Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość crazy beautiful lyrics
“Find a guy who calls you beautiful instead of hot, who calls you back when you hang up on him, who will lie under the stars and listen to your heartbeat, or will stay awake just to watch you sleep... wait for the boy who kisses your forehead, who wants to show you off to the world when you are in sweats, who holds your hand in front of his friends, who thinks you're just as pretty without makeup on. One who is constantly reminding you of how much he cares and how lucky he is to have you.... The one who turns to his friends and says, 'that's her.'”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekne piekne sweet
Tłumaczenie: Znajdz chlopaka, ktory nazwie Cie piekna zamiast goraca, ktory sprawi, ze wrocisz do niego, kiedy z nim zerwiesz, ktory bedzie lezal pod golym niebem, pod gwiazadami i sluchal Twojego bicia serca albo nie bedzie spal, aby patrzec jak Ty spisz... Poczekaj na chlopaka, ktory bedzie calowal Cie w czolo, ktory bedzie chcial ukazac Ci uroki zycia, kiedy bedziesz pracowac w pocie czola, ktory bedzie trzymal Twoja reke przed jego przyjaciolmi, ktory bedzie uwazal, ze jestes tak piekna bez makijazu. Znajdz tego, kto ciagle przypomina Ci, jak bardzo mu zalezy na Tobie i jak bardzo jest szczesliwy, ze Ty jestes z nim, ze jestes Jego ... Tego mezczyzne, ktory odwroci sie do swoich przyjaciol i powie- 'To wlasnie ONA .'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unhappiness
Zgaś moje oczy: ja Cię widzieć mogę uszy zatrzaśnij: ja Ciebie usłyszę- i ja do Ciebie bez nóg znajdę drogę i bez ust krzyk mój cisnę w Twoją ciszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unhappiness
Zgaś moje oczy: ja Cię widzieć mogę uszy zatrzaśnij: ja Ciebie usłyszę- i ja do Ciebie bez nóg znajdę drogę i bez ust krzyk mój cisnę w Twoją ciszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaaaa
"Nie oczekuje wiele po prostu bądź nie musisz mieć nogi po prostu bądź nie musisz mieć oka po prostu bądź po prostu bądź przy mnie i trzym mnie za rękę albo za co tam chcesz(...) (...) Tak długo szukałem słów aby wyrazić ten ból kocham Cię tak że ja pie*dole, k**wa i ch*j":)) fragmenty genialnej piosenki "po prostu bądź":-D a to link do niej http://www.youtube.com/watch?v=d61gbsPTEqc pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MArtyna.
“Find a guy who calls you beautiful instead of hot, who calls you back when you hang up on him, who will lie under the stars and listen to your heartbeat, or will stay awake just to watch you sleep... wait for the boy who kisses your forehead, who wants to show you off to the world when you are in sweats, who holds your hand in front of his friends, who thinks you're just as pretty without makeup on. One who is constantly reminding you of how much he cares and how lucky he is to have you.... The one who turns to his friends and says, 'that's her.'” z czego to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaartynaaaaa.
“Find a guy who calls you beautiful instead of hot, who calls you back when you hang up on him, who will lie under the stars and listen to your heartbeat, or will stay awake just to watch you sleep... wait for the boy who kisses your forehead, who wants to show you off to the world when you are in sweats, who holds your hand in front of his friends, who thinks you're just as pretty without makeup on. One who is constantly reminding you of how much he cares and how lucky he is to have you.... The one who turns to his friends and says, 'that's her.'” z czego to jest?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaaaaaaaaaaaaaaaaa
n wlasnie, z czego jest ten fragment? bo badzo fajnyy, odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinaaaaaaaaaaaaaaaaa
n wlasnie, z czego jest ten fragment? bo badzo fajnyy, odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crazy beautiful lyrics
Maaartynaaaaa- znalazlam w opisie uzytkownika na Myspace.com (usa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadOw.
"To, co się dzieje pomiędzy wami, te wszystkie stresy, które przeżywacie, nazywa się życiem. A życie lubi rzucać kłody pod nogi. Każda para ma swoje wzloty i upadki, lecz nie może egzystować bez zaufania. Musisz mu ufać, a on musi ufac tobie." "-Kocham cie, wiesz? -Tak, wiem. -Kocham cię więcej, niż jest rb w morzu i mocniej, niz świeci księżyc- wyznał. Spojrzała na niego z ciekawością, a on wzruzył ramionami. -Tak mówiła mama, gdy bylismy mali." ;) Nicholas Sparks- "Od pierwszego wejrzenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadOw.
Hannibal: Może lubię na Ciebie patrzeć i wyobrażać sobie jak smakujesz? To raczej element pewnego układu. Znowu bierzesz mój los w swoje ręce. Dlatego nie jestem pewien, czy powinienem dobrze ci życzyć, ale na pewno będziemy się dobrze bawić. Clarice, czy pragniesz zranić tych, którzy zmusili cię do tego? Masz prawo tego pragnąć. To całkowicie au naturel... chcieć posmakować wroga. To wspaniałe uczucie. *** Efekt motyla: Ponoć taki drobiazg jak trzepot skrzydeł motyla, może spowodować tajfun na całej półkuli. *** Rekrut: Oglądając się wstecz możesz przegapić własne życie. Więc dlaczego tu jesteśmy? Bo wierzymy. Wierzymy w dobro i zło. I wybieramy dobro. Wszystko jest testem. Zasada numer jeden: Nie daj się złapać. Nie ma podstaw by twierdzić, że łączyło nas coś prawdziwego. Ale będę w to wierzył. *** Zmierzch: – I znów zmierzch – zamruczał pod nosem. – Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc. Lubię noc. Gdyby nie ciemność, nigdy nie zobaczylibyśmy gwiazd. -Jesteś dziś taki wesoły - zauważyłam. - Nigdy cię jeszcze takim nie widziałam. – Chyba tak ma być, prawda? - Znów się uśmiechnął. - Pierwsza miłość odurza, upaja i takie tam. To niesamowite, jak wielka jest różnica pomiędzy czytaniem o czymś, oglądaniem o tym filmów, a doświadczaniem tego czegoś w prawdziwym życiu, nie uważasz? Dziś z filmów:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaana
GŁÓWNIE DO aaaaasiaa "-Jesteś kim jesteś. Mężczyzną ,który kochał głęboko , który pokochał na zawsze. Nie ma znaczenia jak bardzo mnie kochasz.. Nigdy jej nie zapomnisz,a ja nie potrafię z tym żyć. -Możemy spróbować - zaczął ochryple, - Ja mogę spróbować...być innym. Przerwała mu. -Wiem ,że w to wierzysz. Sama chcę w to wierzyć. Gdybyś objął mnie i zaczął błagać , żebym została , pewnie bym została , bo odmieniłeś moje życie , dałeś coś ,czego od dawna w nim brakowało.. Nasza znajomość układałaby się tak jak do tej pory,a my mielibyśmy nadzieję ,że kiedyś może nam sie uda,ale nie mogło nam sie udać.. NIe rozumiesz? Przy następnej kłótni.. -Urwała - Nie mogę z nią konkurować. Na to nie mogę się zgodzić ,chociaż pragnę ,żebyśmy byli razem." SKĄD TO JEST, JAKA TO KSIĄŻKA? proszę o odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaana
GŁÓWNIE DO aaaaasiaa "-Jesteś kim jesteś. Mężczyzną ,który kochał głęboko , który pokochał na zawsze. Nie ma znaczenia jak bardzo mnie kochasz.. Nigdy jej nie zapomnisz,a ja nie potrafię z tym żyć. -Możemy spróbować - zaczął ochryple, - Ja mogę spróbować...być innym. Przerwała mu. -Wiem ,że w to wierzysz. Sama chcę w to wierzyć. Gdybyś objął mnie i zaczął błagać , żebym została , pewnie bym została , bo odmieniłeś moje życie , dałeś coś ,czego od dawna w nim brakowało.. Nasza znajomość układałaby się tak jak do tej pory,a my mielibyśmy nadzieję ,że kiedyś może nam sie uda,ale nie mogło nam sie udać.. NIe rozumiesz? Przy następnej kłótni.. -Urwała - Nie mogę z nią konkurować. Na to nie mogę się zgodzić ,chociaż pragnę ,żebyśmy byli razem." SKĄD TO JEST, JAKA TO KSIĄŻKA? proszę o odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaasik
Shaana ten cytat pochodzi z "List w butelce" Nicholasa Sparks'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Przepraszam. Przepraszam za tchórzostwo. Nie powinnam była tak łatwo ulec własnym lękom. Zapewne wyrządziłam Ci krzywdę. Bo jeśli czułeś, a może nadal czujesz, to, co jest istotą moich uczuć względem ciebie, to musiała zaboleć cię moja reakcja. Nieprzemyślany do końca krok uczyniony cokolwiek odruchowo. Uruchomiony mechanizm ucieczki przed własną reminiscencją dawno minionych, choć jak widać niezabliźnionych jeszcze do dzisiaj, przeżyć. Decydując się na znajomość z Tobą nie sądziłam, że zaangażuję się w nią tak absolutnie i bezwarunkowo. Że narodzi się we mnie coś znacznie silniejszego, niż oczekiwałam po tym związku. Że stanie się to, czego się bałam i zapewne boję się nadal. Dałeś mi odczuć tyle ciepła i tyle zrozumienia, ile nie dał mi w życiu nikt. Bo nikt, kogo los postawił na mojej drodze, nie umiał mnie pojąć, nie potrafił mnie zrozumieć. Każdy chciał mnie zmieniać, dostosowywać do subiektywnie postrzeganej przez siebie utrwalonej formuły zachowań i posunięć. Ty jeden nie próbowałeś. Chciałeś mnie taką, jaką jestem, z całą moją złożonością, nieprzewidywalnością; trudną i krytyczną. Z wszystkimi moimi wadami. Ja potrzebowałam i w dalszym ciągu mocno potrzebuję ciepła drugiego człowieka. Przez lata wypalało się ono w moim wnętrzu, bo nikt nie pomagał mi go w sobie podtrzymywać. W końcu zgasło, gdy idiotyczne złudzenie po rozmowie z Piotrem, że moglibyśmy być razem, prysło jak bańka mydlana. Zdołałeś zapalić ten ogień na nowo. Tobie wierzę i Tobie tylko ufam. Podejmuję się tego ryzyka, bo nie mam nic do stracenia. Bo co mogą znaczyć resztki złudzeń? Tyle co nic. Nieprawdaż? Żona była dla mnie tylko wygodnym pretekstem, by stchórzyć. Bałam się, że możesz okazać się taki jak Bruno, że możesz być przez fakt jej istnienia tak nieosiągalny jak Piotr. Bałam się kolejnego rozczarowania. Bo przecież tak mało o sobie wiemy, tak niewiele się znamy. I może się okazać, że tak będzie. Nie ma się nigdy gwarancji, czy wybór dokonany był rzeczywiście słuszny. Prawie nigdy jednoznacznie słuszny nie bywa. Ale z drugiej strony jest ta niezwykła nić porozumienia między nami. Ta fascynująca przypadłość, dzięki której rozumiemy się bez słów, przenikamy swoje myśli, wyprzedzamy wzajemnie własne kroki. Nie zawsze, ale relatywnie często. Jak z nikim innym dotychczas. Jadę Cię więc szukać. Bo przecież przed miłością nie można uciekać. Miłość zdarza się raz. A ja nie mogę zmarnować tej szansy.” długi ale jaki piękny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Listy z Ziemi\" Marka Twaina- poruszające.. Oto fragment: „To jest dziwne, niezwykłe i interesujące miejsce. Nic tutaj nie przypomina tego, co jest u nas. Wszyscy ludzie są obłąkani, inne zwierzęta też są obłąkane, Ziemia jest obłąkana, sama Natura jest obłąkana. Człowiek to istota ogromnie ciekawa. W swych najwyższych wzlotach jest czymś w rodzaju anioła bardzo niskiej rangi, w swych najgorszych upadkach – czymś niewyrażalnym i niewyobrażalnym. A przecież otwarcie i zupełnie szczerze nazywa siebie „najszlachetniejszym dziełem Boga”. Naprawdę. I nie jest to wcale jakiś nowy pomysł, mówi to do siebie od wieków i wierzy w to. Wierzy w to i w całym jego rodzie nie znalazł się nikt, kto by się z tego wyśmiał. Co więcej – jeśli wolno mi jeszcze bardziej was zadziwić – on sobie wyobraża, że jest ulubieńcem Stwórcy. Wierzy, że Stwórca jest z niego dumny, wierzy nawet w to, że Stwórca go kocha, że szaleje za nim, że spędza całe noce na podziwianiu go; ależ tak, że go strzeże i ratuje od kłopotów. Modli się do Niego i wyobraża sobie, że On go słucha. Czyż to niezabawne? Wypełnia swe modlitwy prymitywnymi, jałowymi i kwiecistymi pochlebstwami pod Jego adresem i sądzi, że On siedzi pomrukując z zadowolenia nad tymi dziwactwami i cieszy się z nich. Modli się codziennie o pomoc, łaskę, ochronę i czyni to z pełną nadzieją i zaufaniem, jakkolwiek żadna modlitwa człowieka nie została jeszcze nigdy wysłuchana. Mimo to nie zniechęca go ten codzienny afront, ta codzienna klęska – modli się wciąż tak samo. Jest coś niemal doskonałego w tej wytrwałości. Muszę was jeszcze bardziej zadziwić: on sądzi, że kiedyś pójdzie do nieba! Ma płatnych nauczycieli, którzy mu to mówią. Mówią mu także, że istnieje piekło, w którym gorzeje wieczysty płomień, i że trafi tam, jeśli nie będzie przestrzegał Przykazań. A co to są Przykazania? To coś osobliwego. Opowiem wam o nich w przyszłości.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguuuusia.
śnieeeg już jest .. xD więc.. Macie coś o zimie?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauzyka21
Gdybym kochała cię tak jak Izolda Tristana, była wierna jak Penelopa czekająca na Odysa, niewinna i czysta jak Alina zamordowana w gąszczu malin. Jeśli poświęciłabym dla ciebie swoje życie jak Aldona dla Konrada, byłabym szlachetna jak Antygona i oddana jak niewolnica miłości. Pewnie byś mnie pokochał... ale jeśli przy tym w deszczowe dni wyrywałabym ci parasol z ręki i kazała biec za sobą w strugach deszczu goniłbyś mnie? albo w zimową noc poprosiłabym abyś poszedł ze mną ulepić bałwana z marchwiowym nosem wstałbyś z łóżka? jeśli nad ranem zadzwoniłabym do ciebie nie odzywając się bo chciałabym tylko posłuchać twego oddechu nie rozłączyłbyś się? a gdybym wyjechała na pół roku mówiąc, że potrzebuję odmiany czekałbyś na mnie? a nawet jeśli chciałabym ściągnąć twój nowy krawat i zrobić sobie z niego pasek do spodni pozwoliłbyś mi na to? Pewnie nie jesteś zdolny do takich poświęceń jestem zbyt kolorowa dla Ciebie nie pasuję do twego czarnego stroju mój uśmiech nie współgra z twymi wykrzywionymi ironicznie wargami mój roztrzepany charakter nie uzupełnia się z twoim poukładanym wizerunkiem świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi1989
"Dlatego, gdy zdarzy nam się zanurzyć w samotności, choćby i nie z własnego wyboru, tylko od nas zależy, co zrobimy z tym niespodziewanym podarkiem od losu. Zamkniemy przed nim serca i myśli czy też dostrzeżemy, że ta chłodna dama, jaką wydaje się być samotność, zawitała do naszego życia nie przez przypadek, ale po coś. Według filozofów jest jedynym sprawdzianem naszego istnienia. Dzięki niej uspakajamy duszę i karmimy ją tym, co w nas najpiękniejsze, najważniejsze i najlepsze. Wymaganiami wobec samych siebie i innych, potrzebą bycia kimś lepszym i dojrzalszym. A gdy już zaspokoimy uczuciowy głód, to samotność znudzi się naszym towarzystwem i odejdzie w poszukiwaniu kogoś innego, komu z lękiem przed nią też będzie do twarzy." "Życie to swoista realizacja Programu Losu." "(...) spędziłam wczorajszy wieczór i noc, myśląc o Tobie i o godzinach, które spędziliśmy razem i które są dla mnie tak cudownym wspomnieniem. Nadal widzę Twoje dobre i czułe oczy, Twój uroczy uśmiech, i myślę jedynie o chwili, kiedy znowu odnajdę całą słodycz Twojej obecności." "Wytrzymała wszystko, ponieważ udało się jej przekonać mężczyzn, że mają do czynienia nie tyle z kimś równym sobie, ile raczej z kimś. komu niełatwo dorównać." "Jesteśmy młodzi, by pewnego dnia się zestarzeć." "Pamięć jest funkcją czasu. Im dłuższy czas minie od jakiegoś wydarzenia, tym więcej nieistotnych szczegółów przyćmiewa samo wydarzenie, przenosząc jego prawdziwe znaczenie na dalszy plan." "(...) miłość do której się przyzwyczaiły, dawno już została wyprana ze wszelkich kolorów." "Zazdrość zawsze towarzyszy miłości. Jest jej bliźniacza jak siostra, tyle że, w odróżnieniu od niej, jest destrukcyjna. Patologicznie pragnie posiadania partnera na własność popycha wielu ludzi do największych i najohydniejszych zbrodni." "Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melodramatyczna
Chcieliście zimowo xD: "Wszyscy wiemy, że zimowy pejzaż pól i lasów, suto przyprószonych śniegiem, wiosną staje się nie do poznania. I nikt nawet nie przypuszcza, że podobne procesy zachodzą i w nas samych. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessM.
'Wierzę, że ta zima kiedyś musi minąć. Zazieleni się, urośnie kilka drzew. A niedopity rum rozgrzeje jeszcze krew. Zimny poniedziałek gorącą stanie się niedzielą. Jeszcze wszystko będzie możliwe, nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic nie było.' piękne i prawdziwe:) „Stanie się tak, jak gdyby nigdy nic ” Voo Voo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolki
„Ta krucha istota,jaką jest człowiek ,stara się za wszelką cenę ukryć przed sobą to,czego ma absolutną pewność –świadomość nieuniknionej śmierci.I nie dostrzega,że w ludzkim życiu to właśnie ona mobilizuje do czynienia najwspanialszych rzeczy.Człowiek boi się przejścia na mroczną stronę, z przerażeniem spogląda na nieznane,a jedynym znanym mu sposobem przezwyciężenia tego strachu jest zapomnienie, że dni są policzone.Nie potrafi zrozumieć,że świadom śmierci mógłby zdobyć się na większa brawur posunąć znacznie dalej w codziennych bojach,ponieważ nie miałby nic do stracenia,pamiętając,że śmierć jest nieunikniona.” Paulo Coelho "Pielgrzym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophiee_
„- Jeśli ma chodź trochę rozumu uświadomi sobie co stracił - w takim razie nie ma ani odrobiny rozumu, Rozstaliśmy się dwa miesiące temu i do tej pory sobie tego nie uświadomił. A może już to wie i jest uszczęśliwiony.” „Siedziała ściśnięta pomiędzy przeszłością i utraconą przyszłością i poczuła że się dusi. Nie powinna tam być.” „Czuła, że powraca do dawnych nawyków. Z każdym mijającym dniem wszystkie pozytywne myśli towarzyszące jej od kilku tygodni stawały się coraz słabsze. To cholernie męczące starać się być szczęśliwą cały dzień, a Ona już po prostu nie miała na to energii.” „ Ja po prostu nie wiem, jak mam o Nim rozmawiać. Ale to wcale nie znaczy że o nim nie pamiętam.” „Były dni kiedy czuła się szczęśliwa, przekonana, że wszystko się jakoś ułoży, ale to uczucie równie szybko pojawiało się jak znikało, pozostawiając jedynie smutek. ” „ chciała poczuć znowu jak to jest po prostu żyć – zamiast snuć się niczym zombi i przyglądać się jak żyją inni.” „żałowała, że nie wszystkie wspomnienia są dobre i te złe wciąż je prześladowały..” „Były i dobre dni, kiedy chodziła zatopiona w snach na jawie, z uśmiechem na ustach, przyłapywała się na chichotaniu gdy szła ulicą i kiedy nagle przypomniał jej się jakiś wspólny żart..” „ Potem znów nadchodził czak, gdy wpadała w głęboką depresje, aż wreszcie odnajdywała w sobie tyle siły, by ją pokonać na kilka następnych dni. Tylko że najmniejszy drobiazg doprowadzał ją ponownie do łez. To był męczący proces i najczęściej dawała za wygraną.” „ odszedł i już nigdy nie wróci. Taka była rzeczywistość. Holly nigdy już nie przeczesze palcami jego miękkich włosów, nigdy nie podzieli się z nim sekretnym żartem na proszonej kolacji, nigdy mu się nie wypłacze w rękaw po ciężkim dniu w pracy, nigdy nie położy się z nim do łóżka, nigdy nie obudzi jej poranny atak kichania, nigdy nie będzie śmiać się razem z nim do rozpuku, nigdy nie stoczy walki o to kto zgasi światło w sypialni. Została jedynie garść wspomnień i obraz twarzy, który tracił wyrazistość z każdym upływającym dniem.” „nie chciała usłyszeć prawdy. Nie chciała usłyszeć tego że musi jakoś żyć dalej; pragnęła po prostu...zresztą sama już nie wiedziała czego pragnęła. Chciała być nieszczęśliwa. Wydawało jej się to właściwe i na miejscu. ”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophiee_
„Ale nawet w jej śmiechu czegoś brakowało. nigdy nie wydawała się prawdziwie szczęśliwa.” „ Zdawało się, że nieustannie czeka na coś innego..” „pragnęła żyć prawdziwie i poczuć, że życie ma sens.” „..aż wreszcie doszło do tego, że nie chciała budzić się ze snów, które wydawały jej się bardziej rzeczywiste.” „W głębi duszy wiedziała, że taki stan jest normalny i wcale nie uważała, że traci rozum. Wiedziała, że pewnego dnia będzie znowu szczęśliwa, a to, co teraz czuje stanie się jedynie odległym wspomnieniem. Tylko tak trudno było uporać się ze wszystkim..” „ Musi przestać wreszcie przeżywać swoje życie w wyobraźni i przywoływać wspomnienia. To droga do nikąd. ” „wszystkim nam w udziale przypada sprawiedliwa porcja pecha..” „ Zazdrościła im szczęścia. Była na nich zła o to że ruszyli naprzód bez niej. Nawet w towarzystwie przyjaciół czuła się samotna. Ale najbardziej samotna czuła się wtedy gdy przemierzała pokoje swojego cichego domu.” „Słyszałaś kiedyś powiedzenie, że trzeba być naprawdę przerażonym, żeby być odważnym? ” „Wszak otrzymała cudowny dar: życie. Czasami jest ono w okrutny sposób odbierane zbyt szybko, ale liczyło się to, co się z nim uczyniło, a nie jak długo trwało. ” „ Fruń do księżyca, a jeśli Ci się nie uda, i tak znajdziesz się pośród gwiazd ” „nie pamiętała kiedy ostatni raz odczuwała prawdziwą radość i kiedy śmiała się serdecznie.” „nie cierpiała uczucia, że nie ma powodu, by rano się budzić; nienawidziła uczuć, jakie ogarniały ją, kiedy się budziła. Nie mogła już znieść myśli, że nie ma na co w życiu czekać. Tęskniła za świadomością, że jest kochana, za jego dotykiem, wsparciem, słowami miłości..” „Owszem miała wspomnienia, ale wspomnień nie można dotknąć, poczuć ani przytulić. Nigdy nie były dokładnie takie jak tamta chwila, a z biegiem czasu nieubłaganie bladły.” „Wiem, że każdy z was rozumie przez co przeszłam, nie ma co do tego wątpliwości, ale nikt z was nie rozumie, że ja nadal przez to przechodzę.” „nie potrafię ruszyć do przodu tak jak wy wszyscy i udawać, że nic się nie stało.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Love55
Sophiee_ super cyataty!! Naprawde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goxik
"Nie poddawaj się rozpaczy. Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne." — William Shakespeare (Szekspir) "nadzieja istnieje zawsze, do ostatniej chwili. Dlatego właśnie jest nadzieją. Nie możemy jej zobaczyć, ale ona jest dostatecznie blisko naszych twarzy, byśmy poczuli powiew poruszonego powietrza. Jest zawsze tuż obok i niekiedy udaje się nam ją schwytać i przytrzymać na tyle długo, by wygnała z nas piekło. " — Jonathan Carroll "Nie płacz w liście nie pisz że los ciebie kopnął nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno. " — Jan Twardowski "Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało. " — H. Jackson Brown, Jr. "Kiedy jestem głupi tolerują mnie, kiedy mam rację, wpadają w gniew. " — Johann Wolfgang Goethe *** "Przyjaciół sie nie wybiera, na nich sie zasługuje" "Każdy ma swój własny punkt widzenia, ale nie każdy coś widzi." "Życie to takie czary-mary.Rzadziej czary, częsciej mary." "Co komu do tego skoro i tak mniejsza o to" "Kiedy nie ma już o czym myśleć, najlepiej myśleć o czymś innym" "Najtrudniejszy jest koniec miesiąca, zwłaszcza 30 ostatnich dni" "Życie byłoby prostrze, gdyby Bóg dostarczył kod źródłowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziunka
D: Idź. R: Przeżyjesz te pięć minut? D: Może. R: Przysięgnij. D: Nie. To ryzyko, jakie na siebie bierzesz. A Ty? Przeżyjesz? R: Spróbuję. Przysięgam Ci. D: Boję się. Nie zachowuje się już tak jak dawniej. Zdarza się, że ziewa, kiedy czytamy siedząc koło siebie. Nie przybiega zziajany, kiedy rozstaniemy się na parę godzin, z miną nieszczęśliwego dziecka, które właśnie uniknęło katastrofy. Przytula mnie jeszcze do siebie, jak przed chwilą, ale teraz nie miażdży mi żeber. Zresztą nie ma już w sobie tej gorączki, tych nieopanowanych gestów, które zdradzały jego niecierpliwość, tych gestów, które często sprawiały mi ból. (z rozpaczą) Mamo, on mi już nie sprawia bólu. R: Szampan! Pogrzebiemy za pomocą kilku bąbelków to kruche uczucie, które nas łączyło! ---------------------------- tektonika uczuć /oprocz-wiary-nie-ma-nic.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulkaaaa
wszystkie cytaty pochodzą z książki "Pod powiekami" Po co dawać ludziom nadzieje, zadał sobie pytanie, skoro bez niej nieobecność jest łatwiejsza do zniesienia? Nosił to zdjęcie przy sobie przez długie lata, jako symbol i talizman. Chroniło go przed fałszywym krokiem, błędem, którego mógłby żałować. Uzależnił się od widoku jej oczu i ust. Błąkała się po piętrach szukając wspomnień. A przecież była pewna, że nigdy wcześniej się nie spotkali. Był tu obcy, dostrzegała to aż nazbyt wyraźnie. Nie pasował. Jego inność odbijała się w spojrzeniu, w postawie i w każdym geście. Prowokowała do pytań. Oczy miał ciemne, piwne. Wydawały się bardzo ciepłe i pełne światła. Czas nigdy nie był po mojej stronie, myślał. Mogłem poznać ją już wtedy. Ale zamiast mnie pojawił się tutaj zupełnie inny człowiek. -Mogłabym być tematem, który pomoże ci wrócić do zawodu? -Mogłabyś-potwierdził. Patrzył na nią urzeczony, myśląc że mogłaby być nie tylko tematem, ale sensem jego życia, gdyby poznał ją odpowiednio wcześnie. Wiedział tylko, że znów mu coś odebrano. Tym razem bezpowrotnie. Nie chciałem jej uwieść, rozumiesz? Chciałem ją kochać, zawsze, każdego dnia, do końca życia. Bo mężczyźni, tak zresztą jak wszyscy ludzie, bardziej pragnął tego, czego nie mogą mieć, a zdobywszy to, w końcu otaczają większym szacunkiem i troską. W tym pudełku jest prezent doskonały, coś, co najbardziej chciałbym mieć. Mogę go wymyślać w nieskończoność. Pod warunkiem, że go nie rozpakuje, bo wtedy czar pryśnie. jeśli zacznę jej szukać, będzie bolało jeszcze bardziej. Emocjonalny bankrut pozbawiony złudzeń i chęć do walki o życie, w którym choćby pozornie wszystko byłoby na swoim miejscu, Tym razem jednak uśmiechała się do swoich myśli, bezwiednie, a jemu wydało się nagle, że ją traci. Przez chwilę zazdrościł umarłym ciszy, w jakiej leżą, i tego spokoju, który miały im zapewnić modlitwy żywych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×