Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

supermargo

imię LIWIA dla dziewczynki podoba wam się?

Polecane posty

Gość gość
Liwia jest imieniem starym i zapomnianym, dlatego niektorym wydaje sie pretensjonalne czy tandetne. Zwyczajnie jest nieoklepane. Dla mnie przesliczne. Znam jedna liwie i jej rodzice nie maja nic wspolnego z tymi, ktorzy daja swoim pociechom imiona w stylu jessica, nikolka czy brajanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
liwia to takie samo imie jak sandra dzesika czy nicolka. wiocha i brak gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chciałam tak nazwać córkę, ale mąż sie nie zgadza, bo mówi ze to nazwa margaryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A basia to nazwa maki, kasia margaryny a jakos nikomu sie nie kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze dlatego, ze Baś/Kaś każdy zna po kilka i prędzej takie imię skojarzy ze znajomą osobą, natomiast Liwii jeśli ktoś nie zna żadnej, to skojarzy z tym, co słyszał (w tym przypadku z margaryną), tak działa ludzki mózg i nie jest to działanie celowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 30 lat i mam na imię Liwia. Jak byłam dzieckiem trochę mnie to męczyło, że nie mam na imię jak inne dziewczynki, ale to były inne czasy kiedy nie było żadnych Nicole, Scarlett, Nin, Nadi itd. Później zaczęłam doceniać tą swoją wyjątkowość, to że nikt nie ma na imię jak ja. Powiem więcej- często w rozmowie o pracę pracodawca mówił mi, że spośród wielu cv moje imię przyciągnęło jego uwagę :) I tak oto postanowiłam, że moja córka też będzie miała takie wyjątkowe imię. Nigdy nikt mojego imienia nie przekręcał, a raczej mówili zdrobniale Liwiuś, Liwiątko, Liluś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra ma tak na imię, ma 10 lat. I wszystkim się imię podoba! W przedszkolu dzieci często przekraczały zwracając się do niej Oliwia, ale to dlatego, że Boliwii było pelno. Teraz nie przekraczają imienia. W domu mówimy do niej Liwiu-Liwciu-Lisciu-Listek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam na imię Anna, wiesz jak męczyło mnie to że w przedszkolu/szkole, obok mnie były jeszcze minimum dwie Anki ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwia, Liwia nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaFan
Ja osobiście posiadam takie imię. :) Nie zgodzę się z tym, że zaraz będą mówić "Lifia", bo nigdy tak mi się nie zdarzyło. Natomiast bardzo często jestem mylona z Oliwią, ale się do tego przyzwyczaiłam. Prosiłabym dla tych co krytykują imię "Liwia" o zachowywanie się milej, bo niektórzy mają tak na imię. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośLIV
bzdury, moja córka ma na mię liwia i nie ma żadnego problemu . wszyscy mówią liwcia albo liwusia i kazdy normalnie wymawia. ona sama nawat mówi na siebie liwunia. cudne imię!!:d nie żałuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam jedna 6letnia Liwie, wolamy na nią Liwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 8 miesiącu ciąży i jak tylko z mężem dowiedzieliśmy sie ze bedzie dziewczynka jedynie imie ktore nam sie bardzo podoba a przede wszystkim nie oklepane to LIWIA :):):) i tak juz zostanie a zdrobnien jest kilka sa ladne i sa brzydkie jak do każdego imienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhh
Liwia to chyba zdrobnienie od Oliwia? Szkoda że nasze wspaniałe słowiańskie imiona ma się obecnie w głęboikim poważaniu. Co jest oklepane ? nie rozumiem, oklepane to są Leny, Igory Maje i inne imiona dla zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_m
Ja imię Liwia dałam naszej córce w zeszłym roku. Imię to mieliśmy już wybrane od 5 lat i jest to moim zdaniem piękne imię pochodzenia rzymskiego (nie jest to żaden skrót od Oliwii ;) ). Mówimy do niej pełnym imieniem lub zdrobnieniami: Liwcia, Liwka, Liwiunia, czasem nawet Liweczka. Nie jest popularne, ale też nie jest zupełnie nie znane - takie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się podoba, bo mam tak na imię i wszyscy mi zazdroszczą takiego imienia XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się zastanawiam nad Liwią lub Lilianną. Sama mam na imię Lidia i mi się podoba. Moj syn ma na imię Mikołaj i też z tym nie ma problemu ani on ani jego koledzy. Szczerze mówiąc imię powinno się wybrać jakie się podoba i nie patrzeć na zdrobnienia czy na to co ludzie powiedzą. To osobowość decyduje o tym jak jesteśmy postrzegani a to jak na dziecko mówimy to nasza sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Liwko Liwko skocz po piwko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I zapytaj Danki czy ma dwie szklanki I idź do Haneczki po trzy flaszeczki I powiedz Zosi bo aż się prosi na przyjęcie do Aneczki z odrobiną wódeczki I chodź Martynko na dobre winko Itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się podoba można mówić zdrobniale Liwi i podoba mi się też imię Lila a tak wogóle to moja curónia ma na imię Lidia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja Lidia była jedyną w przedszkolu i teraz w szkole i to mi się podoba bo z nikim ją nikt nie myli nie koniecznie muszę podawać nazwisko bo wszyscy wiedzą o kogo chodzi więc Liwia też będzie ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Liwia byla zona Oktawiana Augusta i niestety mnie sie to imie kiepsko przez to kojarzy. Jak ktos czytal "Ja, Klaudiusz",to raczej nie da dzieckhna jmie Liwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po tej lekturze (Graves) rzeczywiście to imię brzmi patologicznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi sie rymuje -Liwka - yyyy :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córeczka ma tak na imię. Mnie się bardzo podobało i nadal podoba. Gdybym miała jeszcze raz nadać imię dziecku to i tak bym jej dała na imię Liwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia 22 lata
wiem że to forum jest stare ;) ale właśnie jestem w ciąży i chce nadać mojej córce na imię Liwia bardzooo mi się podobaaaaaaaaaaa ! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez zastanawiam sie nad tym imienieniem,moj maz jest na nie, bo liwka to dziw-a i bo wszyscy będą mowic oliwia,wkurza mnie to i juz nie wiem, kak mala nazwac, kolezanka tez mi mowi, ze maz ma racje, ze lepiej nazwac ja laura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ma na imie Liwia i bardzo nam sie podoba to imie,wolamy zdrobniale Liwka ,Liwcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy ze raz powiem : bez O, później jest cisza , widoczny wręcz proces myślowy i ktoś mówi : aaaa Liwia. I zapamiętuje na całe życie hehe A co do tego chamskie rymu, to weźcie wy się ludzie zastanówcie co piszecie ... Majka daj*a czy Julita ps*ta też widzicie? To trzeba się leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×