spokojniej. Ale aspargin do tego biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonna
A macie po Fenoterolu okropną zgagę???? ( w ogóle mam refluks żołądkowy) Nie moge nic jeść i cofa mi sie kwas żołądkowy do przełyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_Julci
Tak, grunt to dużo leżeć, wtedy będzie dobrze. Akurat ja w ciąży nie miałam zgagi ani razu ;) Mówią, że jak ma się zgagę to włoski rosną, ja nie miałam ,a mała urodziła się bardzo kudłata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzikka82
czesc dziewczyny wczoraj na badaniu u lekarza okazalo sie ze bardzo skrocila mi sie szyjka i ma teraz 18 mm, zapisal mi magnez i fenoterol z tym ze bez tego isoptimu o ktorym wszystkie tu piszecie... i powiedzial zebym fenoterol wziela tylko jak skurcze beda bardzo czeste a mi jest nawet ciezko okresliic jak czesto je mam, i czy powinnam sie bac przyjmowac fenoterol bez isoptimu? i czy potraficie dokladnie okreslic jak czesto macie skurcze bo moze ja przesadzam ale sama juz nie wiem i jaka macie szyjke??? jestem na poczatku 26 tc z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez biorę bez isoptinu, ale magnez trzeba wtedy brać, to nawet lepsze niż faszerowanie się ispotinem. Na początku i tak organizm musi się do fenoterolu przyzwyczaić, więc możesz się niezbyt dobrze czuć. W pierwszej ciąży brałam isoptin, teraz cieszę się, ze nie biorę. Pewnie gdyby mój organizm gorzej reagował to bym go dostała, ale nie jest tak źle, podobno dzięki asparginowi (bo taki magnez z potasem biorę). Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justbart
Isoptin niweluje działanie Fenoterolu,po którym na początku możesz czuć się źle.To dziwne,że lekarka nie określiła Ci dokładnie jaką dawkę Fenoterolu masz brać.U mnie mimo brania Fenoterolu brzuch mam cały czas twardy ale w środę dociągnę do skończonego 37 tygodnia,czyli to będzie ciąża donoszona.Szyjka jest na swoim miejscu od początku brania Fenka (skończonego 20 tygodnia) ale brzuch jest cały czas jak do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzikka82
dziekuje Wam za odpowiedzi brak przepisanego isoptinu martwil mnie ale Ilza mnie juz troche uspokoila bo Aspargin tez lykam co do samego fenoterolu to jeszcze nie wzielam i nadal nie wiem czy skurcze sa na tyle czesto ze powinnam to brac, z jednej strony nie chce sie tym faszerowac a z drugiej sie boje ze bez tego bedzie jeszcze gorzej... a z moim lekarzem zobacze sie dopiero 1 kwietniia... i co tu zrobic??? narazie leze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leż leż :) warto a jak trzeba to bierz ten fenoterol :) ja brałam od 19 tc do 38go i moja \"fenoterolowa\" córcia leży sobie obok mnie i guga pięknie :) zdrowa i dobrze się rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justbart
Po dzisiejszej wizycie u lekarza mam brać jeszcze Fenek do wtorku-31.03,bo szyjka jest bardzo króciutka.Oczywiście nic się nie stanie jak urodzę teraz-w skończonym 37 tygodniu ale lepiej wytrwać do skończonego 38 tygodnia.Tak więc jestem przykładem na to,że Fenoterol pozwala donosić ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×