Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

Gość asiamg
A ja mam takie pytanie, czy wie któraś z was czy Fenoterol zmienia jakoś wyniki badań krwi, moczu, testu obciążenia glukozą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja brałam fenoterol 3 tygodnie (3 tabletki / dobę)- więc w porównaniu z innymi dziewczynami "niedługo"... Czekam na Maleństwo, a mój organizm zwariował! Jesteśmy po fałszywym alarmie, bo moja macica zaczęła skurczowo szaleć /3 dni po odstawieniu/. Pojechaliśmy do szpitala, ale wszystko ucichło. Nasze "rozdwojenie" ma nastąpić teoretycznie 1 stycznia więc troszkę czasu jeszcze "zostało". Coś czuję, że Mała urodzi siepo terminie- na przekór! Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcheła
napisała: " A ja mam takie pytanie, czy wie któraś z was czy Fenoterol zmienia jakoś wyniki badań krwi, moczu, testu obciążenia glukozą? " Odp. Wiesz mój ginekolog powiedział, ze fenoterol może podwyższać poziom cukru. Potem znalazłam też taką ocenę w necie, jak czytałam o fenoterolu. Ale jak byłam ostatnio u p.diabetolog (bo mam cukrzycę ciążową), to ona powiedziala, że fenoterol nie podwyższa poziomu cikru. Na ulotce od fenoterolu też nie na wzmianki o tym, jakoby ten lek miał podwyższać poziom cukru. Więc myślę, ze jednak chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris.sz
A mnie dziś wyszły właśnie bardzo złe wyniki z glukozy na czczo 111 a po 50g 197 i musze iść do diabetologa : (. W oststniej ciąży niestety lekarze nie zareagowali w pore wmawiając mi ,że mogę mieć tak krótką szyjkę bo jestem wieloródką i dlatego urodziłam przedwcześnie. Teraz panicznie się boje a dziś po wizycie u lekarza jeszcze bardziej.Lekarz stwierdził ,że szyjki prawie nie mam i dał mi nawet skierowanie do kliniki na wszelki wypadek gdybym dostała bóli ,bo mam założony krążek który mógłby ponoć amputować moją szyjkę i dostałabym krwotoku!!!Jestem załamana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie fenoterol nie podwyższył poziomu cukru. test obciążenia wyszedł super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
Dzięki za odpowiedzi :) doris myślę, że w tej klinice zaopiekują się Tobą fachowcy, nie martw się na zapas, powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelek1976
Witam fenoterolki.Jak było u was z odstawianiem tabletek ostawiałyście powoli czy od razu ja teraz biore 7*0,5 za parę dni mam brac 6*0,5 a mam końcówkę 34 tc.Urodziłyście normalnie czy cesarka bo moja lekarka powiedziała że raczej po fenoterolu kończy się cesarka.jest to moja 3 ciąża ale bardzo się boję rozwiązania.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w poprzedniej ciąży brałam fenoterol jakoś od połowy ciązy, leżałam cały czas i urodziłam sama w 40 tygodniu. Odstawiłam jakos od razu chyba po 36 czy 37 tygodniach. Natomisat teraz jestem w drugiej ciąży 21 tydz. i od jakichś dwóch tygodni też biorę fenoterol i leżę, tym razem mam jeszcze skróconą szyjkę macicy. Nie rozumiem tylko dlaczego po fenoterolu zazwyczaj kończy się cesarką? Fakt, mało miałam siły, bo leżałam przecież pół ciąży, mimo, że było ciężko to się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeeeeeeeee 1 ra słysze,że po fenoterolu najczęściej cesarka, jakaś bzdura. Przy pierwszej ciąży od 24tyg brałam fenoterol, teraz też już od mniej wiecej tego momentu i jakoś od zadnego lekarza nie słyszałam ,że może być po tym cesarka... no chyba,że ci lekarze jacyś niedoinformowani, ale to odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcheła
Ja leże palckiem już prawie 7 miesięcy i nie mam siły nawet zejśc do lekarza z 3 piętra (i oczywiście caly czas biorę fenoterol), a mój lekarz twierdzi, że mam rodzić naturalnie i nie ma mowy o cesarce. mam nawet cukrzycę ciążową i to też jego zdaniem nie jest przesłanką do cesarki, bo powikłania po cc mogą być dużo poważniejsze. Choć nieraz myślę, że wolałabym mieć cesarkę nią rodzić przy braku sił, nic na to nie poradzę - nie należy się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelek1976
Ale ja wcale nie chce mieć cesarki wolę naturalnie rodzić moja poprzednia ciąża zakończyła się cesarką i długo dochodziłam do siebie ale wtedy to musiało sietak zakończyć bo mi się łożysko odkleiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
A ja mam jeszcze pytanie, czy fenoterol lub Staveran mogą wpływać na zmianę wyników z badania moczu? Bo wyszło mi jakieś erytrocyty świeże i wyługowane. Wizytę u gina mam dopiero 8 stycznia i nie wiem czy te erytrocyty są groźne dla dzidziusia :( Życzę wszystkim mamusią Wesołych Świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
Ups, miało być "wyszły"* i "mamusiom"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonora20
ja biore fenoterol od 16 tyg ciąży. od początku bolał mnie brzuch a w 16 tyg ciąży jak zmieniłam ginekologa ( pierwszy nie reagował na moje bóle) to okazało sie że mam skurcze i rozwarcie. zaczęłam brać dawke 4 razy po pół ale szybko doszłam do 4 razy po 1 więcej lekarz nie chciał mi zapisać bo stwierdził że trudno mi to będzie wytrzymać. do fenoterolu biorę 4 razy isoptin 40 mg po jednej tabl. i dodatkowo żeby zmniejszyć drżenie i złe samopoczucie melise w tabletkach lub sobie zaparzam. ostatnio odkryłam działanie miodu z propolisem, pyłkiem kwiatowym i mleczkiem pszczelim( można kupić w sklepach zielarskich). pije codziennie 1 łyżeczke i nagle przeszły mi bóle (które miałam pomimo przyjmowania fenoterolu) nie musze cały czas leżeć, zdarza mi się sprzątać czy gotować obiad co wcześniej było nie do pomyślenia. gorąco polecam i melise i miód z propolisem, mleczkiem pszczelim i pyłkiem kwiatowym.jeżeli któraś z pań na forum będzie tego używać to prosze pisać czy pomaga bo jestem ciekawa czy tylko na mnie to tak działa. aha efekty miałam dopiero po kilku dniach. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
eleonora na mnie melisa zawsze działała uspokajająco :) Lubię te ziółka, skoro mówisz że działają dodatkowo na skurcze to będę pić częściej :) Na szczęście teraz po fenoterolu nie mam już bóli, choć jak dużo chodzę to odczuwam dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelek1976
Witam!Ja na szczęście biorę fenoterol tylko do końca tygodnia a póżniej już tylko czekać.Mam nadzieję że nie za długo.życzę wszystkim wytrwałości,szczęścia i zdrowych maluszków .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jak nie ma juz nikogo kto bierze ten fenoterol?? ja biore teraz 4x1 i isoptin sama dawkuje bo lekarz kazal 3x1 ale jak nie trzeba to nie brac wiec biore 2x1 co do drugiego fenoterolu. jade juz na tym od 28 tyg a juz 34 oby wytrzymac jeszcze te 2 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
edycia ja biorę ciągle, i zaglądam tutaj ale mało kto pisze :) Ja już biorę 6 tydzień, zleciał ten czas. Jeszcze następne 6 tygodni i już będę spokojna. Ostatnio koleżanka urodziła córeczkę w 31 tc, jest silna i śliczna, lekarze mówią że to cud że mała sama już oddycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mam pytanie do bardziej doświadczonych w braniu fenoterolu:) po jakim czasie stawianie się brzucha powinno ustąpic? Bo ja biorę od wtorku czyli 3-ci dzień i jak się stawiał tak się stawia, w dodatku kilka razy dziennie pobolewa mnie ma macica... nie wiem czy w moim wypadku w ogóle ten fenoterol pomaga (biore 4x 1 tbl)? czy twardnienia brzucha powinny od razu ustąpic czy dopiero po jakimś czassie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore fenoterol tez 4x1 i tez dalej sie brzuch stawia. zaczelam brac w 26 tyg a teraz jest 34 tydz i szyjka krótka na 15 mm. Takze nie wiem jak to jest. a ty w ktorym tyg jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
U mnie na początku też się stawiał jak zaczęłam więcej chodzić, grunt to dużo leżeć wtedy brzuchol jest miękki. Teraz już się nie stawia ale pobolewa jak dużo chodzę albo schylam się. Aha no i przede wszystkim nie wolno masować, głaskać brzucha bo to prowokuje macicę do skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam takie pytanie do dziewczyn które już odstawiły, jak to było u Was?? 36 tydz zaczynam w pon i moj gin kazał odstawić fenoterol od razu a nie stopniowo bo twierdzi ze we krwi on jeszcze chwile sobie pobedzie, a zamiast tego zaczac brac no-spe albo scopolan i magnez dodatkowo od pon, czy ktoras tak miała?? bo Z tego co wiem to sie odstawia juz wszystko w 36 tygi nie wiem co mam robic nie chce sie faszerowac juz tymi nospami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odstawiłam od razu jakoś, jeśli dobrze pamiętam, po 37 tygodniu chyba. Nawet nie moge pomoc, bo dobrze nie pamietam. Ale jeszcze do 40-tego pochodziłam i nic sie nie działo. Mam też pytanie, czy po fenoterolu skurcze powinny zupełnie ustąpić? Mi się zdarzają raz na jakiś czas, tzn. przynajmniej 3 razy dziennie. Biorę 5x1. W pierwszej ciazy też tak miałam. No i ostatnio czasami mam lekko bolesne te skurcze. Tzn w ogóle raz na jakiś czas czuję delikatny ból (jeśli to bólem można nazwać) jak przed okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz mi lekarz powiedział że do 10 razy na dobe brzuch może sie stawiać jeżeli nie jest to regularne to tak musi być i już taki urok macica cwiczy :) ja tez tak mialam nawet czesciej sie stawial i ból też był można wtedy no spe łyknąć. a w którym tyg jestes?? i dziewczyny prosze poradzcie co z tym odstawianiem brałyście coś jeszcze pózniej po odstawieniu?? i czy stopniowo czy odrazu odstawiac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
hej dziewczyny jestem mama po fenoterolu, pół roku temu urodziłam synusia.fenoterol brałam 6 *0,5 tabletki i nie odsawiłam go od razu tylko tak sobie wyliczyłam ostatnie tabletki ze kazda nastepna brałam godzine pozniej, tak ze dwa dni przeciagałam, dzien po zupełnym odstawieniu bolał mnie brzuch to brałam nospe ale mimo wszystki 3 dni pozniej urodziłam (37 tydz.)naturalnie swoje dzieciatko i to bardzo szybko,cały poród od odejscia wód do porodu trwał 3 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
a dodam jeszcze ze u mnie tez mimo brania fenoterolu brzuch mi sie ciagle stawiał, ale nie tak jak przed nim bo wtedy miałam wrazenie ze musze go trzymac bo mi spadnie,oczywiscie brałm takze isoptin 4*1 tab.,najwazniejsze w tym wszystkim to pozytywne myslenie, wiem ze łatwo mówic jak juz urodziłam, ja tez strasznie sie bałam bo fenek brałąm od 25 tyg (wczesniej zaliczyłam szpital), ale przez cały czas wyobrazałam sobie swojego synka całego i zdrowego i dzieki bogu jest w porzadku, takze głowy dziewczyny do góry bedzie dobrze.zycze wam siły i zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOLA151
Ja rowniez biore Fenoterol i zle sie po nim czuje.Trzesa mi sie rece,jestem senna.Do tego izotopin 40.Brzuch mi sie stawial,czulam jak twardnieje i do tego skurcze.Jestem w 30tyg.ciazy i chyba juz do konca bede na kekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz na szczescie od poniedzialku ne biore tego swiństwa, jak patrze na te tabletki to mi niedobrze. pani doktor powiedziala ze po odstawieniu mozna czuc silniejsze skurcze a potem to ma ucichnac, ja dzisiaj w nocy spałam z zegarkiem i liczyłam. jestem juz w 37 tyg termin na 16 lutego zobaczymy jak sie potoczy. pozdrawiam fenoterolówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamg
Hej Za 3 tyg odstawiam F. to będzie 37tc ciekawe czy od razu złapią mnie skurcze :) Z tego co tu czytałam różnie to bywa, ponoć przy skróconej szyjce szybciej się rodzi, czy to rzeczywiscie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×