Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

Gość Pcheła
Nie martw się. To, że nie bierzesz isoptinu nie zagrażża dziecku. Ten lek podaje sie by zlagodzić nieprzyjemne skutki brania fenoterolu. Fenoterol przyspiesza pracę serca, a isoptin ma za zadanie spowolnić ją, tak by nie czuć kołatania. Ja biore fenoterol 6 razy dziennie, a do tego 2 razy isoptin. Jak Ty bireżesz tylko 3 raszy, to może nie potrzebujesz isoptinu, jesli nie odczuwasz przykrych skutków ubocznych. Głowa do góry - 35 tydziń jest już dla dziecka bezpieczny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcheła
Szczęściara. Ja jestem dopiero w 31 tygodniu ciąży, a fenoterol biorę od 10 tygodnia i mie mogę się doczekać tej chwili, kiedy go odstawię. Życzę powodzenia. No i daj znać co dalej... Ciekawe, czy szybko teraz urodzisz, czy jeszcze sobie pochodzisz z dzidzią w brzuszku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scopolan jest to to samo co no spa wiec go nie biore, tylko martwie sie tym isoptinem ze go nie biore :( czy jest jeszcze ktos kto bierze sam fenoterol?? ja sie czuje ogolnie dobrze tylko troche tetno mam podwyzszone ale dzidzia miala dzisiaj puls 160 a bez tabl to 150 czyli niewielka roznica??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jasne, że dam znać co i jak :) jutro idę do gina więc zobaczy czy cosik się rozwiera czy nie :) edycia - isoptin jest dla ciebie a nie dla dzidzi i na dziecko nie ma wpływu, skoro się czujesz dobrze po fenoterolu to chyba nie ma co sie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deery
a nie boisz sie że jak odstawisz to szybko urodzisz ja też lada dzień mam odstawic mam stracha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie boję się :) bardzo chciałabym już urodzić :) mogę nawet jutro, ciężko mi już... brzuchol wielki, spać się nie da, oddychać ciężko... no i bardzo chciałabym już zobaczyć Niunię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaDry
Cześć dziewczyny :) Jestem w 33 tygodniu ciąży i od 3 dni biorę fenoterol+izoptin 40(4*1). To forum jest świetne bo dzięki niemu dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat tego leku i jego skutków ubocznych(chociaż moja położna powiedziała mi że mogę się źle po nim czuć) jednak świadomość że nie tylko ja tak źle to znoszę dodaje otuchy :) Poza tym muszę leżeć najlepiej z pupą na poduszkach, bo szyjka mi się skróciła (1,5 cm):( Jak sobie dajecie radę z bólami kręgosłupa? Leżę plackiem dopiero 2 dni a już mam dosyć, szczególnie dokuczają mi bóle pod łopatkami i ból głowy:( Maleńka się wierci ale od początku była małą akrobatką więc ja się cieszę że ją i teraz czuję:) Mam bóle w dole brzucha i one najbardziej mnie niepokoją mam nadzieję że fenoterol i leżenie pomogą, bo chciałabym żeby mała urodziła się w terminie czyli 3 stycznia 2009 a to jeszcze dużo czasu:( Pozdrawiam wszystkie mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pchelłka
Kochanie, ja leżę plackiem już od 1.06.2008 r. i niestety na bóle kręgosłupa nic nie mogę poradzić. Jednak fenoterol trochę mi je złagodził (te wywołane skurczami). Niestety wszystkie kości od leżenia mnie bolą i tak już chyba pozostanie. Ja niestety termin mam dopiero na 20.01.2009 r., więc jeszcze wiele przede mną (mam nadzieję, że dotrwam i uda mi się odsunąć na jak najpóźniej dzień porodu) - oczywiście dla dobra dziecka. Trzymaj się, masz już tak niewiele czasu - przetrzymasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaDry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaDry
Dziękuję Pchellka za słowa pocieszenia:) Myślę że wytrzymam tym bardziej że na początku ciąży też musiałam leżeć przez dwa tygodnie było ciezko ale dalam rade:) tylko teraz jest ciezar duzo wiekszy:) no i do tej pory byłam bardzo aktywna:) Trzymaj sie Pchellka życzę wytrwałości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcheła
\"MonikaDry\", ja też zawsze byłam bardzo aktywna i nadal jest mi ciężko być przykłutą do łóżka. W dodatku mam cukrzycę ciążową i muszę się ograniczać w jedzeniu tego, co potrzebne dzidzi. Ale jakoś wytrzymuję. Musimy być dzielne, bo tego warte są nasze dzieci :-) Też życzę Ci powodzenia. Daj znać za jakiś czas, jak sobie radzisz. Dziewczyny, damy radę ! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
Hej jestem w 24 tc i od wczoraj biorę Fenoterol+Staveran(to samo co Isoptin)i do tego No Spe. Ciąża do tej pory przebiegała bez problemów aż tu nagle okazało się ze mam skróconą szyjkę macicy i że miałam skurcze, nawet nie wiem kiedy. Wczoraj myslałam że umrę, drgawki były przez godzinę, dziś jest ok ale brzuch trochę boli. Oby to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomoże... jak widzisz ja po fenoterolu a juz 40 tc i urodzic nie moge :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
Oj to super tzn super ze pomoże:) Też mam takie dziwne uczucie jakby drzał mi brzuch, wczesniej przeczytałam tutaj też o takich przypadkach, to wina tabletki czy dzidzia szaleje?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcheła
"Meaaa", a ja myslałam ze Ty już urodziłaś i nie masz czasu napisać, bo opiekujesz się dzidziusiem. Powodznia, bo juz niedługo zobaczysz maleństwo. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
A bierzecie albo brałyście też No spe razem z Fenoterolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_netka
Czesc kobietki:) ja obecnie jestem w 38 tygodniu ciąży, po ostatniej wizycie lekarz kazał odstawić mi juz fenoterol... brałam go wraz z lekiem o nazwie staweran- wtedy kołatanie serca jest mniejsze i osłabienie tez. Teraz tylko czekam aż zacznie się coś dziać.. Termin mam na 13 grudnia, ale mójh ginekolog stwierdził ze raczej spotkamy się wczesniej na oddziale... Trzymam kciki za wszystkie przyszłe mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenamagda_26
hej, jutro zaczyna sie u mnie 36 tydz, odstawiłam fenoterol w piątek i mam dość silne skurcze(mijaja gdy sie położe, wzmagają sie przy chodzeniu) i nie wiem co robić - dzwonić do lekarza czy jeszcze poczekać?:?w sobote miałam robione ktg i wszystko było ok. w 28 tyg miałam rozwarcie na 0,5 cm(co niektórzy lekarze uważają za fizjologiczną norme) i od tego czasu podobno sie nie pogłebiło.Dziś staram sie leżeć, ale leżałam prawie cała ciąże i lekarz kazał mi zacząć sie troche ruszać bo powiedział że bede miała problemy przy porodzie Czy te skurcze mogą zagrażać dzidzi np. niedotlenieniem?? prosze o dpowiedź jeśli któraś z was też tak miała...wizyte mam dopiero w piątek(kolejne ktg i usg) ale chyba nie wytrzymam tej niepewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak79
Witam kolezanki. Mam pytanie, czy zauwazylyscie moze jakies inne niz dotychczas ruchy dziecka po zazywaniu fenoterolu? Jestem w 27tc, fenoterol biore od tygodnia i od tego czasu martwi mnie to, ze moje dziecko jest bardziej aktywne niz wczesniej. Czasem oprocz zwyklych kopniaków i przepychanek odczuwam taki dziwny trzepot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
Gosiak też tak mam. Mnie sie wydaje że te dodatkowe ruchy to są jakieś rozkurczające sie "narządy", bo za dziwne tj jak na ruchy dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelek1976
witam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelek1976
Hej!Jestem w 32 tyg.fenoterol biorę od 28 tyg.Czuję sie nawet dobrze ale jest mi strasznie ciężko i czasami pobolewa mnie brzuch.Lekarz powiedział że to normalne tez tak macie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
Też tak mam ;) Kurcze chyba tylko ja tu odpisuję póki co, gdzie reszta "fenoterolówek"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży brałam fenoterol i w drugiej ciąży, czyli teraz historia sie powtarza. NIe biorę na razie isoptinu, chociaż w poprzedniej ciązy ten sam lekarz mi go przepisał i brałam. Teraz mam mniejszą dawkę (3x po pół tabl.) może dlatego i to dopiero 19 tydzień. Od tygodnia biorę. No i aspargin, a że jeszcze za często miałam skurcze to dostałam no spę do tego wszystkiego. Niestety masz też skróconą szyjkę macicy. Bardzo się boję, ale wierzę, że wytrwam do końca ciąży i szczęśliwie urodzę zdrowe dziecko. W pierwszej ciąży odstawiłam jakoś po 37 tygodniach ciąży leki, a urodziłam w 40. Pozdrawiam i pozwodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo moja mała już na świecie :D trzymam kciuki za wasze dzidzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcheła
Gratulacje "meea". Powodzenia! :-). Faajnie już masz. mi lekarz powiedział, że mam odstawić fenoterol po zakończeniu 36 tygodnia ciąży. Widze, że Ty brałaś tydzień dłużej. Widzicie "brzuszki", już niedługo też będziemy miały swoje dzidziusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelek1976
Witam!Czy wiecie moze czy fenoterol jest skuteczny czy istnieje ryzyko że można wcześniej urodzić?Wszystkie faktycznie leżycie plackiem cały czas?Bo mnie trochę trudno bo mam dwojkę dzieci pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelku - jest skuteczny, ja jestem tego żywym przykładem :) brałam fenoterol 20 tygodni i nie leżałam plackiem. moja córa cała i zdrowa donoszona śpi słodko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcheła
Ja faktycznie leżę plackiem już przez 6,5 miesiąca, choc też mam dzieecko. Jest ciężko, ale w moim przypadku musiałam leżeć bo miałam przez pierwsze 2 miesiące krwawienia. Teraz nawet boję się wstawać, kiedy naprawdę mie muszę. Od początku 36 tygodnia ciąży lekarz zgodził się, bym się trochę poruszala i odstawiła fenoterol. To już za tydzień. Ale powiedział, że mogę urodzić, bo nie wiadomo jak organizm zareaguje. Jednak przydało by się poruszać trochę, bo bolą mnie już wszystkie gnaty i "mięśnie" - jeśli je jeszcze mam ... Chciałabym jednak zdążyć nabrać trochę sił. U mnie fenoterol był na tyle skuteczny, że zatrzymał skurcze, które prowadziły do poronienia, jednak cały czas leżałam. Pozdrawiam serdecznie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×