Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

Witaj Trulpa! A Ty jak się czujesz? U mnie bunt dwulatka polega niestety nie tylko na rzucaniu się na podłogę. Na szczęście to jej rzucanie nie jest na tyle intensywne, żeby tego nie przetrzymać. Gorzej, że próbuje, na ile może sobie pozwolić w nieposłuszeństwie. Pomimo zakazów i tłumaczenia ona robi swoje. W takim przypadku właśnie skończyło się to karą w postaci zamknięcia w pokoju. Na moje pytanie, czy będzie w końcu grzeczna i będzie mnie słuchać, odpowiadała wtedy \"nie\". No i zrobiła po swojemu i doigrała się. Pomogło wtedy. Złamałam ją i powiedziała w końcu z obrażoną minką, że będzie grzeczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Wam zazdroszcze, Maja nie mowi nic oprocz \"nie\" , \"yyy\", \"ooo\". zaczynam sie powaznie martwic:( Wzrost aktualny to 92 cm, waga ok. 12-13 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dawno mnie nie bylo,ale przyznam sie bez bicia ze totez wina tego ze mam lenia:) u nas tez bunt dwulatka przechodzimi i czasami tomni dopada tez newica przytym jak Filip nie reagule na moje polecenia, w pampersie nadal chodzi, chodz sikanie mu juz super wychodzi do nocnika, jak tylko mu sie go pokaze to wola sisi ichce na nim siadac i dobrym rezultatem, nieche sie mu tylko zabkow myc comnie wcale nie cieszy bojak widze 5-6 latki ktore maja strasznie zepsute zabki to mnie cos trafia ze on nie chce swoich myc, z jedzeniem tez u nas nieciekawie, nadalmalo je chodz juz wiecej potaw niz dawniej , polubil miesko wedliny(nareszcie) mowi juz cozar wiecej wyrazow i po swojemu mowi wszystko ja go calkowicie rozumiem o co mu chodzi idzie sie z nim dogadac w jego jezyku, nie chce powtarzac ponas jaksie chce zeby cos powiedzial mowi tylko wtedy jak jemu pasuje, bardzo lubi rysoac kredkami, bawic komputerem, i ukladac swoje puzle(ma takie drewniane z twrzami zwierzat i nawet umie je dopasowac ku mojemu zdziwieniu) wagowo to tak ok.12 kg a cm 91 Tlurpa a jak tam u Ciebie ciaza przebiega? zielna niezle mialas przezycie jak bym chyba umarla ze strachy, coreczkjamojego kuzyna tez sobie w ten sposob zabka utracila, floo nie martw sie dzieci maja rozny czas rozwoju i niedlugo zobaczysz jak twoja coreczka zacznie mowic to was zagada wiecej tojuz zapomnialam co mialam napisac pozdrwaiamy wszytskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u mnie narazie ciaza ok. Nie mialam usg i dopiero bede miala w 20 tyg bo mam ciaze niskiego ryzyka wiec nie przysluguje mi dodatkowe i ubezpieczenie nie zaplaci. Ale te pierwsze 3 miesiace co podobno sa krytyczne juz mi minely i mdlosci tez :) Benjamin tez niewiele mowi ale lubi powtarzac, w sumie jego zasob ogranicza sie do oko, kolo, czesc mama, tata, alfabetu, kilku liczb i slow po angielsku. Zauwazylam ze latwiej mu je wymowic. Probuje powtarzac za mna ale nie potrafi jeszcze prawidlowo powtorzyc. Kazde dziecko jest inne, niedawno poznalam chlopca bardzo bystrego, ktory zaczal mowic w ewieku 3 lat i buzia mu sie nie zamykala :) Tak wiec nie martw sie floo ;) Pozdrowienia !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tlurpa____ ja tez zauwarzylam, ze Hani latwiej \"idzie\" w jezyku angielskim. Nie wiem z czego to wynika, bo akurat ona to raczej w polskojezycznym srodowisku przebywa. A juz wogole mnie zatkalo, jak z bajki podchwycila APPLE i teraz nie wiem kiedy bedzie w stanie powiedziec po polsku JABLKO, bo szasta tym apple na prawo i lewo :-) Generalnie mowienie idzie powoli, ostatnio zaczela powtarzac oko, kot, kolo, okno (nie wiem czemu to na o takie latwe dla niej), ale i tak wiecej po swojemu daje :-) No i ta Hania, Hani, Hani - wszystko jest jej i koniec kropka :-) U nas rzucania sie na podloge jeszcze nie ma, choc nieduzo jej brakuje glwoeni jak przechodzimy przez ulice lub parking, gdzie musi isc za reke. To chyba bedzie pierwszy powod do kary i tyle, bo co jak co, ale jej bezpieczenstwo nie podlega dyskusji :-P Ma juz swoja ulubiona kolezanke, Marysie, z naszego otoczenia, 6 tyg mlodsza od Hani (i o glowe nizsza, Hanka ma 92cm i ponad 13kg). Az mnie zatkalo niedawno jaka socjalna sie Hania zrobila - przytulaja sie z Marysia, wolaja czesc, chodza za raczke i wogole potrafia bawic sie razem (no zabawa to moze slowo na wyrost,m ale juz cos kombinuja razem a nie obok siebie). Zielna___ no to mialas stresa z tym zebem. Gdzies kiedys w oko mi wpadl caly topik na jakims forum i okazuje sie, ze wybicie mleczakow w okolicy 2-3 lat to calkiem popularna sprawa. No i na pewno statystycznie mniej powazna niz wybicie juz takiego stalego zebola. A z jedzeniem to masz faktycznei \"przechlapane\". Moze ta wysypka to wcale nie od mleka, a raczej od braku czegos, bo skoro mala praktycznie je ciagle to samo. A dajesz jej jakies witaminy? A moze to jakies uczulenie na proszek, czy moze kwestia przyzwyczajenia do rajstop? (na marginesie, u nas dzis bylo znowu 30C, ale tym razem takie mile, z lekkim wiaterkiem i bez wilgotnosci. Az mi sie myslec nie chce co to bedzie za katarga jak przyjdzi edo ubierania rajstop :-) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia - apple tez jest u nas na czasie :) MAfda - zapomnialam napisac ze u nas Benjamin dopiero od tygodnia daje sobie umyc zeby. Wczesniej byl ryk wiec nie zmuszalam. A wlasnie co uzywacie? Pasty czy tylko wode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas jest bardzo zimno, wiec Maja zaklada rajstopy, jest juz ustalone, ze jesli nie zalozy to nie wyjdzie na spacer, za to jak tylko wejdzie do domu to sciaga. Zeby myje bez protestu, ja mam jedna szczoteczke, ona druga - najpierw ja jej szoruje, potem ona \" poprawia\" po mnie. Uzywamy pasty Elmex Doszly nowe slowka: kuku i tatata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas to mycie zebow roznie. Nie to zeby byl wrzask, raczej wije sie Hania jak piskorz i co najwyzej mozna jej oko szczoteczka wybic niz zeby umyc. Ale u nas dziala sposob, ze rano, jak jest \"na chodzie\" to myje \"sama\" - ja myje swoje zeby, a ona ze szczotka onko - swoje i potem ja poprawiam (czasmai mi zwieje, ale samodzielnie powoli lapie o co idzie). Wieczorem, jak siedzi juz w wannie, to jest sposob, ze ja zagaduje - pytam co robila dzisiaj i tak sobie opowiadamy (ona rzuca slowka, a ja dopowiadam reszte) i jakos idzie. My juz od dluzszego czasu myjemy pasta, taka dla niemowalt, bez fluoru jeszcze (Tlurpa, taka z postaciami z Baby Einstain). Z nowych slowek - od wczoraj na tapecie jest JASIU. Skad, jak? Co to znaczy? W kazdym razie mowi Jasiu i smieje sie w glos, albo jak my powtarzamy za nia to az sie cala trzesie ze smiechu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe dzieci sa niesamowite, pewnie cos w tym slowie Jasiu jest cos takiego co ja smieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla przypomnienia ( dla mnie samej ): NICK---------IMIĘ--------DATA URODZIN Hana------------Oliwia----------------27.10.05 Dorota28-------Bartuś----------------30.10.05 Anka33 --------Zosia -----------------31.10.05 Mia26----------Mateusz--------------01.11.05 Aga*-----------Pawełek---------------03.11.05 Zielna-----------Ala-------------------09.11.05 Soul78----------Ala-------------------10.11.05 Soul78----------Maja-----------------10.11.05 Kasia12--------Hania------------------11.11.05 flooo------------Maja-------------------18.11.05 amelkaem------Pawełek---------------23.11.05 Dunia77 -------Hania -----------------28.11.05) Milusia26 ------Olek ------------------29.11.05 mafda-----------Filipek-----------------30.11.05 Tlurpa ---------Benjamin--------------01.12.05 Asiulek27------Martyna --------------05.12.05 Oliwka77-------Kubuś-----------------07.12.05 Niki79-----------Nela-------------------11.12.05 Emcia83-------Gabrysia---------------15.12.05 tu Kasia---------Bartuś-----------------07.01.06 Boo 13---------Karolinka--------------27.01.06 olala-------------Magda-----------------21.02.06 Elff-------------Dominik-----------------8.05.06 patrzcie ile nas bylo a ile zostalo....... szkoda ze dziewczyny juz niepisza znami, widziaalm zdjecia Ali i Maji na bobasie sliczne z nich dziewczynki rosna :) u nas nie ma nicnowego w sobote zaliczylismy pierwszys nieg , dzis pozostalo po nim tylko zimno, pozdrawiamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mafda, dzieki za tabelke, rzeczywiscie niewiele nas zostalo, te te co zostaly to jeszcze pisac nie chca (to do Anki i Zielnej ;) U nas Benjamin wlasnie wychodzi z przeziebienia, dawalam mu lemoniade z czosnku (calkiem smaczna) i wit C i po jednym dniu kaszel mu ustal, jeszcze tylko wlaczymy z katarem. Benjamin dostal rower, taki na 4 kolkach, narazie lubi na nim siedziec ale nie moze zalapac ze trzeba pedalowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mafda Tlurpa!!! Jestem i czuwam;-) Mam dużo roboty, ale zaglądam tu regularnie. Alę mam akurat chorą, od przedwczoraj wysoka gorączka, pierwszego dnia wymiotowała. Dziś w nocy podawałam jeszcze panadol, bo miała gorączkę. Dziś już chyba lepiej. tfu, tfu. Pozdrawiam i wracam do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tlurpa____ co to za lemoniada?? A trafilas tutaj gdzies moze takie wapno w plynie, dla dzieci? Bo mi si ekonczy butelka z Polski, a Hania przy wychodzeniu piatek ostro walczy z katarem. Mam takie wrazenie, ze pomaga to wapienko, ale dwie piatki nadal przed nami :-) Buziaki dla malenstw, niech szybko wracaja do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wreszcie udalo nam sie podlaczyc na stale do netu skladam serdeczne zyczenia wszystkim maluchom,ktore ukonczyly 2 latka u nas nic nowego, rano mroz, wreszcie skonczyly sie mgly w Asker i od 2 dni mamy sloneczko buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo całusów dla Zosi od Ani 👄👄👄 i dla maluchów Dorotki i Hany też chociaż już u nas nie piszą. Napiszczie co kupiłyście dla maluchów. U nas nie do pobicia są samochody więc pewnie tego będzie najwięcej :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Zagladam tylko na chwilke, już po urodzinkach. Serdecznie dziękujemy za życzonka :) Zosia dostała lub dostanie: http://www.allegro.pl/item254302647_254302647.html bo u nas szał na pojazdy http://www.allegro.pl/item261424045_kiddieland_odkrywczy_domek.html 3 godziny się nim już bawi http://www.allegro.pl/item262840994_super_noddy_i_przyjaciele_duzy_zestaw_epee_.html bo nie mieliśmy jeszcze noddiego a jest szał na tę bajkę i pływającą wyspę teletubbisiów : http://www.allegro.pl/item261107670_plywajaca_wyspa_teletubisiow_nowa_f_vat.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buziaki urodzinowe dla juz dwulatkow!!! Wszystkiego najlepszego, szkraby i duuuzo cierpliwosci dla rodzicow. Jeszcze wiecej niz dotej pory :-) A my po pierwszym dniu w przedszkolu! Bylo troche placzu, ale tylko jak wychodzilismy z mezem, potem p. dyrektor sprawdzala i mowi, ze Hania nie plakala, bawila sie. Tak samo i opiekunki (grupa 9 dzieci i dwie nauczycielki!), ze byla grzeczna i spokojna. A ona poprostu w szoku byla :-D poki co bedzie chodzila we wtorki i czwartki, planowo od 9 do 14, ale odbieram ja po lanczu, przed lezakowaniem. Taka pora odpoczynku to dla niej poki co ni w piec ni w dziewiec, bo ona (na szczescie) jeszcze regularnie w ciagu dnia spi i wole zeby bylo to w domu, nie tylko godzinka, ale \"jej\" poltorej albo i dwie :-) No i mamy przedostatnia piatke! Jeszcze jeden zebol i konczymi ten biznes poki co :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja dolaczam gorace zyczenia dla wszystkich malych solenizantow!!! Dunia - a co to za przedszkole? Polskie czy amerykanskie? Ja chcialabym zapisac Benjamina od przyszlego roku ale zobaczymy. A lemoniade tak robie: 3 posiekane zabki czosnku zalewasz gotujaca sie woda (1 quart) w szklanym naczyniu. zostawiasz na 20 min, potem wyjmujesz ten czosnek i dodajesz sok z jednej cytryny i na koniec slodzisz miodem albo maple syrop. Ja robilam z tym ostatnim i jest to naprawde dobre. Benjamin pil bez problemu. U nas katar jesszcze sie nie skonczyl, nawet poszlismy do lekarza, ale wszystko jest czyste, nie ma zadnej infekcji i prawdopodobnie to od zebow wlasnie. Te tylne mu wychodza, chyba 6. Aha ta lemoniada jest nie do codziennego picia, daje sie tylko w takich okresach jak jest duzo przeziebien. I naraz mozna dac nie wiecej niz pol szklanki. Musze sie przyznac ze ostanio nakupowalam Benjaminowi pelno zabawek i chyba nic mu do urodzin nie kupie. Robie mu duza impreze wiec dostanie duzo prezentow od gosci, tak mysle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tlurpa____ dzieki za przepis na lemoniade. Gdzies go sobie zachowam. Hania poszla do tutejszego, amerykanskiego przedszkola. Tez chcielismy od przyszlego roku, ale podjelismy decyzje, ze wpiszemy ja na liste oczekujacych i jesli cos sie zwolni jeszcze w tym roku szkolnym to sprobujemy. W jej wypadku za rok byloby chyba jeszcze trudniej, bo raz, ze rok dluzej w chacie z mama, a dwa, ze nie rozumialaby angielskiego i nie mowilaby po angielsku podczas gdy jej rowiesnicy juz spokojnie sie komunikowaliby. Teraz to w jej grupie z mowieniem to jest roznie, bo male dzieci, a mysle, ze szybko zacznie rozumiec co i jak. No i po wakacjach nie powinno byc juz problemu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia - napisz gdzie znalazlas takie przedszkole bo jak u nas szukam to sa tylko day care ktore przyjmuja takie male dzieci. A jak szukac takich przykoscielnych przedszkoli? Mi sie najbardziej podoba to montessouri ale drogie jak cholera ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tlurpa____ zasada jest taka, ze jak przy kosciele jest plac zabw to z reguly jest albo takie \"nielicencjonowane\" day care, tzw momy\'s day out, albo regularne przedszkole. I ja poprostu ktoregos dnia zrobilam objazd tych kosciolow najblizej mnie, nawet nie majac pojecia, ze te przedszkola sie roznia i trafilam do takiego licencjonowanego. Dobrze podpytac wsrod znajomych, moze ktos korzysta. Pewnie jest jakas metoda zeby wyszukac sobie przedszkola on line, ale nie wiem jak. Ja o montessouri tylko slyszalam od znajomej, ktorej mama jest psychologiem i polecala. Ale wlasnie ta kassssssssaaaaaa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Od dziś jestem mamą dwulatki.:-) Jak zwykle nawaliłam z prezentem. Ala miała dostać dorosłe łóżko. W związku z tym, że Gosia ma sosnowe, szukałam podobnego. Nawet znalazłam i zamówiłam w necie razem z materacem, ale okazało się, że nie mają w magazynie i mogą przysłać za trzy tygodnie. Dzisiaj będę w pośpiechu szukała samego materaca, bo pościel z myszką Mikey, dużą kołdrę i dużą poduszkę mam, a nie dam jej jeśli nie będzie mogła w tym dzisiaj spać:-( Jak kupię sam materac, będę mogła położyć ją dziś na podłodze. Imprezkę dla rodziny mam w niedzielę. Nawet nie wiem, co przygotować:-( Mój mąż mnie załatwił i wczoraj wyjechał służbowo do Norwegii. Wraca w niedzielę prosto na imprezę. A mnie czekają zakupy i przygotowywanie imprezy z dwójką dzieci na karku:-( A wczoraj Ala dostała od opiekunki pluszowego Elmo. Nie wypuszcza go z rąk. Wczoraj uszy mi puchły, bo przy lekkim nacisku Elmo zaczynał śpiewać. Dopiero, wieczorem, kiedy zabrałam się za wykręcanie baterii, odkryłam, że pod futerkiem ma wyłącznik:-D Pozdrawiam wszystkie mamusie, a \"już dwulatkom\" składam serdeczne życzenia i mooocno ściskam🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdeczne i gromkie STO LAT STO LAT STO LAT dla Ali!! Slychac zza tej wielkiej wody jak spiewamy? Ogormny dwuletni buziak dla malej, a dla mamy jedno zyczenie - zeby tzw bunt dwulatka byl do zniesienia :-) :-) :-) Zielna, fajnei ze sie doezwalas. jak biznesik sie kreci? No i Ala juz do doroselgo lozka idzie. Wlasnie, dziewczyny, czy wasze maluchy nadal tak bardzo \"laza\" po lozeczku jak spia? Bo Hanka to jakby mogla czasami to chyba by wierzchem wyszla i nie wiem kiedy nastapi ten moemnt, ze bezpiecnzie bedzie przelozyc ja do duzego lozka. Chyba ze takiego nieco zabezpieczonego. AL eto poki co nie ma nacisku, bo te amerykanskie lozeczka sa duze (w porownaniu z polskimi to wrecz ogromne). Ostatnio jak Hanie mierzylismy to miala 92 cm i jeszcze w lozeczku ma kupe miejca. A ostatnio bylysmy u kolezanki, ktroej corka ma lozeczko polskie i Hania wygladala w nim poprostu smiesznie, jak w lozku dla lalek :-) Jakby tu Soul zajrzala to na zas, na jutro sto lat dla naszych topikowych blizniaczek 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielna - sto lat i moc buziaków dla Ali 👄 👄👄. Dunia - a Ty czemu się nie przyznajesz,że staracie sie już o drugiego malucha ? Co do łóżeczek to Paweł od chyba 8 msc śpi w dorosłym łóżeczku, z tym, że śpi u nas w pokoju i jego łóżko z jednej strony przylega do ściany a z drugiej do naszego łóżka. Z tym wędrowaniem to u nas norma - najcześciej wędrówka kończy się u nas w łóżku :-) Bunt dwulata - temat rzeka... Dzisiaj stwierdziłam, że mi chyba ktoś zaczarował w urodziny mojego synka :-D Do tej pory w miarę spokojny dzieciaczek od tygodnia jest małym diabełkiem. Awanturuję sie o wszytsko, jak mu się cos nie podoba to piszczy a potem zaczyna szlochać :-) Tylko rzucania na podłogę brakuje... Przed spaniem wieczorem (bo o spaniu w dzien już zapomniałam kilka miesięcy temu) znajduje 50 powodow by nie zasypiać. A to mam włączyć lampkę, a to nie ta poduszka, kołderka nie tak leży, nie ten misiu do przytulania - KOSZMAR !!! Pod koniec dnia czuję sie tak wypompowana psychicznie że nie mam na nic siły i o 21 padam spać. Mam prośbę - czy mogłaby któraś z Was mi podesłać maila z adresami dziewczyn bo chciałabym wyslać kilka zdjeć, a po ostatnie awarii kompa potraciłam dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego dobrego dla Ali i naszych topikowych blizniaczek STO LAT Czasem mi sie wydaje ze Maja bunt dwulatka ma juz od kilku miesiecy, piszczy, krzyczy, bije mnie i czasami jest nieznosna nadal mowi na wszystko nie, cokolwiek sie spytac, zawsze NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×