Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość malvisia
Na początek jeden...bardzo mi bliski... ,,Jeśli nie możesz czegość zmienić, musisz to znieść..." Tajemnica Brokeback Mountain, Annie Proulx bohater: Ennis del Mar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fragmenty z książki Stanisława Srokowskiego \"Samotność\". To tylko część, bo jeszcze nawet w połowie nie jestem, ale trochę się już cytatów nazbierało. \"Wciąż nam się wydaje, gdy inni odchodzą, że o czymś zapomnieliśmy. Że coś jeszcze nie do końca sobie wyjaśniliśmy. Że pozostało wiele spraw i zadań nierozwiązanych, nieodsłoniętych, które dopiero śmierć rozjaśnia.\" \"Słuchamy własnej ciszy.\" \"Jak niewiele trzeba, by pewne rzeczy zdarzyły się w naszym życiu. Mgnienie oka i znika jakiś świat. Ułamek sekundy i fakty stają się nieodwracalne.\" \"Rzeczy się starzeją i umierają. I opowiadają o tym tak samo jak my. Rzeczy mówią o świecie więcej niż my. Najczęściej przeżywają nas i zachowują w swoich archiwach nasze ślady, głosy, kłótnie, przemówienia, choroby, płacz, wzloty, upadki i śmierć. Upodobniają się do nas. Paradują w naszych strojach, z naszymi twarzami, gdy nas już nie ma. Wyciągają nasze ramiona. Mówią naszymi głosami. Szepczą nasze lęki.\" \"-Zawsze szukamy ostatecznego.\" \"I już wiedziałem, że ból człowieka przekształca, wzbogaca.\" \"Z wieloma rzeczami człowiek się w życiu zmaga. Często z pozoru wyglądają one absurdalnie. Dopiero potem okazuje się, że nie były absurdalne i miały jakiś sens, czasami godny najwyższej uwagi i najgłębszej analizy. Tylko we właściwym czasie nie wychwyciliśmy go.\" \"I darzę ludzi pełnym zaufaniem. Bo wiem, że w istocie są postaciami tragicznymi, więc należy im się przynajmniej zaufanie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cichutka07
podajcie jeszcze raz linka na to nowe forum bo tamten gdzieś zaginął w akcji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
> "Robimy wszystko co trzeba, by odbudować zaufanie, które utraciliśmy, ale są pewne rany i pewne zdrady, tak głębokie,że nie ma sposobu odbudować tego co zniszczone, a w takim wypadku nie pozostaje nic innego jak czekać..." "Chirurdzy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cichutka07
Dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
> " Serce i jaja to detale ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśko
hymm.. dawno temu oglądałam film.. 'facet do wynajęcia' czy coś takiego.. i padło tam takie zdanie.. " brakowało by mi Ciebie, nawet wtedy gdybym nigdy Cię nie poznał" nie wiem czy dokładnie tak to szło.. ale sens słów został zachowany.. zaraz po tym filmie oglądałam następny.. "między ustami" ... i tam w koncowej scenie.. facetka wraca do byłego... z pełnym nastawieniem żeby walczyć o neigo.. no on coś tam nie bardzo, bo w cześniej trochę przesadziła.. i ona mówi : " nie mówię że nie mogę bez Ciebie żyć, bo mogę. Ale nie chcę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasskoo
"brakowałoby mi ciebie nawet wtedy, gdybym Cię nie poznał" [facet do wynajęcia ] " nie mówię że nie mogę bez ciebie żyć, bo mogę, tyle że nie chcę" [ między ustami]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newfie
od kilku dni czytałam i przeczytałam cały wątek :) Czuję się w obowiązku dodać coś od siebie, choć w większości nie znam autorów. "słońce płonie żywym ogniem,świat utonął w zgiełku dnia..." "Egoizm to narkoza, jaką aplikuje natura, by złagodzić ból bycia idiotą." (...) Bo jest cos miedzy nami czego nie podejmę sie wysławiac(...) "w wielkim swiecie -malutki człowiek " "Niejeden już sobie gardło własnym przydługim ozorem poderżnął" "Droga, po której razem z człowiekiem idzie pies, przestaje być drogą samotną. " "...Cynia - w Niej jest puch ze skrzydeł anioła i błoto spod kopyt diabła.. " "Diabeł wie wszystko, nie wie tylko gdzie kobiety ostrzą swoje noże..." "Wolność to lekki wiatr owiewający twoją twarz i włosy, kiedy stoisz na rozległej łące i patrzysz w beskresne niebo" "Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz." "Człowiek jest ograniczony.Ale jego marzenia,serce,nadzieja i wiara -nie " "Pojedyncze drzewo boi się wiatru; pojedynczy człowiek boi się ludzi." "Kiedy wieje wiatr, nie ma rosy; kiedy człowiek się martwi, nie zna snu." "To smutne ukrywać się przed czymś, czego pragniesz" "Nothing can stop the night from coming " "bo do mnie anioły wchodzą bez pukania i kawę mi słodzą uśmiechem " "Czasem mnie diabeł kusi, żeby uwierzyć w boga" "Gdyby tak można sfotografować nasze sny!" "Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. Koty nigdy o tym nie zapomniały...." "nigdy się nie dowiesz czy po drugiej stronie siedzi anioł czy człowiek" "Ucz się ze swoich snów, czego ci brakuje." "niektóre osoby są rajem dla oczu,ale piekłem dla duszy" moje dwa ulubione z Małego Księcia, których w tym wątku nie zauważyłam : 1 "Zobaczysz, gdzie zaczyna się mój ślad na piasku. Poczekasz tam na mnie. Będę tej nocy." 2 "Ta tak, jakbym ci dał zamiast gwiazd mnóstwo małych dzwoneczków, które potrafią się śmiać" "Kto na drodze swego życia rozpalił choćby jedną iskierkę dla człowieka pogrążonego w rozpaczy,ten nie żył daremnie." "nie najważniejsze jest chcieć iść z kimś do łóżka, ale chcieć wstać następnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatę." "warto żyć chwilą choć często chce się własne serce odłożyć do lodówki" "Człowieka tak naprawdę może opisać poeta,a nie laborant"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. — Paulo Coelho (piękny!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salixmali
" -Nie żyję? Już nie żyję?-wyszeptała. -Oczywiście, że nie! Przecież nie umarłaś! -Ach-westchnęła, zamykając oczy.-Ach... To "ach" było straszne. Króciutki okrzyk rozczarowania, zniechęcenia i już pogodzenia się z losem. Ach, nie umarłam...Ach tak...Trudno...Przepraszam..." "Kot, mrucząc, chłeptał mleko,kpiąc sobie z dramatu, z konwenansów i z porozrzucanych dookoła kawałków szkła" "Czuła się szczęśliwa. Był tu. Przy niej. Tylko dla niej..." "Po raz pierwszy od bardzo dawna następny dzień wydawał się jej...możliwy do przeżycia" Wszystko z książki "Po prostu razem" Anny Gavaldy. Bardzo dobra książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salixmali
Ach, wybaczcie za dużo razy, teraz przynajmniej wiem na przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CherryBlossom
Trading Yesterday - Shattered Yesterday I died, tomorrow's bleeding Fall into your sunlight The future's open wide beyond believing To know why hope dies Losing what was found, a world so hollow Suspended in a compromise The silence of this sound is soon to follow Somehow sundown And finding answers is forgetting All of the questions we call home Passing the graves of the unknown Reason clouds my eyes, with splendor fading Illusions of the sunlight A reflection of a lie will keep me waiting With love gone for so long And this day's ending is the proof of time killing all the faith I know Knowing that faith is all that I hold And I've lost who I am, (i'm waiting) and I can't understand (and fading) Why my heart is so broken, (and holding) rejecting your love, (love) without, (onto these tears) love gone wrong; lifeless words carry on (i am crying) But I know, all I know's that the end's beginning (i'm dying tonight) who I am from the start, (i'm waiting) take me home to my heart (and fading) Let me go and I will run, (and holding) I will not be silent, (silent) all this time (onto these tears) spent in vain; wasted years wasted gain (i am crying) All is lost but hope remains and this war's not over (i'm dying tonight) There's a light, there's a sun (i'm waiting...) taking all these shattered ones To the place we belong (i am waiting...) and his love will conquer all Yesterday I died, tomorrow's bleeding Fall into your sunlight

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CherryBlossom
"Lecz czymże jest wolność? Ledwie tyranią miłości." "Mówisz, że pragniesz ocalić swoją duszę: Pozwól mi wyznać, iż ja pragnę tylko Ocalić naszą miłość; dla kobiety Jest to tym samym." (''Abelard i Heloiza'' Ronald Duncan) Jak to jest być człowiekiem spytał ptak Sama nie wiem Być więźniem swojej skóry a sięgać nieskończoności być jeńcem drobiny czasu a dotykać wieczności być beznadziejnie niepewnym i szaleńcem nadziei być igłą szronu i garścią upału wdychać powietrze dusić się bez słowa płonąć i gniazdo mieć z popiołu jeść chleb lecz głodem się nasycać umierać bez miłości a kochać przez śmierć To śmieszne odrzekł ptak wzlatując w przestrzeń lekko ("Śmieszne" Anna Kamieńska) "Każdy ma swój wehikuł czasu. W przeszłość przenoszą nas wspomnienia ,w przyszłość marzenia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1188
Doszedłem do wniosku, że zupełnie o mnie zapomniała. Okazało się, że nie jestem dla niej ważny. A to bolało, jakby w sercu zrobiła się mała ranka. Nie powinna była obiecywać, że jeszcze kiedyś przyjdzie. Obietnice nawet te niezobowiązujące- zostają człowiekowi w pamięci. Na widok tego zdjęcia poczułem ból w piersiach. Patrząc na nie uświadomiłem sobie jak potwornie dużo czasu straciłem. Tyle cennych lat, których już nigdy nie odzyskam, choćbym usilnie starał się je przywrócić. Ten czas istniał tylko wtedy, tylko tam... Gdybym mógł zapłakać byłoby mi lżej. Nad czym jednak miałbym zapłakać i za kim? Byłem zbyt skupiony na sobie by opłakiwać innych, zbyt stary by opłakiwać samego siebie. Udawaj, że jesteś szczęśliwy gdy Ci smutno, to nie takie trudne. Kocham Cię- powiedział.Nic nie może tego zmienić. Takich uczuć nie wolni nigdy, przenigdy nikomu odbierać. Straciłem Cie wiele razy, a nie powinienem był pozwalać Ci odejść. Nauczyły mnie tego ostatnie miesiące. Kocham Cię i nie chcę byś znowu ode mnie odeszła. Haruki Murakami- Na południe od granicy na zachód od słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiakczek
"..mam tylko sny, więc rozpostarłam je pod Twoje stopy... Stąpaj lekko, ponieważ depczesz moje sny.." Paulo Coellho "Brida"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaasiek
"Wiem, że uważasz, że nie powinnam cię nadal kochać Ani mówić tego. Ale gdybym nie powiedziała, cóż, wciąż bym to czuła Jaki to ma sens? " Dido "White Flag"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złodziej zycia
"Niebezpiecznie jest wierzyć ze cos trwa wiecznie "....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anek.
"Im piękniejszy świat wokół mnie tym podlej się czuję" "Dopijam czekoladę, zerkam na zegarek, wiem, że jeszcze za wcześnie na to miło uczucie powrotu do świata ludzi." "Upijam się przez kilka kolejnych nocy, ona ze mną. chociaż wiem, że nie cierpi alkoholu." "Człowiek ma w życiu dwa dylematy: jeden to wiedzieć kiedy zacząć, a drugi to wiedzieć kiedy skończyć." "Wciąż jednak nie wiem co to znaczy." "I nawet kiedy spotkałam kogoś, kto robił to co chciał, on też miał smutek na dnie serca." "Byliśmy sobie bliscy, ale niezależni od siebie." "Pokazał mi, że jestem zdolna do miłości o jakiej mi się nawet nie śniło." "Chciałam skakać z radości, uściskać do a zaraz potem miałam ochotę go udusić." "Nikt nie powinien zastanawiać się nad tym dlaczego nie jest szczęśliwy." "Wolę usłyszeć "odejdź", niż być opętany Zahirem dzień i noc." Zanim Cię spotkam, muszę najpierw spotkać samą siebie." "Wódka wypita na rozgrzewkę zaczyna działać." "I choć mogłaby udawać, że niczego więcej nie chce od życia, umiera ze strachu, że wpadnie w depresję i któregoś dnia popełni samobójstwo." "Przestań być tym, kim byłeś. Bądź tym, kim jesteś." "Czułam się jak żebrzący o towar alkoholik, któremu zabrano ostatnią kroplę wódki. Jak nałogowiec na odwyku." "Nie wierz nikomu, nie kochaj nikogo, nikomu nie ufaj." "Zrozumiałem, że sam masochistycznie odwlekam mój pewny koniec." "Stałem się już jednak mistrzem w zapominaniu o nieprzyjemnych rzeczach." "Nas się trenuje, żeby nie pokazywać żadnych uczuć." "Odebrali mi życie, choć wolno mi było żyć dalej." "Upajałem się tym wspaniałym poczuciem władzy nad życiem innej istoty." "Przychodziłam tu kiedy chciałam przestać istnieć." "Ważne jest co myślą inni niż co sam czujesz." "narzekaj, że życie jest drogie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulkaaaa
a pf! rządzić to Ty sobie możesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unhappiness
Spokojnie... niech sobie każdy pisze gdzie chce:) można zerkać na 2 topiki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goxik
Unhappiness zgadzam sie z Tobą :) Nie róbmy burd tylko dlatego ze ktos ma ochote pisać tu a nie tam. Tylko poprostu moze sie umówmy ze jak wklei coś już tutaj niech nie wkleja na 2 :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _webster_
„ Jeżeli wiedzielibyśmy, że życie ma skończyć się jutro, czy nadal marnowalibyśmy dzień na kłótnie? Czy tracilibyśmy drogocenne godziny na budowanie ściany lodowej ciszy lub na wyrzucanie z siebie potoku przykrych słów – broni niewidzialnej, ale która rani jak rozrzucone na drogę kamienie i potrzaskane butelki? Jeżeli wiedzielibyśmy, że życie ma skończyć się jutro, czy wciąż trwalibyśmy w błędnym przekonaniu, aż tak zdeterminowani, aby nie przyznać się do tego, że nie mamy racji? Zamiast nie dbać o to, kto pierwszy zaczął – wiedząc, że żadne z nas nie ma całkowitej racji i zakończyć tego rodzaju wojnę jako pokonani? Jeśli wiedzielibyśmy, że życie ma skończyć się jutro, z pewnością docenilibyśmy dzisiejszy dzień. Wypełnilibyśmy nasz czas miłością i radością, które tworzyłyby wartościowe wspomnienia, rozjaśniające nasze serca, zamiast złością i goryczą, które potrafią niszczyć i to całkowicie. Jeśli wiedzielibyśmy, że życie ma skończyć się jutro... ale kto może powiedzieć, że tak nie będzie? Jedyną chwilą, której możemy być pewni, jest dzisiaj. Dziś więc sięgnę po Twoją dłoń. Dziś powiem „Przepraszam” i „Kocham Cię”.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiulaaaaaaaaaa
Czasami zdarza się, że chwila stabilizuje się, zatrzymuje się i trwa o wiele dłużej niż chwila. Dźwięki się zatrzymują, ruchy się zatrzymują, na wiele, wiele dłużej niż chwile. I wtedy ta chwila mija... Wierzę, że jest we wszystkim jakiś sens, że samo na świecie nic nie dzieje się. Nie poddawaj się i nie mów mi, że nie ma takiej siły. Ja to dobrze wiem i nie mylę się. Miłość to potęga, ona nieba sięga… :) ! Człowiek, który ma marzenia, nigdy nie straci nadziei. Najważniejsza jest nadzieja. Ona nigdy nie umiera… Kochać, to umieć podziwiać sercem. Nie szukaj miłości. Nigdy Nie szukaj miłości. Pamiętaj, że ona Cię znajdzie. Wejdzie w twoje życie i na zawsze zostanie. Kiedyś odejdzie, bo wiecznej nie ma, a wtedy zostaną tylko wspomnienia. "Wierz w marzenia, bo w nich ukryte są bramy do wieczności." To tylko sen… W sen nie trzeba wierzyć. Gdy słońce gaśnie, świecą gwiazdy – nie ma ciemności na świecie. To, co się jawi, nie istnieje wcale. To czego nie ma, jest zawsze obecne. Deszcz uspokaja niczym sen. Życie jest jak sen - słońce jest przebudzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WielbicielkaCytatów
"Pieniadze to jest taki ktoś, za kim bardzo tęsknię, a kto mnie ewidentnie unika" Oto moja cegiełka. Cieszę sie że tyle osób "cytuje", bo to oznacza, że te osoby czytają, oglądają, bywają itd, a więc kultura w narodzie nie zamiera. A propos źródła cytatów. Grali dziś w Lunie taki film, którego opis jest na stronie http://www.sybil.pl/event/full-details/id/53481 . Pójść mi się nie udało, ale ciekawam go straszliwie. Myślę że to by było dopiero źródło cytatów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WielbicielkaCytatów
"Pieniądze to jest takie coś, za czym bardzo tęsknię, a co mnie ewidentnie unika" Oto moja cegiełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1626
Mówi się... czas leczy rany... Lecz rany które wyrządziło życie czas nigdy nie zagoi. Nigdy one nie znikną, zawsze pozostaną blizny – wspomnienia... Płacz, krzyk, wołanie o pomoc, proszenie o chwile uwagi... Nie wmówisz sobie, że zapomnisz - nie da się zapomnieć... To będzie jak niewidzialna siła przyciskać Cię do muru. Z każdą sekundą, dniem, nocą, oddechem będzie przypominać o Twoich cierpieniach, Twoich smutkach, Twojej bezradności... Nigdy Twych wspomnień, tych złych wspomnień nie wymażesz. Może udać się blizny po ranach zasłonić nowymi uczuciami... Tymi dobrymi... Lecz nigdy nie będzie ona wstanie zlikwidować wspomnień, bo serce nigdy nie zapomina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×