Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość amoralna
Ja mam takie zapytanie: czy ktoś zna, lub wie skąd pochodzi i jak dokładnie brzmi cytat, którego szukam. 'Jeśli bóg wie że istnieje szatan to jest okrutny. jesli nie wie ze istnieje szatan to nie jest nieskończenie dobry A jeśli nie - to nie jest wszechmocny' Będę ogromnie wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amoralna
Ja mam takie zapytanie: czy ktoś zna, lub wie skąd pochodzi i jak dokładnie brzmi cytat, którego szukam. 'Jeśli Bóg wie, że istnieje szatan to jest okrutny. jeśli nie wie ze istnieje szatan to nie jest nieskończenie dobry.... to nie jest wszechmocny' Będę ogromnie wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1410
"- Tak, jestem szczęśliwa, i brak mi tylko dzwoneczka u szyi, który by brzęczał nad tobą, gdy śpisz." ;) z "Na wieży Babel" W. Szymborskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.Im więcej dajesz tym więcej Ci jej zostaje. " Antoine De Saint- Exupery ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Miłość nie patrzy oczyma ciała, lecz oczyma duszy." William Szekspir ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Miłość prawdziwa zaczyna się wtedy, gdy niczego wzamian nie oczekujesz." Antoine De Saint-Exupery ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Pracując dla samych dóbr materialnych budujemy sobie więzienie. Zamykamy się samotni ze złotem rozsypującym się w pałacach, które nie daje nam nic, dlaczego warto byłoby żyć." Antoine De Saint-Exupery ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Miłość jest najwybitniejszym źródłem przyjaźni." Św. Tomasz z Akwinu ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu." Antoine De Saint-Exupery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulpecikkk1111
Musimy robić wszystko co możemy, oprócz niszczenia w sobie potencjału do dalszego robienia tych rzeczy. Nie żałuj, że nie spełniły się twoje marzenia; pożałowania godnym jest tylko ten, kto nigdy nie marzył. Nie ten biedny, któremu żaden sen młodzieńczy się nie spełnił, ale ten, który jeszcze młodzieńcem - już nic nie śnił. Wszyscy ludzie marzą, ale nie jednakowo. Ci co śnią nocą, w mrocznych zakątkach swoich umysłów, budzą się rano i widzą, że to było na próżno. Lecz ci, co śnią pośród dnia to ludzie niebezpieczni, mogą bowiem z otwartymi oczami swój sen uczynić rzeczywistością, uczynić go możliwym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulpecikkk1111
Są takie błędy, których nie da się naprawić, Są takie słowa, których nie da się cofnąć, Są takie łzy, których nie umiem powstrzymać, Są takie gesty, którym nie umiem się oprzeć , Są takie pragnienia, które nie chcą umrzeć, Jest takie uczucie, które nie chce zgasnąć... Chcę żyć pełnią życia, chcę coś w życiu osiągnąć, chcę docenić coś, za co inni oddaliby życie, chcę się cieszyć każdą przeżyta chwilą, nie żałować niczego... Być sobą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic we wszechświecie, z nami włącznie, nie jest bez wad. Nawet Bóg nie próbuje osiągnąć doskonałości w swoich dziełach stworzenia. Tylko człowiek odznacza się taką głupią arogancją. dżihad butleriański J.K. Anderson, B.Herbert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anyaAna
po wypadek to dziwna rzecz... nigdy go nie ma dopoki sie nie wydarzy... klapouchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak promien slonca
"(...) że człowiek zawsze na nowo odnajduje człowieka - przez miłość. I, że to jest rzecz najważniejsza i najbardziej trwała w życiu ludzkim." Tadeusz Borowski Wybór opowiadań "U nas w Auschwitzu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusiak
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusiak
"Wiem że jesteś dla mnie ucieczką od rzeczywistości,malutką iskierką która swoim ciepym słowem rozgrzała moje serduszko" nie pamiętam z jakiej to książki...niestety:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusiak
"jedz,módl sie ,i kochaj" ...................................................................................... ..."za dużo byś chciała-czas zmienic te Twoje chcenia na usztywnienie kręgosłupa"... ....................................................................................... "najlepszym sposobem na aby odkleić się od kogoś jest przykleić się do czegoś innego"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keylen
" każdy z nas nosi w sobie demony. jednak większośc ludzi jest na tyle mądra, że dba o to, by pozostały tam gdzie są" "tylko ten kto jest najwrażliwszy może stac się najzimniejszym i najtwardszym, musi bowiem się zamknąc w hartowanym pancerzu aby się zabezpieczyc przed szorstkimi potrąceniami i jakże mu często ciąży ten pancerz" / Graham Masterton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keylen
" Gdyby zapytac się go czemu wciąż jeździ, mimo tylu trudnosci. Byłoby to tak, jakby zapytac mnie dlaczego maluję. Odpowiedź brzmiałaby zapewne po prostu: Bo żyję. W Kashino czuje się kolor (...) Mocny i piękny (...) a także smutny (...) Zawsze zastanawiałam się jaki to kolor. A to kolor zachodzącego słońca. Kolor, który ma zakryc ciemnośc, ale który mimo wszystko płonie, do ostatniego możliwego momentu" - Kira "- Kira na mnie czeka. Jeśli zaraz nie pójdę, będzie płakac. - To ja płaczę! - Kiedyś gdy ty lub Sei zaczynaliście płakac, chciałem zrobic dla was cokolwiek jak najszybciej. Kiedy Kira płacze, ja sam nie wiem, co mam zrobic. Samemu chce mi się płakac." - Kashino /Soryo Fuyumi - MARS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassjjaa
Śmiertelni w najmniejszym stopniu nie zdają sobie sprawy z otaczającej ich rzeczywistości. Nie wierzą w nic, co mogłoby wydawać się dla nich odmienne. Odmienne od ich tępej monotonii, która komplet nie zdominowała ich krótkie i prawdę mówiąc, bezsensowne życie. A ten, kto uwierzy? Zostanie wyszydzony, potępiony bądź nazwany szaleńcem. Przeciętni ludzie nie potrafią choć trochę uwierzyć legendom, albo po prostu nie chcą im uwierzyć. „Bo po cóż zaprzątać sobie głowę takimi bredniami?. Dlaczego nie spojrzą chociaż w przestrzeń otaczającą ich układ słoneczny? „A na cóż nam kosmos skoro mamy własne problemy na ziemi?. Czy człek naprawdę jest aż tak arogancki, aby myśleć, że jest jedyną rozumną rasą na świecie? „A niby dlaczego miałoby być inaczej?. A może po prostu boi się o swój status społeczny? „A o cóż by innego?. Większość ludzi potrafi jedynie liczyć swoje pieniądze, bez których nie przeżyliby nawet miesiąca. Całe ich życie opiera się na pieniądzach i na karierze zawodowej. „No i cóż z tego? Czy jest na świecie coś ważniejszego od pieniędzy?. Większość nie potrafi nawet spojrzeć na to najdrobniejsze piękno, jakie ich otacza. Na magię (która ponoć nie istnieje) sprawiającą, że na świecie rodzi się życie, że każdy człowiek jest inny, posiada własną niepowtarzalną duszę, sprawiającą, że świat mimo tak wielu wad to... to i tak jest piękny. I ostatnia magia - kres naszych dni. Czy jakikolwiek naukowiec potrafi to wyjaśnić? Czy jakikolwiek naukowiec potrafi wyjaśnić pojęcia: dusza, śmierć czy miłość? „Nie. Bo czym tak naprawdę jest życie? Ile istnień na Ziemi, tyle odpowiedzi... JOANNA RYBAK ,, Klan nieśmiertelnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola :)
Nie potrafię zajrzeć w głąb swojej duszy by odczytać z niej, kim dla mnie jesteś. Wiem tylko kim byłeś. "Wiedziała tylko, że znów jej coś odebrano. Tym razem bezpowrotnie." 'Chyba jednak nie trafiłam do nieba.. W niebie nie musiałabym tak cierpieć.' Nie ważne, gdzie życie mnie poprowadzi. Chciałbym Cię tam spotkać. a jednak wciąż nie mogę sobie darować tego, ze to jedno krótkie życie, które miałam, zmarnowałam dla Ciebie "- I znowu zmierzch - zamruczał pod nosem. - Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc". "- Chętna zakończyć swoje życie, nie zaznawszy dorosłości. - szepnął, jakby do siebie. - Chętna uczynić z młodości zmierzch swojego życia. Gotowa wyrzec się wszystkiego. - To nie koniec, to dopiero początek" "Chcę, żebyś była szczęśliwa. Weź ze mnie, co tylko chcesz, albo i nic, jeśli tylko taka jest twoja wola" "Życie to pożądanie. Cała reszta to tylko szczegół" "Życie przeważnie jest smutne, a zaraz potem się umiera" "Ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość twra najkrócej" "Sen, każdy sen jest jak psychoza. Ze wszystkim, co do niej należy: pomieszaniem zmysłów, szaleństwem, absurdem. Taka krotkotrwała psychoza. Nieszkodliwa, wprowadzona za zgoda i kończona z własnej woli, poprzez przebudzenie. Oczyszczająca." "Wirtualna rzeczywisyość jest tak samo pełna pokus jak realna. Można popełnić grzecz cudzołustwa w Internecie, nie wychodzac z domu" czasem tkwię w myslach coraz mniej intensywnych, coraz mniej konkretnych i ...budzę się z myślami zupełnie odbiegającymi od poczatkowych... "Jedna polowa swiata rozglada sie za sowja druga polowa" "Ja go sobie znalazlam, ja wciagnelam w moje zycie" "Chce tylko wiedziec do ktorego punktu wolno mi dojsc w moich nadziejach." "Nie mozesz przestac o tym myslec. To staje sie twoja obsesja, ogarnia caly twoj umysl, staje sie nieodlaczna czescia twojego zycia. To wlasnie Zahir. Moj Zahir ma imie..." "Czasami śmierć nie jest wybawieniem, a jedynym możliwym wyborem, jakiego można dokonać" - Niby smutne, ale mimo to daje nadzieję "Jestem jak ktoś, kto wyruszył na poszukiwanie przyjaźni, a odkrył wspaniałe królestwo miłości" "Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko" A gdy już wrócisz, to usiądę Ci na kolanach, oprę moje dłonie na Twoich ramionach i będę całować Twoją twarz. Kawałek po kawałku. Obiecaj mi, że mnie nie rozbierzesz, zanim skończę... " ja mam takie niesamowite myśli na myśli, że moja własna podświadomość się rumieni. " " Kocham Cię tak bardzo, że nie mogę sobie wyobrazić jutra." Naiwna wiara dziecka, że gdy się zamknie oczy, to wcale nie jest ciemno. ' Odkąd Cię kocham zawsze byłeś. I przedtem też. Bo tak naprawdę to nie było „przedtem przed Tobą.' " Podarowałeś mi coś, co nawet trudno nazwać. Poruszyłeś we mnie coś, o istnieniu czego nawet nie wiedziałam. Jesteś i zawsze będziesz częścią mojego życia. Zawsze." " W tym cholernym życiu potrzebna jest miłość. Bez niej jest wieczna pusta, która dusi, zabija, męczy. wtedy nie można być sobą. Jest sie dla siebie zupełnie obcym. Tak zupelnie i bez reszty obcym dla siebie samego ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Przez całe życie uważałam miłość za coś w rodzaju przyzwolonego niewolnictwa.To kłamstwo: nie istnieje miłość bez wolności i na odwrót.Tylko ten kto, czuje się wolny,kocha bezgranicznie.A ten,kto kocha bezgranicznie ,czuje się wolny " "Zrozumiałam ,w jakim celu mężczyzna płaci za towarzystwo kobiety:chce być szczęśliwy.Nie płaci się przecież 1000 franków tylko po to by mieć orgazm.On chce być szczęśliwy.Ja też tego chcę,wszyscy tego chcą,lecz nikomu się nie udaje. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa!
"-Kochasz mnie, więc mnie zabijasz? -Kocham Cię i to mnie zabija..." Eric Emmanuel Schmitt "Małe zbrodnie małżeńskie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość himmel
Były i dobre dni, kiedy chodziła zatopiona w snach na jawie, z uśmiechem na ustach, przyłapywała się na chichotaniu, gdy szła ulicą i kiedy nagle przypomniał jej się jakiś wspólny żart. Potem znów nadchodził czas, gdy wpadała w głęboką depresję, aż wreszcie odnajdywała w sobie tyle siły, by ją pokonać na kilka następnych dni. Tyle że najmniejszy drobiazg doprowadził ją ponownie do łez. To był męczący proces i najczęściej dawała za wygraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Twarda jak głaz Jak każdy z was Upadłam też nie jeden raz Lecz choćby świat zawalił się Nie poddam się Nie ugnę się By każdemu z was wykrzyczeć w twarz Żyłam jak chciałam... * W Muszelkach twoich dłoni ocean śpi spieniony, więc przystaw je do ucha i słuchaj, słuchaj..... A gdy otworzysz dłonie, na każdej białej stronie zobaczysz mapę życia więc czytaj, czytaj więc mocno ściskaj pięści, jak gdybyś chciał na krótko zatrzymać małe serce *Oczy zalane łzami pokazują jak ludzie się traktują... *"Ludzie z twojej planety - powiedział Mały Książę - hodują pięć tysięcy róż w jednym ogrodzie... i nie znajdują w nich tego, czego szukają ... A tymczasem to, czego szukają, może być ukryte w jednej róży lub w odrobinie wody. Lecz oczy są ślepe. Szukać należy sercem." *Zanim powiesz kocham ... pomyśl czy potrafisz. co jest jak chwiejna łódka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy88
"Muszę napisać coś o miłości. Muszę pomyśleć, pomyśleć i napisać- napisać coś o miłości. Inaczej moja dusza tego nie wytrzyma." Paulo Coelho- 'Jedenaście minut' "Są uczucia, a nawet fakty, które stają się nimi naprawdę dopiero wtedy, kiedy nada im się formę za pomocą słów." Marine Mayorol- 'W cieniu magnoli' "Jakaż to była noc, bogowie, boginie. Jakże miękkie łoże. Przywarliśmy do siebie płonąc I z warg do warg Przelewaliśmy nasze błądzące dusze.." ".. lecz biedny jestem: me skarby- w marzeniach, więc ci rzuciłem marzenia pod stopy; stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach." "Dobrze się pan czuje? To świetnie, właśnie widzę- jasny wzrok, równy krok jak w marszu. A ja jestem, proszę pana, na zakręcie. Moje prawo to jest pańskie lewo. Pan widzi: krzesło, ławkę, stół, a ja- rozdarte drzewo.." Agnieszka Osiecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo.
Nie, miłość nie jest wszystkim: to nie pokarm, nie napój, nie sześć godzin snu w nocy i nie dach nad głową, nie koło ratunkowe, którego się łapią tonący, wynurzając się i znowu niknąc. Nie jest tchem zaczerpniętym w duszące się płuca, tlenem dla krwi czy gipsem dla pękniętej kości.! Miłość jest niczym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netuś
'Z natury nic nie jest łatwe bo sama natura to wredna dziwka' 1000 złych uczynków ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×