Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

Gość Gosia21
słuchajcie ja biore Fenoterol i Isobtin czy jakos tak i strasznie zle sie czuje od dwoch dni mam tak silny bol prawej nogi i calej góry ze z trudnoscia sie ruszam bol jest wrecz nie do wytrzymania czy ktos z was miał tez takie objawy a jesli tak to jak długo to sie utrzymuje błagam dajcie jakas podpowiedz bo ja juz nie mam siły samodzielnie chodzic tak mnie wszystko boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalan
Szybko leć do lekarza. Nie słyszałam jeszcze o takich objawach brania fenoterolu. Myślę, że albo nie tolerujesz, któregoś z tych leków, albo są to objawy związane z czymś zupełnie innym. Nie czekaj tylko zgłaszaj się od razu do swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Fenoterol i Isoptin nie maja raczej wpływu na dretwienie czy tez ból nogi.fenoterol niweluje skurcze macicy a Izoptin niweluje skutki uboczne fenoterolu. W ktorym jestes tygodniu ciazy,bo jak wysoko,moze sie zdarzyc,ze dzidzia naciska ci na nerw i stad te dolegliwosci.No chyba,ze masz jakas chorobe,ktora uatywniła sie pod wplywem lekow,ale chyba nie bylyby taie objawy Co do Fenoterolu...moja gin jak i jej koledzy po fachu lek ten arza brac TYLKO I WYŁACZNIE DO 32-33 tc,gdyz twierdza,ze potem moze on szkodzic dziecku,moze miec drgania miesni itp.Wiec mi zostalo juz niewiele i odstawial a wtedy niech sie dzieje co chce.Ale nie jest prawda,ze kazda kobieta rodzi szybko po odstawieniu,to jest uwarunkowane tymjak macica na odstawienie zareaguje,mozna urodzic szybko,a mozna rownie dobrze przenosic:D:D:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia21
dziekuje wam jestem w 26 tyg. ciązy byłam dzisiaj u lekarza i stwierdził żebym odstawiła leki na dzien lub 2 i wtedy ziobaczymy czy bóle przejda czy nie mam nadzieje ze tak bo za 4 tyg mam slub i nie chciałabym jechac do niego na wózku pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malarene
Dziewczyny, powiedzcie mi czy to normalne... Odstawiłam fenoterol trzy dni temu od tego czasu mam okreopne bóle brzucha i bóle w kroczu , czasem jak robie siku słyszę jak mi coś tam w dole przeskakuje. Wiem że spojenie łonowe mi sie rozwierało w połowie ciąży ale teraz ten ból w kroczu jest nie do wytrzymania, mimo że cały czas leże z nogami do góry. Brzuch mam cały czas twardy a dzidzia coraz mniej sie rusza- już ma pewnie zaciasno. Poradzcie mi czy to może zbliżac sie juz poród - (37 tydzien) Wody mi nie odeszły, czop też nie i nawet brzuch nie opadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TALALKA
WITAM.JA BIORE FENOTEROL I ISOPTIN...OGOLNIE JUZ NIE CZUJE DZIALANIA TYCH TABLETEK NO CHYBA ZE NA CZCZO RAZ WZIELAM I MASAKRA NO I NA POCZATKU BYLO STRASZNIE ALE LEPSZE TO NIZ TE CO BRALAM W SZPITALU...PO NICH WOGOLE SIE NIE NADAWALAM BO ZYCIA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablik
A ja mam pytanie z kosmosu. Dziewczyny czy majac problemy ze skurczami prowadzicie normalne zycie plciowe z mezami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalan
Wcale nie jest takie z kosmosu :) Ja zostałam całkowicie wyłączona z sexu z mężem, bo prócz brania fenoterolu mam założony jeszcze pessar. Ale nawet gdybym brała sam fenoterol to też raczej wyłączyłabym wszelkie kontakty, dlatego że podniecanie się wywołuje dodatkowe i to dość mocne skurcze macicy. Słyszałam od znajomej, że w ostatnim tygodniu ciąży lekarz "zalecił" jej sex z mężem dla naturalnego przyspieszenia wywołania porodu - zadziałało. Lepiej, więc nie ryzykować - no chyba, że już czekasz niecierpliwie na rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
hej. urodziłam 3 dni po odstawieniu fenoterolu w 38 tygodniu ciąży, i jak go już nie brałam ból podobny do miesiączkowego,więc czułam że nastąpi poród niebawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
hej maralene a co u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malarene
Witajcie , Ja już jestem po... :-) Urodziłam w piątek :-) Dzidzia duży 4500g i 55 cm urodzony tydzień po odstawieniu fenoterolu Dzidzia jest zdrowiutki Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalan
natalis i malarene- ale Wam już dobrze! Trzymajcie za resztę kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malarene
Dziewczyny Trzymam za Was kciuki Wszystko będzie dobrze Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
Też trzymam za was dziewczyny kciuki,bądźcie dobrej mysli.Życzę wam wszystkim szczęśliwego porodu i zdrowych bobasków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa Mamuśka
Witajcie Mamusie!!! Jestem tutaj nowa i dopiero wczoraj odkryłam to forum , gdy temat FENOTEROL stał się również dla mnie aktualny. Otóż jestem w 24 tc i od piątku biorę Fenoterol 6x 0,5 tabletki, czyli co 4 godziny, dodatkowo 2 razy dziennie 1 tabletkę Isoptinu, 4 razy dziennie Aspargin, do tego 2x żelazo (bo hemoglobina zaczęła mi spadać) i oczywiście FEMINATAL N i kwas foliowy. I tu pojawiła się moja wątpliwość, gdyż przeczytałam w ulotce, że biorąc Fenoterol, nie można brać witaminy D i wapnia. Zastanawia mnie więc, czy nadal mogę brać FEMINATAL??? Lekarza nie zapytałam, a sam nic na ten temat nie wspomniał... Mój problem polega na tym, iż w zasadzie od początku ciąży mam bardzo krótką szyjkę macicy ( 1,5 cm) , na szczęście do tej pory się nie skróciła i nie rozwarła. Oczywiście mam zalecenie obowiązkowego leżenia (od 9 tygodnia już leżę) i do 20 tygodnia brałam Luteinę. Mam nadzieję, że Fenoterol pozwoli mi donosić ciążę, choć nie ukrywam , że bardzo się boję... Dziewczyny mam do Was jeszcze jedno pytanie, czytałam że również leżałyście jak ja....ale napiszcie proszę jak wyglądały Wasze prysznice...Ja na początku brałam prysznic co 2 dzień, ale teraz gdy Dzidzia robi się coraz cięższa ograniczyłam do 2 razy z tygodniu. Myślę, że mycie głowy pod prysznicem i stanie pod nim 10-15 min jest jednak obciążeniem. Jak u Was to wygląda???? Proszę Was bardzo o odpowiedź na moje "prysznicowe" pytanie i odnośnie Feminatalu?? Czy nadal mogę go brać , biorąc FENOTEROL??? Czy Wy brałyście??? Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejjjj Ja biore Fenoterol razem z witaminami,tak sie sklada,ze tez feminantal N,wszystko jest ok,lekarka tez nic nie mowila o skutkach ubocznych,czy tez o tym,ze nie mozna laczyc tych dwoch lekow:D:D Co do kapieli,hmnnn niwiem jak powazny jest twoj stan,ale jezeli mozesz troszke chodzic to mysle,ze prysznic nie zaszkodzi,wazne tez jak sie czujesz po,czy masz wiecej skurczy itp.No bo jak nie to nie widze problemu z kapiela:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
hej, nowa mamusiu spokojnie mozesz brac feminatal z fenoterolem, miałam ten sam problem poczytaj na wczesniejszych stronach, ale wtedy zadzwoniłam do swojego lekarza i zapytałam(ja akurat łykałam prenate elite).widocznie chodzi o większe dawki witaminy D. a jeśli chodzi o prysznic to nie ma problemu pod warunkiem że nie czujesz sie padnięta po nim, bo skoro tak to bierz jak najrzadziej i koniecznie uzywaj ciepłej a nie gorącewj wody i w żadnym wypadku nie bierz kąpieli w wannie bo woda działa rozkurczowo.trzymaj sie i pamietaj bierz fenoterol w równych odstępach czasu to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak dostałyście fenoterol to jakiego typu miłyście skurcze, czy napinała się cała macica czy tylko jej część i czy wtedy robiła się twarda jak kamień? Czy miałyście jakiś ból przy tym napinaniu np. taki jak miesiączkowy? Jak to jest ze skracaniem się szyjki, jaka długość uznana jest za skróconą. Jeden gin uważa, że 3cm jest OK, a inny, że to już skrócona i sama nie wiem co o tym myśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zanim dostalam Fenoterol,przy wysilku zauwazylam,ze stawia mi sie srodkowa czesc brzucha.Pierw byly to lekkie skurcze,ale poziej jak tylko chodzilam dluzej,czy stalam czy tez jezdzilam samochodem robila sie cala twarda,ciezko mi bylo wtedy chodzic,bo czulam sie jakby arbuz ciagnal mnie do ziemi,wtedy musze usiasc a najlepiej polozyc.Leki lekko zniwelowaly skurcze,bylo ich mniej,no i w jakims stopniu pomagaly aby skurcze nie doprowadzily do rozwierania i skracania szyjki,bo bez lekow napewno przez te skurcze byloby to mozliwe. Z czasem skurcze staly sie bardziej dokuczliwe,gdyz wiadomo brzuchol rosnie ,dzidzia tez,wiec macica tym samym tez musi i jak skurcz lapie to cale brzucho jakby sie kurczylo i robi sie twarde i jest to bardzo niemile uczucie jakby ktos sciskal od srodka cale wnetrznosc,ale mimo to nie jest t bol przypominajacy okresowy.Dzidzia po takim skurczu tez jest niespokojna,bo moj maly wtedy zaczyna szlec,no bo co tu sie dziwic jak w skurczu zostaje lekko scisniety,po nim chce sie rozprostowac. Ja niedawno mialam odstawiany Fenoterol bo powinno sie najpozniej do 34 tc odstawic,ale u mnie skonczylo sie to skurczami co 5 minut juz po 1 dniu nie brania,wiec dostalam z musu na kolejne 2 tyg.no i w przyszly piatek odstawiam na stale i juz bez odwrotu i wtedy zobaczymy jak zareaguje moja macica,a nawet jak zaczne rodzic maly bedzie juz bezpieczny. Co do skracania sie szyjki,to trudno odpowiedziec,gdyz kazda kobieta ma inna dlugosc,wiec najlepiej jest zapytac lekarza na poczatku jaka dlugosc ma twoja szyjka i wtedy kontrolowac czy sie skraca,np.jak masz 6 cm.szyjka to kazdy mniejszy wymiar oznacza,ze cos sie dzieje,a wiadomo im krotsza szyjka tym szybciej zblizajacy sie porod,bo jak sie calkowicie skroci,wtedy zaczyna sie rozwierac i rodzimy:D:D pozdrawiam p.s. w ktorym jestes tygodniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
ja bralm fenoterol bo mi brzuch rósł jak balon, był twardy i miałm wrazenie ze mie sie oberwie, najchetniej bym go nosiła, a ból miesieczkowy to swiadczy chyba o skaracaniu szyjki tak było u mnie, lezenie i odpoczynek, trzymaj sie, bedzie dobrze, powyzej 2 kg nic nie dzwigaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedź. A czy wiecie może jakie są objawy skracania się szyjki, czy coś się czuje? Mnie boli spojenie łonowe i czuję coś tam w dole i właśnie myślę czy to może myć szyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybką odpowiedź. A czy wiecie może jakie są objawy skracania się szyjki, czy coś się czuje? Mnie boli spojenie łonowe i czuję coś tam w dole i właśnie myślę czy to może myć szyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać, że ja mam okresy, kiedy brzuch mnie boli i się cześciej stawia (cały albo cześciowo) i po kilku dniach to przechodzi, jest trochę powyżej tygodnia spokoju i znowu. Generalnie ze względu na wcześniejsze przejścia prowadzę bardzo spokojny tryb życia, wręcz leniwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa Mamuśka
Dziękuję Wam Dziewczyny za odpowiedzi na moje wątpliwości. Obyło się bez telefonu do lekarza, czy można brać Fenoterol razem z Feminatalem:) Skoro Wy brałyście i Wasi lekarze nie wdzieli przeciwwskazań, to widocznie można łączyć te leki. Także bez obaw biorę:))) Co do skurczy nie odpowiem, ponieważ nie zauważyłam u siebie specjalnie twardnienia brzucha, może dlatego, że prawie cały czas leżę i teraz już biorę Fenoterol, który ma niwelować ewentualne skurcze... A może ja ich po prostu nie rozpoznaję??? Co do skracania szyjki macicy powiem tak, że mój Lekarz wyraził się, że gdybym poczuła ostry ból bardzo nisko na samym dole i środku brzucha ( tj. na spojeniu łonowym) mam do niego dzwonić nawet w nocy, bo to może być znak skracania lub rozwierania szyjki macicy. Ewentualnymi bólami po bokach mam się nie przejmować... Moja szyjka od początku była krótka, więc nie wiem jakie są objawy jej skracania, ale wiem że może się ona skrócić o kilka cm nawet. Wtedy na pewno należy prowadzić oszczędny tryb życia, chyba jak w moim przypadku należałoby leżeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
mnie na poczatku brzuch bolał w dole i wtedy własnie skrócuiła mis ei szyjka, na to brałam nospe i spasmophen, a jak zacxał twardniec brzuch lekarz dołączył mi fenoterol i isoptin, obawiałam sie takiej ilosci leków ale dzieki nim donosiłam ciaze do konca 37 tygodnia, takze moze odezwij sie do lekarza ze boli cie w dole, a wogle który masz tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 tygodnie temu zaczeły mi sie twardnienia brzucha, dostałam isoptin i fenoterol 3 x dziennie i obowiązkowe odpoczywanie. jednak tydzien temu dochodziło do tego, że miałam cały dzien twardy brzuch, taką kulę :( położyli mnie do szpitala na tydzien, gdzie brałam fenoterol 6xna dobę czyli co 4 godziny. przeszło na tyle, że zmniejszyli mi dawkę spowrotem do 3x na dobę i brzuch mi twardnieje kilka czasem kilkanaście razy na dobę, na krótko, powiedzmy 15-20 sekund i przechodzi. to uznali już za bezpieczne i wypuścili mnie ze szpitala. dalej mam odpoczywać i brać fenoterol 3 x dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okazało się, że nic się nie dzieje - na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ritt
witam dziewczyny:) ja od wczoraj tez biore fenoterol i isoptin. wczesniej bralam nospe, ale brzuch i tak robil sie twardy - okragly juz od samych zeber jak pilka i twardy, najtwardszy na srodku powyzej pepka. do tego mialam bole w dole brzucha jak przy miesiaczce i bolalo mnie spojenie lonowe. jestem w 32tc i prawdopodobnie bede to brac do samego konca. czuje sie strasznie zmeczona i taka rozbita. a co do witamin to moj lekarz powiedzial zeby brac je caly czas, tzn codziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziwne jest dla mnie to,iz lekarz bedzie dawal ci fenoterol do konca ciazy,tego leku nie bierze sie do konca,bo ma skutki uboczne dla dziecka,najdluzej bierze sie je do 36 tc !!!!! Hmnn ja biore je od 24 tc i wlasnie za 2 dni bede miala odstawiane,a jestem w 35 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szylusia a czy ustąpiły ci
całkowicie po tym skurcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×