Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość szarapanna
podziel się ze mną mojej samotności chlebem powszednim obecnością zapełń nieobecne ściany pozłoć nie istniejące okno bądź mi drzwiami nade wszystko drzwiami które można otworzyć na oścież I zapomnisz że jesteś, gdy mówisz, że kochasz. Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku moich rąk, czy suknie zapomną o zapachu mojego ciała? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dziwić się mojej śmierci - zapomną. Nie łudźmy się, przyjacielu, ludzie pogrzebią nas w pamięci równie szybko, jak pogrzebią w ziemi nasze ciała. Nasz ból, nasza miłość, wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce. Na ziemi nie ma pustych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarapanna
..dotknęłam kiedyś miłości miała smak gorzki jak filiżanka ciemnej kawy wzmogła rytm serca rozdrażniła mój żywy organizm odeszła.. Musi być ktoś, kogo nie znam, ale kto zawładnął Mną, moim życiem, śmiercią; tą kartką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianne19
"Tylko mnie mogło się przydarzyć coś takiego. Zwykle ludzie umierają wtedy, kiedy się tego najmniej spodziewają". (Weronika postanawia umrzeć) - Popatrz mi prosto w oczy i zapamiętaj to, co ci powiem. Istnieją tylko dwie zakazane rzeczy jedna przez ludzkie prawo, druga przez boskie. Nigdy nie zmuszaj nikogo do stosunku - bo to jest uznawane za gwałt. I nigdy nie próbuj tego z dziećmi, bo to największy z grzechów. Poza tym, jesteś wolna. Zawsze znajdzie się ktoś, kto pragnie dokładnie tego samego, co ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianne19
Nie miale pojęcia, o czym on mówi. Żałowała, że wzięta go za rękę, chciała odejść stamtąd jak najszybciej, by ukryć swój wstyd, nie oglądać więcej tego mężczyzny, który byt świadkiem tego, co w niej najbardziej plugawe, a mimo to nadal odnosił się do niej z czułością. Chcę powiedzieć, że jeśli kobieta, której dni są policzone, postanawia spędzić resztkę swego czasu przy łóżku śpiącego mężczyzny, po to, by patrzeć na niego, to jest w tym coś z miłości. Chcę powiedzieć jeszcze więcej, że jeśli w tym czasie ta kobieta miała atak serca i nie wezwała pomocy, tylko po to, by nie oddalić się ani na chwilę od tego mężczyzny, to ta miłość może stać się wielka. - Może to również być rozpacz - odrzekła Weronika. - Próba udowodnienia sobie, że tak naprawdę nie warto ciągle walczyć. Nie mogę kochać mężczyzny, który żyje w innym świecie. - Każdy z nas żyje w swoim własnym świecie. Ale gdy popatrzysz na niebo polne gwiazd, zobaczysz, że te różne światy zazębiają się, tworzą konstelacje, systemy słoneczne i galaktyki. - Nie masz nic do stracenia. Wielu ludzi chciałoby kochać, ale boi się, że trzeba za to poświęcić coś z przeszłości albo przyszłości. Ty nie masz nic do stracenia, bo masz tylko teraźniejszość Jednak wielkim szaleństwem, do jakiego są zdolni mężczyźni i kobiety, jest właśnie miłość. Nie wstydź się tego, że cię kocham. O nic cię nie proszę, jedynie o to, byś pozwolił siebie kochać i grać dla ciebie jeszcze jedną noc, jeśli starczy mi sil. W zamian chciałabym tylko, byś przyszedł do mnie, gdy dowiesz się, że umieram. Pomóż mi spełnić moje marzenie. Dziękuję ci, że nadałeś sens memu życiu. Przyszłam na świat, by przeżyć to, co przeżyłam; spróbować popełnić samobójstwo, uszkodzić sobie serce, spotkać się z tobą, wspiąć się na ten zamek, i po to, byś wyrył w swej duszy moją twarz. To jedyny powód, dla którego przyszłam na świat - aby pozwolić ci znaleźć drogę, z której zboczyłeś. Nie pozwól, by moje życie stało się niepotrzebne. - Być może jest zbyt wcześnie, albo zbyt późno, ale chcę ci powiedzieć, że cię kocham. Nie musisz mi wierzyć, to pewnie niedorzeczność, jedno z moich urojeń. Weronika przytuliła się do Edwarda i poprosiła Boga, w którego nie wierzyła, by zabrał ją w tym właśnie momencie. Zamknęła oczy i poczuła, że Edward zrobił to samo. Spłynął sen, głęboki, bez snów. Śmierć była łagodna, pachniała winem i głaskała ją po głowie. ( wszystkie cytaty z książki WERONIKA POSTANAWIA UMRZEĆ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianne19
Cokolwiek możesz zrobić lub wydaje ci się, że możesz zrobić, zrób to. Śmiałość to geniusz, siła i magia. Goethe Czasami bardzo potrzebujesz przyjaciela, ale nikogo nie ma w pobliżu Dlaczego nie odjechał? Był przecież obcy, a nikt nie chce, żeby obcy ludzie kręcili się wokół niego, kiedy wali się cały świat Pewnych rzeczy nie można zrobić – na przykład napisać listu do części siebie samej. Do swoich stóp lub włosów. Lub serca. - Ja nie pi-piję... - wyjąkała między atakami szlochu. - Alkohol jest przekleństwem dla słabych. * W stronę morza. I w nieważkości dna, gdzie spełniają się marzenia, dwa pragnienia spotykają się razem, aby ziścić swoje marzenia. Twoje spojrzenie i moje spojrzenie jak powracające echo, bez słów. Głębiej i głębiej ponad wszystkim, poprzez krew i kości. Ale zawsze się budzę i zawsze żałuję, że nie umarłem wraz ze swoimi ustami wplecionymi w twoje włosy. Siedzisz tu, dwa metry ode mnie. Czym są te dwa metry? Malutka podróż dla zwykłego człowieka. Dla mnie te dwa metry, aby dotrzeć do ciebie i dotknąć cię, są niemożliwą podróżą... urojeniem, snem. Dlatego chcę umrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandraaa
Miś Puchatek wyciągnął łapkę i Królik zaczął ją ciągnąć i ciągnąć z całych sił. - Aj - krzyknął Puchatek - boli! - Nic innego, tylko cię wzdęło! - A ja ci mówię, że to są skutki tego - rzekł Puchatek gniewnie - że się nie ma drzwi frontowych dostatecznie szerokich. - A ja ci mówię - zrzędził Królik - że to są skutki nadmiernego jedzenia. Myślałem o tym. Tylko nie chciałem nic mówić. O tym, że jeden z nas je o wiele za dużo. I to nie ja. Ale trudno. Idę po Krzysia. - Pozostaje nam tylko jedno - odezwał się. - Poczekać, aż trochę schudniesz. - A ile czasu trzeba na to, żeby trochę schudnąć? - zapytał Puchatek zaniepokojony. - Myślę, że chyba z tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandraaa
- Sowo, przychodzę po poradę! To ja, Kubuś Puchatek! - Po czym drzwi się otworzyły i ukazała się w nich Sowa Przemądrzała we własnej osobie. - Co słychać, Puchatku? - powiedziała. - Jakie masz nowinki? - Ach, okropne i smutne - odpowiedział Puchatek. - Mój przyjaciel Kłapouchy zgubił swój ogon. Strasznie mu go brak. Więc czy nie mogłabyś mi łaskawie powiedzieć gdzie go szukać? - Widzisz - odparła Sowa - najczęściej praktykowane postępowanie w takich wypadkach jest następujące... - Ojej! - przerwał jej Puchatek. - Co znaczy najgęściej polukrowane postękiwanie? Jestem Misiem o Bardzo Małym Rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancora ora
1 A kiedy ktoś jest tak bardzo cierpliwy, najpierw odczuwasz wielką wdzięczność, a potem pragniesz go ranić. 2 Llepiej jest być ogromnie szczęśliwym przez krótki czas, nawet jeśli ma się to szczęście stracić, niż przez całe życie odczuwać względne zadowolenie Niffenegger "Żona podróżnika w czasie" 1 Zdałam sobie sprawę, że wszystko jest kwestią odpowiednich proporcji. Wszystko było dobre lub złe, grube lub chude, duże lub małe, jedynie w porównaniu z otoczeniem 2 Szczęście sprzyja lepszym. Bóg pomaga tym, którzy biorą los w swoje ręce. Nawet Bóg nie pojedzie zaparkowanym samochodem. M. Keyes "Arbuz" 1 Wszystko ma swoją niewiadomą, nawet to, co jak nam się zdaje, znamy doskonale 2-Ludzie są dobrzy i źli, odważni i tchórzliwi, szlachetni i godni pogardy- mówiła Czarownica, uśmiechając się wąskimi wargami na widok zdumienia w oczach Panienki.- A najdziwniejsze jest to,że najczęściej wszystkie te cechy naraz łączą się w jednym człowieku i dopiero wówczas jest on prawdziwą całością. Całością zarazem silna i słabą, godną szacunku i godną współczucia. Taki właśnie jest człowiek. Wielki i mały jednocześnie 3 -Strachu nie trzeba się wstydzić-szepnęła jej Opiekunka. -Człowiek pozbawiony całkowicie lęku przestaje być człowiekiem. Odwaga osiągnięta bez pokonania lęku nie jest odwagą D. Terakowska "Córka czarownic" 1 Nie możemy mieć na własność swojej przeszłości. Pytanie czy mamy wspólną przyszłość. 2 Kto nie żyje nigdy Tu i teraz, ten nie żyje nigdy. Co wybierasz ? 3 W życiu polegającym na szalonej zabawie nie ma miejsca na wspomnienia i refleksje, bo sama zabawa i tak zabiera już za dużo czasu 4 Być może nie istnieje żaden inny rodzaj intymności, mogący konkurować z dwoma spojrzeniami, które spotykają się z mocą i zdecydowaniem, i które całkiem po prostu nie godzą się na oderwanie się od siebie 5 Podobieństwo między dziennikarzami, a rodzicami polega na tym, że są równie ciekawscy. A podobieństwo pomiędzy politykami a dziećmi polega na tym, że stale zadaje im się delikatne pytania, na które nie zawsze łatwo odpowiedzieć 6 Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem. Nie opowiadaj mi, że świat nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. Wówczas człowiek ma ostatnią szansę na zerwanie klepek z oczu, ostatnią okazję n a to, by przetrzeć oczy ze zdumienia, ostatnią możliwość, by ulec temu cudowi, z którym trzeba się pożegnać i który trzeba opuścić 7 Wszystko, co istnieje, trawa dopóty, dopóki wszystko się nie skończy. Ale często ostatnią rzeczą, której człowiek się trzyma bywa czyjaś dłoń. 8 Czasami już tak jest z nami, ludźmi, że gorzej jest stracić coś drogiego, niż nigdy tego nie posiadać J. Gaarder „Dziewczyna z Pomarańczami” 1 Naznaczona raną dusza pragnie uleczenia. W obecnych zeświecczonych czasach potrzebujemy obcych, aby stali się naszym uzupełnieniem, uzupełniali nas w miejscach, gdzie sami nie mamy siły się uzupełniać 2 Optymista to człowiek, który nie ma wyboru. 3 Optymista to człowiek, który żyje chwilą, ale robi plany na przyszłość w taki sposób, jakby niedługo miał odejść J.C. Oates "Dziewczyna z Tatuażami 1 Ja w każdym razie wolę żałować rzeczywistości, niż fantazmatów - wiedzy, nie nadziei - czynu, nie wahania - prawdziwego życia, nie wątłych, potencjalnych szans 2 Pojedynczy człowiek pojawia się tylko na mgnienie, włącza się do wspólnoty myśli, odmienia ją i umiera; jednakże gatunek, który nie ginie, zbiera owoc jego przelotnego istnienia. Antonia Susan Byatt "Opętanie" 1 Przecież małżeństwo to coś więcej niż tylko usprawiedliwienie i legalizacja seksu. Ludzie pobierają się, żeby kochać się i wielbić w inny wspanialszy sposób 2 Nie istnieje nienawiść większa od tej, którą zrodziła zdradzona miłość V.C. Andrews "Cały ten blichtr"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancora ora
wszystkie, z 'Cukiereczki' Mian Mian Gdy pada wiosenny deszcz, niebo i ziemia łączą się w miłosnym akcie Powiedział, że lubi dziewczyny z rozbitych rodzin, które przepadają za czekoladą i uwielbiają deszcz.– Długo czekałem na taką dziewczynę – rzekł. – Wielkie nieba! Maniaczka czekolady, która uwielbia deszczowe dni – to ja! Odlatując, Pokazuję światu -Rozpostarte skrzydła. Zaczęłam zawzięcie objadać się czekoladą – wtedy właśnie nabrałam zwyczaju pochłaniania jej, gdy jestem niespokojna albo czymś się martwię. – Pachniesz swoim ciałem – ciałem, które ma wiele tajemnic – odrzekł. – A jak pachnie moje ciało? – Nikt nie wie, jak pachnie jego własne ciało. Ja znam twój zapach, a ty znasz mój. Lubię twój zapach. – Czy Saining ma dużo dziewczyn? – Wcale nie tak dużo – odparł Sanmao. – Jak to jest, że faceci zawsze mają po kilka dziewczyn jednocześnie? – spytałam. – Łatwo dopada nas nuda. – Chcę być z tobą – powiedziałam. – A czy właśnie nie jesteśmy razem? – Chcę znać twoje tajemnice. Chcę, by stały się moimi tajemnicami. Chcę wiedzieć o tobie wszystko, chcę patrzeć, jak kochasz się z innymi kobietami, chcę poznać wszystkie twoje oblicza, chcę być jedną z tych kobiet, które wszystko wiedzą. – Co byś chciała dostać na urodziny? – Chciałabym, żebyś był moim chłopakiem – odpowiedziałam. – Chcę tego, co nazywają miłością. Zasępił się i rzekł: – „Chłopak" to ktoś dla małych dziewczynek. Dla dorosłych kobiet jest kto inny. Rozpłakałam się. Zmiękł, podszedł i oparł mi głowę na ramieniu. – Jest wiele rodzajów miłości – powiedział. – Jeśli pragniesz tylko jednego z nich, zawsze będziesz zawiedziona. Mawiał, że chińskie małżeństwa potrafią przetrwać trudy i klęski, lecz dobre czasy stanowią dla nich zbyt trudne wyzwanie. – Pamiętaj mnie – powiedział. – Zapamiętaj mnie tak, jak pamiętasz siebie. Tylko wtedy, gdy udawał, że mnie nie zna, potrafił powiedzieć coś, co naprawdę mnie poruszało. Taki już miał styl. – Kto dał ci prawo do współczucia? Ciągnie cię do słabych albo chorych, ale w gruncie rzeczy to niemoralne. Jesteś zwykłą oszustką, która wykorzystuje innych dla poprawy własnego samopoczucia. Miłości trzeba się nauczyć – Kochasz Qi? – spytałam.– Tak.– A co w niej kochasz? – Kocham jej bezbronność, jej egoizm, jej urodę i smutek. Uwielbiam jej upór, jej ciało, kocham w niej to, że nie kocha innych. – A ja? Czy nie mam ładnego ciała? Nie zaspokajam cię?– Jej ciało nosi w sobie tyle rozczarowań. Jestem uzależniony od tego uczucia beznadziei. – Zawsze mówisz szczerze, co myślisz. Więc powiedz mi, czy czujesz do niej ten sam rodzaj miłości, co do mnie? – Do wszystkich czuję ten sam rodzaj miłości. Potrafię czuć tylko jeden rodzaj miłości. – Ja też potrafię czuć tylko jeden rodzaj miłości, tyle że ty jesteś jedyną osobą, którą kocham. Nie ma nikogo innego, kocham tylko ciebie. A ty, skoro kochasz mnie tak samo jak wszystkich innych, dlaczego czujesz, że musisz być akurat ze mną? – Bo potrzebuję jakiegoś połączenia z tobą w tym życiu. – Samobójstwa nie popełnia się z myślą o publiczności. Wcale nie chciałaś naprawdę się zabić, nie chciałaś udowodnić, że tak bardzo mnie kochasz. Zachowałaś się jak jedna z tych głupich, zwariowanych dziwek. Jesteś beznadziejnie nudna. Czasami wydawało mi się, że nasza miłość jest czymś w rodzaju trucizny, bo gdy tak leżeliśmy razem w miękkich głębinach nocy, cisza i spokój odbierały nam mowę, sprawiały, że nie chcieliśmy się już obudzić. W miłości zawsze najdotkliwiej raniły mnie słowa. – Czasem naprawdę mnie przerażasz – powiedział. – Jak mam się kochać z kimś, kogo się boję? Sypiamy razem w jednym łóżku, i czasem patrzę na ciebie, kiedy śpisz, i nachodzi mnie uczucie, że wcale cię nie znam. Czułaś kiedyś coś takiego? Może ty sama też nic o sobie nie wiesz. Oboje nic nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malajka2
Emily Bronte " WICHROWE WZGÓRZA" " Gdyby wszystko inne zgięło, lecz on pozostał, ja nadal bym istniała; lecz gdyby wszystko inne trwało, a on został unicestwiony, cały wszechświat stałby mi się całkowicie obcy. Nie czułabym się jego częścią." " Ponieważ niedola i poniżenie, i śmierć, i nic czym Bóg czy szatan chciałby nas pokarać, nie mogły nas pokarać, nie mogły nas rozdzielić, ty z własnej woli to uczyniłaś. To nie ja złamałem ci serce - ty sama je złamałaś, a czyniąc to, złamałaś i moje. " " Na niczym na świecie nie zależy mi tak bardzo jak na nim. I nigdy, nigdy, jak długo jestem przy zdrowych zmysłach, nie zrobię ani nie powiem niczego, co by go mogło zirytować. Kocham go bardziej nie siebie, a wiem to stąd: modlę się co wieczór, bym mogła żyć dłużej od niego. Wolę bowiem raczej cierpieć sama, niż żeby on cierpiał, a to dowodzi, że jest mi droższy niż ja sama sobie." " Uwierz, że gdybym mógł być równie czuły, uprzejmy i miły jak ty, byłbym taki; a jeszcze chętniej stałbym się jak ty szczęśliwy i zdrowy. Uwierz, że pokochałem cię za twoją życzliwość bardziej, niż gdybym zasługiwał na twoje uczucie. I choć nie zdołałem się pohamować, by nie odsłonić przed tobą swojej natury, żałuję i wstydzę się tego, i będę tego żałował i wstydził się do końca życia! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nofcia
"nigdy nie myl czekolady z miłością" to są akurat słowa mojej mamusi;D "Odchodę! Jestem szczęśliwa! Zegnaj!! Ja też Cię Kocham" Kaktus w sercu męszczyżni bardzo dziwnie rozumeijeą. Sa przekonani że tylko oni mogą zdaradzać" --" Ty to głupia jesteś" Kłamstwa nas ranią.Kłamstewka wywołują uśmiech politowania. "Po prostu nie wolno mi stać się kobietą któa wypłakuje się do poduszki, bo odczuwa pustkę , bo nie mo ze mieć tego czego pragnie.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hikaru
"Zycie trwa w każdy powszedni dzień" "Czasami jest to jedyny sposób poruszenia serca danej osoby, pokazania jej prawdy za pośrednictwem czegoś, co jest czystą fikcją" (Karen Kingsbury-"Każdy powszedni dzień")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alison66
"Nie ma takiej rzeczy ,której by nie można było spierdolić,jeżeli się człowiek tylko odpowiednio postara."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alison66
.."pukanie zrobiło to co zwykle-...rozległo się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaroL_a
Anna Bojarska - Kozzmoss " - Co byś zrobiła gdyby ktoś kogo kochasz poprosił Cię o rzecz niemożliwą do zdobycia? - Zdobyłabym ją.! " piękne...... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikośka
"..Szukając innej drogi gdzieś zrezygnujesz, ockniesz się, zobaczysz przepaść-nie wyhamujesz. Polecisz jak nie jeden i zginiesz jak wielu. Jeśli samolot odleciał nie szukaj biletu.." http://sandruss1991.wrzuta.pl/audio/aP4KzbkZwsq/dj_decibel_peter_-_gdy_zbliza_sie_noc ___________________________________ "I chyba czegoś tu nie rozumiem Szybko się uczę, ale żyć wciąż nie umiem Mówili mi: śmiej się, Dzisiaj każą mi płakać, Wczoraj skrzydła ucięli, Dzisiaj każą mi latać.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alison66
...bo obiecałam sobie,że nie pokocham nikogo tak mocno,żebym nie mogła być całą,kompletną osobą bez niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alison66
lecz moje serce dwa pantofelki podrepcze za Tobą kawałeczkiem słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domagie
"od tamtego czasu słowo dyfteryt nabrało dla niej zapachu kwietnia. Kwiecień zaś smaku nieszczęścia " Cudzoziemka Z. Nałkowskiej bardzo osobisty dla mnie cytat, trafia prosto w serce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renesmee
''I będzie tak , jakbyśmy się nigdy nie poznali '' Księżyc w Nowiu . Stephanie Mayer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja.
" Dlaczego wszyscy wymagają ode mnie dojrzałości, odpowiedzialności, równowagi - skoro ja nie wyraziłam zgody na to, by dorastać ?! " "Pulpecja" M. Musierowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja.
" nie błądzić będąc człowiekiem znaczy nie żyć" WWO - Umieramy na życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryska
"- A to dopiero - mruknął Edward. - Lew zakochał się w jagnięciu. - Spuściłam wzrok, drżąc z ekscytacji na dźwięk tego najcudowniejszego ze słów. - Biedne, głupie jagnię - westchnęłam. - Chory na umyśle lew masochista. " "Nie przejmuj się - szepnął mi do ucha - Gdybym mógł śnić, śniłbym tylko o tobie. I nie wstydziłbym się tego." "Co za facet! Intrygujący, błyskotliwy, przystojny, tajemniczy... A do tego najprawdopodobniej potrafi ponosić auta jedną ręką." "- I znowu zmierzch - zamruczał pod nosem. - Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc" 'To bardzo zabawne – moje serce nie bije od niemal dziewięćdziesięciu lat, ale kiedy wyjechałem, nagle przypomniałem sobie o jego istnieniu, a raczej uświadomiłem sobie, że go nie ma. Poczułem się tak jakby je wyrwano. Jakbym zostawił je tu, przy Tobie.' - Zanim Cię poznałem, Bello, moje życie przypominało bezksiężycową noc. Mrok rozpraszały tylko nieliczne gwiazdy przyjaźni i rozsądku. A potem pojawiłaś się ty. Przecięłaś to ciemne niebo niczym meteor. Nagle wszystko nabrało barw i sensu. Kiedy znikłaś, kiedy meteor skrył się za horyzontem, znów zapanowały ciemności. Otoczyła mnie czerń. Nic się nie zmieniło, poza tym, że Twoje światło mnie poraziło. Nie widziałem już gwiazd. Wszystko straciło sens." "-Pomyśl – odezwałam się – kocham cię bardziej niż wszystkie inny rzeczy na świecie razem wzięte. Czy to ci nie wystarcza? - Wystarcza – odpowiedział z uśmiechem. – Starczy na wieczność. – I pochylił się, by raz jeszcze pocałować mnie w szyję.’ "- Boi się igły - mruknął Edward pod nosem, kręcąc głową. - Sadystyczny wampir, który chce ją zamęczyć na śmierć, prosi o spotkanie - nie ma sprawy, już leci, już jej nie ma. Ale gdy podłączyć ją do kroplówki..." Wszystkie są z cyklu książek Meyer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość director
" nie myl czekolady z miloscia" - co to moze oznaczac, jaka jest interpretacja tej mysli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alison66
Miłość boli. Im więcej miłości , tym bardziej. Niekoniecznie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina782
Nic nie mieli, nawet siebie, ciała nie chciały ich słuchac, a myśli zdawały się ześlizgiwac w kraine rządzona przez chaos i przypadek, jeśli czegoś pragnęli, to niewiele, cukierka albo śmierci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pia.Madllen
Witam wszystkich. Ja na początek dodam cytaty z książek K. Siesickiej (wielce w niej kiedyś zakochana byłam [w jej książkach znaczy się;]) Najpierw "Beethoven i dżinsy" (troszkę długie fragmenty) "Chciałabym Ci jedynie przypomnieć, że pomiędzy zakochaniem i miłością jest ogromna przepaść. Ta przepaść nazywa się powszednim dniem, o którym zakochani bardzo często zapominają." "Minął już pierwszy moment zakłopotania czy może zadowolenia, które odczuła, widząc spojrzenie Marka. I nagle z ogromną wyrazistością uświadomiła sobie, że tego jej właśnie brak w kontaktach z Piotrem. Tego błysku zachwytu w oczach, tych słów pochwały jej wyglądu. Spojrzeń, niekiedy kłopotliwych, ale w końcu zawsze sprawiających radość. Pomyślała, że dla Piotra wygląd jest obojętny, krój i barwa sukienki również. Cieszy go wyłącznie jej obecność. Pięknie wyglądasz! - powiedział Marek. Niewiele, a jednak..." "Jak ja go wtedy kochałam, do szaleństwa przecież! Teraz też, ale inaczej, to już inna miłość, pewnie większa w sumie. Więc dlaczego myślę: >>Jak ja go kochałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pia.Madllen
Nie wiem dlaczego nie opublikowało sie całe... "Jak ja go wtedy kochałam, do szaleństwa przecież! Teraz też, ale inaczej, to już inna miłość, pewnie większa w sumie. Więc dlaczego myślę: >>Jak ja go kochałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pia.Madllen
"Jak ja go wtedy kochałam, do szaleństwa przecież! Teraz też, ale inaczej, to już inna miłość, pewnie większa w sumie. Więc dlaczego myślę: >>Jak ja go kochałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pia.Madllen
No nic, spróbuję innym razem, przepraszam za powtórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×