Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość kaaasik
Broken hearts are never healed. They haunt us for a lifetime even if we find someone else. Our past teaches us lessons that make us more aware and more human. Why then do we feel so hurt knowing it can only get better... If I could have just one wish, I would wish to wake up everyday to the sound of your breath on my neck, the warmth of your lips on my cheek, the touch of your fingers on my skin, and the feel of your heart beating with mine... Knowing that I could never find that feeling with anyone other than you.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bedonka
'W mojej głowie aż huczało. W umyśle kłębiły się myśli, niczym zdezorientowany rój pszczó ł. Od czasu do czasu żądliły. To musiały być szerszenie.Pszczoły umierają po jednym użądleniu. A moje myśli żądliły mnie raz po razie. ' -Jacob. "Przed świtem" - stephenie meyer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,Nigdy nie wierz w takie zdanie: ,,Nie przejmuj się, przecież nikt o tym nie wie\". To bzdura. Ty wiesz i to wystarczy. Wiesz o tym, co zrobiłaś, i będziesz musiała z tym żyć, dlatego to nie jest żaden argument.\" ,,Świata nie naprawisz, możesz tylko naprawić siebie.\" ,,Podobno orzechy mają w sobie tak wysoką zawartość lecytyny, że gdy je człowiek je, na długo zapamiętuje tę chwilę. Ktoś mi mówił, że zawsze, gdy je oczechy, potem długo pamięta, co się wtedy działo. To fajny sposób na utrwalenie w głowie ważnych chwil.\" Ewa Nowak ,,Rezerwat niebieskich ptaków\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Once
Are you really sure that you believe me When others say I lie I wonder if you could ever despise me When you know I really tried To be a better one to satisfy you for you're everything to me And I'll do what you ask me If you let me be free czy naprawde jestes pewien, ze wierzysz mi? kiedy inni mowia, ze klamie zastanawiam sie, czy moglbys kiedykolwiek wzgardzic mna kiedy wiesz, ze naprawde staram sie, byc lepsza, aby zaspokic, usatysfakcjonowac ciebie, bo znaczysz dla mnie wszystko i zrobie to, o co mnie poprosisz, jesli tylko pozwolisz mi byc wolna z filmu ONCE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"skąd to zmęczenie w nas każdego rana Jakby każda noc była nieprzespana skąd twarze takie szare, skąd oczy takie stary? Czemu gonimy tacy zadyszani? Jakby nam się ta ziemia chwiała pod stopami. I skąd to, że nie wiemy, dokąd tak biegniemy. Skąd ten krzyk - szybciej, szybciej. Inaczej padniemy. E.Bryll \"nie wrócę więcej! Niech mnie Bóg odrzuci Daleko w gwiazdy! Gdyż mnie ten świat smucił Niewybaczalnie! - \"Tak, lecz tu zakwita Miłość jak storczyk ustronny...Nie wrócisz?\" \"Wciąż rozmyślasz. Uparcie i skrycie. Patrzysz w okno i smutek masz w oku... Przecież mnie kochasz nad życie? Sam mówiłeś przeszłego roku.... Śmiejesz się, lecz coś tkwi poza tem. Patrzysz w niebo na rzeźby obłoków... Przecież ja jestem niebem i światem? Sam mówiłeś przeszłego roku.... \"Nie masz serca, sam siebie pokochać nie mogłeś\" \"Gdyż się miało szczęście, które się nie trafia czyjeś ciało, i ziemie całą, a zostanie tylko fotografia, to - to jest tak bardzo mało\" \"Ślepa jestem. Oślepiona majem. Nic nie wiem prócz, że pachną bzy. I ustami tylko poznaje, żeś ty nie ty.\" M. Pawlikowska- Jasnorzewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solledat
- Musisz postępować tak, aby odnosił wrażenie, że to on jest panem sytuacji. Daj mu się ściagać, lecz sama nigdy go nie goń. W sytuacjach takich jak ta przed chwilą, kiedy możesz zrobić krok w jego stronę lub uciec, zawsze uciekaj...- (...) lecz nigdy nie tak, by nie mógł cię złapać." "Kochanice króla"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znam ...
...i nic nie było twoje oprócz tych kilku centymetrów sześciennych zamknietych pod czaszką.." Kto zgadnie, skąd ten cytat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
george orwell 1984 How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself. A. Nin \\\"Jego \\\'sila woli\\\' miala efekt zupelnie odwrotny, niz zamierzal.nie odebrala jej zludzen, natomiast uspila czujnosc.\\\" Z. Nałkowska, \\\"Granica\\\" \\\"Kiedys bylem dumny ze swojej niesmialosci,teraz juz wiem,ze ona bynajmniej nie swiadczy o skromnosci.raczej o wielkich ambicjach i leku przed porazka.\\\" T. Jastrun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety nie znam autora
Twój zapach, zapach Twój, Twego ciała, niebywała, na mój gust kobieta doskonała, istna księżniczka marzeń ze snu wyrwana, piękna róża na wypalonym polu uchowana, jesteś właśnie taka, z Tobą czas pięknie płynie, jak w niebieskiej krainie, wtedy czuje że żyje, jesteś drugą połową o której zawsze marzyłem, moim uzupełnieniem, takim bezcennym skarbem, naprawdę ... szaremu życiu nadajesz barwę, kocham Cie mocno, przejełaś moją wyobraźnie, cały czas myśle o Tobie, o Twej osobie, bezustannie, non stop Ty w mojej głowie, spojrzenie słodkie, życie z Tobą byłoby beztroskie, kocham Cie coraz mocniej, coraz mocniej uczucie rośnie ... Tęsknota zjada, po prostu za Tobą przepadam, dziś już dni bez Ciebie uwierz to nie łatwa sprawa. jesteś niepowtarzalną osobą ... Kocham więcej, kocham Cie całym sercem ... Często marze że założe z Tobą szczęśliwą rodzinę, że będziemy razem z sobą już do końca aż zgine, że przeżyje z Tobą każdą smutną i radosną chwilę, że budząc się rano zobacze zawsze Twoją mine, słodką mine, te piękne oczy, spojrzenie niewinne, panieński dotyk, przy Tobie serce bije silniej, nie dziwne, jesteś kobietą jakich mało, być z Tobą to zaszczyt ... dla mnie jesteś doskonałą . oddalony o tysiące kilometrów to nie takie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przecież noc niesie ukojenie i dodaje nam sił. W obliczu jej ogromu nasze codzienne zmartwienia pierzchają jakby zawstydzone swą małością. Dzień pełen był niepokoju i troski, serca wezbrały goryczą i gniewem, świat ukazał nam swe okrutne i niesprawiedliwe oblicze. Nadchodzi Noc i niczym najtkliwsza matka kładzie nam na głowie swa delikatną rękę, odwraca do siebie naszą zapłakaną twarzyczkę, uśmiecha się i chociaż nic nie mówi, wiemy, co chciałaby powiedzieć, tulimy rozpalony policzek do jej łona - i ból przechodzi. Czasem cierpimy tak dotkliwie, że stoimy przed nią w milczeniu, bo mowa ludzka nie jest zdolna wyrazić naszego bólu i tylko jęk wyrywa nam się z piersi. Serce Nocy pełne jest litości. Nie mogąc ulżyć mękom, które nas dręczą, Noc bierze naszą dłoń w swe ręce, świat maleje pod nami i niknie w oddali, na czarnych skrzydłach Nocy wznosimy się na chwilę tak wysoko, że obcujemy z potężniejszą od niej Istotą. W cudownym blasku światła wiekuistego całe życie ludzkie leży przed nami jak otwarta książka. Wiemy już, że Ból i Męka są tylko aniołami Boga. Jerome K. Jerome \'\' Trzech panów w łódce nie licząc psa\'\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie muszę pytać czy otworzysz Bo wiem że jeśli zjawię się to w progu będziesz stać I zdejmę płaszcz podszyty lękiem Gdy przy mnie i przy nikim więcej Twoja jasna twarz Dajesz mi niepokorne myśli niepokoje Tyle ich wciąż masz kochana Nie myśl że nie miniemy nigdy się Choć łatwiej razem iść pod wiatr Podtrzymywałaś moja głowę Nie roztrzaskałam skroni o podłogę póki co Przed snem wypowiedz moje imię Przybędę wraz ze świtem Nie spij jestem już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaniiiaaaaa
*** "...wargi mnie bolą z niepocałowania..." /Urszula Kozioł/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi1989
DO Mao Am "-Seventeenth Summer" to jest książka???? Cytaty wspaniałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'Jeszcze raz uwierzyła w miłość, zaufała uczuciu, ale przeżyła tyle rozczarowań, że nie była już pewna niczego. Mimo to, ta miłość była jej wielką nadzieją.\' \'Gdy już znajdziesz swoją drogę, nie lękaj się. Miej odwagę popełniać błędy.\' \' Czasem pozwalamy Drugiej Połowie przejść obok, nie akceptując jej lub nie dostrzegając. Wtedy musimy czekać na następne wcielenie, żeby się z nią ponownie odnaleźć. I przez własny egoizm skazujemy się na najgorszą torturę, jaką wymyślił rodzaj ludzki: na samotność.\' \' Nie zawsze to ,co widzimy, istnieje na prawdę. \' \' Mimo wszystko wierzyła, że ten chłopak miał w sobie jakąś cząstkę kogoś, kim kiedyś była.\' \' Gdy chcesz coś poznać, zanurz się w tym cała bez namysłu.\' \' Ilekroć siedziała bezczynnie, czy przyglądała się czemuś w skupieniu, miała poczucie, że traci cenny czas, zamiast działać, poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Mogła wykorzystać ten czas o wiele pożyteczniej, bo tyle jeszcze trzeba się było nauczyć.\' \' Ich dusze modliły się, , zanosiły prośby i składały dzięki za to, że są razem.\' \'Od tysięcy lat ludzie poszukują się i odnajdują.\' \' Przeżyliśmy, gdy małpy przegoniły ludzi z drzew, przeżyliśmy potopy. I przeżyjemy, gdy wszyscy przygotowywać się będą na koniec świata. Jesteśmy odpowiedzialni za Wszechświat, bo to my jesteśmy Wszechświatem.\' \' Ona potrzebowała go tak samo, jak on potrzebował jej. \' \' Prawdziwa miłość pozwala każdemu iść swoją drogą, bo to nie może w żaden sposób oddalić od siebie dwóch Połówek.\' \' ... mam tylko sny, Więc rozpostarłem je pod twoje stopy. Lekko stąpaj, ponieważ depczesz moje sny.\' \' Gdyby jej tu nie było, na nic by się zdały zastępy aniołów. Raj nie miałby racji bytu.\' \' Każdy nasz krok, w każdej minucie życia, jest ważniejszy niż my sami. \' \' W starożytnej Persji, gdy spotykało się dwoje ludzi, by się wspólnie napić, wybierano jednego z nich na Króla Nocy. Zwykle była nim osoba zapraszająca. Król Nocy nadawał ton rozmowie. Jeśli do pierwszego kieliszka nalał więcej wody niż wina, oznaczało to, że będą mówić o poważnych sprawach. Jeśli proporcje były równe, mieli mówić o sprawach poważnych acz przyjemnych. Jeśli zaś napełnił kieliszek winem i dodał zaledwie kilka kropel wody, to noc zapowiadała się wesoło. \' \' Tyle straciłam z obawy przed utratą.\' \' Miała nadzieję, że pojawi się ktoś, kogo pokocha do szaleństwa i wreszcie dni przestaną być podobne jeden do drugiego. \' \' Jeśli spotka cie coś ważnego w życiu, to nie oznacza, że musisz odrzucić wszystko inne. \' \' Być człowiekiem oznacza mieć wątpliwości i mimo to iść dalej swoją drogą. \' \' Lękam się śmierci, ale bardziej boję się zmarnować życie. Lękam się miłości, bo wiążą się z nią sprawy, które mi się wymykają; jej blask jest ogromny, ale jej cień mnie przeraża. \' \' Starzeję się, pomyślał, gadam sam ze sobą. Ale to nie z powodu wieku - zakochani zawsze zachowują się absurdalnie. \' \' Nadeszła wiosna, trzeba to uczcić, napełnić duszę wiarą w dni pełne słońca, jak najszybciej zapomnieć o szarych popołudniach i samotnych wieczorach spędzanych w domu. \' \' Nigdy nie będziesz moja, dlatego zachowam Cię na zawsze. \' \' Nikt nie ma na własność wschodu słońca, który zachwycił nas pewnego wieczoru. Tak samo jak nikt nie może mieć na własność pochmurnego popołudnia i deszczu dzwoniącego o szyby, ani spokoju jaki roztacza wokół śpiące dziecko, ani tez magicznej chwili, gdy fala morska rozbija się o skały. Nikt nie może mieć na własność tego, co na Ziemi najpiękniejsze, ale każdy może to poznać i pokochać.\' Oczywiście P.Coelho \"Brida\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrin19921
Pozwól przytulić się Po raz ostatni To ostatnia szansa, by poczuć znów Lecz złamałaś mnie Nie czuję już nic Kiedy kocham cię To takie nieszczere Nie mogę się nawet przekonać Gdy mówię Słyszę całkiem obcy głos Och, to rozrywa mnie Próbuję się trzymać, ale to zbyt mocno boli Próbuję przebaczyć, lecz to nie wystarczy, aby wszystko było ok Nie można grać na zerwanych strunach Nie czujesz nic, czego nie chce czuć twoje serce Nie mogę wmawiać ci czegoś, co nie jest prawdą Och, prawda boli Kłamstwa jeszcze mocniej Jak mogę dać więcej Skoro kocham cię mniej niż przedtem Och, co my robimy Obracamy się w proch Bawiąc się w dom na naszych własnych ruinach Biegniemy wstecz przez ogień Gdy nie ma już nic do ocalenia To jak gonić ostatni pociąg, gdy jest już za późno Och, to rozrywa mnie Próbuję się trzymać, ale to zbyt mocno boli Próbuję przebaczyć, lecz to nie wystarczy, aby wszystko było ok Nie można grać na zerwanych strunach Nie czujesz nic, czego nie chce czuć twoje serce Nie mogę wmawiać ci czegoś, co nie jest prawdą Cóż, prawda boli Kłamstwa jeszcze mocniej Jak mogę dać więcej Skoro kocham cię mniej niż przedtem Lecz biegniemy wstecz przez ogień Gdy nie ma już nic do ocalenia To jak gonić ostatni pociąg, gdy jest już za późno Nie można grać na zerwanych strunach Nie czujesz nic, czego nie chce czuć twoje serce Nie mogę wmawiać ci czegoś, co nie jest prawdą Cóż, prawda boli Kłamstwa jeszcze mocniej Jak mogę dać więcej Skoro kocham cię mniej niż przedtem Pozwól przytulić się po raz ostatni To ostatnia szansa, by poczuć znów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilitta
"Byłam rozczarowana otrzymawszy to, czego tak pragnęłam. Byłam rozczarowana tym, że weszłam w rolę, której nie chciałam grać. Byłam rozczarowana, że nie zawinął mnie ramionami, że nawet nie próbował mnie objąć. To nie tak. Uczepiłam się byle czego. Nie tego w życiu szukałam, ale co najważniejsze, z czego bezwzględnie zdałam sobie sprawę - nigdy go nie kochałam. Tak, jak nie kochałam Asymetriona Luli. Odeszłam. " "Przyszło mi do głowy, że filiżanki mają krótki żywot. Tak się dziwnie składa, że zawsze są pod ręką wtedy, kiedy stają się środkiem wyrazu niekoniecznie artystycznego, aczkolwiek „zawieszone” na ścianie wyrażają wiele. Bezgłośni, popękani świadkowie, których zeznania wyrzuca się po prostu do kosza." "Wbrew pozorom znikanie zabiera sporo energii, wymaga skoncentrowania się. Żeby zniknąć, trzeba podjąć decyzję, wynikającą z braku przestrzeni, w które chce się wspólnie wchodzić, bo w gruncie rzeczy wszystko się już zatrzymało i zaczyna działać na wstecznym. " "Przychodzi mi na myśl kolejka w lunaparku. Na początku czuje się przyjemny dreszczyk oczekiwania, kiedy wagoniki ruszą. Ruszyły… Toczą się najpierw powoli, jest zatem ciekawość i podekscytowanie towarzyszące wspinaniu się kolejki, wreszcie obawa, co dalej, przyspieszone bicie serca, gdy z łoskotem spada w dół. I chwila na oddech. I... od nowa. Życie z Jorge to była jazda kolejką w lunaparku." "Głód uczucia, głód największej złudy, kuszącej eksplozji i szaleństwa doprowadzonego do absurdu dopadł mnie i powalił na kolana. Cóż – mówią - najtrudniej uleczyć się z miłości, która przyszła nagle. Jeśli była szaleństwem, bólem, nie da się jej usunąć, tak jak migdałków." Aura Dziekanowska "Mój Demon"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałam cię już od miesiąca. I nic. Jestem może bledsza, trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca, lecz widać można żyć bez powietrza! /M. Jasnorzewska- Pawlikowska/ Jestem pijana. Od wina tylko trochę. Najbardziej od wspomnień. Kobiety żyją wspomnieniami. Mężczyźni tym, co zapomnieli. Miłość ma wpisane w siebie cierpienie. Nieuniknione, chociażby przy rozstaniach. Przyjaźń – nie. Miłość może istnieć i trwać nieodwzajemniona. Przyjaźń – nigdy. Miłość jest pełna pychy, egoizmu, zachłanności i niewdzięczności. Nie uznaje zasług i nie rozdaje dyplomów. Przyjaźń poza tym jest niezwykle rzadko końcem miłości. Alicja chciała mieć płomienie co noc. Zapominała, że płomienie co noc mają tylko strażacy. Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez Ciebie... Naiwna wiara dziecka, że gdy się zamknie oczy, to wcale nie jest ciemno. Nie może być dla kobiety większej udręki niż mężczyzna, który jest tak dobry, tak wierny, tak kochający, tak niepowtarzalny i który nie oczekuje żadnych przyrzeczeń. Po prostu jest i daje jej pewność, że będzie na wieczność. Boisz się tylko, że ta wieczność – bez tych wszystkich standardowych obietnic – będzie krótka. Odkąd Cię kocham zawsze byłeś. I przedtem też. Bo tak naprawdę to nie było \"przedtem\" przed Tobą. Płakać trzeba w spokoju. Tylko wtedy ma się z tego radość. Samotnym jest się tylko wtedy, gdy ma się na to czas. Słowami można zastąpić zapach i dotyk. Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi. Zapach można tak opisać, że nabierze smaku i kolorów. Tak bardzo się boję. Ale głównie tego, że pragnę go za bardzo. Uważaj na siebie uważnie. Wódka była tej nocy jak tlen. Znowu można było oddychać. Ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej. /Janusz Leon Wiśniewski/ – To chyba nie fair. – wzruszył ramionami, ale w jego oczach żarzyły się iskierki buntu. Zaśmiałam się gorzko. – Nikt cię jeszcze nie uświadomił? Takie jest życie. – Chyba coś obiło mi się o uszy – przyznał chłodno. – Tak było kiedyś. Pomyliłem się także co do innej rzeczy. Nie przyciągasz wyłącznie wypadków – to nie dość szeroka definicja. Ty, Bello, przyciągasz wszelkie kłopoty. Jeśli ktoś lub coś w promieniu dziesięciu mil stanowi zagożenie, z pewnością stanie na twojej drodze. – A ty zaliczasz się do tej kategorii? – Bez wątpienia. – Czy nie przyszło ci nigdy do głowy, że może śmierć była mi pisana, i ratując mnie po raz pierwszy, pod szkołą, wystąpiłeś przeciwko przeznaczeniu? – Śmierć była ci już pisana wcześniej – wyszeptał cicho, spuściwszy wzrok. – Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy. – Nie do tego mnie przyzwyczaiłeś – udało mi się w końcu wydusić. – No cóż… – Przerwał, a potem wyrzucił z siebie szybko: – Doszedłem do wniosku, że skoro i tak skończę w piekle to mogę po drodze zaszaleć. – A to dopiero – mruknął Edward. – Lew zakochał się w jagnięciu.(...) – Biedne, głupie jagnię – westchnęłam. – Chory na umyśle lew masochista. – I znów zmierzch – zamruczał pod nosem. – Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc. Czas przemija nawet wtedy, kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy, kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno – raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży – ale mimo to przemija. Zakaz pamiętania, przy jednoczesnym lęku przed zapomnieniem – wybrałam dla siebie zdradliwą ścieżkę. – Zanim cię poznałem, Bello, moje życie przypominało bezksiężycową noc. Mrok rozpraszały jedynie nieliczne gwiazdy przyjaźni i rozsądku. A potem pojawiłaś się ty. Przecięłaś to ciemne niebo niczym meteor. Nagle wszystko nabrało barw i sensu. Kiedy znikłaś, kiedy meteor skrył się za horyzontem, znów zapanowały ciemności. Otoczyła mnie czerń. Nic się nie zmieniło, poza tym, że twoje światło mnie poraziło. Nie widziałem już gwiazd. Wszystko straciło sens. Chciałam mu wierzyć. Tyle że opisał, jak wyglądał mój świat bez niego, a nie na odwrót. – Kiedyś twoje oczy przyzwyczają się do ciemności – wymamrotałam. – W tym cały problem – jakoś im to nie wychodzi. /Stephenie Meyer/ Moja miłość do Lintona jest jak liście w lesie. Wiem dobrze, że czas ją zmieni, tak jak zima zmienia wygląd lasu. Moja miłość do Heathcliffa jest jak wiecznotrwała ziemia pod stopami, nie przykuwa oka swoim pięknem, ale jest niezbędna do życia. Nelly, ja i Heathcliff to jedno. Jest zawsze, zawsze obecny w moich myślach- nie jako radość, bo i ja nie zawsze jestem dla siebie radością, ale jako świadomość mojej własnej istoty. Nie umiem tego wyrazić, ale z pewnością każdy człowiek zdaje sobie sprawę, że istnieje jakaś część nas samych gdzieś całkowicie poza nami. Na cóż by się zdało moje istnienie, gdyby ograniczało się tylko do tego świata? Ilekroć cierpiała dotąd, zawsze to były cierpienia Heathcliffa. Widziałam je i czułam od pierwszej chwili. Przewodnią myślą mojego życia jest on. Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego. /Emily Jane Brontë/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pijana. Od wina tylko trochę. Najbardziej od wspomnień. Kobiety żyją wspomnieniami. Mężczyźni tym, co zapomnieli. Miłość ma wpisane w siebie cierpienie. Nieuniknione, chociażby przy rozstaniach. Przyjaźń – nie. Miłość może istnieć i trwać nieodwzajemniona. Przyjaźń – nigdy. Miłość jest pełna pychy, egoizmu, zachłanności i niewdzięczności. Nie uznaje zasług i nie rozdaje dyplomów. Przyjaźń poza tym jest niezwykle rzadko końcem miłości. Alicja chciała mieć płomienie co noc. Zapominała, że płomienie co noc mają tylko strażacy. Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez Ciebie... Naiwna wiara dziecka, że gdy się zamknie oczy, to wcale nie jest ciemno. Nie może być dla kobiety większej udręki niż mężczyzna, który jest tak dobry, tak wierny, tak kochający, tak niepowtarzalny i który nie oczekuje żadnych przyrzeczeń. Po prostu jest i daje jej pewność, że będzie na wieczność. Boisz się tylko, że ta wieczność – bez tych wszystkich standardowych obietnic – będzie krótka. Odkąd Cię kocham zawsze byłeś. I przedtem też. Bo tak naprawdę to nie było "przedtem" przed Tobą. Płakać trzeba w spokoju. Tylko wtedy ma się z tego radość. Samotnym jest się tylko wtedy, gdy ma się na to czas. Słowami można zastąpić zapach i dotyk. Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi. Zapach można tak opisać, że nabierze smaku i kolorów. Tak bardzo się boję. Ale głównie tego, że pragnę go za bardzo. Uważaj na siebie uważnie. Wódka była tej nocy jak tlen. Znowu można było oddychać. Ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej. /Janusz Leon Wiśniewski/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racja olenka21
dziewczyny powstal nowy topik o tym samym tytule druda zcesc wklejajcie tam swoje cytaty bo tu juz ciezko cos dodac 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrin19921
DAJCIE LINK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samyyy - co trzecia kobieta to przechodzi, jeśli nie co druga. A może i każda? ;) \" -Zastanawiasz się czasem podczas bezsennych nocy, czy nie jestem przypadkiem paskudnym żartem, który chciał ci zrobić Bóg? -Nie. Podczas bezsennych nocy często martwię się, że możesz zniknąć i już nigdy nie wrócić. Leżę w łóżku i zastanawiam się nad rzeczami, mającymi się wydarzyć w przyszłości, o tórych mam tylko mgliste pojęcie. Wierzę jednak głęboko, że będziemy razem.\" \"- (...) Czasami mam serdecznie dość ludzi. -Racja. Zbyt wielu maniaków, za mało archaniołów.\" \"Strugi deszczu smagają mnie po twarzy. Już po chwili jestem przemoczony. Biegnę powoli Maple Street. Nie będzie łatwo. Walczę z wiatrem. W taki dzień nie może być mowy o szybkim bieganiu. Mijam stojącą przy krawężniku kobietę z buldogiem. Patrzy na mnie zdumiona. To nie jest zwykły bieg, mówię jej w duchu. To desperacja.\" \"Henry wsuwa cienką srebrną obrączkę na mój palec tuż pod pierścionkiem zaręczynowym. Ja wkładam mu na palec grubą złotą obrączkę. To jedyny raz, kiedy będzie ją nosił. Msza trwa dalej, a ja myślę: Tylko to się liczy: on jest tutaj, ja jestem, nieważne jak, byle tylko był ze mną.\" \"-Nawet rzeczywistość może okazać się nierzeczywista.\" \"Czuję się tak, jakby porzucił mnie mój anioł stróż.\" \"Kiedy Clare spojrzy w moją stronę, kiwnę do niej, a ona wróci z ojcem do domu, machając na pożegnanie. Koszula nocna będzie powiewać na wietrze jak skrzydła anioła, a ona sama będzie się robić coraz mniejsza, aż rozpłynie się w oddali i zniknie w drzwiach domu. Ja będę stał nad kałużą krwi i będę wiedział, że gdzieś tam właśnie umieram.\" \"Stoję w kuchni w otoczeniu garnków i patelni. Szparagi są rozgotowane, na dodatek sparzyłam się, wyjmując rybę z piekarnika. Wykładam wszystko na półmiski i wnoszę do jadalni, gdzie przy stole siedzi Henry z Albą. Henry uśmiecha się zachęcająco. Siadam, a on unosi szklankę z mlekiem: \"Za nową kucharkę!\". Stukają się z Albą szklankami, a ja spoglądam ukradkiem na Henry\'ego. Kiedy zaczynam jeść, przekonuję się, że wszystko nawet nieźle smakuje. \"Pycha mamo\", mówi Alba, a Henry kiwa głową. \"Rewelacja\", chwali. Patrzymy na siebie, a ja myślę: Nie opuszczaj mnie.\" \"Clare, raz jeszcze chcę Ci powiedzieć, że bardzo Cię kocham. Nasza miłość była dla mnie nicią, dzięki której udało mi się przejść przez labirynt życia; siatką rozciągniętą pod chodzącym po linie człowiekiem, jedyną rzeczą w tym moim dziwnym życiu, której mogłem zaufać. Dziś wieczór czuję, że moja miłość do Ciebie jest mocniejsza niż ja sam, pozostanie tu po mnie i otuli Cię jak miękki pled. (...) Jeszcze się spotkamy, Clare. Do tego czasu żyj pełnią życia w świecie, który jest taki piękny. Powoli zapada zmrok. Jestem bardzo zmęczony. Kocham Cię i zawsze będę Cię kochał. Czas jest niczym.\" Audrey Niffenegger - \"Żona podróżnika w czasie\" Niesamowita książka, na końcu nie można nie płakać. Sam tytuł mówi wszystko, trzeba przeczytać, żeby zrozumieć cytaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasss
*Nikt nie może wziąć urlopu od siebie samego. Dokądkolwiek by wyjechał. Nikt też nie może uciec od samego siebie, gdziekolwiek by uciekł. Ale mamy wybór: zawsze jest dobry czas, by szukać siebie. Najlepiej z dala od konformizmu, snobizmu, hipokryzji i wszystkich takich rzeczy, którymi wartościowi ludzie się brzydzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka2825
"Prawda o prawdzie jest taka... że rani. Wiec kłamiemy..." Chirurdzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'To Ty się wahasz nie ja!' Chwila o charakterze typowo jednorazowym! nie patrz takim tonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann2112
"życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć." - Oskar i pani Róża. Zdradziłam cię. Jakie szczęście, jaka ulga. Cieszmy się oboje, bo teraz będę już mogła kochać cię jak dawniej. Cieszmy się oboje, że musiałam cię zdradzić, jak tonący musi chwycić za brzytwę. Nienawidzę cię, ponieważ cię zdradziłam. Cieszmy się oboje, że cię nienawidzę. Świrszczyńska "Brzytwa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
"antyki nie mogą czekać " film "Naciągacze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×