Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

supermargo

imię LIWIA dla dziewczynki podoba wam się?

Polecane posty

Gość Liwia 2002
Hejka mam na imie liwia byłam 1 liwią bo się urodziłam w 2002 roku Wszyscy MóWIą NA MNIE OLIWIA lidia ale jak sie naucza to mowią śliwka:) Mam na imie liwia i pozdrawiam wojtczak liwia jestem na facebook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwia 2002 9 lat
byłam 1 liwia i kto zna moje imie wchodzi na facebook i piszecie wojtczak liwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tata Liwii
Dalismy córce z żoną tak na imię, jest bardzo ładne. Mylone z Oliwią, fakt, ale da się znieść te mylenie. Córci (ma 3 latka) też się podoba. I jej siostrze (swego czasu zdarzało się jej przekręcać na ... Libia:), i naszym bliskim tak samo. Zdrobnieniami mogą być np.: Liwunia, Liwusia i - co brzmi super - Liwka i Liwcia! PS. W Quo vadis była Ligia (rzekomo pochodząca z barbarzyńskich, kojarzonych przez Sienkiewicza ze Słowiańszczyzną Ligów), a Liwia to imię rdzennie rzymskie (od rodu Liwiuszów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "dziwne i rzadkie" Moja córka ma na imię Maja i jakoś nic dziwnego nie widzę w tym imieniu, dlatego napisz dlaczego tak ci się nie podoba? wszyscy piszą w kółko, że dookoła same Majki.....sorki ale dziennie odwiedzam place zabaw itp. i nie spotkałam żadnej Majki, nawet nikt z mojego otoczenia nie ma córki lub znajomej o takim imieniu. Jeśli chodzi o Liwię to szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam o takim imieniu ale mnie się podoba. Uważam, że każdy powinien nazwać swoje dziecko jak mu się podoba i każdy inny powinien to uszanować-każdy ma inny gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniara
ja mam tak na imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniara
mam 11 lat i mowia na mnie lidia oliwia. a jestem liwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heron
Dlaczego tak idiotycznie nazywac dzieci? Chore ambicje rodziców. A dzieci cierpią całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sienmar
wiele imion podobało mi sie jakiś czas,a potem zmieniałam zdanie. Inaczej było z Liwią,to imie podoba mi sie od conajmnie 10lat niezmiennie.Tak też dałam swojej córci na imię mimo różnych opini w rodzinie. Zdrabniać można na wiele sposobów, ja mówię : Liv (co znaczy życie), Livi,Liwcia lub po prostu Liwia. Przykro sie czyta, że jakieś imie jest brzydkie. Ludzie powinni nauczyć się nie oceniać imion. Każdy rodzic daje dziecku imię, które dla niego brzmi najpiękniej. Należy to uszanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madeline2311
To najpiekniejsze imie dla dziewczynki jakie istnieje! Marzylam zeby dac tak na imie corce ale urodzilam dwoch synow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilyloo
liv znaczy życie? to znaczy mówisz life?:) czy mówisz live czyli żyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO SylwiaMajaJacek
ja ci mogę wyjaśnić dlaczego Maja się większości ludzi nie podoba. Mianowicie: o ile Maja brzmi w miarę ok dla małej dziewczynki, o tyle dla dorosłej kobiety brzmi strasznie infantylnie. Po drugie: wśród moich znajomych jest 10 małych Majek! A na placu zabaw serio, co druga dziewczynka to Maja. Po trzecie: kojarzy mi się z rozmymłaną osobą, taką kruchą którą złamie byle problem, a to zasługa durnego serialu Majka. To takie moje skromne zdanie. 100 razy bardziej podoba mi się imię Kaja, niby podobne do Mai, ale ma całkiem inny wydźwięk. Od razu kojarzy się z fajną dziewczyną z sąsiedztwa, która twardo stąpa po ziemi i wie czego chce od życia. A wracając do tematu: Liwia- podoba mi się, nie mam z nim jakiś dziwnych skojarzeń, rzadkie, ładne imię, choć trochę zalatuje zachodnim akcentem, a ja osobiście wolę rzadkie polskie imiona typu: Kalina, Karina, Pola, Idalia, Honorata, Gaja, Gabriela etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ec
hej! my z mezem daliśmy swojej corce imię LIWIA -25lat temu.Corka jest zadowolona,oczywiscie bardzo czesto wiele osob przekręcalo to imie,ale wzbudzalo rowniez ciekawosc . uzywalismy zdrobnienia Liwunia,brzmi podobnie jak Ewunia. Imie naprawdę ładne i cieple w odbiorze.pozdrawiam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiele razy slyszalam to samo
ja coreczka ma na imie Livia,uwazam ze jest to sliczne imie,ale nie musi wszystkim sie podobac sa gusta i gusciki a o tym sie ponoc nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5gram
Liwia, tak miała na imię żona cezara Oktawiana Augusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5gram
To była bardzo despotyczna kobieta, w dodatku knuła wielkie intrygi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaaaaaaa
kiedyś to imię mi się nie podobało, ale odkąd nazwano tak moją bratanicę, uwielbiam je :) Ale uważaj bo jest bardzo popularne. brat właśnie chciał oryginalnie dać a się okazało że na podwórku same Zosie i Liwie :) No i np. moja bratowa się kiedyś tak zafiksowała na mówieniu "Liwia. Nie, nie Oliwia, bez O", że parę razy ją przedstawiła "Oliwia, nie Liwia" przez roztargnienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwuszka
Moja 2 letnia córka ma na imię Liwia. Faktycznie często w pierwszej chwili nieznajome osoby mylą z imieniem Lidia lub Oliwia ale z biegiem czasu mamy z tym coraz mniej problemu. Uwielbiam do niej mówić Lili albo Liwuszka :) Pozdrawiamy wszystkie Liwki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trinity38
mnie podoba sie Marika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama Liwii
Zakochałam się w tym imieniu, ale wszyscy mówią mi że to imię będzie przekręcane na Oliwia lub Lidia. Moja dzidzia urodzi się tuż tuż a ja nie wiem co robić:( HELP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambaryllka
Super,mnie sie bardzo podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwia890
Ja mam na imię Liwia i mi się podoba. Wcale nie jest paskudne tak jak inni mówią, jest też łatwe do wymowy. Na początku gdy się z kimś zaprzyjaźniam to czasem myli moje imię i zamiast Liwia mówi Oliwia, ale potem już mówią Liwia:). Moim koleżanką z klasy podoba się to imię, a ja ktoś się pomyli chórem go poprawiają XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaźnik
mam dziewczyne o imieniu Liwia i bardzom mi sie podoba te imie możesz dać tak na imie córce pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jljpierodlehj
mam nowe spiochy na sprzedaz z hello kitty i imieniem Liwia z przodu . Nowe i zapakowane ktos reflektuje za 15 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi bardzo podoba się imię Liwia, moja córeczka która rosnie w moim brzuszku tak właśnie bedzie mieć na imię. Moim rodziciom taka propozycja imienia średnio się podobała, ale teraz już chyba się przyzwyczaili. Ja i moj mąż podjeliśmy decyzję - będzie Liwia :D imieniny 9 listopada, a termin mam na 9 listopada, więc imieniny i urodziny w tym samym miesiącu ;/ trudno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antymetro
Liwia podoba mi się bardzo, natomiast Liwka (a tak niektórzy będą wołać) aż prowokuje do przezywania :O. Z tego powodu nie nadam tego imienia córce, bo wiem, że dzieci i młodzież potrafią być okrutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antymetro to tak samo jak Kasia- Kaśka, Ania-Anka, Asia- Aśka i parę innych imion Jeśli będę miała córeczkę to tak będzie mieć na imię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×