Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

Gość hanka20074
Od wczoraj mam odstawiony Fenoterol i Isoptin. I oczywiscie dostalam biegunki (inne moje kolazanki tez tak mialy).Podobno to zwiastuje nadchodzacy porod (jestem w 38 tc). Ale jak sobie przypomne poczatki z tymi lekami to az mnie ciarki przechodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsza ciąża
Witam, wczoraj lekarz przepisal mi fenoterol, ów cudowny lek ktorego sie tak obawialam dostac.. Od tygodnia,widze zmiane w ulozeniu brzucha i czuje sie ogólnie \'nietak\', ale nic mnie szczegolnie nie bolalo wiec poczekalam do wczorajszej wizyty. Bylam niedawno w aptece, a teraz siedze przed monitorem z otwartym opakowaniem i czytam o waszych doswiadczeniach. Nie zostalam poinformowana przez lekarza ze isoptin powinno sie wziąsc wczesniej pare minut, wiec dzieki za info. Jejku juz sie boje..dzieki temu ze weszlam na ta strone wiem ze to niestety koniecznosc, ale w trosce o moje malenstwo wszystko inne przestaje byc wazne. Wczesniej nie zdawalam sobie sprawy jak wazne jest zdanie: \" tylko zeby sie zdrowe urodzilo..\" pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turkusek
cześc ja też biore fenoterol razem z isoptinem i to już od 17 tygodnia. Te wszystkie złe objawy ustąpiły mi po 2 tygodniach brania.Nawet rece już sie nia trzęsa. Ja mam łożysko przodujące i nie mam wyjścia nie wytrzymałabym z bólu bo skurcze miałam jak do porodu a do tego krwawiwnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa mamusia
Ja tez brałam fenoterol od 7 miesiaca potem szpital i kroplowka a potem znowu fenotrol. Mi nic nie było po fenoterolu, ale bez isopitinu sie nie da. Jak bylam w szpitalu to pielegniarka powidziala ze moze byc mi zimno, nie dobrze moze mi byc itd ale ze to sa normalne objawy. Dzidziusiowi tez sie przez te leki nic nie dzieje. Moja corczka uodzila sie okazem zdrowia wiec nie masz czym sie martwic\:P Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anne.ges
Ja też brałam Fenoterol tylko, ze z innym lekiem na zmniejszenie kołatania serca. fenoterol brałam w tabletkach przez 3 m-ce lezenia w szpitalu na podtrzymaniu w tabletkach (co 3 godziny) oraz okresowo w megadawkach w kroplówkach. Oprócz tego jeszcze magnez w dużych ilościach oraz 2 x dziennie relanium po 5-10 mg. generalnie skutków na poczatku feneterolu nie odczuwałam bo byłam przytłumiona relanium. Jak już się do relanium przyzwyczaiłam to i do feneterolu też. Rzeczywiście okropne skutki odczuwałam jak lali we mnie litrami ten lek w kroplówkach- uczucie zimna w zoładku, wymioty, zawroty głowy, trzęsawica ogólna, rozbicie. Mimo wszystko moja córka Amelia urodziła się w 33 tygodnu ciąży. Ogólny jej stan był bdb (juz w 24 godziny po porodzie była ze mną na sali, po tygodniu w domu). Nigdy jednak nie zapomne widoku jej drgawek. trzęsła się całym ciałem jakby miała padaczkę. lekarze sami potwierdzili moje przypuszczenie, że to przez feneterol. Przenikał do jej krwi, a wysycał się z jej małego ciałka (2140 g0 bardzo powlutku... Ataki te po 2 tygodniach ustały oczywiście. Korzyści z brania leku były oczywiście większe bo udało nam się dotrwać do 33 hbd a drgawki były niegrożne tylko nieprzyjemne dla córki. Dziś Amelia ma 4,5 roku i jest wspaniałą, sliczną, mądrą i kochaną dziewczynką :) Dziewczyny trzymajcie się na tym feneterolu. Życzę każdej aby dotrwała do końca i zdrówka dla was i dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zeszly czwartek dostalam to swinstwo od lekarza bo mam rozwarcie na centymetr.Przy pierwszym dziecku tez to bralam i procz trzesawek nic mi nie bylo.Teraz procz trzesawek godz.po przyjeciu dawki dostalam silnego bolu zoladka glowy i wymiotowalam gdzie popadnie.Potem wzielam pol tabletki i rezultat taki sam.Nawet w szpitalu sie znalazlam.Okazalo sie ze nie moge tego brac moj organizm nie toleruje tego i koniec.Pozostala mi nospa forte ale na szczescie odpukac nie mam skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy swoje...
Witam, fenoterol bralam przez... tydzień. Właściwie nie wiem do tej pory dlaczego lekarz mi go przepisal, tzn.powiedzial ze macica mi sie stawia, ale z tego co wiem teraz to mowi to kazdej ciezarnej, ktora prowadzi i to bez wyjatku. Przestraszylam sie nieziemsko i jeszcze zaraz po wizycie polecialam do apteki... Codzien czulam sie po tym coraz to gorzej, na tyle ze poszlam do lekarza, ktory akurat przyjmowal. Byl bardzo zdziwiony, ze dostalam te tabletki, bo po badaniu stwierdzil ze nie widzi na tym etapie takiej potrzeby, ze wystarczy Naprawde zaczac na siebie uwazac, duzo lezec i co najwiecej to witaminy. Odstawilam wiec fenoterol, od trzech dni czuje sie lepiej, maleństwo sie wierci, brzuch mi sie nie napina. Moze rzeczywiscie niektorzy lekarze podaja to swinstwo poprostu zapobiegawczo a nie z prawdziwej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1agusia
Cześć dziewczyny ja Fenoterol z Isoptinem biorę od 24 tc. tzn. Isoptin brałam tylko przez pierwsze cztery dni, póki organizm sie przyzwyczaił do leku. Przez tydzień brałam 4x0,5 później zwiększyłam dawkę do 6x0,5 i myślę, że dzięki niemu dochodziłam z dzidzią do 35tc. Na początku było strasznie drżenie rąk, kołatanie serca, słabości, ale cóż czego się nie robi dla maleństwa. Ostatnio na wizycie lekarz kazał mi powoli zmniejszać dawkę, czyli od przyszłego tygodnia zaczynam brać 4x0,5 a za tydzień 2x0,5 i będziemy czekać na niunię. Boję się tego panicznie, ale też mam nadzieję, że urodzę szybko po odstawieniu. To już będzie po 37 tygodniu więc będzie na to odpowiednia pora. Trzymajcie się i bądźcie dzielne, w końcu chodzi tu o nasze maleństwa, teraz one są najważniejsze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
ja tez biore fenoterol i isoptin ale sie zmarwiłam bo przeczytałam na ulotce ze nie wolno brać preparatów z wapniem i witaminą D,wiec nie wiem czy mogę brać Prenate elite.pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula10
ja brałam jako witaminy feminatal , jak zaczęłam brać izoptin i fenotarol to wysiadł mi żołądek.lekarz pozwolił mi odstawić sztuczne witaminy. pije teraz herbatke dla kobiet w ciąży hipp wzbogaconą żelazem i innymi witaminami i jest ok.fenoterol biorę 8*0,5 ale nadal mam skurcze i napina mi sie brzuch, a myślałam że po tym przejdzie,mam do tego bardzo krótką szyjke.jestem w 25 tgc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 34 tc wylądowałam w szpitalu ze skurczami. Zaserwowali mi kroplówkę z fenoterolem, która schodziła 15 h, później w nagrodę dostałam fenoterol w tabletkach i isoptin, ale gorzej ze mna było - uderzenia gorąca, brak tchu, zawroty głowy i mroczki przed oczami - odstawili mi tabletki i dostałam sam magnez w kroplówce 4 x 500 ml/dzień. Po wyjściu ze szpitala odchorowałam fenoterol - zupełnie jak przy jelitówce - raz biegunka wodnista:o Dziś zaczęłam 36 tc :) skurczy nie ma (ODPUKAĆ!) z nadzieją czekam 38 tygodnia, by móc spokojnie rodzić :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore fenoterol od 28 tc- powód miekka szyjka i twardnienie brzucha, najpierw brałam 4razy po pół tabletki teraz od 2 tygodni biore 6 razy po pół do tego 3 razy po pół isoptinu najgorsze były pierwsze dni, teraz wogle nie odczuwam zmian w moim organizmie po wzieciu tych tablatek, dzis mam pełne 35 tygodni wiec zaczynam 36tc, brzuch mi nadal twardnieje, szyjka sie skraca mimo tego ze ciagle leze, mam nadzieje ze wytrzymam jeszcze 2 tyg, pózniej juz pewnie odstawi mi gin te leki i moge spokojnie rodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula10
ja od dzisiaj mam zwiększoną dawkę fenoterolu 12 razy po poł a miałam 8 razy pół, ale brzuch mi twardnieje i miałam dzisiaj dosyć mocne skurcze jednak do szpitala mnie nie wysłał. mam to brać przez 5 dni a potem wrócić do 8.ciekawe czy mnie bedzie telepało bo teraz czuje się ok, organizm juz sie przyzwyczaił.mam brać jeszcze relanium.mam nadzieje że z małym będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalan
Ja trafiłam do szpitala po wizycie u mojej pani doktor (w 21 tyg ciąży) . Poszłam do niej bo bardzo napinał mi się brzuch. W szpitalu przeleżałam tydzień. Przez pierwsze 3 dni podawali mi Fenoterol z Ispotinem w pompie, a później już 4 razy po jednej tabletce Fenoterolu. Teraz jestem w domu i nadal mam brać 4 razy po 1 tabletce. Oprócz tego biorę 2 razy po 2 - luteinę dopochwowo. Cieszę się, że istnieje takie forum, bo dzięki niemu uwierzyłam, że wszystko może być ok. Wcześniej zamartwiałam się co ze mną będzie, tym bardziej, że powiedziano mi, że mam trochę skróconą szyjkę macicy. W duchu liczyłam, że Fenoterol będę brała krótko, ale widzę, że chyba i mnie nie ominie przyjemność przyjmowania go do samego końca. Ręce mi się trzęsą, jestem zmęczona, trudno łapie się oddech, jeśli tak będzie cały czas to poproszę o Isoptin. Trzymajcie się Rogalan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adik
jestem mamą pięcioletniej dziewczynki też przez całą ciążę brałam Feneterol i isoptim córcia chciała przyjść na świat w 26 tyg miałam na 3 palce rozwarcie założyli mi szew i brałam te leki trzęsawki i złe samopoczucie nic nie pomogło urodziłam w 31 tyg 1750 g leki spowodowały wzmożone napięcie i nadpobudliwość do dziś jest płaczkiem z byle powodu i bardzo wrażliwa rzadnych leków w czasie ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalan
Ja mam nadzieję, że dotrwam ze swoją dzidzią w brzuszku jak najdłużej, bo najbardziej boję się zbyt wczesnego porodu. adik trochę zmartwiłam się po Twoim liście. Dziś lub jutro wybieram się na badanie kontrolne i zobaczymy co mi powie pani doktor na temat mojej szyjki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggniesia
Witam dziewczyny Jestem w 34 tyg i od dwóch dni biore Fenoterol+Isoptin(3x po 1 tabl kazdego) Mam pytanko czy musicie swoje dawki tabletek brac rownomiernie w przeciagu calej doby czyli tak jak u mnie 3 razy wypadalby równo co 8 godzin bez wzgledu na pore dnia i nocy??? Bo moj gin powiedzial zebym brala w ciagu dnia i teraz juz sama nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalan
Ja na wszelki wypadek biorę tabletki w równych odstępach, głównie po to by nie obciążać serducha. Jak leżałam w szpitalu to pielęgniarka mówiła mi, żebym całej tabletki nie brała częściej niż co 4 godziny, bo bardziej będę odczuwała złe objawy (kołatania, trzęsawki, itp.). A tak na marginesie mój organizm już przyzwyczaił się chyba do fenoterolu, bo rzadziej odczuwam kołatania. W poniedziałek obejrzę swoją dzidzię na USG 3D i zmierzą mi długość szyjki, która jest skrócona, a we wtorek mam mieć założony pessar, czyli ten krążek podtrzymujący szyjkę. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka31
Do Turkuska:) Proszę o odpowiedź albo inne mamy przyszłe i obecne. Ja jestem obecnie w 16 tygodniu. Mam łożysko przodujące. Czy któras z Was też tak miała ale to się zmieniło w późniejszym czasie? Mój lekarz powiedział że jest duże prawdopodibieństwo że sie jeszcze przemiesci.... Przepisał mi również fenoterol ale jeszcze mam go nie brać dopiero jak poczuję skurcze więcej niż 4 razy na dobę. Nie wiem dokładnie jak te skurcze mają wyglądać bo czasami mnie tak kuje w dole brzuszka no i przez chwilkę tak jakby brzuszek stwardnieje. Prosze odpwoedźcie mi w miarę możliwosci. Pozdrawiam wszystkie mamy oczekujące na dzidzie i te co już się szczęsliwie doczekały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja od trzech dni bralam w szpitalu fenenterol razem z metakortr em bo nie wyrabialam ale jutro ide do swojego gina i sie wszystkiego wypytam bo nie mam sily tego brac teraz jestem w 32 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivoncia
cześć, ja biore fenoterol od 29 tyg i objawy miałam jak wy wszystkie, więc dostałam jeszcze isoptin. brałam go przez prawie 2 tyg i rzeczywiście trzęsawki mi przeszły. jednak szczerz mówiąc nie dawało mi spokoju to że biore typowy lek na serce i jaki on ma wpływ na Dzidzie. więc po kolejnej konsultacji z gin. spróbowałam nie brać - jego zdaniem ten lek przepisuje sie dla poprawy sampoczucia kobiet, które biora fenoterol i jesli dam rade to mam go nie brać.więc od tej pory nie biore isoptinu, jakoś sie trzymam a organizm sie przyzwyczaił i ja też. teraz jestem w 36 tyg i jeszcze przez tydzien bede na tym leku, a potem czekamy... pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja jestem w 24 tc.od dzis wlasnie biore FENOTEROL 6xo,5 tabletki na dobe +ISOPTIN 3x1 tabl/doba Powodem wypisania mi tych lekow jest twardniejacy brzuch ,czyli skurcze macicy.Dzis ledwo chodzilam,teraz caly czas leze i mam doline,bo wiem,ze od razu nie pomoze,ale ja czuje sie do dupy. o coz musze sie przemczyc,mam nadzieje,ze pomoze..... DZIEWCZYNY MAM PYTANIE....Czy zdarzylo sie ktorejs,ze mimo brania tych lekow nie pomogly i zaczal sie porod??:(:( Plus moj taki,ze szyjka cala,nie skrocona i trzyma dobrze,ale mimo to czuje sie jak zbity pies,wszystko boli,brzusio,ciagnie na dole i wogole brzusio staje.ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UPPPPUUUPPPP
???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malarene
Cześć Dziewczyny, Widzę że nie tylko ja mam taki problem Ale chcę się upewnić, bo już samam nie wiem czy dobrze określam swój ból brzucha. Czy stawianie się brzuszka ( twardnięcie itp) boli tylko pod brzuszkiem czy cały brzuch. Ja mam twardy i bolący ból w dole brzuszka. Ból ciągły i czasem rwący- zwłaszcza jak dłużej posiedze albo pochodzę. Fenoterol + Isoptin 40 biorę od dzisiaj i jak mi nie przejdzie to za dwa dni mam zgłosić się do szpitala. Trzy tygodnie temu wróciłam ze szpitala i nie chę zaś tam wracać. Szpital mnie jeszcze bardziej dołuje. Mało tego dzidziuś od kilku dni tak się zrywa i trzęsie, kopie nagle i chaotycznie że aż strach- też tak miałyście? Dodam że teraz jestem w 30 tygodniu wg. USG a w 27 wg. miesiączki. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.C.
Witam! Jestem w 22 tyg. ciąży. Ja tez dostałam Fenoterol i Isoptin 3x dz. bo mimo częstego leżenia i odpoczywania dalej mam twardnienie brzucha kilka lub więcej razy dziennie. Biore od wczoraj ale jakoś nie widzę żeby działał. nawet te obj. uboczne raz mam a raz nie. Czy powinien działać od razu czy dopiero po jakimś czasie???????????????????????? MALARENE! Mnie brzuch nie boli w czasie skurczu. Najwyżej czuje parcie na pęcherz a jeśli wtedy stoje to takie nieprzyjemne pociąganie na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malarene
A więc mam podobne odczucia. Ale muszę sie pochwalić że wzięłam już trzecią tabletkę i nie boli. :-) Teraz to mogę być w ciąży :-) Szkoda tylko że lekarz nie przepisał mi tego leku wcześniej. Ponad 2 miesiące chodziłąm i leżałam z bólem, na samej nospie - co oczywiście nic nie pomagało. Nawet po szpitalu nie zleciłmi takiego leku , dopiero teraz . Ale lepiej późno niż wcale. Mam tylko nadzieję że to nie spowodowało jakiegoś urazu na dziecku. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
hej dziewczyny oprócz brania fenoterolu i isoptinu,nospy i spasmophenu muszę brać keflex bo mam zapalenie pęcherza moczowego i strasznie boje sie o dzidzie,lekarz mnie uspokoił żeby sie nie bać bo nie jestem jedyna osoba która łyka te leki i że wiele kobiet łyka ich o wiele więcej.bardzo proszę o wypowiedź mamy które już urodziły swoje skarby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalis
mam pytanko do malarene,czy bierzesz dalej nospe do fenoterolu i isoptinu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×