Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość Jakaś ja...
"Czasami chciałabym być kimś innym. Czasami chciałabym być wredną, zimną suką dlatego, że może wtedy nic bym nie czuła. Na niczym by mi nie zależało, do niczego bym się nie przywiązała, za niczym bym nie tęskniła." cytat nie pochodzi z żadnej książki. filmu itp. to mój prywatny, osobisty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaam29
"Chciałabym spotkać faceta, który by patrzył na mnie tak jak on patrzy na Ciebie" "Dlaczego my, kobiety, w pewnych sytuacjach musimy zachowywać się jak kompletne kretynki?" "Wymarzona chwila i zawsze musi się coś zesrać!" "Czekanie na wiadomość od faceta, na który nam zależy, jest chyba najgorszą katuszą" "Ja należę do tych, którzy zawsze wdepną w krowi placek, choćby jedyny na stuhektarowym polu" "Jak ktoś ma pecha to nawet w cipie na gwóźdź trafi" "Kobiety są dziwne, nigdy nie przestają kochać. Nawet drani" "Co się polepszy, to się rozpiepszy" "Niedobrze jest pić samotnie. Nawet, gdy człowiek bardzo chce być sam. Zwłaszcza wtedy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiego miejsca, do którego Śmierć nie mógłby się udać; nieważne, jak jest dalekie czy niebezpieczne. A nawet, im bardziej jest niebezpieczne, tym bardziej prawdopodobne, że Śmierć już tam jest. Terry Pratchett - "Eryk"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Taką wodą być, Co otuli ciebie całą ogrzeje ciało, Zmyje resztki parszywego dnia, I uspokoi każdy nerw, zabawnie pomarszczy dłonie a kiedy zaśniesz wiernie będzie przy twym łóżku stać I taką wodą być a nie tą co żałośnie całą noc tłucze się po oknie I taką wodą być co nawilży twoje wargi Uwolni kąciki ust gdy przyłożysz je do szklanki I czarną kawę zmieni w płyn kiedy dni skute lodem A kiedy z nieba poleje się żar poczęstuje chłodem I taką wodą być A nie tą co żałośnie całą noc w gardle pali ogniem" Happysad "Taką wodą być"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlosiiii
"nic nie dzieję się bez nas, nawet sny nie śnią się same" "chcesz wrócić jako kamień? tak, kamień przynajmniej nie tęskni' cytaty z filmu 'Odwiedź mnie we śnie' moje dwa ulubione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek15
---"Look after my heart - I've left it with you." ---"Zaopiekuj się moim sercem - zostawiłem je przy tobie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek15
"Patrzę na Ciebie. Uparcie tatuuję sobie na źrenicach ten widok." "To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś - a to, co stworzyłaś, możesz zniszczyć" "Tylko ty obudziłaś moje serce. Już zawsze będzie należeć tylko do Ciebie." " Są takie chwile jak sztylety. Rozrywają duszę w kilka sekund... " "Przysiegam kochać cię całą wieczność - każdego dnia wieczności z osobna." "I znów zmierzch. Kolejny dzień dobiegł końca. Chodźby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmnie noc" "Czas przemija nawet wtedy, kiedy wydaję się to nie możlowe. Nawet wtedy, kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo wszystko przemija. Nawet mnie to dotyczy..." "Nie przejmuj się. Gdybym mógł śnić, śniłbym tylko o Tobie." "Jesteś najbardziej niebezpieczną istotą, jaką kiedykolwiek spotkałem." * By "Twilight"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmora_88
"nigdy nie pożyczaj większej sumy niż twój iloraz inteligencji razy sto, nigdy nie pożyczaj pieniędzy od człowieka, który przy pierwszym spotkaniu od razu przechodzi na ty, nigdy nie pij przed zachodem słońca i nigdy, nigdy w życiu nie wiąż się z kobietą, której nie chcesz dotykać nagiej na łóżku wodnym."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psy z rygi henning mankell
Moim ulubionym jest cytat z "psy z rygi" Henninga Mankella " Może w królestwie kłamstwa królem jest ten, kto posługuje się półprawdami?" Dla mnie genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bejatkaa
"Oto ja - przeważnie gdy flirtuję, mam skrawki sałaty na przednich zębach. nigdy nie uzywam odżywki do włosów, bo to zabiera zbyt dużo czasu. Cała ja - nie dalej niz dziś rano pomyliłam spray antyhistaminowy z plemnikobójczym. Teraz moja pochwa swobodniej oddycha, a dziurki od nosa mogą uprawiać bezpieczny seks przez co najmniej sześć godzin." "To właśnie ja - golę nogi do pachwin tylko w lecie. Zimą w ogóle nie chce mi się ich golić. Zakładam grube rajstopyi modlę się, by nikt nie zauważył igiełek, przebijających się przez lycrę. A dziury? Po prostu zamalowuję nogi czarnym flamastrem. Nawet jeśli rzeczywiście zabiorę się za postrzyżyny, zawsze opuszczę jakiś kawałek i w rezultacie paraduję z włochatym poletkiem na łydce. Moje włosy łonowe można by zakręcać lokówką." "Moje przyjaciółki już pewnie robią zgryźliwe uwagi typu: Kto podpalił lont w twoim tamponie?" "Taką właśnie się lubię - wypijam ogromne ilości wódki, a potem budzę się w nieznanym kraju, cała golusieńka, jedynie z klejnotami wokół sutków. Tylko siłą można mnie zmusić do wyjścia z przyjęcia. Albo grożąc nożem. Jestem tania w utrzymaniu, wartościowa i obyta - potrafię powiedzieć w szesnastu językach : Cześć kolego, mam bardzo zaraźliwą chorobę weneryczną, którą chętnie ci przekażę." "BOGINI SEKSU" - KATHY LETTE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Co dostanę za pieniądze, demonie? Zdrowie?Nie, tylko lekarzy.Wiarę?Nie, tylko księży.Miłość?Nie, tylko chętne kobiety.Przyjaźń?Nie, tylko towarzystwo.Dom?Nie,tylko budynek." Jacek Piekara "Miecz aniołów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianne24
Czasami, by kogoś zniszczyć wystarczy go w sobie rozkochać... ...po prostu łkam.Wyję na całe biuro... Dlaczego ona ci umarła? Anioły przecież nie umierają... To jest tak cholernie smutne, że szczerze mówiąc płaczę, gdy ci o tym piszę... Samotność w sieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_martyna- to naprawde cudny cytat. Dzieki za niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Ludzie - warknął. - Co was obchodzą ludzie?Co was obchodzą plotki i złe języki?Co was obchodzi wszystko, kiedy wiecie, że jest to ta jedna jedyna?Wymarzona, wyśniona i upragniona.Że nie możecie bez niej oddychać, tylko krztusicie się w beznadziejnych spazmach.Że wasze serce bije po to, by ona dotknęła ręką waszej piersi,że oddychacie tylko w tym celu, by swój oddech złączyć z jej oddechem." Jacek Piekara "Łowcy dusz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Miłość nie jest grzecznym gościem panie Madderdin.Miłość nie zapowiada swej wizyty na dwa tygodnie wcześniej.Miłość jest jak złodziej wślizgujący się do waszego domu i kradnący wszystko, co macie najcenniejszego.Przypomina piorun spadający z pogodnego nieba. W pojedynku z miłością macie tak samo wielkie szanse jak kurczak przy jastrzębiu." J.Piekara "Łowcy dusz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość himmel
wez sobie moje biedne serce, i co chcesz z nim zrob. wierne ci bedzie to glupie serce aż po grób "m jak miłość" (odc. 701)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whitetea
K. Grochola "Trzepot skrzydeł" " Chcę Ci jeszcze napisać, że człowiek jest stworzony po to, by kochać. Jeśli nasłuchujesz, to ze wszystkich stron słyszysz odpowiedź. Nasłuchuję. Czasami słyszę trzepot skrzydeł. Już się nie boję."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- A co to za rzadka maź? - zapytał człowiek z kolejki. Fruntkin wyprostował się na pełną wysokość. - To - odparł - jest majonez. Sam go zrobiłem. Z książki - dodał z dumą. - Tak myślałem. Bo jajek, oliwy i octu chyba nie używałeś, co? T.Pratchett "Ruchome obrazki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oba cytaty z filmu
z filmu "Dom nad jeziorem" - polecam! :) "Nie było dwu serc tak otwartych... ...smaków tak podobnych... ...uczuć w takiej jedności." " - Ciągle z nią korespondujesz? - Nie. - Czemu? - Prosiła, abym przestał. - Dlaczego? - Czas. - Daj spokój... nie jest źle. Potrzebujesz prawdziwej kobiety. Kobiety. - Henry, posłuchaj mnie. Jak pisaliśmy do siebie, była prawdziwsza, niż cokolwiek z tego. Była bardziej prawdziwa niż wszystko, co znałem przez całe życie. Widziałem ją... Całowałem ją... Kochałem ją... A teraz jej nie ma. Nie ma."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancysko.
„Gdziekolwiek zapragniesz zobaczyć oblicze Boga, tam je zobaczysz.” ,,Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.” ,,Miałem ochotę żyć tylko dlatego, że wierzyłem w twoje istnienie.” „Kiedy połykałam nasenne tabletki, chciałam zabić kogoś, kogo nienawidziłam. Nie wiedziałam, że żyją we mnie inne Weroniki, które umiałabym pokochać.” „ Po prostu niewiarygodne! A jednak możliwe, bo człowiek może wytrzymać tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata nad dachem nad głową, ale nie może znieść samotności. To najgorsza udręka, najcięższa tortura. Tym mężczyznom i wszystkim ludziom, których spotkała, samotność dotkliwie dawała się we znaki. I oni mieli poczucie, że nie liczą się dla nikogo.” „W końcu, jak powiedział pewien perski mędrzec, miłość jest chorobą, z której nikt nie pragnie się wyleczyć. Ten, kogo dotknęła, nie chce wrócić do zdrowia, kto cierpi z jej powodu, nie szuka lekarza.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marienee1
"Zabijanie dla pokoju jest tak piepszenie się dla cnoty" ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shyfever
Methinks, I see...where? In my mind's eyes. Zdaje mi się, że widzę...gdzie? Przed oczyma duszy mojej. Shakespeare Życze Ci odwagi słońca, które pomimo nędzy i ogromu zła tego świata dzień po dniu wstaje i ogrzewa nas ciepłem i blaskiem swych promieni. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość old
Prawdziwa miłość wystarczy za wszystko. Codziennie prezent Ci nowy dam Raz łąkę kwiatów, a raz Szemrzącą rzekę i las A potem kolię, ze stu lśniących gwiazd. A moją pensję - wiesz co? Te tysiąc złotych wemę o! Na złą godzinę pod klucz w PKO. Kiedy ty znajdujesz wciąż coś nowego Ty byś chciała luksusowe życie wieść. Co dzień obiad i kolecję - Nie! No wiesz, nie masz racji .... Przecież się nie żyje po to żeby jeść! A! Moja droga. Trzeba trochę fantazji A ty się wciąż obracasz w kręgu takich słów: Jak kapelusz, płaszcz, pończochy To niważne. Ani trochę. Ty mnie kochaj, o miłości ze mną mów. Prawdziwa miłość wystarczy za wszystko. Na obiad zjem uśmiech twoich lic A na śniadanie co dzień i na kolację co noc Dasz mi usteczka - i już więcej nic Prawdziwa miłość wystarczy za wszystko Za wszystkie skarby co w świecie są. Bo ktoś samotny, niech ma Miliony, pałac ze szkła A każdy dzień zły, i noć każda zła. A ja mam ciebie, ty mnie Ja kocham ciebie, ty mnie I nam nie może, nie może być żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxq
~ zładłam tony czekolady, wypiłam litry wódki a tenpoeratura mojego szczęścia nadal ponożej zera. ~ nie ma Cię, gdy moje życie spada w dół i nie ma cię, gdy wszystko łamie się na pół i nie ma Cię, i nie wiem już gdzie jesteś ale dobrze, że nie wiesz co u mnie bo pękło by Ci serce ! książka:Magda.doc - Na pewno źle myslę. Może być złe myślenie. Negatytwne myślenie tez jest złe. - Coraz częściej myślę, że ludzie są po to, aby mnie denerwować lub ranić. Dlatego uodparniam się na nich, na wszystkie eentualne sytucje i słowa. Próbuję znaleść swoje barwy ochronne. i na koniec, typowo świateczy : :d Last Christmas I gave you my heart But the very next day you gave it away

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxq
~ zładłam tony czekolady, wypiłam litry wódki a tenpoeratura mojego szczęścia nadal ponożej zera. ~ nie ma Cię, gdy moje życie spada w dół i nie ma cię, gdy wszystko łamie się na pół i nie ma Cię, i nie wiem już gdzie jesteś ale dobrze, że nie wiesz co u mnie bo pękło by Ci serce ! książka:Magda.doc - Na pewno źle myslę. Może być złe myślenie. Negatytwne myślenie tez jest złe. - Coraz częściej myślę, że ludzie są po to, aby mnie denerwować lub ranić. Dlatego uodparniam się na nich, na wszystkie eentualne sytucje i słowa. Próbuję znaleść swoje barwy ochronne. i na koniec, typowo świateczy : :d Last Christmas I gave you my heart But the very next day you gave it away

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyska88
"...widocznie dodatkowa dawka humoru to dar, który dostaje się od Boga razem z kalectwem, chorobą albo inną ułomnością, dar, który pomaga nieść ten ciężar". "...albowiem moralność jest ważniejsza niż etyka, a miłość większa niż prawo". Oba cytaty są z książki Jodi Picoult "Bez mojej zgody". Przeczytałam ją jakieś pół godziny temu i przyznam, że nie mogłam powstrzymać łez. Polecam :) Wesołych Świąt wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialka
'Drzwi busa były otwarte, wpuszczając do środka noc, ciszę i gwiazdy. Noa i David leżeli na materacu, on na plecach, ona na boku. Na zewnątrz było cicho, w busie było cicho, David był cichy i Noa też. Przez dłuższą chwilę. -Powiedz mi jeszcze raz, jaki jest Berlin. - Głos Davida był szeptem, ciepłym podmuchem w uchu Noi. Roześmiała się. -Berlin jest wielkim, śmierdzącym monstrum - odszepnęła. - Ale potrafi też być bardzo piękny. David pocałował ją, prosto w usta. Jego wargi dotknęły jej skóry i natychmiast się cofnęły. -Dobranoc, Noa. Słodkich snów. Jakiś cichy głos w środku Noi spytał: BOISZ SIĘ? Wciągnęła powietrze. NIE. NIE, NIE BOJĘ SIĘ. JESTEŚ GOTOWA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×