Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

Gość arbuzka1
Witam, dzisiaj u lekarza dowiedziałam się że fenoterol powinno się odstawiać po 34 tyg. ciąży bo potem może dziecko mieć drgania kończyn. Skutkiem ubocznym brania fenoterolu jest też przerost serca mięśniowego u dziecka - ale to chyba wszystko mija po porodzie.Byle po odłożeniu fenoterolu po 34 tyg nie urodzić zaraz bo tak też bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Tussi, Ja wiem, ze po fenoterolu człowiek nie jest sobą, ale dla dobra dziecka warto przecierpieć. Tym bardziej, jeśli masz skurcze. Oczywiście mówię to z autopsji. Ja też biorę 6x0,5 tabletki. Zarywam nockę i wątroba wywala mi się na druga stronę. Ale skurcze minęły, a miałam je od 8 m-ca. Pamietaj jednak, że poród który się zacznie trudno zatrzymać. Poza tym największa dawka to 16 razy na dobę, więc mamy lightową dawkę. Trzymaj się w ogóle i zaleceń lekarza. Duszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **_**
Hej wszystkim Mamą! Ja również biorę fenoterol, niestety bez Isoptinu i innych tabletek łagodzących jego skutki uboczne...jestem strasznie nerwowa i boję się że cierpi również na tym mój syneczek, który pozostanie (to znaczy bardzo bym chciała) w moim brzuszku jeszcze 3 miesiące. Mój lekarz uznał ( nie wiem czy słusznie) że nie muszę brać leków dodatkowych, gdzie np. moja koleżanka dostaje prócz Isoptinu, jeszcze Relanium do naszego super leku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam Fenoterol i Staweran od 5 m-ca do końca ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez brałam w 2 ciążach Fenoterol ale zawsze do tego miałam Isoptin, na poczatku zawsze źle sie po nich kobiety czują ale z czasem organizm sie przyzwyczaja ;) Zdrowych ślicznych maluszków!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka5
dziewczyny ja też biore 3x1 fenoterol + isoptin. Jestem w 31 tyg ciąży a biore od 23 tyg.Mam pytanie jakie tętno ma waszedziecko- czy mówił wam lekarz na usg lub ktg? Moje miało ostatnio 156 - to dość wysokie no nie? Czy to dziecku nie zaszkodzi bycie ciągle na takich wysokich obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tętno dziecka powinno być ok 160 . To jest norma. Małe dzidziusie nie mają takiego tętna jak dorośli więc nie możesz go porównywać ze swoim. Ja miałam problemy z utrzymaniem ciąż. i wiem że tylko dzięki tym lekom mam troje wspanoałych dzieci ( niewydolność szyjki macicy, przedwczesne skurcze, rozwarcie w 6 m-cu ). Każede przyszło na świat troche przed czasem ale w doskonałej formie - 10 punktów w skali Apgar. Trzymajcie się dziewczyny bo warto, bo to czujecie w chwili brania fenoterolu szybko pójdzie w zapomnienie. Ja wiem,że jeżeli medycyna by mi nie pomogła to najprawdopodobnie dzieci bym nie miała, bo z każdą kolejną ciążą problemy były takie same i to co raz we wcześniejszym etapie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucynkakasinka
jestem w 28 tyg. ciazy w poprzedni wekend nie czulam ruchów mojego dzidziusia i bolal mnie brzuch w poniedziualek poszlam do mojego lekarza prowadzacego i poslal mnie od razu do szpitala tam kazali mi brac fenoterol musze brac 1/2 tabl. co 4 godziny tez trzesły mi sie rece ale puls dziecka jest dobry. dzis wyszlam ze szpitala i przepisali mi fenoterol po waszych opisach zastanawiam sie czy mamn go wogole zarzywac bo boje sie ze moze to zle wplynac na zdrowie dziecka jak sie urodzi. mam nadzieje ze nie bede musiala tego brac do konca ciazy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam też feneterol cała ciąże prawie i na początku tak mi się ręce trzęsły, że aż się pozażynałam nożem jak kroiłam coś. Potem w 35 tygodniu przestałam brać, bo ktoś mnie postraszył, że potem będzie mi ciężko urodzić i po 2 dniach od odstawienia odeszły mi wody i urodziłam śliczną i zdrową niuśkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja brałam od 17 tygodnia do końca tzn do 35 tygodnia, nie pomógł mi na tyle by zatrzymać dzieci w brzuchu - na koniec dostawałam kroplówkę i tak nic to nie dało... ale za to zupełnie nie miałam jakiś nieprzyjemności po przyjmowaniu tego leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja28
no to sie teraz zaczynam martwic czytajac Wasze wypowiedzi. Od 3 dni jestem na fenoterolu 4/0.5 a dodatkowo biore diphergan. Nie zastanawialam sie nad tymi tabletkami, ani nie czytalam o nich, bo sadze ze lekarz wie co robi. Teraz jednak sie martwie o mojego Maxa. jestem w 30 tygodniu, ciekawe jak dlugo bede na tych lekach? no i teraz wiem od czego to drzenie rak. troche sie przeforsowalam i to zawazylo na moim zdrowiu i teraz moge tylko lezec, zazdroszcze tym co moga spacerowac choc troche. Pozdrawiam wszystkie mamy i ich Slodkie Pociechy- wszystkie musza urodzic sie zdrowe i piekne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle że jak lekarz przepisał fenoterol ton trzeba go brać. Ja brałam od 18 tc do końca. początkowo było ok, dopiero pod koniec tętno mi zaczęło szaleć - więc dostałam isoptin. Ale współczuje tym co mają tak od początku. Dodam że i tak leżałm bo skurcze i tak były. Miałam załozony jeszcze pessar i dodatkow brałam niekiedy relanium. W 38 tc odstawiłam i za dwa dni pojawił się Michałek. Życzę wam najlepszego i trzymajcie się - będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja28
pytanie do mysica czy Twoj synek nie mial zadnych objawow ,o ktorych pisza inne mamy, bo tego boje sie najbardziej?? mam nadzieje ze Twoj Synus jest zdrowy i szczesliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza24
Witam, dziś lekarz przepisał mi Fenoterol ale nic nie wspomniał o Isoptinie... czy można wykupić go bez wiedzy i recepty lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza24
Witam, dziś lekarz przepisał mi Fenoterol ale nic nie wspomniał o Isoptinie... czy można wykupić go bez wiedzy i recepty lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabisia27
JA BIORE FENOTEROL OD 25 TYG CIĄŻY. pOCZĄTKOWO 3X0.5 TABL A TERAZ 4X1 BEZ DODATKOWYCH LEKOW NA USPOKOJENIE. DO TEGO ASMAG FORTE 4X2 I WITAMINE C 0,1 KTÓRA NIBY ŁAGODZI SKÓRCZE:) JESTEM DOKŁADNIE W 35 TYG CIAZY I ZA TYDZIEN MAM ODSTAWIC FENOTEROL ALE NIE WIEM CZY NIE PRZECIAGNĘ DO 37 TYG BO JAK CZYTAM ZE DZIEWCZYNY PO 2-3 DNIACH RODZA TO DZIEKI:) CHCE URODZIC W SIERPNIU HEHE TRZYMAJCIE SIE JAK NAJDŁ€ŻEJ 2W1:) POZDRAWIAM EDYTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja2525
witajcie Wszystkie. juz sie przyzwyczailam do fenoterolu i jest ok, diphergan troche mnie muli ale dzieki temu troche spie a nie latam caly czas i dobrze bo dzieki temu Max jest juz tak wysoko jak powinien byc w tym okresie, rozwarcie zatrzymalo sie na 1cm wiec warto lezec plackiem. Troche moge spacerowac, ale juz tak sie przyzwyczailam do nic nie robienia... w czwartek idziemy na usg i mam nadzieje ze moj Synek sie przekrecil i jest prawidlowo ulozony a nie jak do tej pory posladkowo. pozdrawiam Was serdecznie i trzymajcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrysiu ja odstawilam fenoterol w poprzedni poniedzialek wiec to juz przeszlo tydzien i jakos jeszcze nie urodzilam. jestem w polowie 39tygodnia i nie mialabym nic przeciwko zeby synus przyszedl juz na swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmaceuta
ja brałam fenoterol przez cały ostatni trymestr.Nie miałam żadnych objawów ubucznych.Aż czasami zastanawałam się czy rzeczywiście działa.A jednak dzień po odstawieniu pojechałam na porodówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczynki!!! ja jestem na fenoterolu= isoptinie od 27 tgc [ zauważyłyście że to brzmi prawie jak formułka w AA??? oczywiście z całym szacunkiem ] dziwnie to ze mną było najpierw na kroplówce- ciągłej później próba tabletek znów kropłówki i tak ciągle- łykam 6xna dobę.... dzis zaczynam 37 tgc... za 3 dni mam odstawić i??? z tego co tu u WAs czytam to powinnam jak w większości szykować sie na porodówkę... cała juz jestem czekaniem na tego naszego Synusia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a staveran
dziewczyny a zadna z Was przy fenoterolu nie brala staveranu? ja dostawalam w szpitalu staveran na kolotanie serca i te wszystkie skutki uboczne fenoterolu a wy piszecie o isoptinie? to jest cos podobnego do staveranu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt naprawde
nie bral staveranu??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniutka_77
Cześć, ja dostałam fenoterol 3x1/2 i staveran 3x1. Czasem działa a czasem nadal czuję się tak jakbym wypiła trzy kubki mocnej parzonej kawy. Jestem w 34 tygodniu ciąży i mam brać tabletki do 37 tygodnia. Ponoć mam jakieś skurcze, ale żadnych nie czuję. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolka5
a ja już urodziłam zdrowego dzidziusia. Nie martwcie sie fenoterolem- bierzcie jak trzeba. żadnych drżenia kończyn( odstawiłam w 34 tyg -poród 38 tydz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxa
urodzilyscie od razu po odstawieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavra
Witajcie Mamusie! Ja biorę fenoterol od kilku dni. Jestem w 32tc Drżenie rąk mam kilkuminutowe, serce nie kołacze, ale ... zrobiłam się strasznie płaczliwa!!! Mogę beczeć cały dzień z byle powodu albo bez powodu. Czy któraś z Was zauważyła u siebie taki spadek nastroju???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy może mi ktoraś z was odpowiedzieć po ilu dniach przyjmowania fenoterolu skurcze powinny minąc? Biorę od trzech dni ale coś nie za bardzo działa... pozdrawiam-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mimo denoterolu i tak miałam skurcze i niestey musiałam leżeć :( Dwa dni po odstawniu urodziłam i poród był piorunem - niecałe 3 godziny. Pozdrawiam i życzę wam najlepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×