Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

"Corka, Elizabeth, zawsze zachowywala sie w sposob nieprzewidywalny, mowil Fritzl. Zniknela w polowie lat osiemdziesiatych, kiedy miala osiemnascie lat. Nie po raz pierwszy. Uciekla juz wczesniej, jako szesnastolatka. Zostala ujeta w Wiedniu przez policje, czym narazila ojca na wielki wstyd". Marsh, Pancewski "Zbrodnie Josefa Fritzla analiza faktow".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daris6
"Myślę, że się bał. Rudy Steiner bał się pocałować złodziejkę książek. Tak długo o tym marzył. Tak niewiarygodnie mocno ją kochał. Kochał ją tak bardzo, że już nigdy jej o to nie poprosił i zszedł do grobu, nie zaznawszy smaku jej ust"-Złodzieja książek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiurek
Z genialnego serialu "Magda M" "Pani Natalia: Wiesz dlaczego oni zawsze wygrywają- mężczyźni-? Magda: Bo jesteśmy głupsze? Pani Natalia: Ach, to jeszcze byłoby pół biedy. Głupota chroni przed poczuciem krzywdy. Wiesz, mężczyźni zawsze kochają za coś... Za urodę, za uśmiech, za poczucie humoru, za inteligencję, za dobry obiad... Magda: Za światełko w oczach... A my? A my kochamy, bo fajnie jest kochać, nie? A jak już spotkamy tego jednego jedynego, to robimy wszystko, żeby go utwierdzić w tym przekonaniu... Pani Natalia: Właśnie... I dlatego tak łatwo nas skrzywdzić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* a mnie brakuje Twego ciepła, zwłaszcza w takie mroźne dni. *"Nie przejmuj się - szepnął mi do ucha - Gdybym mógł śnić, śniłbym tylko o tobie. I nie wstydziłbym się tego." *"Nie raz próbujemy wolniej oddychać, zupełnie jakby dzięki temu ta chwila mogła trwać wiecznie..." *"ja jestem przecież jak noc, Ty jesteś jak dzień i już zawsze tak będzie..." *Co z tego, że stoisz na środku skrzyżowania, jeżeli nie masz chęci, by iść dokądkolwiek? *- poszłam za nim nawet do piekła.. - i jak udało Ci się wrócić? - wrócić? ja tu zostałam ! *...Potem, przez następne miesiące wydawało mi się, że żyję za karę. Nienawidziłam poranków. Przypominały mi, że noc ma swój koniec i trzeba znowu radzić sobie z myślami... *,,(...)Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy być zniszczonym" * " - A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść?- spytał Krzyś ściskając misiowi łapkę.- Co wtedy? - Nic wielkiego.-zapewnił go Puchatek.- Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Bo wiesz Kiedy się kogoś kocha, to ten ktoś nigdy nie znika tylko siedzi sobie i czeka na Ciebie. " To są cytaty z mojego notesu ;) źródła nie jestem w stanie podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazda radzi sobie jak moze
"Nigdy nie mów ŻEGNAJ, zawsze DO WIDZENIA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazda radzi sobie jak moze
"Would you hold my hand, if I saw you in Heaven?" Eric Clapton "Tears in Heaven" mam taki tatuaz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrina_K
Ja tańczę, a niebo, niebo gra Porcja ciepłych złudzeń przenika do serc. I niejeden całe życie nie wie, że już był na szczycie. Skacz, jak Ci każę, będę patrzyc jak skaczesz! Patrzę jak nasza miłość spaceruje w naszych płaszczach. Kochankowie w ciemnościach na cztery i pół godziny do nieba wzięci. wszystko czego pragniesz czego chcesz spala się zanim wyciągniesz po to ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilusion
"Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego." "Nie mogę żyć bez mego życia! Nie mogę żyć bez mojej duszy!" /Wichrowe Wzgórza w tłumaczeniu J. Sujkowskiej/ *** "Ogień i lód Jedni mówią, że świat zniszczy ogień. Inni, że lód. Iż poznałem pożądania srogie, Jestem z tymi, którzy mówią: ogień. Gdyby świat zaś dwakroć ginąć mógł, Myślę, że wiem o nienawiści Dość, by rzec: równie dobry lód Jest, by niszczyć, I jest go w bród" /Robert Frost/ *** "Okres dzieciństwa nie trwa od momentu narodzin do chwili osiągnięcia pewnego wieku. Nie jest tak, że dziecko dorasta i odkłada na bok swoje dziecięce sprawy. Dzieciństwo to królestwo, w którym nikt nie umiera." /Edna St. Vincent Millay/ *** "Chociaż, żeby prawdę powiedzieć, rozum z miłością rzadko chodzą w parze w dzisiejszych czasach." /William Szekspir- Sen nocy letniej akt III scena I/ *** "Miłość jest luksusem, na który możesz sobie pozwolić dopiero wtedy, kiedy twoi wrogowie zostaną wyeliminowani. Do tego czasu wszyscy, których kochasz, to zakładnicy, wysysający z ciebie odwagę i nie pozwalający ci podejmować rozsądnych decyzji." /Orson Scott Card- Empire/ *** "Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny; Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy, gaśnie." /William Szekspir- Romeo i Julia akt II scena VI/ *** "kochać to niszczyć (...) być kochanym to znaczy zostać zniszczonym" /Cassandra Clare- Miasto kości/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrina_K
"Oczekiwanie. Pierwsza lekcja miłości. Dzień dłuższy w nieskończoność, snujemy tysiące planów, prowadzimy sami ze sobą wymyślone dialogi, przyrzekamy się zmienić - i trwamy w niepokoju, aż do nadejścia osoby, którą kochamy. A kiedy jest wreszcie obok, to brak nam słów. Bowiem długie godziny oczekiwania wywołują napięcie, napięcia przekształca się w lęk, a lęk sprawia, że wstydzimy się okazać własne uczucia. " Nie można jej pragnąć, ponieważ sama w sobie jest celem. NIe można zdradzić, ponieważ nie ma nic wspólnego z posiadaniem. Nie można jej poskromić, ponieważ jest rzeką, która wsytępuje z brzegów. Kto chce uwięzić miłość, musi odciąć karmiące ją źródło, a wówczas zmieni ją w sadzawkę pełną brudnej, cuchnącej wody. "Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna. " "Miłość jest jak tama. Jeśli pozwolisz, aby przez szczelinę sączyła się strużka wody, to w końcu rozsadza mury i nadchodzi taka chwila, w której nie zdołasz opanować żywiołu. A kiedy mury runą, miłość zawładnie wszystkim. I nie ma wtedy sensu zastanawiać się, co jest możliwe, a co nie, i czy zdołamy zatrzymać przy sobie ukochaną osobę. Kochać, to utracić panowanie nad sobą. " W pewnym sensie każdy człowiek skazany jest na samotność, przynajmniej do jakiegoś stopnia. Mogę być otoczony tłumem przyjaciół, a jednak są we mnie sprawy, których nie rozumie absolutnie nikt. Nikt nie potrafi dotrzeć do rdzenia duszy drugiego człowieka. I każdy człowiek posiada w swej duszy pewne zakątki, pewne rezerwaty, których nie przekroczy nawet najbliższy przyjaciel. Po prostu nie rozumie wszystkich moich spraw, a i ja nie umiem wszystkich spraw wypowiedzieć i wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ranella
^ Gdy ktoś Cie lubi bo się starasz, to nie lubi Cię takiej jaka jesteś. Lubi nieprawdę o tobie" ^ Cierpienie należy do życia. Jeśli cierpisz, wciąż żyjesz. ^ Żaden człowiek nie dostrzega w drugim wielkości, doszukuje się raczej czegoś odwrotnego, a w każdym razie widzi kogoś gorszego od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genga_
,, Smierc jest straszna, ale nie dla tych, ktorzy odchodza, tylko dla tych, ktorzy zostaja " ,, Sa milosci, ktore zabijaja..." ,, Pewnego fatalnego dnia zakochalam sie " ,, Bez watpienia byla to milosc od pierwszego wejrzenia. Przynajmniej z mojej strony. Dla niego byla to po prostu gra i zdecydowal sie grac ze mna do samego konca..." ,, Ale prawdziwa miosc, gdy sie zjawia, uderza jak piorun z nieba " ,, W moim upadku do piekla znalazlam kawalek raju..." ,, I wtedy odkrylam po raz pierwszy w zyciu, ze lzy mezczyzny sa najlepszym prezentem dla zakochanej kobiety "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Croissant
Witam! Chciałabym poprosić o pomoc. Pamiętam fragment cytatu, wiem że był zarąbisty, ale w pełnym brzmieniu ;D Było tam coś o tym, że nie jesteśmy stworzeni do lęku, lecz do siły... Może ktoś się na coś takiego natknął i jest mi w stanie go przytoczyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wtedy jeszcze nie wiedzialam tego, co wiem dziiaj: ze kazda dyskusja z osoba wierzaca budzi w nas poczucie winy. Bo gdy wierzacego przyprze sie do muru, on odkrywa w sobie tolerancje- czyli nastepna ceche pozwalajaca mu odczuwac wyzszosc wobec niewierzacych. " "Siedem pozarow mademoiselle"- Esther Vilar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wtedy jeszcze nie wiedzialam tego, co wiem dziiaj: ze kazda dyskusja z osoba wierzaca budzi w nas poczucie winy. Bo gdy wierzacego przyprze sie do muru, on odkrywa w sobie tolerancje- czyli nastepna ceche pozwalajaca mu odczuwac wyzszosc wobec niewierzacych. " "Siedem pozarow mademoiselle"- Esther Vilar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CoffeeIna
"przeszkadzają mi w życiu łokcie i plecy" cytat z filmu "Gadające głowy" K.Kieślowskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonkaaaa
Jeśli wierzysz w jakąś ideę, staje się ona częścią ciebie. Jesteś tym, co myślisz. Jesteś tym, co pojąć zdołasz. Czym więcej myślisz, tym bardziej jesteś. A jeśli nie myślisz, to jesteś niczym. Ciszę kocha tylko dojrzały. Samotność jest przyjemnością dla tych, którzy jej pragną, i męką dla tych, co są do niej zmuszani. Rozumiejący nigdy nie będzie zrozumiany. I nie miej złudzeń - to co czynisz nigdy nie jest rozumiane - tylko chwalone lub ganione. Spójrz na siebie i oceń to, czego dokonałaś. Pamiętaj, że w ostatecznym rozrachunku liczy się nie myśl, lecz obrócenie jej w czyn szlachetny. Szczęściem jest móc wszystko, co chcemy, a wielkością chcieć wszystko, co możemy. Ludzka twarz jest piękna, gdy odbija się w niej determinacja a chociaż cel jakiś niewielki. Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość, a szczyt twórczości to tworzenie siebie. Nie jesteś odpowiedzialna za myśli, które do ciebie przychodzą, możesz jednak rozpoznać te złe i je odrzucić. Jakiekolwiek moce posiądziesz w dniach które nadejdą, strzeż się przemocy, fałszu i przymusu, bowiem fałsz truje tego, kto go używa, zanim pokona tego, przeciw komu go użyto. Czy wiesz, co to jest indywidualność? to świadomość woli. Uświadomienie sobie, że ma się wolę i że można działać. Sławni ludzie dzielą się na tych, których świat nie chce zapomnieć i na tych, których nie jest w stanie. Talent robi to co może - geniusz robi to co musi. Czym będziesz Ty - wybieraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Iwonkaaaa
IWONKAAAA Proszę podaj źródło cytatu, który podałaś 19.02. Jest przepiękny. Esencja mądrości o sobie i życiu. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociaaniakociaania
• Nie ma nic prawdziwszego niż Tu i Teraz. • Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi... • Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy. • Każdy Ma Prawo Marzyć Inaczej... • Słyszysz jak pachnie? • „ MOŻESZ OSIAGNAĆ WSZYSTKO, W CO JESTES W STANIE UWIERZYĆ” • Aby Stało Się To Czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to co robimy • I wish I could say all the things that I should say... • Chce ujrzeć cie kiedyś błagającego o powrót.. • always look at the bright side of life - zawsze patrz na jasną stronę życia • Jeśli chcesz o czymś zapomnieć, oznacza to, że nie możesz przestać o tym myśleć • Nie kłóć się z idiotą, bo ściągnie Cię na swój poziom i pokona doświadczeniem • Z miłością jest jak z duchami - odkąd przestano w nie wierzyć, nikomu się już nie pokazują • Jak wiele krzyku może kryć milczenie... • ..Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić... • ..Czas nie leczy ran...tylko przyzwyczaja nas do bólu • „Nie jesteś naprawdę pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze bez trzymania"- Dean Martin • Droga do szczęścia jest zawsze w budowie • Ci co cierpią najbardziej, najciszej wołają o pomoc.. • Ostrożnie z marzeniami, mogą sie spełnić • "MARZ TYLKO O TYM CZEGO PRAGNIESZ. NA TO, CZEGO POTRZEBUJESZ, MUSISZ ZAPRACOWAĆ." • ...tym którzy byli, a nie są, pora powiedzieć do widzenia... • Kiedy nie miałam nic juz do stracenia, zyskałam wszystko- Paulo Coelho • To kobieta wywiodła mężczyznę z raju i tylko ona może go tam z powrotem zaprowadzić. • "odnajdź we mnie swoją definicję szczęścia" • Prawdziwa przyjaźń jest wtedy gdy milczenie przestaje być niezręczne. • Jedynym dowodem na to, ze istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktuje • To kobieta wybiera mężczyznę który ją wybierze; p • Jeśli czujesz się świetnie... Nie martw się... Przejdzie ci...” • Każdej nocy jest ktoś kto myśli o Tobie przed snem. • "Życie jest jak tęcza- raz czarne raz białe.." • Tęcza w odcieniach szarości • Nie ma ludzi genialnych i przeciętnych, są tylko ludzie z marzeniami i bez • Jeśli nie masz po co żyć...To żyj na złość innym!' • .:..Świat wypadł mi z rąk...:. • Daj mi chwilę, by pomarzyć dorzuć drugą, żeby zmądrzeć.. • "Zawsze gdy telefon nie dzwoni, wiem ze to Ty..." • Zakochana w przeszłości próbuje ogarnąć teraźniejszość... • Nie muszę mieć wszystkiego wystarczy że mam ICH;* • Chcę nagle wiedzieć, od którego punktu mój smutek ma sens, a radość ma swój powód. Chcę także wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach. • Cieszę się, że już za kilka snów będziesz znów bliżej. • Dziękuję Ci z całą powagą i nieuchronnym lekkim wzruszeniem za to, że jesteś. I że ja mogę być. • Jestem pijana. Od wina tylko trochę. Najbardziej od wspomnień. • Jeżeli nie wiesz co powiedzieć, mów prawdę. • Ja zauważałam nanosekundy bez niego. • Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się powrotem. • Szczęście... Jakie to pojemne słowo... • Kobieta chce znać prawdę, ale nie chce jej słyszeć. • Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana. Erich Osterfield • Wspomnienia są gorsze niż kule. Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociaaniakociaania
• Nie ma nic prawdziwszego niż Tu i Teraz. • Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi... • Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy. • Każdy Ma Prawo Marzyć Inaczej... • Słyszysz jak pachnie? • „ MOŻESZ OSIAGNAĆ WSZYSTKO, W CO JESTES W STANIE UWIERZYĆ” • Aby Stało Się To Czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to co robimy • I wish I could say all the things that I should say... • Chce ujrzeć cie kiedyś błagającego o powrót.. • always look at the bright side of life - zawsze patrz na jasną stronę życia • Jeśli chcesz o czymś zapomnieć, oznacza to, że nie możesz przestać o tym myśleć • Nie kłóć się z idiotą, bo ściągnie Cię na swój poziom i pokona doświadczeniem • Z miłością jest jak z duchami - odkąd przestano w nie wierzyć, nikomu się już nie pokazują • Jak wiele krzyku może kryć milczenie... • ..Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić... • ..Czas nie leczy ran...tylko przyzwyczaja nas do bólu • „Nie jesteś naprawdę pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze bez trzymania"- Dean Martin • Droga do szczęścia jest zawsze w budowie • Ci co cierpią najbardziej, najciszej wołają o pomoc.. • Ostrożnie z marzeniami, mogą sie spełnić • "MARZ TYLKO O TYM CZEGO PRAGNIESZ. NA TO, CZEGO POTRZEBUJESZ, MUSISZ ZAPRACOWAĆ." • ...tym którzy byli, a nie są, pora powiedzieć do widzenia... • Kiedy nie miałam nic juz do stracenia, zyskałam wszystko- Paulo Coelho • To kobieta wywiodła mężczyznę z raju i tylko ona może go tam z powrotem zaprowadzić. • "odnajdź we mnie swoją definicję szczęścia" • Prawdziwa przyjaźń jest wtedy gdy milczenie przestaje być niezręczne. • Jedynym dowodem na to, ze istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktuje • To kobieta wybiera mężczyznę który ją wybierze; p • Jeśli czujesz się świetnie... Nie martw się... Przejdzie ci...” • Każdej nocy jest ktoś kto myśli o Tobie przed snem. • "Życie jest jak tęcza- raz czarne raz białe.." • Tęcza w odcieniach szarości • Nie ma ludzi genialnych i przeciętnych, są tylko ludzie z marzeniami i bez • Jeśli nie masz po co żyć...To żyj na złość innym!' • .:..Świat wypadł mi z rąk...:. • Daj mi chwilę, by pomarzyć dorzuć drugą, żeby zmądrzeć.. • "Zawsze gdy telefon nie dzwoni, wiem ze to Ty..." • Zakochana w przeszłości próbuje ogarnąć teraźniejszość... • Nie muszę mieć wszystkiego wystarczy że mam ICH;* • Chcę nagle wiedzieć, od którego punktu mój smutek ma sens, a radość ma swój powód. Chcę także wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach. • Cieszę się, że już za kilka snów będziesz znów bliżej. • Dziękuję Ci z całą powagą i nieuchronnym lekkim wzruszeniem za to, że jesteś. I że ja mogę być. • Jestem pijana. Od wina tylko trochę. Najbardziej od wspomnień. • Jeżeli nie wiesz co powiedzieć, mów prawdę. • Ja zauważałam nanosekundy bez niego. • Ludzie pragną czasami się rozstawać, żeby móc tęsknić, czekać i cieszyć się powrotem. • Szczęście... Jakie to pojemne słowo... • Kobieta chce znać prawdę, ale nie chce jej słyszeć. • Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana. Erich Osterfield • Wspomnienia są gorsze niż kule. Carlos Ruiz Zafón, Cień wiatru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie, nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddać". Paulo Coelho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kochac oznacza zaakceptować >innego< z jego sposobem bycia, z jego innością, z jego brakami, a nie kopię naszych snów". "Wszystko, na co mam ochotę, jest niemoralne, nielegalne albo tuczące". Alexander Woolcott "Nie rezygnuj nigdy gdy coś Ci się nie uda. Wiara w lepsze jutro może zdziałać cuda!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życie jest cudowne!!! Radość - to patrzeć innym bez lęku prosto w oczy i śmiać się od ucha do ucha. Radość - to przebaczyć. Radość - to rzucić się wam w ramiona. Radość - to każdego dnia odkryć coś nowego. Radość - to zrozumieć siebie. Radość - to podjąć ryzyko. Radość - to podnieść się po upadku. Radość odczuwam wtedy, gdy odkrywam w sobie dobro i daję je innym. Radość z życia, radość bycia człowiekiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Co to jest sukces?" - Ralph Waldo Emerson Co to jest sukces? To śmiać się często i dużo, zdobywać szacunek mądrych ludzi i uczucia dzieci. To zasługiwać na szczere uznanie i znosić cierpliwie zdrady fałszywych przyjaciół. To doceniać piękno i znajdować w innych to, co najlepsze. To pozostawić świat odrobinę lepszym, czy to za sprawą zdrowego dziecka, ogrodowej grządki czy lepszych warunków społecznych. To wiedzieć, że dzięki twemu istnieniu choć jeden człowiek miał łatwiejsze życie. Właśnie to oznacza odnieść sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Połowa zła na tym świecie wynika stąd, że ktoś chce się czuć ważnym". Thomas S. Eliot "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny". Arystoteles "Człowiek jest uczniem, cierpienie jest jego nauczycielem". Alfred de Musset "Bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość". Bolesław Prus "Pieniądz jest dobrym sługą i złym panem". Francis Bacon "Podziwiać należy czyny, nie słowa". Demokryt "Aby istnieć, trzeba uczestniczyć". Antoine de Saint - Exupery "Nie wolno tracić nadziei, dopóki człowiek żyje z człowiekiem". Karl Jaspers "To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny do szczęścia". Paul Holbach "Obojętność jest jak lód polarny na biegunach: zabija wszystko". Honore de Balzac "Czego nie stworzymy sami, tego nie będziemy mieli i tego nie będziemy warci". Paweł Hulka - Laskowski "Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu". Mikołaj Gogol "Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy". Honore de Balzac "Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje". Max Scheler "Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś jest szczęśliwszy od niego". Seneka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie." "Lepiej błądzić szukając samemu drogi niż ciągle o nią pytać innych." "Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać." "Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szczęśliwi."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wariaci, podobnie jak dzieci, nie dają za wygraną, dopóki ich życzenie nie zostanie spełnione. /Weronika postanawia umrzeć/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Dwie najkrótsze odpowiedzi: Tak i Nie, wymagają najdłuższego zastanowienia." "Milcz, albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia. " "Miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas, gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×