Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość anialka
'Drzwi busa były otwarte, wpuszczając do środka noc, ciszę i gwiazdy. Noa i David leżeli na materacu, on na plecach, ona na boku. Na zewnątrz było cicho, w busie było cicho, David był cichy i Noa też. Przez dłuższą chwilę. -Powiedz mi jeszcze raz, jaki jest Berlin. - Głos Davida był szeptem, ciepłym podmuchem w uchu Noi. Roześmiała się. -Berlin jest wielkim, śmierdzącym monstrum - odszepnęła. - Ale potrafi też być bardzo piękny. David pocałował ją, prosto w usta. Jego wargi dotknęły jej skóry i natychmiast się cofnęły. -Dobranoc, Noa. Słodkich snów. Jakiś cichy głos w środku Noi spytał: BOISZ SIĘ? Wciągnęła powietrze. NIE. NIE, NIE BOJĘ SIĘ. JESTEŚ GOTOWA? Noa wypuściła powietrze. TAK, JESTEM GOTOWA. Jej dłoń powędrowała w stronę Davida. Wślizgnęła się pod jego koszulkę i sunęła po brzuchu, po niesamowicie miękkiej skórze. Drżenie pod mięśniami jego brzucha, delikatne, leciutkie drżenie. Powoli zbliżyli się do siebie. David gładził ją po twarzy, jego palce dotykały, nie: muskały jej oczy, nos, wargi. Lekko rozchyliła usta. Jej dłoń również chciała dotknąć twarzy Davida, jego ust. Koniuszek jej palca objęło coś miękkiego, gorącego, coś niesamowicie przyjemnego. Tym razem nie było drzazgi w jej palcu, a w sercu nie było strachu. Nie było myśli o przeszłości. Było tylko tu i teraz. I teraz będzie mój pierwszy raz pomyślała Noa. Tutaj, z Davidem, to będzie mój pierwszy raz. Długo trwało, zanim ich usta się spotkały. Wszystko się zmieszało. David nachylił się nad nią, wziął ją w ramiona i Noa o niczym już nie myślała, zupełnie o niczym. cała była uczuciem. Patrzyli na siebie przez cały czas. Ich oczy się uśmiechały, wszystko się uśmiechało. Było tak ciepło.' Isabel Abedi - 'Whisper - nawiedzony dom'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ponawiaczka....
dąc ulicą, czytając smsa od Ciebie uśmiechałam się. a ludzie dziwnie się na mnie patrzyli. jakby uśmiech był czymś złym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Gdy Petroc zaczal dochodzic, ujrzal gwiazdy: male, blekitnobiale rozblyski. Zamknal oczy, aby odciac sie od slabego blasku swiatla z domu na farmie, a wtedy staly sie jeszcze jasniejsze. -Och- westchnal.- Ja pierdole, Bettany...Cholera. Przepraszam. Ja chyba...- Skonczyl i uczucie, jakie temu towarzyszylo, bylo milion razy lepsze od tego, czego doswiadczal w samotnosci, dysponujac jedynie stara koszulka i glowa pelna obrazow biusciastej dziewczyny z baru z frytkami". "Notatki z wystawy" Patrick Gale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Gdy Petroc zaczal dochodzic, ujrzal gwiazdy: male, blekitnobiale rozblyski. Zamknal oczy, aby odciac sie od slabego blasku swiatla z domu na farmie, a wtedy staly sie jeszcze jasniejsze. -Och- westchnal.- Ja pierdole, Bettany...Cholera. Przepraszam. Ja chyba...- Skonczyl i uczucie, jakie temu towarzyszylo, bylo milion razy lepsze od tego, czego doswiadczal w samotnosci, dysponujac jedynie stara koszulka i glowa pelna obrazow biusciastej dziewczyny z baru z frytkami". "Notatki z wystawy" Patrick Gale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 37jeszcze
"We śnie.. szłam brzegiem morza z Panem, oglądając na ekranie nieba całą przeszłość mojego życia. Po każdym z minionych dni zostawały na piasku dwa ślady Mój i Pana. Czasem jednak widziałam tylko jeden ślad odciśnięty w najcięższych dniach mojego życia. I rzekłam: -Panie,postanowiłam iść zawsze z Tobą,przyrzekłeś być zawsze ze mną,czemu zatem zostawiłeś mnie samą wtedy gdy było mi tak ciężko? Odrzekł Pan: -Wiesz,że cię kocham i nigdy cię nie opuściłem. W te dni gdy widziałaś na piasku tylko jeden ślad, Ja niosłem ciebie na swoich ramionach."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marie_alice
Cytaty z serialu 'Dr. House': * 'Człowiek jest najgorszym źródłem prawdy o sobie samym' * "Problem w tym, że świat się nie skończy tylko dlatego, że ty tak chcesz." * "Religia to komunikacja w jedną stronę, w obie to już psychoza" * "work smart, not hard" * 'mówi się, że nie można żyć bez miłości. Uważam, że ważniejszy jest tlen' * Oni są chorzy. Widać że Bóg ich nie lubi. * definicja ciazy- patologiczna narośl w jamie brzusznej * "Czym jest nieustanny uśmiech? Dla ciebie miłością, dla lekarza porażeniem nerwów mózgoczaszki" * "Płat skroniowy kontroluje ośrodki mowy, słuchu i pamięci. Straci je to będzie wspaniałym materiałem na żonę" * "Wierzysz w lepszy świat więc śmierć nie jest dla ciebie tragedią" * "Można wierzyć w ideały ale ich nie realizować" * 'Ma w sobie Boga. To gorsze niż rak.' * Jesteś zbyt brzydki, aby być głupi. * Cierpienia nie znikają, można je ograniczać. * Dzieciństwo to czas wyrażania śmiesznych egocentrycznych poglądów. * "Ludziom przytrafia się to co się przytrafia ,a nie to na co zasługują" * "śmieje się w twarz przyszłości bo jest idiotką" * 'Kłamstwa są jak dzieci-wymagają ogromnej harówy ale są jej warte bo od nich zależy nasza przyszłość.' * "Łatwiej jest umierać samemu niż oglądać czyjąś śmierć." * "Ludzie się nie uczą, ludzie się nie zmieniają. Ty to zrobiłeś. Jesteś wybrykiem natury!" * "Nie mógłbym tego zrobić nawet jeśli chciałoby mi się chcieć" * 'Rzadko który kretyn jest tak ambitny.' * 'Otarcie się o śmierć nic nie zmienia. Śmierć zmienia wszystko.' * 'Przeciw "szufladkom" buntują się Ci, którzy już w nich tkwią.' * 'Słowa nie znikają. Pewnego dnia będziesz żałował tego co powiedziałeś.' * Kłamstwa są fundamentem społeczeństwa. To one odróżniają nas od zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marie_alice
* "Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, lecz obojętność" Gotowe na wszystko. * "Congratulations, you're still alive. Most people are so ungrateful to be alive. But not you. Not anymore." Saw. * "Czasami jedynym sposobem chronienia osoby ktora sie kocha jest trzymanie sie od niej z daleka" Prison break. * "Take what you can. Give nothing back." Piraci z Karaibów. * "If we can't live together, we're going to die alone". Lost * "wygasłe płomienie palące się przez wieczność." Armagedon. * 'Najwyraźniej z normalnością nam nie do twarzy.' Juno. * 'Ale nie zapominaj, że jestem zwykłą dziewczyną, która stoi przed chłopakiem prosząc go, by ją kochał' Nothing Hill * 'Czasem ludzie zgrywają niedostępnych, żeby się upewnić, czy uczucia tej drugiej osoby są prawdziwe.' Pogoda na miłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marie_alice
Cytaty z serialu 'Chirurdzy'/'Grey's anatomy': * Robimy wszystko co możemy by odbudować zaufanie które straciliśmy. Są rany i zdrady tak głębokie i tak trwałe że nie mamy możliwości naprawienia ich. Wtedy, nie pozostaje nam nic... tylko czekać.' * Ból. Musisz go pokonać, bo prawda jest taka, że nie da się go ominąć. A życie ciągle przysparza nowych.' * 'Osobie, która wymyśliła zdanie "i żyli długo i szczęśliwie", należałoby porządnie skopać tyłek.' * 'cause this is it. It might all be gone tomorrow." * 'The future is never the way we imagined it.' * Sometimes the past is something you just can't let go of. And sometimes the past is something we'll do anything to forget. And sometimes we learn something new about the past that changes everything we know about the present * We all remember the bed time stories of our childhoods. The shoe fits Cinderella, the frog turns into a prince, sleeping beauty is awakened with a kiss. Once upon a time and then they lived happily ever after. Fairy tales, the stuff of dreams. The problem is, fairy tales don't come true. It's the other stories, the ones that begin with dark and stormy nights and end in the unspeakable. It's the nightmares that always seem to become reality. - The person that invented the phrase "Happily ever after" should have his ass kicked, so hard!! * Once upon a time, happier ever after. The stories we tell are the stuff of dreams. Fairy tales don't come true. Reality is much stormier. Much murkier. Much scarier. Reality it’s so much more interesting than living happily ever after.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marie_alice
* "Człowiek jest zadziwiający, ale arcydziełem nie jest" Joseph Conrad * "Jest znacznie łatwiej burzyć, niż budować, szkodzić, niż pomagać, Nienawidzić, niż kochać" A.A.Konar * "Zachowanie pozytywnej postawy być może nie rozwiąże wszystkich twoich problemów, ale rozdrażni dość wielu ludzi, by warto było się o nią pokusić" Herm Albright. * 'To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.' Winston Churchill. * 'Kto żyje nadzieją, umrze głodny.' Benjamin Franklin. * 'Miłość jest największą słodyczą i największą goryczą na Ziemi.' Eurypides. * "Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" T.Pratchett. * 'A lie can be halfway round the world before the truth has got its boots on.' James Callaghan. * 'Experience is the name that everyone gives to his mistakes.' Oscar Wilde * 'We live, as we dream - alone.' Joseph Conrad. * 'You are responsible, forever, for what you have tamed.' Antoine de Saint-Exupéry. * 'My one regret in life is that I am not someone else.' Woody Allen * "Mężczyznę można "wykastrować" jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem." — Woody Allen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrina_K
W kwestii zasadniczej – nie wiem, ile razy człowiek, czyli kobieta, może zaczynać życie od nowa. Jeśli o mnie chodzi, robię to teraz poniekąd nałogowo. Bez przerwy. Nie wiem, dlaczego akurat na mnie popadło. I nigdy się nie dowiem. Widać robię coś źle, bo normalni ludzie żyją normalnie. Chcę sobie i Tobie dać czas, bo jak się mamy kochać, skoro za mało siebie znamy, a może nie znamy się w ogóle? Wszystko miało zacząć się jutro. Od jutra świat miał być dobry. Jutro miałam postanowić, zmienić, zobaczyć. Jutro miał być lepszy dzień. Nigdy dzisiaj. Jestem na wyspie, na której wszyscy kłamią. Jeśli na niej jestem, to znaczy, że kłamię, mówiąc, że kłamią, czyli że mówię prawdę, ale jeśli prawdą jest to, że wszyscy kłamią, to ja też kłamię, kłamiąc, że wszyscy kłamią, czyli mówię prawdę... I ten spadający meteor, który miał być marzeniem.. Mam serce wypełnione tobą po brzegi. Nie czujemy się kochani, dopóki choć jedna osoba na ziemi nas nie pozna dogłębnie. Takimi, jakimi jesteśmy naprawdę, a nie takimi jakimi chcielibyśmy być. Właściwie - to znaczy prawie kłamstwo. Właściwie nic mi nie jest. To znaczy jest mi wszystko. drażni nas u innych to, czego nie akceptujemy u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mela92
Dobrze jest wracać do domu do mężczyzny, ale nawet lepiej jest wracać do domu z mężczyzną. nie wiem czego szukam , ale wiem ze to znajde. kiedy mam wybrac miedzy jednym zlem a drugim, zawsze wybieram to, ktorego jeszcze nie probowałam. Skoro i tak skończe w piekle, to moge po drodze zaszalec" "Nie przejmuj się - szepnąl mi do ucha - Gdybym mógł snić, śniłbym tylko o tobie. I nie wstydziłbym sie tego." "Prawda jest taka, ze ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się." "-Tak się cieszę,że wróciłeś. -Uwielbiam do Ciebie wracać. -Uwielbiam Cię witać" - Pomyśl... Kocham cie bardziej niż wszystkie inne rzeczy na świecie razem wziete. Czy to ci nie wystarcza? - Wystarcza. I starczy na wieczność. Takie małe, a tak wnerwia... Życie to jedno wielkie gówno. A potem się umiera. Jacob Ty, twój zapach, jesteś dla mnie jak narkotyk. Moja własna odmiana heroiny. - Jeśli ci powiem, że cię kocham, czy coś się zmieni między nami? - Jeśli mi powiesz, czy jeśli ci uwierzę? Pamiętasz jak Ci powiedziałem, że będę Cię kochał do końca świata i o jeden dzień dłużej?? Kłamałem. Zawszę będę Cię kochał... Zawsze mówię nigdy nie mów nigdy, ale w tym przypadku zrobię wyjątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no women no children that's the rule naszego kochana Pana Zawodowca ''BO TO ZLA KOBIETA BYLA '' - tez niezly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZARNE TULIPANY Z twarzami smutnymi, z kwiatami, wieńcami, nad dołem głębokim, wśród świeżej zieleni, z oczyma szklistymi i cierpienia łzami, rodzina, znajomi, ksiądz i ci co chcieli. Jest cicho, spokojnie, wiatr lekko powiewa, na drzewie pod skrzydło cicho słowik kwili, po niebie błękitnym przeleciała mewa, wszyscy w czarnej trumnie, smutny wzrok utkwili. Spoczywam w niej cichy, bez ruchu i zimny, w miękkiej, śnieżnobiałej, trumiennej pościeli, niby ten sam człowiek, ale jakiś inny, już się nie zaśmieję, jakby wszyscy chcieli. Wtem, ciszę przerwało zgrzytnięcie łopaty, bolesny krzyk matki, ojca jęk żałosny, dół już zasypany, już złożono kwiaty, z oddali dobiega krzyk dzieci radosny. Rozeszli się wszyscy w zamyśleniu cichym, został jeszcze tylko przyjaciel oddany, patrząc na tabliczkę, na krzyżyku lichym, położył na ziemi czarne tulipany. Nikt tego nie widział, lecz ja zapłakałem, szlochał nad mogiłą przyjaciel kochany, po latach dwudziestu w proch się obróciłem, a on wciąż mi przynosi czarne tulipany. http://czarne-tulipany.blog.pl/archiwum/?rok=2005&miesiac=8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurczę, ja mam tego od groma, ale przepisywać to masakra. ;O Oczywiście klasyki z Samotności w sieci, cytaty Lidii Jasińskiej, Marka Twaina, Paulo Coelho, Woody Allen, Stanisław Jerzy Lec, Andrzej Sapkowski. A tak to może jakaś myśl przewodnia? O przyjacielu, miłości, samotności? To troche poprzepisuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Co bym zobaczył gdybym rozdarł ci klatkę piersiową? Gdybym wyrwał z niej wszystkie kości. Co zobaczyłbym w środku? Wy, ludzie, tak łatwo wymawiacie to słowo..." "And I find it kind of funny I find it kind of sad The dreams in which I'm dying Are the best I've ever had" Mad World - "Boy: I want to be with you... Girl: You are with me. Only there's a glass between us..." Draw with me "Kiedy oboje poszliśmy każde w swoją stronę Poczułam wielki smutek, gdy uświadomiłam sobie... Że możemy się już nigdy nie spotkać..." "Just one touch from her gentle hands could stop him in his tracks. She will be his greatest downfall. His biggest weakness." "Even though it's right in front of you, There's something that you can't have. No matter how much you stretch your hand out, There's something that you can never touch... Even though you can't obtain it, is there a light at the end of the path if you continue to search?" "Even if your wish didn't come true, is there a small bit of happiness waiting somewhere?" Honey and Clover "Even if we’ve grown used to loneliness Only relying on the light of the moon We have to fly away with featherless wing Just go foward, just a little further" "On the opposite coast of sadness is something called a smile" K - Only Human "Even under the rainy sky The day we smiled together Will surely come again..." 1 LITRE OF TEARS: "Faraway, to a place where there are no tears left to cry..." "I wanna be like the air. The good-hearted person whose kindness overflows and people realize how important she was to them, once she is gone..." "It's okay if you fall. You can just get up again. Why don't you look up at the sky, while you're down there. The blue sky spreads across above you. Can you see it smiling at you? You are alive." "Live on forever"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Victor pamiętał, że kiedy był mały, bał się tygrysów. Na próżno przekonywano, że najbliższy tygrys żyje trzy tysiące mil od niego. Pytał wtedy: „Czy jest jakieś morze między nami a miejscem, gdzie żyją tygrysy?”. Ludzie odpowiadali: „No nie, ale...”, na co stwierdzał: „W takim razie to tylko kwestia odległości”. T.Prachett "Ruchome obrazki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia107
Nie miałam siły prosić więcej o szczęście dla mnie... Ścieżka mądrości jest prosta dla tych, których nie oślepia ego... Niespełnione marzenia podrzuć wrogom. Może zginą przy ich realizacji. Dotykając schyłku wspomnień, utrwalając swój silniejszy obraz w Twoim odejściu, uczę się żyć na nowo, skrywając ewangelię utożsamianych nowych odkryć. Rozpoznać szczęście, kiedy leży u twych stóp, mieć odwagę i zdecydować, chwycić je w dłonie... i zatrzymać. To mądrość serca. Mądrość, która jest tylko logiką, to za mało... Urzekła mnie ta strona, dlatego postanowiłam dodać coś od siebie, z różnych źródeł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illegal_kiSs
`Ja poczekam jeszcze na swoją miłośc. Może przyjedzie następnym pociągiem? Albo jeszcze późniejszym? A może nie przyjedzie wcale? ` Ale dobry nastrój jest jak balonik. Wystarczy drobne ukłucie i już po wszystkim. `Miłośc nie miłośc, musisz zachowac swoją twarz. Nie wolno Ci jej odwracac tylko do jednego człowieka. ! `Ponieważ marzenia nigdy nie są wyraźne, kiedy stają się rzeczywistością, zawsze są też rozczarowaniem. `Życie jest za krótkie żeby tkwić z jednym człowiekiem w jednym miejscu.. `Dlatego tak ważne jest ,aby pozwolić pewnym rzeczom odejść.Uwolnić się od nich.Odciąć.Zamknąć cykl.Nie z powodu dumy,słabości czy pychy,ale po prostu dlatego,że na coś już nie mam miejsca w twoim życiu.Zamknij drzwi ,zmień płytę,posprzątaj dom,strzepnij kurz.Przestań być tym,kim byłeś.Bądź tym,kim jesteś. `W ogóle bracie jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, ni chłód i te sprawy, to wystarczy ze odpowiesz sobie na jedno zajebiscie, ale to zajebiscie wazne pytanie:Co lubie w życiu robić? A potem zacznij to robić... `Kobieta nieczuła to ta, która już nie kocha, lekkomyślna - ta, która kocha innego, zmienna - ta, która nie wie, czy i kogo kocha, obojętna wreszcie - ta, która nie kocha nikogo. `Bywają takie krótkie,ulotne chwile jak ta,która właśnie nadchodzi,kiedy spoglądam w czyjeś oczy i wiem,że nie jestem sam. `Kochała go i nigdy już nie pokocha nikogo z równą mocą. On zaś nie kochał jej dostatecznie mocno, by podjąć o nią walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxii.
Optymiści nie dopuszczają do siebie czarnych myśli. Oni je kolorują, czym? Mają takie optymistyczne kredki: humor, uśmiech. Współistnienie dwóch boskich energii, dwóch przeciwstawnych światów i może się zdarzyć, że jeden zniszczy świat drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxii.
* Współistnienie dwóch boskich energii, dwóch przeciwstawnych światów i może się zdarzyć, że jeden świat zniszczy drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rejcz
"Głupstwo handel... głupstwo polityka... głupstwo podróż do Turcji... głupstwo całe życie, którego początku nie pamiętamy, a końca nie znamy... Gdzież prawda?..." B. Prus - "Lalka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman Garby-Czerniawski, alias Armand Walenty, byl polskim pilotem lotnictwa mysliwskiego, ktory kierowal tajna antynazistowska organizacja we Francji, dopoki nie zostal ujety w 1941 roku.Po osmiu miesiacach, ktore spedzil w wiezieniu, Niemcy uznali, ze przeszedl na ich strone, i pozwolili mu "uciec", aby stworzyl polska piata kilumne w Wielkiej Brytanii. Garby Czerniawski natychmiast sie ujawnil i teraz ze znakomitym skutkiem dzialal jako podwojny agent Brutus. "Agent Zigzag" Ben Macintyre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genga_
"W ich radości jest coś wymuszonego ... " "Może wolisz walczyć niż kochać ? " " Wszyscy mężczyźni są kłamcy, zmiennicy, fałszywi, paple, obłudnicy, pyszałki lub tchórze, nędzni i zmysłowi ; wszystkie kobiety są przewrotne, wyrachowane, próżne, ciekawe i zepsute ; świat jest kałużą bez dna, gdzie czołgają się najpotworniejsze płazy, przewalając się w błocie ; ale jest na świecie jedna rzecz święta i wzniosła : zespolenie tych dwojga tak szpetnych i ułomnych istot. Kto kocha, często doznaje zawodu, często cierpi i jest nieszczęśliwy, ale kocha ; i kiedy znajdzie się na krawędzi grobu, obraca się, aby spojrzeć wstecz, i powiada : >>Często cierpiałem, myliłem się niekiedy, ale kochałem. To ja żyłem, a nie sztuczna istota wylęgła z mej pychy i nudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genga_
"W ich radości jest coś wymuszonego ... " "Może wolisz walczyć niż kochać ? " " Wszyscy mężczyźni są kłamcy, zmiennicy, fałszywi, paple, obłudnicy, pyszałki lub tchórze, nędzni i zmysłowi ; wszystkie kobiety są przewrotne, wyrachowane, próżne, ciekawe i zepsute ; świat jest kałużą bez dna, gdzie czołgają się najpotworniejsze płazy, przewalając się w błocie ; ale jest na świecie jedna rzecz święta i wzniosła : zespolenie tych dwojga tak szpetnych i ułomnych istot. Kto kocha, często doznaje zawodu, często cierpi i jest nieszczęśliwy, ale kocha ; i kiedy znajdzie się na krawędzi grobu, obraca się, aby spojrzeć wstecz, i powiada : >>Często cierpiałem, myliłem się niekiedy, ale kochałem. To ja żyłem, a nie sztuczna istota wylęgła z mej pychy i nudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genga_
"W ich radości jest coś wymuszonego ... " "Może wolisz walczyć niż kochać ? " " Wszyscy mężczyźni są kłamcy, zmiennicy, fałszywi, paple, obłudnicy, pyszałki lub tchórze, nędzni i zmysłowi ; wszystkie kobiety są przewrotne, wyrachowane, próżne, ciekawe i zepsute ; świat jest kałużą bez dna, gdzie czołgają się najpotworniejsze płazy, przewalając się w błocie ; ale jest na świecie jedna rzecz święta i wzniosła : zespolenie tych dwojga tak szpetnych i ułomnych istot. Kto kocha, często doznaje zawodu, często cierpi i jest nieszczęśliwy, ale kocha ; i kiedy znajdzie się na krawędzi grobu, obraca się, aby spojrzeć wstecz, i powiada : >>Często cierpiałem, myliłem się niekiedy, ale kochałem. To ja żyłem, a nie sztuczna istota wylęgła z mej pychy i nudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genga_
"- Nienawidź mnie, Richard. Nienawidź mnie z całej siły. Witaj w krainie oszukanych. Czekałam tu na ciebie od miesięcy. Cieszę się , że przybywasz. Mam nadzieję, że będziesz cierpiał przynajmniej tak samo jak ja, a może nawet bardziej..." " - Już wiesz...? - Że znowu żyjesz ze swoją żoną ? Wszyscy wiedzą. Cały Paryż o tym mówi. Ludzie się z ciebie śmieją. - Ach tak ? - Śmieją się, że upadłeś tak nisko. - To było do przewidzenia. Po tobie spada się z dużej wysokości. " Cytaty z książki Erica Emmanuela Schmitta ,,Tektonika uczuć" ... Polecam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genga_
" - Zycie ze mn ajest pieklem ? - Rozczulasz mnie, zadajac to pytanie. - A co z odpoiedzia ? - Niewatpliwie jest pieklem, ale ... w pewnym sensie... zalezy mi na tym piekle. - Dlaczego ? - Jest w nim cieplo... - Jak to w piekle. - I mam w nim swoje miejsce... - Niczym Lucyfer... " " - Co to znaczy kochac mezczyzne ? To znaczy kochac go na przekor sobie, na przekor niemu, na przekor calemu swiatu. To znaczy kochac go w sposob, na ktory nikt nie ma wplywu. Kocham twoje pragnienia, a nawet twoje awersje, kochambol, jaki mi zadajesz, bol, ktorego nie odczuwam jako bolu, bol, o ktorym natychmiast zapominam, ktory nie pozostawia sladow. Kochac to znaczy miec te wytrzymalosc, ktora pozwala przechodzic przez wszystkie stany od cierpienia do radosci, z ta sama intensywnoscia. Kochalam cie przedtem, nim chciales mnie zabic. I teraz nadal cie kocham. Moja milosc do ciebie to jadro, to mglawica w glebi mojego umyslu, to cos , do czego nie mam dostepu, czego nie moge zmienic. Jakas czesc ciebie wciaz we mnie zyje. Nawet gdybys odszedl, ta czesc by zostala. Tkwisz we mnie. Jestem twoim odbiciem , ty jestes moim , zadne z nas nie moze juz istniec oddzielnie " "Kazdy zwiazek jest domem, do ktorego klucze znajduja sie w rekcha mieszkancow. Jesli zamknie sie ich od zewnatrz, dom stanie sie wiezieniem, a oni wiezniami " "Oto milosny racjonalizm : kochajmy sie, dopoki mamy zludzenia, kiedy je stracimy, lepiej sie rozstanmy " "Kochac dlugo, kochac zawsze to wbrew naturze ..." "Gdyby udalo mi sie miec do ciebie zaufanie, stracilabym je do siebie " Cytaty z ksiazki ,,Male zbrodnie malzenskie "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×