Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość Sophiee_
„tak to trudne. Tak to okropne. Najgorsze co mi się przydarzyło w życiu. Ale nie mogę się tak po prostu poddać. „ „To się nazywa życie. Zapomniałaś, że jest coś takiego. I nie mówię, że to dla ciebie łatwe, bo wiem że tak nie jest „ „Dlaczego czas nie płynie tak szybko wtedy kiedy się czeka ? ” „Muszę po prostu zrobić coś, na co nie mam ochoty. Ale z drugiej strony jednak chcę zrobić , przez co jeszcze bardziej tego nie chcę, bo wydaję mi się nie właściwe, choć takie nie jest. ” „Jakimi szczęściarzami są Ci którzy mogą się przytulać do swoich ukochanych, kiedy tylko im przyjdzie na to ochota. ” „Prawdziwe uczucia, prawdziwe emocje, prawdziwa miłość czyli prawdziwe życie. Prawdziwe życie które stało się teraz dla niej koszmarem. ” „Bardzo wyczerpująca była ta huśtawka uczuć..” „Zupełnie jakby jej ciało stało się jedną wielką układanką (...) którą zaczęła od rogów i krawędzi ponieważ to było najprostsze, ale wszystkie te elementy były już na swoich miejscach i teraz musiała je uzupełnić pozostałymi, tymi najtrudniejszymi. Niestety nic, czego dokonała do tej pory, nie zdoła zapełnić wyrwy w jej sercu; Tę cześć układanki należało dopiero odnaleźć. ” „ Pragnęła kurczowo trzymać się każdego wspomnienia które dzieliła z Gerrym. Przerażało ją że zaczynała zapominać jego twarz. Kiedy o nim śniła, zawsze był kimś innym; osobą, która stworzyła w swojej głowie z inną twarzą i innym głosem. ” „ Umykał z jej głowy i desperacko próbowała temu zapobiec. Celowo myślała o nim każdego wieczoru przed pójściem spać, w nadziei, że jej się przyśni. Kupiła nawet jego ulubioną wodę po goleniu i rozpylała ją po domu. Czasami zdarzyło się, że jakiś znajomy zapach albo piosenka przenosiły ją do innego czasu. Szczęśliwszego czasu.” „ Tak bardzo za nim tęskniła, że czuła aż ściskanie w żołądku. ” „nie wiem, czy kiedykolwiek pokocham w ten sam sposób, trudno mi uwierzyć, że coś takiego może się zdarzyć, ale miło jest pomyśleć, że pewnego dnia może tak właśnie będzie. ” „Ni potrafiła powstrzymać łez. Nie miała sił by je ukrywać, nie miała sił by się tym przejmować. ” Te i poprzednie pochodzą ze ksiązki " P.S Kocham Cię "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessM.
Cząstka Ciebie jest największym darem. Ralph Waldo Emerson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Info Info Info
aby wysłać Jeden post należy kliknąć RAZ 'wyślij odpowiedź' i poczekać dłuższą chwilkę - pojawi się komunikat: ''504 Gateway Time-out The server didn't respond in time. '' mimo to, post został poprawnie wysłany i wyświetli się na forum po jakimś (dłuższym) czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi1989
"Jeszcze raz uwierzyła w miłość, zaufała uczuciu, ale przeżyła tyle rozczarowań, że nie była już pewna niczego. Mimo to, ta miłość była jej wielką nadzieją." "Gdy już znajdziesz swoją drogę, nie lękaj się. Miej odwagę popełniać błędy. Rozczarowania, porażki, zwątpienie to narzędzia, którymi posługuje się Bóg, by wskazać nam właściwą drogę." "I dlatego, tak jak się dzielimy, tak samo się odnajdujemy. A to ponowne spotkanie dwóch Połówek nazywa się Miłością. Bo dusza dzieli się zawsze na pierwiastek męski i kobiecy." "W każdym życiu mamy tajemny obowiązek odnalezienia przynajmniej jednej Drugiej Połowy. Najwyższa miłość, która je rozdzieliła, raduje się Miłością, która jednoczy je ponownie." " - Jedna jest esencja Stworzenia - rzekła. Tą esencją jest Miłość. Miłość jest siłą, która nas ponownie jednoczy, aby scalić doświadczenie rozproszone w wielu życiach i w wielu miejscach świata. Jesteśmy odpowiedzialni za całą Ziemię, bo nie wiemy, gdzie są nasze Drugie Połowy, którymi byliśmy od zarania dziejów. Jeśli jest im dobrze, i my jesteśmy szczęśliwi. Jeśli jest im źle, przejmujemy, czasem nieświadomie, część ich bólu. Ale przede wszystkim jesteśmy odpowiedzialni za ponowne spotkanie z Druga Połową przynajmniej raz w każdym wcieleniu, bo z pewnością choć raz skrzyżują się nasze drogi. Nawet jeśli to spotkanie potrwa zaledwie kilka chwil - bo chwile te przynoszą Miłość tak wielką, że nadaje sens naszemu istnieniu na resztę dni. - Czasem pozwalamy Drugiej Połowie przejść obok, nie akceptując jej lub nie dostrzegając. Wtedy musimy czekać na następne wcielenie, żeby się z nią ponownie odnaleźć. I przez własny egoizm skazujemy się na najgorszą torturę, jaką wymyślił rodzaj ludzki: na samotność." "Ona potrzebowała Go tak samo, jak On jej. Taka jest prawda o pokrewnych duszach - w końcu muszą się rozpoznać." "Nie musiała rozumieć sensu życia, wystarczyło spotkać Kogoś kto go zna. A potem zasnąć w Jego ramionach jak dziecko, które wie, że ktoś silniejszy od niego ochroni je przed wszelkim złem i niebezpieczeństwami." Paulo Coelho "Brida" :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasha54
Znalazłam świetny cytat odnośnie ostatniej akcji naszego prezydenta w Gruzji :-) źródło: www.koczorowski.net "Znów władza zajęła najwyższą pozycję wśród najgłupszych spraw ostatnich kilkunastu dni... Prezydent słyszy głosy, głosy mówią po rosyjsku, a żołnierze próbują go zabić, strzelając w niebo. Istnieje fajny kolokwializm, którym można krótko i trafnie opisać całą sytuację- ŻEN."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Info Info Info
Natasha54 fajnie że przeczytałaś mój post ze zrozumieniem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Natasha54
CZY JA NIE WYRAŹNIE PISZĘ? Natasha54 fajnie że przeczytałaś mój post ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
właśnie czytajcie. bo się śmietnik robi z takiego fajnego forum !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solledat
" ktoś mi kiedyś powiedział, że każdy facet pragnie mieć grzeczną dziewczynę, która będzie niegrzeczna tylko dla niego, a każda dziewczyna pragnie mieć niegrzecznego chłopaka, który będzie grzeczny tylko dla niej." "Wiesz mamo gdy poszłam na studia to byłam dziewicą. Cieszę się, że zaczekałam. Jest wiele rzeczy, które robi się po raz pierwszy na pierwszym roku studiów: mieszka się ze wspłlokatorami, dostaje kartę kredytową, samemu robi pranie, uprawia seks."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość middayfan
"Nic" Jakie to dziwne tak bolało nie chciało się żyć a teraz takie nieważne niemądre jak nic ks. J. Twardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\' Niełatwo być kobietą, bez względu na to, jaką rolę przyjdzie nam grać w życiu.\' \'Nie chciałbym Cię urazić, ale marzę o tym, aby Cię pocałować.\' \' -Daj mi trochę czasu. Wrócę do Ciebie! Teraz wiem, ze tak będzie. Tylko daj mi czas. - Pani, ofiaruję Ci tyle czasu, ile potrzebujesz, ponieważ z całą pewnością nie spotkało mnie dotąd nic lepszego, jak czekanie na Ciebie.\' \' - Spójrz na mnie kochanie - rozkazał. - Obiecuję, że Cię nie ugryzę, chociaż stanowisz bardzo apetyczny kąsek.\' Bertrice Small \" Namiętności Skye O\' Malley \'-Jeśli pozwolę Ci odejść czeka Cię zguba. Będziesz uciekać coraz dalej i dalej do końca życia. A pewnego dnia nasza córka mnie zapyta, dokąd poszłaś i dlaczego puściłem Cię samą. Co ja jej odpowiem?\' \' żal wezbrał w nim tak mocno, że można było go wyczuć przez skórę, i zatruł komórki jego ciała. Żal ma taką moc. Może podwyższyć poziom cukru we krwi i nim się opamiętasz, zapadasz w śpiączkę. Może zaatakować komórki nerwowe skazując swą ofiarę na wózek inwalidzki. Na Zachodzie lekarze i naukowcy nadają różne nazwy tworom Żalu. Rak. Cukrzyca. Stwardnienie rozsiane. Nie bardzo wiedzą, co je powoduje ani jak je leczyć. Ale na Wschodzie ludzie marli z żalu od zarania dziejów i nie było to dla nikogo tajemnicą, dopóki na scenę nie wkroczyli lekarze. Perskie słowo \'degh\' oznacza dosłownie \' zachorować i umrzeć ze smutku\'. \' Człowiek zniesie tylko pewną liczbę rozstań i tylko pewną ilość łez. Nie może stracić wszystkiego.\' \'Kochałeś i Twoim jedynym grzechem był brak wiary.\' \'Nie mogę do Ciebie dzwonić, bo telefony są głuche.\' \' Dowiedziała się, że islamiści przeprowadzili masowe egzekucje na skalę nieporównywalną. Aresztowano Tala\' at i jej ukochanego Bratanka, którzy od dwunastu lat szczęśliwie żyli w grzechu, i skazano ich na czterdzieści lat więzienia. Bratanek codziennie pisał do Tala\' at listy miłosne. Strażnik znalazł listy u doniósł o nich naczelnikowi więzienia. Po półtoragodzinnym procesie odczytano Bratankowi wyrok śmierci. Wykonano go natychmiast.\' \'Człowiek dusi w sobie ból, połyka łzy, które nie znajdują ujścia i po pewnym czasie zaczynają Cię zabijać.\' \' W tamtym czarodziejskim domu, uwierzyłam, że cuda jednak się zdarzają.\' \"Księżyc i Anioł\" Gina B. Nahai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innamoratissima
NiecidziennaOna świetne cytaty, szczególnie z tej drugiej książki (tej Giny:)) Pamiętacie, kiedy byliście małymi dziećmi i wierzyliście w bajki, marzyliście o tym, jakie będzie wasze życie? Biała sukienka, książę z bajki, który zaniesie was do zamku na wzgórzu. Leżeliście w nocy w łóżku, zamykaliście oczy i całkowicie, niezaprzeczalnie w to wierzyliście. Święty Mikołaj, Zębowa Wróżka, książę z bajki - byli na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie dorastacie. Pewnego dnia otwieracie oczy, a bajki znikają. Większość ludzi zamienia je na rzeczy i ludzi, którym mogą ufać, ale rzecz w tym, że trudno całkowicie zrezygnować z bajek, bo prawie każdy nadal chowa w sobie iskierkę nadziei, że któregoś dnia otworzy oczy i to wszystko stanie się prawdą. (...) Pod koniec dnia, wiara to zabawna rzecz. Pojawia się, kiedy tak naprawdę tego nie oczekujesz. To tak, jakbyś pewnego dnia odkrył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyobrażeń. Zamek, cóż, może nie być zamkiem. I nie jest ważne "długo i szczęśliwie", ale "szczęśliwie" teraz. Raz na jakiś czas, człowiek cię zaskoczy, i raz na jakiś czas człowiek może nawet zaprzeć ci dech w piersiach. — Chirurdzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goxik
"Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro? Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw." — Phil Bosmans "I zapomnij, że jesteś, gdy mówisz, że kochasz." — Jan Twardowski 'Elementarz ks.Twardowskiego' "Prawdziwe pocieszenie jest wtedy, gdy ktoś daje ci do zrozumienia: możesz być taki, jaki jesteś." — Phil Bosmans "Czy gwiazdy świecą tylko po to, aby każdy mógł znaleźć swoją?" — Antoine de Saint-Exupéry "Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone." — Johann Wolfgang Goethe "Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą." — Fiodor Dostojewski "Moje doświadczenia w dziedzinie seksu kojarzyły mi sie z oczekiwaniami wobec nowego, wspaniałego filmu, o którym wszyscy mówią i który wszystkich zachwyca. Idzie się do kina z wielką nadzieją, że będzie tak jak mówią. A potem już po wszystkim i człowiek wychodzi z kina, mrużąc oczy przed ostrym światłem - zmęczony, lekko rozczarowany i zdziwiony, skąd ten cały szum wokół takiej błahostki." — Jonathan Carroll 'Kości Księżyca'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadOw.
-Obie przywykłyśmy juz do łez. Płacz stał się dla nas tak naturalny jak mycie zębów albo rąk. Dlatego wymyśl dla nas lepszy świat, w którym płaczą inni. Nie my. Albo taki, w którym nie płacze nikt. -Dobrze.- zgodziłam się. - Wymyślę go. Dlaczego nie można na zapas napatrzec się? Najeść? Nakochać? Wszak po nocy zawsze następuje dzień, a po zimie wiosna. Zaś antonimem samotności jest bliskość drugiego człowika. Moge jednak się mylić... Najprościej nie wiedzieć, wtedy to, co się czuje, pozostaje w zawieszeniu jak mgła, która opada, ajutro pojawia się znowu. A wraz z nia miliony kropelek nadziei. Wolę cieszyc się z tego co mam, niż zastanawiać, ile straciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osamotniona
"Wiele listów już pokrył kurz Wiele próśb odbiło się Od ściany milczenia wszystkich w nas Wszyscy ci bardzo pomóc chcą Dużo mówią nie robiąc nic A Ty żyjesz przemilczając ból Wciąż udajemy, bo nie chcemy widzieć tych szarych łez Wciąż udajemy, bo nam dobrze jest tutaj żyć Podaj mi swą maleńką dłoń Weź marzenia i ze mną chodź Pójdziemy do raju, tam nie będzie ci źle Podaj mi swą maleńką dłoń Weź marzenia i ze mną chodź Pójdziemy do raju, tam nie będzie ci źle, tam nie będzie ci źle Twym uczuciem jest wieczny ból Twym marzeniem jest zwykły chleb Choć kawałek chciałbyś teraz mieć Gdy umierałeś widziałam jak Pierwszy raz uśmiechałeś się Mówiąc: "wreszcie, wreszcie idę stąd" Wciąż udajemy, bo nie chcemy widzieć tych szarych łez Wciąż udajemy, bo nam dobrze jest tutaj żyć" shout: Do raju "Wiem, że kiedyś cię lubiłam, Jednak szybko się znudziłam, Teraz mam wstręt do wszystkiego, Jestem zła i dlatego... Nie lubię nikogo, zawsze chodzę własną drogą - nie lubię nikogo. Ja nie lubię nikogo, zawsze chodzę własną drogą - nie lubię nikogo. Nie lubię nikogo, zawsze chodzę własną drogą - nie lubię nikogo. Ja nie lubię nikogo, zawsze chodzę własną drogą - nie lubię nikogo. Nie lubię nikogo, zawsze chodzę własną drogą - nie lubię nikogo. Ja nie lubię nikogo, zawsze chodzę własną drogą - nie lubię nikogo." "Wciąż pamiętam słowa Twe "miłość wieczna jest" Wciąż pamiętam Twych oczu blask gdy szeptałaś je Serce me szybciej biło gdy byłaś blisko mnie Teraz widzę w twych oczach łzy kiedy mówisz mi... Muszę odejść już od Ciebie na zawsze Ja o tym wiem już nie kochasz... Odejdź więc jeśli chcesz Weź ze sobą nasze wspólne dni Odejdź więc jeśli tego chcesz ...jeśli tego chcesz. 2x Chociaż raz jeszcze ze mną bądź ten ostatni raz Złota iskra tli się w nas zagaś ją bez słów Zostaw mi jeszcze noc i dzień jeszcze jeden dzień Rano zbudzi nas wspólny świt wtedy powiesz mi... Muszę odejść już od ciebie na zawsze Ja o tym wiem już nie kochasz... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Chce być szczęśliwa... - Myślenie samolubnego dziecka. - Wiem. Wszyscy szukamy tej jednej wyjątkowej osoby, która da nam to, czego nam w życiu brakuje, kogoś, kto zapewni nam towarzystwo, pomoc, bezpieczeństwo. Czasami jeśli szukamy bardzo intensywnie możemy znaleźć osobę, która zapewni nam wszystko. Każdy z nas kogoś szuka. Jeśli nie możemy znaleźć pozostaje modlić się by znaleziono nas. Tak... każda dziewczynka marzy o wielkim, białym weselu... ale niektóre marzenia, po prostu się nie spełniają... cytaty pochodza z \"gotowych na wszystko\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Naucz się mowic Nie a będziesz szczęśliwa mówiąc Tak *A gdy serce ZTwe przytłoczy myśl ze życ nie warto to z łez ocieraj cudze oczy *Nigdy nie mów prawdy ludziom którzy na nią nie zasługują *Czas nas uczy pogody *Czasami kogoś całujesz i czujesz że będziesz go całowac do końca życia *Puszczaj latawce dobrych dni *Na tym polega wartośc życia że płaci się za nie nawet życiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaOoO
" dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz, dzisiaj mnie pragniesz, jutro sie wstydzisz... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
"serce to delikatna materia, niektóre serca są jakby czystsze, delikatniejsze, te serca są jak kryształy - nawet jeśli pękną są piękne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilCiaRBD
Nigdy nie pozwól aby strach przed dzialaniem wykluczyl cie z Gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sid
"kobieta sto razy odmawia,ale i tak za trzecim razem się zgadza" "świat jest zby wielki,miłość niebezpieczna" "Nie potrzeba mężczyzny który pożąda ciała,lecz pogardza sercem kobiety" "Nigdy nie wiadomo,co przyniesie nam los i zawsze lepiej wiedzieć,gdyż jest wyjscie awaryjne" "wszystkie marzenia mają swoją cenę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona.i jej wszystko
Kiedy jest się dzieckiem, noc jest przerażająca, z powodu ukrywających się pod łóżkiem potworów. Kiedy dorastamy zmieniają się potwory... Zwątpienie w samego siebie... Samotność... Żal. I choć jesteśmy starsi i mądrzejsi, wciąż okazuje się, że boimy się ciemności. Spać...To najłatwiejsze, co możemy zrobić.Po prostu... Zamknąć oczy. Ale dla tak wielu z nas, sen wydaje się być poza naszym zasięgiem.Chcemy tego, Ale... nie wiemy jak to osiągnąć. Ale kiedy już spotykamy nasze demony... Zmierzymy się ze strachem...I kiedy zwracamy się|do innych o pomoc...Zmrok nie jest taki przerażający, bo...dajemy sobie sprawę,że w ciemności nie jesteśmy sami. Chirurdzy odcinek 9 sezon 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasss
Bo z Tobą to tak jest... Nie ma Cię a jesteś. I choć samotność doskwiera To Twój oddech na policzku czuje Cieszę się gdy Cię widzę, Gdy rozmawiam, gdy się śmieje. Cieszę się, że mogę Cię nazwać przyjacielem. To Ty najlepiej mnie rozumiesz To Ty na duchu mnie podtrzymujesz Przy Tobie śpiewam, bawię się, jestem sobą, Przy Tobie jestem inną osobą. Ty gwiazdkę z nieba dla mnie zdobędziesz, Po prostu Ty zawsze dla mnie już będziesz *Gdy chodzi o sprawy ludzkie, nie śmiać się, nie płakać, nie oburzać się, ale rozumieć. Marzenia powinny fruwać, a ambicje chodzić. Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga. Śmiech jest najwierniejszym odbiciem duszy. Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe" *By być szczęśliwym potrzeba odwagi.. *A o miłości można mówić wtedy, kiedy brak ci tchu , kiedy jest bezrozumna, kiedy odczuwasz brak, kiedy jest pięknie chociaż nic się nie rymuje, kiedy jest szal, kiedy już na samą myśl, ze mógłbyś ją ujrzeć u boku innego, przesadziłbyś cały ocean, rozszarpując po drodze wszystko co popadnie. *-co będziesz robił na co dzień? - Będę po prostu żył. *piękno miłości dostrzegasz w pełni dopiero wtedy gdy ją stracisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppieeelnne
'Tego, co widzę, nie można włożyć do żadnej szuflady ani zapisać w książce, nic podobnego. Gdzie tam... Przecież to historia życia ze wszystkimi szczegółami i tajemnicami. Powiedz mi, no powiedz, czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, co widzę w twoich oczach? Nie? Wiadomo, że nie. Bo ich nie widzisz i nawet nie wiesz, jak wiele mówi twoje wymowne spojrzenie, jak szczerze twoje oczy odpowiadają mi na pytania. Nie przeszkadzaj im, nie uciszaj... Teraz już wiem, gdzie są drzwi do duszy człowieka. Tymi drzwiami są oczy. Teraz stoją przede mną otworem ... Po przecież...Twoje oczy... są zwrócone... PROSTO... na mnie. Przysięgam, nigdy, przenigdy nie myślałam, że kiedyś...Twoje oczy... będą zwrócone... PROSTO... na mnie...'"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa6
Witaj ciemności, moja stara przyjaciółko Znowu przyszedłem z Tobą porozmawiać Ponieważ jakaś wizja, zakradając się z cicha, Zasadziła we mnie swe ziarno gdy spałem, I ten obraz który zostawiła w mojej głowie Jest ciągle żywy w dźwięku ciszy. W moich niespokojnych snach szedłem sam Przez ciasne, brukowane ulice. W blasku ulicznej lampy Postawiłem kołnierz, chroniąc się od zimna i wilgoci Kiedy moje oczy zostały przeszyte neonowym światłem, które rozdarło noc i poruszyło ciszę I w plamie światła ujrzałem dziesięć tysięcy ludzi, może więcej Ludzi, którzy rozmawiali, nic nie mówiąc Ludzi, którzy słyszeli, nie słuchając Ludzi, którzy pisali pieśni, których nikt nigdy nie zaśpiewa I nikt nie śmiał zakłócić dźwięku ciszy "Głupcy", rzekłem, "Nic nie rozumiecie Cisza rozrasta się jak rak. Usłyszcie moje słowa, a będę mógł was pouczyć Podajcie mi dłonie, a będę was mógł dosięgnąć" Ale moje słowa padały, i jak ciche krople deszczu rozbrzmiewały W studniach ciszy A ludzie płaszczyli się i modlili do neonowych bogów, których sami stworzyli I znak ukazał swoje ostrzeżenie w słowach, które wyświetlił. I znak rzekł: "Słowa proroków są spisane na dworcach i w osiedlowych bramach, i cicho brzmią w dźwiękach ciszy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innamoratissima
"Kiedyś nie istnieje (...) Gdybyż mógł jeszcze zawładnąć dniem dzisiejszym, wykraść go zegarom i umknąć z tym łupem" Chantal Delsol "Wariatki" "Może o to właśnie chodziło. O przyszłość. Trzeba ją chwytać w biegu, choćby za włosy". Chantal delsol "Wariatki" "Ale boję się przyzwyczajenia. Ono wszystko potrafi zabić" C.D "Wariatki" "Wiedziała z doświadczenia, choć przeciez była jeszcze bardzo młoda, że ci, którzy mają najmniej powodów do płaczu, wylewają znacznie więcej łez niż inni" C.D. "Wariatki" Krzywdy się powinno wyrządzać wszystkie naraz, aby krócej doznawane, mniej tym samym krzywdziły, natomiast dobrodziejstwa świadczyć trzeba po trosze, aby lepiej smakowały. Niccolo Machiavelli "Ksiaze" "Ludzie zamykają się przed innymi ludźmi. Jakby nie rozumieli, że bez tych innych nie da się żyć po ludzku. Drugi człowiek jest nam potrzebny ! - właśnie dlatego, że jest inny. 'Im bardziej inny, tym bardziej ciekawy'. A tymczasem ta inność właśnie najbardziej dziś ludzi odpycha i straszy". Małgorzata Musierowicz „Nutria i Nerwus” "W każdym człowieku powinno być coś, o czym wie tylko on sam. Człowiek bez choćby jednej tajemnicy jest jak orzech, po którego rozłupaniu zostaje sama skorupka. Ludzie za często dbają tylko o skorupkę. Masz szczęście, że jesteś inna." D. Terakowska-"Poczwarka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi1989
do: "ppieeelnne" skąd ten cytat????? śliczny! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppieeelnne
meggi1989 - nie wiem :), ale wydaje mi sie nawet, ze moze z tego forum, tylko gdzies z poczatku?? kiedys gdzies go znalazlam w necie, ale gdzie- nie pytaj mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×