Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość MRTM
'Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle. Możemy wzlecieć dopiero wtedy, gdy obejmiemy się wzajemnie' 'Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu i szybko odchodzą. Niektórzy zostają przez chwilę i zostawiają ślady w naszych sercach. A my już nigdy, przenigdy nie jesteśmy tacy sami.' 'Tego, co widzę, nie można włożyć do żadnej szuflady ani zapisać w książce, nic podobnego. Gdzie tam... Przecież to historia życia ze wszystkimi szczegółami i tajemnicami. Powiedz mi, no powiedz, czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, co widzę w twoich oczach? Nie? Wiadomo, że nie. Bo ich nie widzisz i nawet nie wiesz, jak wiele mówi twoje wymowne spojrzenie, jak szczerze twoje oczy odpowiadają mi na pytania. Nie przeszkadzaj im, nie uciszaj... Teraz już wiem, gdzie są drzwi do duszy człowieka. Tymi drzwiami są oczy. Teraz stoją przede mną otworem ... Po przecież... Twoje oczy... są zwrócone... PROSTO... na mnie. Przysięgam, nigdy, przenigdy nie myślałam, że kiedyś... Twoje oczy... będą zwrócone... PROSTO... na mnie...' 'Pogarda dla zwyczajnych i przeciętnych. I ja, wielka, ważna gówniara, która była sama dla siebie idolem.' 'Mój Boże, żeby ona była trochę ładniejsza. Może wówczas pokochaliby ją PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MRTM
'Żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy do niej strzelać z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć. Potrafi znaleźć sobie drogę do wolności i zaskoczyć nas, pojawiając się, kiedy jesteśmy już cholernie pewni, że umarła, albo, że przynajmniej leży bezpiecznie schowana pod stertami innych spraw.' "Ludzie twierdzą, że nadal mnie nie rozumieją. I słusznie. Niepoznawalne jest nie do pojmowania, tylko do pokochania. Ten, kto mnie pokochał, nie pytał, dlaczego mam świra. On jest ze mną' 'Chrzanię to! Te wasze drzwi, furtki i bramy. To wasze środowisko, układy, układziki, uśmieszki i podlizywanie. Tu nikt nigdy nie jest sobą.' 'Było dużo par, ludzie trzymali się za ręce i jeździli razem. Zapragnęłam, by ktoś też mnie tak wziął za rękę i prowadził po tafli lodowiska. Mieć kogoś, być razem, blisko, zawsze... Mogłabym wtedy jeździć. Mogłabym...' 'Chciałam kiedyś pokochać. Zwykłą miłością. Może wtedy wszystko byłoby inaczej.'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violatricolor
ładne, a z czego to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
I'm looking for a lover not a friend Somebody who can be there when I need someone to talk to I'm looking for someone who won't pretend Somebody not afraid to say The way they feel about you And I'm looking for someone who understands How I feel Someone who can keep it real And who knows the way The way I like to have it my way And I'm looking for someone who takes me there Wants to share Shows he cares Thinkin' you're the one that I've been waiting for Is it you? Is it you? Maybe you're the one I've been waiting for Could you be the one for me? Could you be the one I need? I'm looking for someone to share my pain Someone who I can run to Who will stay with me when it rains Someone who I can cry with through the night Someone who I can trust whose heart is right And I'm looking for someone And I'm looking for someone who understands How I feel Someone who can keep it real And who knows the way The way I like to have it my way And I'm looking for someone who takes me there Wants to share Shows he cares Thinking you're the one that I've been waiting for Take for granted how much I care (how much I care) Appreciates that I'm there Someone who listens And someone I can call who isn't afraid of love to share

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werbalnaagresja
‘W tej chwili jest 6.470.818.671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy, walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie, sześć miliardów dusz. A czasami... wszystkim, czego potrzebujesz jest ta jedna.’ One Tree Hill ‘Nie możesz uciec przed słabościami, musisz je zwalczyć lub zginąć i jeżeli tak ma być to czemu nie teraz, tam gdzie stoisz ? ‘ Robert Louis Stevenson 'Nasze życie to cykl obrazów. Migają przed nami jak miasta na autostradzie. Niektóre wydarzenia nas oszałamiają, czujemy wtedy, że ta chwila jest czymś więcej niż przelotnym obrazkiem. Wiemy, że ta chwila, każda jej część, będzie żyć wiecznie.' One Tree Hill 'Coś mi mówi, że jestem o krok od podjęcia błędnej decyzji, lecz błędy też są sposobem działania. Czego świat ode mnie chce ? Żeby nie ryzykować, wrócić do punktu wyjścia, bez odwagi powiedzenia życiu 'tak' ? ' Paulo Coleho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauzyka_21
Witajcie:) Bardzo podoba mi się ten watek i często z niego korzystam,więc teraz też dodam parę cytatów. ,,A jednak tęsknię przez wszystkie dni i pragnę pójść do domu i oglądać dzień swojego powrotu.\" ,,Kolejny dzień uczyniła pięknowłosa Jutrzenka\" ,,Jakież to słowo wyrwało Ci się z zagrody zębów?\" Cytaty pochodzą z ,,Odysei\" ,,Przyjemnie jednak patrzeć rodzicom w oczy\" ,,Ja chcę prawdy i o prawdę pytam\" ,,Nie żyje się dla celu jakiegoś, tylko żyje z konieczności jakiejś\" jeśłi dobrze pamiętam to te cytaty są z ,,Króla Edypa\". ,,Wesprzyjcie muzy, krzep mię, twórcza duszo\" Chyba z ,,Tristana i Izoldy\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauzyka_21
,,Sobie śpiewam a Muzom. Bo kto jest na ziemi, Ci by serce ucieszyć chciał pieśniami memi?" ,,Moich kości popiół nie będzie wzgardzony" J.Kochanowski ,,Muza"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MRTM
violatricolor: zależy co :) Powiedz o który fragment ci chodzi to wtedy powiem z jakiej to książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rethru
\"Nie wiesz jak smakuje gruszka? - Nie wiem jak smakuje Tobie.”- „Miasto aniołów” Świetny film. Ile razy bym go nie obejrzała, zawsze wzbudza we mnie emocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pompimpom
"Nie wiesz jak smakuje gruszka? - Nie wiem jak smakuje Tobie.”- „Miasto aniołów” uwielbiam ten cytat i film :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werbalnaagresja
"Reszta waszego życia to długi okres. I czy wiecie to, czy nie, kształtowana jest właśnie teraz. Możecie wybrać, czy za swój los winić przeznaczenie, pecha, czy złe decyzje. Albo możecie walczyć. W prawdziwym świecie nie zawsze wszystko będzie sprawiedliwe. Tak po prostu jest. Ale przez większość czasu, dostaniecie to, co dajecie. Co jest gorsze? Nie dostanie wszystkiego, o czym się marzyło... ale dostanie tego, i dowiedzenie się, że to nie wystarczy? Reszta waszego życia kształtowana jest właśnie teraz. Marzeniami, które ścigacie... decyzjami, które podejmujecie... i osobą, która chcecie być. Reszta waszego życia to długi okres. Reszta waszego życia zaczyna się właśnie teraz." ONE TREE HILL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesnik
hej werbalnaagresja skad masz cytaty z tego filmu ???? masz moze ta strone na ktorej sa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauzyka_21
Słyszałem też o malowaniu się waszym: nie dość wam jednej twarzy otrzy- manej od Boga, dorabiacie sobie drug a; sztafirujecie się , krygujecie, cedzicie słowa, przedrzeźniacie boskie stworzenia i swawolę pokrywacie płaszczykiem naiwności. Precz, precz! nie chce już patrzeć na to: to mnie we wściekłość wprawia. ...Do klasztoru! Do klasztoru! ,,On komplementy stroił już do cycka, nim go ssać zaczął. Jest to jedna z baniek tego wietrznego świata, wydęta tchnieniem mody i przybrana w konwencyjną szatę; rodzaj szumowiny różnorodnych pierwiastków..." ,,Jeżeli się to stanie teraz, nie stanie się później, jeżeli się później nie stanie, stanie się teraz; jeżeli nie teraz, to musi się stać później; wszystko polega na tym, żeby być w pogotowiu, ponieważ nikt nie wie, co ma utracić, cóż szkodzi, że coś wcześniej utraci?" HAMLET

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Widziałem rzeczy, którym wy ludzie nie dalibyście wiary. Statki w ogniu w okolicach Pasa Oriona. Widziałem promienie kosmiczne jak.... błyszczały w ciemnościach, blisko wrót Tannhausera. Wszystkie te chwile zagubią sie... z czasem... tak jak lzy na deszczu... Czas umrzeć....\" Blade Runner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Z czasem wszystko się kończy... Każdy odchodzi swoją drogą, w swoją stronę...ale mimo wszystko, gdzieś na dnie naszego serca pozostają wspomnienia. Nikt ich nam nie zabierze... Będą zawsze dla nas... "Nie płaczmy, że coś się skończyło ale cieszmy się, że to właśnie nam się przytrafiło".:) Wiem, że nie raz jeszcze łzy po mym policzku spłyną...ale przecież nikt nie mówił, że będzie łatwo...Zrozumiałam, że w życiu są czasem takie chwile dla których żyć i cierpieć.... warto. Nie poddać się a walczyć bo śmierć nie jest dowodem odwagi! Trzeba wstać, iść dalej i pokazać ludziom, którzy zadali tak ogromny ból. Trafiając w samo serce.... Ludziom, którzy zadali ból...tak naprawdę nieświadomie, chcąc go samemu uniknąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MRTM, z czego jest ten cytat : \"\'Tego, co widzę, nie można włożyć do żadnej szuflady ani zapisać w książce, nic podobnego. Gdzie tam... Przecież to historia życia ze wszystkimi szczegółami i tajemnicami. Powiedz mi, no powiedz, czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, co widzę w twoich oczach? Nie? Wiadomo, że nie. Bo ich nie widzisz i nawet nie wiesz, jak wiele mówi twoje wymowne spojrzenie, jak szczerze twoje oczy odpowiadają mi na pytania. Nie przeszkadzaj im, nie uciszaj... Teraz już wiem, gdzie są drzwi do duszy człowieka. Tymi drzwiami są oczy. Teraz stoją przede mną otworem ... Po przecież... Twoje oczy... są zwrócone... PROSTO... na mnie. Przysięgam, nigdy, przenigdy nie myślałam, że kiedyś... Twoje oczy... będą zwrócone... PROSTO... na mnie...\'\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werbalnaagresja
nalesnik podczas oglądania przepisuje. ;) ale polecam google.pl Nigdy nie pozwól, aby ci ktoś wmówił, że nie możesz czegoś zrobić. Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. John F. Kennedy powiedział, że odwaga życiowa jest wspaniałą mieszanką zwycięstwa i porażki. Człowiek robi co musi, pomimo konsekwencji, pomimo przeszkód, niebezpieczeństw i nacisku. I to właśnie jest podstawą moralności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpampom
agakjn a to z czego? Z czasem wszystko się kończy... Każdy odchodzi swoją drogą, w swoją stronę...ale mimo wszystko, gdzieś na dnie naszego serca pozostają wspomnienia. Nikt ich nam nie zabierze... Będą zawsze dla nas... "Nie płaczmy, że coś się skończyło ale cieszmy się, że to właśnie nam się przytrafiło". Wiem, że nie raz jeszcze łzy po mym policzku spłyną...ale przecież nikt nie mówił, że będzie łatwo...Zrozumiałam, że w życiu są czasem takie chwile dla których żyć i cierpieć.... warto. Nie poddać się a walczyć bo śmierć nie jest dowodem odwagi! Trzeba wstać, iść dalej i pokazać ludziom, którzy zadali tak ogromny ból. Trafiając w samo serce.... Ludziom, którzy zadali ból...tak naprawdę nieświadomie, chcąc go samemu uniknąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Marc Levy — A gdyby to była prawda... (rozdz. 14) Każdego ranka, po przebudzeniu, otrzymujemy kredyt w wysokości osiemdziesięciu sześciu tysięcy czterystu sekund życia na dany dzień. Kiedy wieczorem kładziemy się spać, niewykorzystana reszta sekund nie przejdzie na następny dzień; to, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, jest na zawsze stracone, pochłonięte przez wczoraj. Każdego następnego ranka rozpoczyna się ta sama magia, znowu otrzymujemy taką liczbę sekund życia i wszyscy zaczynamy grać w tę nieodwracalną grę: bank może zamknąć nam konto w najbardziej nieoczekiwanym momencie, bez żadnego ostrzeżenia – w każdej chwili może zatrzymać nasze życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesnik
powiem wam jak czytam te wasze cytaty to mi sie plakuniac chce heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Moje serce... Chcesz? To bierz... proszę bardzo... Jesteś pewny? Tylko ostrożnie... to ze szkła... Pragniesz tego? Musisz uważać... na wszystko co robisz... Kochasz? Tylko nie upuść... potłucze się... Na czym Ci zależy? A więc dobrze... ale nie stłucz.. Zranisz? Już go nie skleisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
...Przychodzi zupełnie niespodziewanie Dwa spragnione serca w jedno łączy... ...Urzeczywistnia swgo imienia wielką moc Dwie dusze w jedną całość splata... ...W imie jej się pośiwęcamy Wszystkie blizny na sercu wygładza... ...Ona w życie wprowadza magie Powoduje stan uniesienia... ...Po cichu wirem namiętności nas oplata Dzięki niej uświadamiamy sobie potęge pragnienia... ...I czy chcemy czy też nie ona z nami zostanie Aż do wspólnych dni końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alus88
** ŻYJ! Krzyknęła nadzieja, bez Ciebie nie potrafię… odparło życie **Boże daj przetrwać to czego zmienić nie można… **Przyjaźń podwaja radość, a o połowę zmniejsza przykrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość icyfruit
Kartoteka T. Rożewicz " Mężczyźni są strasznie dziecinni. Ciągle dążą, a jak juz dotrą do celu, rozpaczają. Nigdy by w nich nie dojrzał płód. Są nieuważni. żaden z nich nie uchroni przed dziewięć miesięcy owocu. Jak dobrze, że to my dźwigamy i rodzimy życie.. Oni są urodzonymi abstrakcjonistami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MRTM
Sianna: To cytat z książki pt. "Balsam dla duszy nastolatka" Przepiękna książka, ale nie tylko dla nastolatka. Ta książka to nie jest zwarta opowieść z akcją itd. Balsam dzieli się na parę rozdziałów , a w rozdziałach są rożne opowieści, różnych ludzi: gwiazd, jak i normalnych, prostych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j.co
'pozwol mi popatrzec na swiat twoimi oczami'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexxandra
Niekiedy powątpiewam we własną realność, jakby rzeczywistość niepotwierdzała mnie do końca... Kto jest winien temu, że trwonimy własne życie, źle lokujac uczucia, borykając się od niespełnienia do niespełnienia, niszcząc marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caliste
[na tym sprośnym świecie - pisała - jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką,albo na najlepszej drodze do stania się jednym czy drugim] *J.Irving - Świat Według Garpa [tworzymy pare doskonałą - sadystka i masochista] *M.V.Llosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaamilaP
,,I tak zacząl się ten niewinny koszmar.Życie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×