Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

witam nową mamusię :) nie przejmuj się, mój brzuszek też czasami drży. to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenamagda_26
dzięki dziewczyny uspokoiłyście mnie troche:) mam nadzieje że rzeczywiście będzie dobrze...i tego sobie i Wam życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenamagda_26
ps. w takim razie może którejś z Was doktor mówił skąd to drżenie brzucha??dziś rano obudziło mnie takie delikatne pulsowanie w dole brzucha, tak jakby uderzenia serca dziecka tyle że dużo wolniejsze niż powinno być; trwało tak chyba ok 2 min.i przeszło.powiedzcie czy wy też macie takie odczucia bo ja juz nie wiem czy ja jestem taka przewrażliwiona a lekarza nie chce pytać bo on nie ma zbyt wiele cierpliwości do takich pacjentek jak ja(jak to w państwowej przychodni -pacjentek masa a czasu mało i trzeba pytać o konkrety a nie pierdoły-według niego):(:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaminka
Cześć dziewczynki, Ja tez mam od dziś zalecony fenoterol i no-spę Forte, ale nie zapisał mi Isoptinu. Boję sie go zażyć, bo przy pierwszej ciąży mimo Isoptinu miałam straszne problemy i źle się czułam, a córka moja pózniej urodziła sie po terminie. Dzis ma 11 lat i jest zdrową i mądrą dziewczynką. Sama nie wiem... Lena... to pukanie w dole brzucha to może być czkawka Twojego maleństwa :) Pozdrowienia dla wszystkich mam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_netka
czesc:) ja jestem w 32 tygodniu ciązy i dosłownie kilka dni temu zaczełam brac fenoterol...skutki sa podobne, trzesace sie rece, kołatanie serca i ogólne osłabienie....widocznie taka wada tego leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! jestem w 27 tygodniu ciazy i tez biore fenoterol i isoptin, no i czasami nospe... dodatkowo mam jeszcze zalozony pessar... do dzialanie fenoterolu juz sie przyzwyczailam, biore go od 20go tygodnia ciazy, ale na poczatku czulam sie tragicznie... po mimo lekow nadal brzuch mi twardnieje, mam skurcze. staram sie jak najwiecej lezec. bardzo sie martwie, tak bym chciala wytrzymac chociaz do 38 tygodnia ciazy, nie wiem jak to bedzie... pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszle mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa Mamuśka
Cześć Dziewczyny!!! Jestem szczęśliwą Mamusią:))) która leżała od 9 tygodnia, brała stosy leków , w tym oczywiście Fenoterol, który odstawiłam w sobotę a we wtorek rano nasza córeczka była już na świecie. Urodziła się w 37 tyg. +2 , ważyła 3110 g i mierzyła 54 cm :))) Nic się nie martwcie, tylko regularnie przyjmujcie leki, bo to jest bardzo ważne i oczywiście leżcie, gdy musicie . A gdy już odstawicie Fenoterol to się wszystkiego spodziewajcie:))) ja trafiłam z wizyty kontrolnej u mojego ginekologa prosto do szpitala:)) a na izbie przyjęć poszły mi wody ...12 godzin akcji porodowej i nasz Skarb Najdroższy jest na świecie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcheła
Nowa Mamuśka wielkie gratulacje !!! Dzięki, że napisałaś i podzieliłaś się WWaszym szczęściem. Zawsze to dodaje otuchy. Ja leżę od 6 tygodnia ciąży, a jestem dopiero w 27. W dodatku od tygodnia walcze z cukrzycą ciążową. Kłuję się 5-6 razy dziennie i sprawdzam poziom cukru. Wkurzam się, gdy jest za wysoki, bo to może zaszkodzić dziecku. I coraz mniej mogę jeść (bez chleba, mleka, ziemniaków itp. no i oczywiście bez cukru, miodu, soków i słodyczy). Cukrzycę ciązową miałam tez w 1 ciąży, ale wtedy lepiej dawałam sobie z tym radę i więcej moglam jeść, bo byłam "na chodzie". Teraz jak tylko leżę, więc organizm nic nie "spala" i poziomy glukozy wychodzą za duże. Życzę wytrwałości wszystkim cierpiącym, leżącym i miewającym dołki (jak ja) przyszłym mamuśkom. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenamagda_26
a czy wy też musicie cały czas leżeć przy fenoterolu??ja leże już 3 tydz(od 28 tyg) i tak sie zastanawiam czy to już do końca bedzie trzeba leżeć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcheła
Ja leżę, bo mam skurcze. Z tego co czytałam na tym forum oraz z tego co powiedział mi lekarz wynika, że często zaraz po odstawieniu leku i "ruszeniu się" z łóżka, następuje poród (w ciągu kilku dni). Ale nie zawsze się tak zdarza. Głowa do gory, ja leże już od 6 tygodnia ciąży (jestem w 28). Wszystko można przetrwać dla naszych upragnionych dzidzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleana
Dziewczyny, dziękuję za wasze wypowiedzi, trochę mnie uspokoiły...ja od 3 dni zażywam fenoterol 12x0,5 tab. i bardzo źle znoszę jego skutki. Jestem już w 35 tyg i muszę brać ten lek przez 3 tyg, obym dała radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasz radę :) mnie zostały 2 tygodnie na fenoterolu - ale ja dobrze go przyjmuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja biore fenoterol jakoś od 22 tc, lezałam tez miasiac w szpitalu na pompie z fenoterolu co jakis czas. od 27 tc jestem w domku. brałam tez jesszcze zasztrzyki z kaprogestu a teraz luteine pod język. teraz leci mi 32tc i powiem Wam ze im bardziej ciaza jest zaawansowana tym rzadziej mam twardnienia na tych lekach, za tydz wizyta i zobaczymy jak tam moja szyjka. leki mam miec odstawione jak minie 34 tc i bede mogla wtedy wiecej chodzic bo teraz to do kibelka, umyc sie no i w ciagu dnia jak jestem sama cos do jedzenia zrobic i zastanawiam sie czy to nie za wczesnie na odstawienie leków, ale lekarze wiedza co robia, synek jest z usg ok 2 tyg starszy. i zastanawiam sie tez ile po odstawieniu urodze, bo tak czytałam was troche i widze ze róznie bywa pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaaa--- mam pytanko do Ciebie, jaka dawke Ty bierzesz (ja 6x1) i czy bedziesz miała odstawiane leki z dnia na dzien czy stopniowo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenamagda_26
dziewczyny a jak odróżniacie te "złe" skurcze od tych fizjologicznych (Braxtona-Hicksa bodajże)?? bo i czy twardnienie podbrzusza jest równoznaczne ze skurczem macicy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania - ja biorę 5 x dziennie, za tydzień zmniejszam najpierw do 4 a potem do 3xdziennie a potem odstawiam całkowicie, czyli za jakieś 2 albo 2,5 tygodnia będę bez leków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no i wydaje mi się, że 34 tydzień to za wcześnie jednak na odstawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaaa- tzn pewnie bedzie tak ze jak skoncze 34tc to zaczna mi powoli leki odstawiac i w rezultacie bez lekow bede tak w 36tc, no ale zobaczymy co postanowią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz napewno wie co robi i nie każe ci odstawić od razu w 34 bo wiesz... różnie bywa, można urodzić na drugi dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania5
Mam do oddania 3 opakowania Fenoterolu + 3 opakowania Izoptinu tylko dla mamy,która ma receptę przepisaną przez lekarza.Termin ważności leku 2011 ,2012 rok.Opakowania nowe nieotwierane.Odbiór osobisty w Warszawie.Tel 0-668-950-515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justella
Hej dziewczynki!!! ja odstawiłam wczoraj wieczorem feno i luteine i zdjęto mi pessar....w nocy już pojawiły się pierwsze skórcze..ale niezbyt bolesne..jak na okres, trwało to 1,5 godz. co jakieś 10 min. i minęło...więc nie panikowałam. Dzisiaj rano zaczoł mi już odchodzić czop śluzowy...więc leże sobie w domku "już na walizkach", choć różnie bywa to 37 tydzień, może jeszcze dochodzę do końca :) Brzucholek się napina, a dzidziuś się znacznie uspokoił :) czekamy... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa Mamuśka
Jeśli odszedł Ci czop śluzowy i masz bardzo napięty i twardy brzuszek, a do tego nie czujesz przez 0,5 dnia ruchów dzidzi to uważaj!!! bo ja w tym stanie wylądowałam na wizycie kontrolnej u gin i gdy podłączył mnie do Ktg nie podpobała mu się oscylacja tętna płodu, po czym dostałam skierowanie do szpitala a na drugi dzień rano urodziłam!!!!:))) Życzę Wam Wszystkim szczęśliwego rozwiązania!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprostu Ania
Witajcie wszyscy, mam taki problem, jestem w 27tc, moj lekarz stwierdził, że dzidziuś jest za mały jak na ten "wiek ciąży" i zalecil branie fenoterolu po to, żeby maleństwo szybciej rosło, jak przyszłam do domu i poczytałam tym leku to nie znalazłam tam nigdzie zanego takiego działania, nie mam skurczów, nie skraca mi sie szyjka itp a jednak mam brac fenoterol, o co chodzi ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... dziwne... co ma fenoterol do rozwoju dziecka? on przeciwdziała czynności skurczowej macicy oraz skracaniu się szyjki - nie ma natomiast wpływu na rozwój dziecka (może skonsultuj się innym lekarzem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek20005
witam :) a wiecie cos dziewczyny o gynipralu? ja dostalam go na oddziale zamiast fenoterolu bo mialam prawie zawal i ten gyni...jest super prawie 0 przykrych objawow ale nie mozna go kupic w polsce w aptece:( trzeba udac sie do czech lub niemiec jak ktos ma podobne doswiadczenia prosze podzielcie sie !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny, mam takie pytanie? lekarz zapisał mi Fenoterol 3x1/2 co 8 godz i do tego Scopolan 3x1. ale nie mam Isoptimu. biore tylko fenoterol a scopolanu nie biore, czy któraś z Was też brała sam fenoterol?? prawde mowiac nie mam skutkow ubocznych moze troszke trzesa mi sie rece to wszystko. aha i jeszcze jedno czy mozna pic kawe przy tym leku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenamagda_26
hej, a lekarz nie kazał ci brać ich jednocześnie??piszesz że wogóle nie bierzesz tego drugiego leku(tak wogóle pierwsze o nim słysze); może jednak powinnaś brać je razem by nie zaszkodzić dziecku... Ja biore fenoterol 1/2 tabl. 6 razy dziennie od 28 tyg(teraz jestem w 33) i od samego początku z isoptinem(też 1/2 tabl.,lekarz przestrzegał by zażywać je jednocześnie bo jeden hamuje złe skutki drugiego).Może lepiej dopytaj sie jeszcze lekarza co robić...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolla2
Witam ja też biore fenoterol 3 razy dziennie i tez napręża mi się brzuch jestem w 35 tyg martwie się o maleństwo bo nie biore tego drugiego leku isoptin !!! Czy może to zagrażać mojemu maleństwu odpiszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×