Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

Gość chwirotek
cieszę się, że trafiłam na to forum, bo moje dzisiejsze szperanie w necie rozpoczęłam od artykułów medycznych, które nastawiły mnie raczej pesymistycznie, ale spokojnie, nie dotyczyły fenoterolu:)ja biorę ten lek od tygodnia, czyli od 22 tyg. ciąży, szybciej była no-spa forte, ale okazała się za mało skuteczna.przebrnęłam przez prawie wszystkie strony forum i widzę, że ten problem dotyczy wielu kobitek.teraz czuję się na prawdę jak to się mówi "przy nadziei".Od dzisiaj zajmę się dobrym nastrojem, bo tylko tak mogę pomóc dzidziusiowi no i mnie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kondi
Witam wszystkie przyszłe mamy! Ja też niestety musiałam brać fenoterol. Skurcze zaczęły mi się w 20 tc. Na początku strasznie drżały mi ręce, miałam kołatanie serca, ale myślę, że gdyby nie Isoptin to byłoby jeszcze gorzej. Na początku brałam 4 tabletki na dobę, a ok 7 miesiąca zmniejszyli mi dawkę do 3 a potem do 1,5. Teraz jestem w 37 tc i właśnie odstawiłam ten lek. Trochę sie martwię, bo mam jakieś dziwne bóle w pachwinach, które dokuczają mi szczególnie przy wstawaniu i chodzeniu... Nie wiem, czy któraś też tak miała, i czy to już jest może zapowiedź nadchodzącego porodu... Napiszcie coś, proszę, na ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kindzia 88
Ból w pachwinach pod koniec ciąży jest całkowie normalny ponieważ częsc przodująca dziecka,najczęściej główka choć moga być to też nóżki uciskaja na dolną częśc kanału rodnego i powodują ucisk nerwów znajdujących się właśnie w pachwinach.Ja kończe własnie 37 tydzień i od jakichś 4 tygodni mam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaczek
bralam fenoterol od 19 tygodnia , nie mialam zadnych doegliwosci ale Gabi urodzilam w 25 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bralam fenoterol od ok 20 tc zadnych objawow no moze trozke serduszko mocniej bilo odstawilam w 36tc a urodzilam w 39tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość somm
Cześć dziewczyny Mogłabym napisać dokładnie to samo. Feneterol i isoptin dostała pod koniec 35 tygodnia, lekarz stwierdził że szyjka się skróciła i tylko dzięki tym lekom będę mogła dotrwać do 37 tygodnia. Uprzedził o objawach ubocznych, no i są. Może nie mocne ale raczki mi się trzesą jak w ostatnim stadium alkoholizmu serce czasami wali a i spadki nastroju mi się zdarzają. Wszystko to jednak jest jakoś do wytrzymania. A skurcze ustępują =) Ciekawi mnie tylko czy tak jak większość dziewczyn urodzę mojego synka dzien lub dwa po odstawieniu leków =) Pozdrawiam cieplutko wszystkie przyszłe mamy Ps. Moja dawka to 4 x na dobe f i i + magnez 2x na 24h i oczywiście leżenie na szczęście w domu nie w szpitalu =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniulka83
witam! Ja biore fenoterol i isoptin od 6 miesiaca ciazy. Lekarz zalecił lezenie z podusia pod pupą aby nieobciazac tak szyjki ktora praktycznie juz zanikła. Jutro zaczynam 35 tydzien na wizycie dowiedzialam sie ze kanal sie otwiera chcialabyn dotrzymac choc 37 tygodnia kiedy ciaza jest zakwalifikowana jako donoszona. Wciaz odliczam dni i zastanawiam sie ile dni ponosze moja pocieche w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja rowniez bralam fenoterol gdzies ok 2 miesiace i lekarz kazal mi odstawic w 35 dla tego ze dziecko jest duze i w razie co, to moge rodzic , teraz jestem juz w 37 tyg i 2 tygodnie po dostawieniu lekow i tu nic dzidzi sie teraz nie spieszy, a tak myslalam ze urodze na drugi dzien po odstawieniu tabletek a tu nic , jednak lekarz powiedzial ze to juz nie dlugo bo mam rozwarcie na 2-3 cm , a jezeli chdzi o ciaze donoszona to podobno do konca 36 tygodnia a potem juz jest donoszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie koniecznie urodzisz zaraz po odstawieniu fenoterolu!! ja odstawilam w 36 tc i urodzilam w 39 tc!! wazne zeby dzidzius byl gotowy :-) a im blizej terminu tym lepiej dla niego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agoolka
Kochanieńkie, powiedzcie mi , bo nie wyczytałam tego na forum, jak często napinał się Wam bęcolek, zanim lekarz przepisał Wam fenoterol???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi dosc czesto jak siedzialam to co pare minut i przez to wyladowalam w szpitalu na tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamusia synka
Zauważyłam,ze wszystkie bierzecie fenoterol z isoptinem,ja natomiast mam brać z staveranem, i zaczynam sie nartwic dlacego nie biorę go właśnie z isoptinem??czy któraś też tak brała jak ja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupuuppuuppuuppuuppupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od kilki dni też biorę fenoterol 5 razy 1/2 tabletki do tego staveran, a to dlatego że w 33 tc mam rozwarcie na 3 cm, odnośnie staveranu biorę go trzy razy dziennie, wydaje mi się że jest to lek silniejszy niż isoptin, ja mam w ciąży cały czas przyspieszone tętno-ok.120 i wydaje mi się że dlatego biorę staveran a nie isoptin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnettta
Ja od kilki dni też biorę fenoterol 5 razy 1/2 tabletki do tego staveran, a to dlatego że w 33 tc mam rozwarcie na 3 cm, odnośnie staveranu biorę go trzy razy dziennie, wydaje mi się że jest to lek silniejszy niż isoptin, ja mam w ciąży cały czas przyspieszone tętno-ok.120 i wydaje mi się że dlatego biorę staveran a nie isoptin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniulka83
witam! Ja brałam raz isoptin i po zakonczeniu opakowania dostalam staweran. Teraz obecnie jestem z powrotem na isoptinie. Lekarz powiedzial ze niema roznicy ktory biore obudwa maja to samo dzialanie :uspokoic serducho"pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezle musi byc silny ten fenoterol sloro jest podawany z tabletkami na serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też biorę 3 razy dziennie FE a na pól godziny przed nim staweran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniulka83
czesc dziewczyny! mam pytanie ktore mnie trapi... czy ktoras zna odpowiedz albo byla w takiej sytuacji... zaczełam 36 tydzien biore fenoterol i isoptin wczoraj dowiedzialam sie ze nie mam juz szyjki dziecko jest nisko a rozwarcie na 1,5 cm lekarz nie skierowal mnie do szpitala mam oczekiwac w domku jezeli nic sie nie wydzarzy to 8 lutego zaczniemy odstawiac tabletki skad moge wiedziec ze szyjka mi sie nadal nie bezie otwierac , czy pozostanie w domu napewno jest dobrym rozwiazaniem, czy szpital pomimo tego ze mam rozwarcie a nic wiecej sie nie dzieje przyjal by mnie przeciez nie wiadomo ile to jeszcze potrwa, powiem tylko ze od dwoch dni pobolewa mnie brzuch jak przy miesiaczce ile to bedzie jeszcze trwało???????????????????????.... czekanie jest okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasz
czesc mamuski ja tez musze brac feneterol od 7 miesiaca bo napinal mi sie brzuszek i nawet nie wiedzalam ze to skurcze a pozatym miałam 1 cm rozwarcia lezałam 2 tygodnie w szpitalu i brałam tam 4-1 tabletke i oprucz tego izoptin 40 bo miałam straszne kolatania serca ale kiedy wyszłam do domu zaczełam brac 4-0;5 tabletki bo myslalam ze oszaleje nic nie mogłam robic oczywiscie powiedzalam o tym lekarzowi to mi przepiosał tabletki uspakajajace i dalej kazal brac tak mjak w szpitalu moze to nie rosadnne ale kiedy byłam juz w 35 tygodniu postanowilam znowu brac po pol tabletki bo po uspakajajacych spalam całe dnie no i jestem juz w 37 i 4 dni i nic sie nie dzeje dzisaj całkowicie odstawiam mam nadzeje ze nie dlugo zobacze swoje malenstwo pozdrawiam i zycze szczesliwego rozwiazania nam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez w ciązy
Mam pytanie czy jak brałyscie ten FENOTEROL to w ogóle nie twardniał Wam brzuszek?Czy zdażało Wam sie to?? Dziekuje z góry za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez w ciąży
podnoszę,bo jestem bardzo ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupuupuupuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez w ciazy ja brałam feno od 26tc do 37tc , brzusio i tak mi twardniał. Urodziłam w 37tc czyli 2 dni po odstawieniu feno. Acha miałam dawkę 6xdziennie po 1 tabl, 2 dni przed porodem zmniejszyłam dawkę (tak zalecił gin) do 3x1/2 tabl i urodziłam. Moje koleżanki, ktore brały fenoterol też mówiły, że brzusio i tak im sie stawial takze myślę, że nie masz się co martwić. Pozdrawiam i trzymam kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez w ciazy ja brałam feno od 26tc do 37tc , brzusio i tak mi twardniał. Urodziłam w 37tc czyli 2 dni po odstawieniu feno. Acha miałam dawkę 6xdziennie po 1 tabl, 2 dni przed porodem zmniejszyłam dawkę (tak zalecił gin) do 3x1/2 tabl i urodziłam. Moje koleżanki, ktore brały fenoterol też mówiły, że brzusio i tak im sie stawial takze myślę, że nie masz się co martwić. Pozdrawiam i trzymam kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodosna
Ja biore fenoterol od 32 tc, czyli niecaly tydzien! do tego mialam zalozony pessar ( krazek na szyjke ) mam rozwarcie na 2cm i skrocona szyjke! Fenoterol biore 4 razy dziennie po 1 tabletce i do tego Isoptin 2 razy dziennie po 1 tabletce. Oczywiscie drżenie rak sie czesto zdarza, kołatanie serca czasem, ale takze nie przyjemne duszenie sie w mostku w klatce piersiowej :( Czasem az oddechu nie moge złapac. No i jestem jakas taka ospala caly czas co mnie doprowadza do szewskiej pasji czasem :D hahaha... Pessar bede miala zdejmowany w 37 tc czyli za 4 tygodnie! A jak z porodem to okaze sie w praktyce kiedy synek bedzie chcial przyjsc na swiat! A co do twardnienia brzuszka to i tak mi twardnieje! Zadziej ale stawia sie i tak! No i czuje czasem takie klucie w pochwie, to podobno objaw rozwierania sie szyjki! Alec czy to mozliwe kiedy ma sie zalozony krazke? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tez w ciązy
Dziękuje bardzo za odpowiedzi,moja dawka wynosi 4x1 i właśnie tez czasami stawia i twardnieje mi brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula77
Pierwszy dzień bez fenoterolu... Od 18 tygodnia brałam Fenoterol (6x 1/2 tabl.)+ isoptin oraz Aspargin.Skurcze i tak były,ale na szczęście nie powodowały rozwierania szyjki macicy. Teraz jestem w 37 tygodniu i od dzisiaj mam odstawione lekarstwa.Czuję sie fatalnie,brzuch boli,skurcze często,ale nieregularne.Jestem zaniepokojona takim stanem. Czy ktoś tak miał po odstawieniu leków?? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka20074
Od wczoraj mam odstawiony Fenoterol i Isoptin. I oczywiscie dostalam biegunki (inne moje kolazanki tez tak mialy).Podobno to zwiastuje nadchodzacy porod (jestem w 38 tc). Ale jak sobie przypomne poczatki z tymi lekami to az mnie ciarki przechodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka20074
Od wczoraj mam odstawiony Fenoterol i Isoptin. I oczywiscie dostalam biegunki (inne moje kolazanki tez tak mialy).Podobno to zwiastuje nadchodzacy porod (jestem w 38 tc). Ale jak sobie przypomne poczatki z tymi lekami to az mnie ciarki przechodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×