Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość aguuuuusiak
"Może, myślała, idąc naprzód, Brian McBrian odkrył coś ważnego? Może szczęście przynoszą nie tylko rzeczy doniosłe, wielkie, plany na całe życie. Może wystarczą drobne przyjemności, wygodne kapcie, obejrzenie konkursu Miss Universum. Czekoladowe ciasto z lodami, dotarcie do poziomu siódmego Władcy Smoków i świadomość, że masz do pokonania jeszcze dwadzieścia poziomów. Może szczęście to kwestia bilansu plusów - światła zmieniającego się na ziolone w chwili, gdy podchodzimy do przejścia - i minusów - gryzącej metki przy kołnierzu - spotykających nas każdego dnia. I może na każdego przypada taka sama jego dawka. Może w istocie nie liczy się fakt, czy jest się sławną pięknością, czy też rozpaczliwie szarą myszką. Może nie jest ważne, że nasza przyjaciółka umiera. Może trzeba po prostu żyć. Nic więcej." -Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niach, niach
Przyszło mi do głowy, ze filiżanki maja krótki żywot. Tak się dziwnie składa, ze zawsze są pod ręką wtedy, kiedy staja się środkiem wyrazu niekoniecznie artystycznego, aczkolwiek „zawieszone na ścianie wyrażają wiele. Bezgłośni, popękani świadkowie, których zeznania wyrzuca się po prostu do kosza. Wbrew pozorom znikanie zabiera sporo energii, wymaga skoncentrowania się. Żeby zniknąć, trzeba podjąć decyzje, wynikającą z braku przestrzeni, w które chce się wspólnie wchodzić, bo w gruncie rzeczy wszystko się już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Petronella II
Niektóre cytaty są naprawdę świetne, ale bardzo proszę, dodawajcie zawsze chociażby nazwisko autora, aby inne kafeterianki mogły zapoznać się z większą ilością jego dzieł. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamlasica
"- I co podpowiada ci twoje serce? - Nie wiem. - Może zbyt gorliwie starasz się je słyszeć." "Jest coś niesamowitego w byciu nie w humorze. Wiesz, że jesteś wredna i źle ci z tym, ale nie możesz się opanować." "Ty wiesz jakie są 4 zasady najważniejsze w życiu?(...) po pierwsze nigdy nie odmawiaj zaproszeń po drugie patrz rozmówcy prosto w oczy po trzecie jeżeli cierpisz to znaczy ze było warto i po czwarte nie nadużywaj gościnności" "Na imię miała Lo, po prostu Lo, z samego rana, i metr czterdzieści siedem w jednej skarpetce. W spodniach była Lolą. W szkole Dolly. W rubrykach Dolores. Lecz w moich ramionach zawsze była Lolitą." "To życie warto przeżyć dla trzech, może czterech rzeczy, reszta może posłużyć za nawóz na pole"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamlasica
1. Nicholas Sparks 2. - 3. - 4. Vladimir Nabokov - Lolita 5. Carlos Ruiz Zafon - Cień Wiatru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klajusia
"Tam skąd pochodzę, jeśli się kogoś lubi, mówi mu się to otwarcie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anioołek...:)
Jestes dla mnie jak narkotyk, moja własna odmiana heroiny;d Saga Zmierzch- adaptacja filmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angel Fallen
Na duszy dnie ukryłam Cię Schowałam wszystkie słowa Twe I Twój dla mnie wiersz zamknęłam W niej ma swoje mniejsce każdy gest Pamiętać chcę nasz wspólny sen Co spełnił się... Pamiętaj mnie, bo nie będzie nas drugi raz. I ważne, że zostanie w nas chwila ta Choć dano nam niewiele dni Poznałeś śmiech mój i łzy I tajemnic smak wciąż w ustach masz Byliśmy w niebie pośród gwiazd varius manx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usłysz ciszę
Ciągle ma ten nieco zagubiony wygląd, to zadziwienie dziecka, które nie bardzo pojmuje świat. ric-Emmanuel Schmitt Pochyliła się tuż nad nim. Czuje pan siłę, jaką panu daję? Tak. To miłość. ric-Emmanuel Schmitt Miłość pojawia się zupełnie nieoczekiwanie, daje o sobie znać w marginalnym wydarzeniu i bez żadnej zapowiedzi. Wielu przegapia ten moment, czekając na jakieś objawienie, warkocz komety na niebie, zapowiedź w prześnionym śnie lub przynajmniej ogromny bukiet czerwonych róż przyniesiony na kolejną randkę." - J. L. wiśniewski "Narodziny" Kiedyś, jeszcze jako dziecko zapytałem ją, jak jest w piekle. Matka odpowiedziała mi wtedy zadziwiająco pewnie, jakby już tam była, jakby to była autopsja, a nie wyobrażenie: - Synku, w piekle na powitanie pokazują ci wszystkie twoje niewykorzystane szanse, pokazują, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś we właściwym czasie wybrał właściwe wyjście. A potem pokazują ci wszystkie te chwile szczęścia, które straciłeś śpiąc, wiesz, synuś, że my przesypiamy połowę życia? I tym wszystkich śpiochom takim jak ty pokazuje się w piekle, co mogliby w życiu osiągnąć, gdyby budzili się w porę. - A potem? Mamusiu, co się dzieje potem, kiedy to już wszystko pokażą? - Potem, synku, zostawiają cię samego z twoimi wyrzutami sumienia. Na całą wieczność. Nie ma już nic ani nikogo. Tylko ty i twoje wyrzuty sumienia..." Pozwól mi wprowadzić cię do mojego świata, będę kierować tam każdym twoim krokiem, nauczę się twoich przebudzeń, wymyślę twoje noce, będę przy tobie. Pozacieram wszystkie wytyczone losy, zaszyję wszystkie rany. Kiedy będziesz wściekły, zwiążę ci ręce na plecach, żebyś nie mógł wyrządzać zła, zbliżę moje usta do twych warg, żeby zagłuszyć twoje krzyki, i nigdy już nic nie będzie takie samo, a jeśli teraz jesteś sam, to odtąd będziemy sami we dwoje... Marc Levy Siedem dni dla wieczności Zwykło się mowić, że miłość jest ślepa. W Gruncie rzeczy nic na tej ziemi nie jest tak jasno widzące jak miłość. Jeśli zaś coś jest ślepe, to nie miłość, tylko przywiązanie. Anthony de Mello Wezwanie do miłości Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldo
Kiedy dowiedziałeś się, że jesteś gejem wujku? Upił kolejny łyk szkockiej i powiedział: - Och, chyba kiedy służyłem w wojsku. Któregoś dnia obudziłem się i zdałem sobie sprawę, że od jakiegoś czasu sypiam ze swoim oficerem dowodzącym. - odparł spokojnie. Pokiwał głową, teraz bardziej przekonany. - Tak, kiedy się nad tym zastanowić, było to dość wymowne. Cytat z książki Portier nosi garnitur od Gabbany Lauren Weisberger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dori11
czy ktos wie skad jest ten cytat? "-Gdy dotkniesz mojej ręki nic ci się nie stanie. -Jak to? Zupełnie nic?! -Zupełnie. Może jedynie się zakochasz. -Więc nie chcę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka1991
Kim jest prawdziwy facet ?Mężczyzną, który ma wielkie bary, zarost, pierwszy raz już za sobą ? -Nie ...Prawdziwy facet to ten, który zawsze otuli Cię ciepłym słowem,którego Ty potrzebujesz w danej chwili. Jest Twoim przyjacielem i osobą, która zapewni Ci bezpieczeństwo w każdym dniu Twego życia. Prawdziwy facet to ten, któremu powiesz, że wyjeżdżasz,a on nie będzie Cię zatrzymywać tylko pojedzie za Tobą. To ten, który na zawsze będzie Cie kochać. _ Moja twarz w Twoich oczach Twoja w mych się jawi. Dwojga serc prawość w twarzach się odbija. Gdzie doskonalsze globu są połowy bez chłodów północy, bez nędzy zachodu? To, co umiera, nierówno rozdane. Gdy miłość jest jedna, gdy jedno drugie podobnie miłuje, żadne nie słabnie i żadne nie skona. john donne _ Miałaś rację, nie wiem czy życie jest potężniejsze od śmierci, ale miłośc pokonała i jedno, i drugie. [Tristan i Izolda]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motywujsie
Fajne cytaty i obrazki zapraszam na www.motywujsie.pl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44444
faaajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka1991
"W pudełku są różne czekoladki jedne się lubi inne mniej. Najpierw zjada się te ulubione i zostają tylko te, za którymi się nie przepada. Zawsze tak myślę kiedy jest mi ciężko. Jeżeli teraz się z tym uporam potem będzie łatwiej. Życie jest jak pudełko czekoladek." -'Norwegian Wood' - Siła to zdolność przełamania czekolady na cztery kawałki i zjedzenia tylko jednego . - Wiem, że jest późno, tylko że... co się z nami stało? Nie wiem już kim jestem albo jak się tu znalazłam. Tęsknię za tym kim byłam. Tęsknię za tym wszystkim... - Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich. - 'Nobody is perfect. My name is nobody.' - Kiedy pada deszcz, ty tańczysz boso na piasku, a gwiazdy dodają Ci blasku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula00186
"Wszystko, co robisz w życiu, jest bez znaczenia. Ważne jest jednak, żebyś coś robił."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hym... moim jednym z niewielu cytatow, ktore utkwily mi w pamieci, jest cytat pochodzacy z filmu. Brzmi bardzo agresywnie i moze dla niektorych wulgarnie, ale w niesamowity sposob ukazuje prawde. "- Spojrzmy prawdzie w oczy. Pierdo**** Cie.-powiedzial. Wtedy ona podchodzi do niego, delikatnie i po cichu szepczac mu do ucha: - Ty mnie pierdo****. A ja sie z Toba kochalam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopsik08
Miłość zmienia, miłość uzdrawia. Czasem jednak tworzy śmiertelne zasadzki i niszczy osobę, która postanowiła się poświęcić. Cóż to za skomplikowane uczucie, które tak naprawdę jest jedynym powodem, dla którego żyjemy, walczymy, staramy się być lepsi? cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopsik08
cd.: Próba jej zdefiniowania byłaby naiwnością, gdyż tak jak większość ludzi jestem w stanie jedynie ją odczuwać. Tysiące napisanych książek, wystawionych sztuk, nakręconych filmów, zrymowanych wierszy, wyciosanych z drewna i marmuru rzeźb - wszystko, co stworzył artysta odzwierciedla wyobrażenie o uczuciu, nigdy samo uczucie. Paulo Coelho "Być jak płynąca rzeka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motywujsie
Nie obawiam sie kogoś kto trenuje 10000 kopnięć, ale tego który 10000 trenował jedno kopnięcie... www.motywujsie.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jeśli rezygnujmy z naszych zasad to tak jakbyśmy zrezygnowali ze wszystkiego" "Narkotyki rozzuchwalają czterech jeźdźców apokalipsy: przemoc, strach, chorobę, śmierć" "Zemsta jest potrawą, która najlepiej smakuje na zimno" Musso "Po prostu Cię kocham"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepperpot19
'wiesz ludzie dzielą się na inteligentnych i tych, co słodzą, na tych co dziedziczą i co zarabiają, na tych co wybierają zawsze proste drogi do celu, bo myślą, że tylko one są prawe, na tych co giną tragicznie i tych którzy wola ochujeć. Na tych co na gówno mówią kupa i tych co oddają mocz zamiast najzwyczajniej sikać'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaOlga
Joanna Jodełka - Polichromia „Popękanej duszy nie zlepi się pozorami „Trzeba zaczynać od najprostszej diagnozy, dopiero potem szukać ciekawych przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" wyjdź na słońce i zacznij błyszczeć .. " "Po wielkości mnie sądzisz? A nie powinieneś , bo sprzymierzeńcem moim jest Moc. A potęzny to sprzymierzeniec. Życie ona tworzy, pozwala mu wzrastać. Moc otacza nas, przenika i łaczy. Świetlistymi istotami jestesmy, a nie tą surową materią" "I życzę Ci abyś nigdy nie kradł, nie kłamał i nie oszukiwał. A jeśli już musisz kraść to okradnij mnie ze zmartwień Jeśli musisz kłamać to tylko po to by schlebiać mojej urodzie a jeśli musisz oszukiwać to oszukaj śmierć bo bez Ciebie nie przeżyje ani jednego dnia" "Żeby mądrze mówić trzeba umieć słuchać !! Czasem własnego siebie.. tam wewnątrz" "Patrzył się na nią, jak na swojego prywatnego boga. Jak na wysoką, migoczącą gwiazdę. I choć było wiele innych, on widział tylko jedną - jemu przypisaną .!" "Długoletnie błądzenie w ciemnościach w poszukiwaniu prawdy odczuwanej, lecz nieuchwytnej, głębokie pragnienie oraz przeplatające się ze sobą okresy wiary i zwątpienia, które poprzedzają jasne i pełne zrozumienie, znane są wyłącznie tym, którzy sami ich doświadczyli . " "Zazwyczaj wszyscy pokazują się w jak najlepszym świetle - i stąd tyle ciemnych postaci. " "Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia " "Nikt nigdy nie wiedział do końca jaki kolor mają jego oczy. Podobno były za każdym razem inne. Zależało od jego samopoczucia jaki kolor przybiorą. Zapytano mnie jakie były dziś... dziś? Dziś były zielone... Bo zielony to symbol nadziei, prawda?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inspirujesz mnie..stanowisz dla mnie wyzwanie każdego dnia..wywołujesz mój uśmiech..masz moje serce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jednaaa
-...Potem będzie wiosna. Na wiosnę wszystko budzi się do życia, ludzie się zakochują... -.. Masz racje, właśnie na wiosnę się w Tobie zakochałem. -A teraz mamy jesień. Natura umiera, ludzie się odkochują.. -.. Ty to powiedziałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka jednaaa
-...Potem będzie wiosna. Na wiosnę wszystko budzi się do życia, ludzie się zakochują... -.. Masz racje, właśnie na wiosnę się w Tobie zakochałem. -A teraz mamy jesień. Natura umiera, ludzie się odkochują.. -.. Ty to powiedziałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak promień slońca
''Bo to było wczoraj. I nie ma. Jest tylko dziś. Lubisz dziś? Musisz lubic dziś to dziś Ciebie polubi. A o wczoraj zapomnij to ono zapomni o Tobie. A o jutrze też coś masz? O jutrze nie wolno. Ono nie jest nasze. O świcie do każdego przyjeżdża wóz i przywozi mu jego jutro. Ale wcześniej nie wolno tego dotknąc, bo nie wiadomo czy będzie Twoje.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×