Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

Sto lat dla Ali!!!! Dunia - dzieki za informacje o przedszkolach, chyba zrobie tak jak Ty i pojade do okolicznych kosciolow. A czy Tu szukalas tylko przy katolickich czy innych tez? U nas tez bunt dwulatka w pelni :) Najgorzej sie awanturuje o komputer. Gdybym mu pozwolila to by caly dzien siedzial przy nim. I zdjec nie da mu sie zrobic bo jak tylko widzi aparat to koniec, musi go miec i nie popusci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tlurpa - z tym aparatem to jakbym widziała swojego Pawła :-D Jak już uda mi sie zrobić mu jakies zdjęcie to musi koniecznie je zobaczyć. Dziewczyny - a jak u Wasych maluchów z mówieniem? Są jakieś postępy ? Paweł nie za bardzo - co prawda ma jakies swoje określenia ( np. rybki to mimi - na stacji MiniMini często plywa rybka i stąd ta nazwa :-D ) ale po \"ludzku\" mówienie mu za bardzo nie wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ta wielka woda niesie... Dunia, słychać, słychać. Dziękuję Wam wszystkim w imieniu Ali. Udało mi się kupić wczoraj sam materac, ale noc była nieciekawa. Ala popłakiwała i w efekcie wylądowała u mnie w łóżku. Mam nadzieję, że nie był to dla niej zbyt wielki szok. W sumie się cieszyła. Zobaczymy dzisiaj. Na razie spokojnie zasnęła sama na materacu. Co do wędrówek po łóżku, właśnie ją przed chwilą przekładałam z kołdry pod kołdrę. Właśnie spała z nogami na poduszce:-) Dlatego faktycznie na razie zostanie chyba na tym materacu. Łóżka potrzebuję na razie jedynie po to, żeby wykorzystać stelaż pod materac, żeby było wietrzenie. Z tego co pamiętam, Gosię przeniosłam mniej więcej w tym samym wieku do dorosłego łóżka. Pierwszej nocy obłożyłam łóżko poduchami i kocami. Wylądowała oczywiście na podłodze. Na szczęście było tak miękko, że nawet się nie obudziła. Następnej nocy spała już tylko na materacu, dopóki nie byłam pewna, że z niego nie spada. Ciekawe, co u Anki. Tak nagle przestała pisać:-( A dopiero co nawoływała mnie przez maila. Dunia, co do biznesu, kręci się. Od dwóch miesięcy (od kiedy obrobili mi biuro:-( ) robię w domu i to nie jest zbyt efektywna robota. Już się otrząsnęłam po włamaniu, ale czekam ciągle na specjalistów od alarmu. Nie zainstaluję tam żadnego sprzętu, dopóki nie będę miała jakiegoś zabezpieczenia. Ale pomimo tego zadowolona jestem, że zdecydowałam się na własny biznes. Mam więcej kasy, niż w urzędzie, a jednocześnie dużo bardziej mogę dostosować swój czas pracy do dzieci. Na pierwszym miejscu stawiam jednak dzieci, więc staram się odsunąć ambicje na dalszy plan i \"dziubdziam\" sobie jakieś projekciki. Podchodzę do tego bardziej hobbystycznie;-) Jeeeny. Właśnie wcięło mi kawał tekstu:-( No to pozdrawiam tylko i dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ode mnie i Majci serdeczne zyczonka dla Hani , nieco spoznione, przepraszamy, ale pelne dobrych mysli, rosnij zdrowa kruszynko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z mowieniem coraz lepiej. Benjamin codziennie zaskakuje nas nowym slowem. Najczesciej po nas powtarza, ale zdarza sie ze np, s sklepie ktos cos powie a on za ta osoba powtorzy. Sa to pojedyncze wyrazy, jeszcze daleko zeby mowil normalnie, chociaz mowi duzo tylko ze po swojemu i czasem wtraci zrozumiale slowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na szybko! Hanka ma juz wszystkie zeby! Przedwczoraj odkrylam, ze przebila sie ostatnia piatka. Poczekamy az wyjdzie do konca i odstawiamy smoka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia to daj znam jak wam idzie z tym smokiem i jakie metody stosujesz, cos widze ze u nas bedzie ciezko. jakie macie plany na swiwtowanie drugich urodzin? u nas juz w sobote ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas urodzinne party w niedziele. Jak rok temu w Gymboree, bo Hania zna miejsce, lubi kobietke, ktora prowadzi urodzinowe imprezy itp. Bralam pod uwage jeszcze jedno miejsce, sale zabaw, ale tam nie mieli juz terminow. CO do smoka to tez mi ciarki przechodza jak pomysle o odstawieniu. A jak pomysle, ze dziewczyny tu wspominaly, ze odstawienie smoka czasami konczy sie koncem z drzemka dzienna... Poki co wyjasnilysmy sobie sprawe (z Hania ;-)), ze smoki sa TYLKO do spania i smoki NIE WYCHODZA Z DOMU. Jakos ulgowo przeszlo, na co chyba jednak mial wplyw fakt, ze zeby juz sa w komplecie. Oprocz drastycznej wersji z wyrzuceniem (bo sie popsul, bo jestes juz duza itp) mam w planach jeszcze \"bajke\" o wrozce, ktora zabiera smoki duzym dzieciom i oddaje maluszkom. Cos jak teething fairy, zostawia w nagrode, podziekowanie maly prezencik :-) Metode \"sprzedala\" mi przypadkowa kobietka w poczekalni u lekarza :-) Podejrzewam, ze u nas chyba takie rozwiazanie bedzie lepsze na pozbycie sie smoka, ale jeszcze chwilke poczekamy. Najwazniejsze, ze juz nie ciucka smokow na okraglo :-) Ostatnio faktycznie, tylko do spania. Tlurpa___ a jak ty sie czujesz? Ile jeszcze masz do finiszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzis impreza, robie w domu i szczerze mowiac mam dosyc tego przygotowywania a jak pomysle o sprzataniu potem ...yyy. Myslalam o tym zeby zrobic w Little Gym ale nie mialabym kogo zaprosic, no moze 3 dzieci i nie wiem czy napewno by przyszli. Wiekszosc naszych znajmoych nie ma jeszcze dzieci albo sa malutkie. Juz jestem na polmetku jesli chodzi o ciaze, pare dni tem dowiedzialam sie ze bedzie chlopak! Z jednej strony sie ciesze bo fajnie dla Benjamina ale chcialabym dziewczynke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tlurpa, jak ten czas leci. niedawno si edowiedzailaysmy, ze Beniamin bedzie mial rodzenstwo, a tu juz polmetek 🌼 Najwazniejsze, ze wszystko dobrze. A co do plci to pokazali ci palcem co i jak?! Widzialas na walsne oczy?! I to nie byl zaplatany \"paluszek\" jak u mojej kolezanki :-p ?? Wiem, ze to jedno z tych cholernych pytan, ale czy macie juz imie? A co imprezy. U nas jest tak, ze kobietka, ktora prowadzi akurat w naszym Gymboree urodziny juz praktycznie z imienia zna \"staly\" sklad urodzinowy. Ostatnio, na urodzinach Hani kolezanki smiala sie, ze powinnismy jej podeslac jakies dziecinne piosenki i rymowanki po polsku :-D Ja tez myslalam o Little Gym, ale stwierdzilam, ze zrobimy w miejscu, ktore Hania zna. Chodzi o to, zeby ona miala frajde i zabawe, a nie zeby przez 1,5 - 2 godziny oswajala miejsce zupelnie obce. Udalo ci sie znalezc przedszkole dla beniamina? Dziewczyny, a co u reszty?! Bo niedlugo to Tlurpa i ja oglosimy, ze to nasze prywatne forum :-) Postaram sie po weekendzie wyslac pare fotek. Mezulek bedzie na wyjezdzie wiec bedzie nieco spokojniej w chacie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia - i jak tam po imprezie? U nas bylo ok, Benjamin dostal fajne prezenty :) Jeszcze nie szukalam przedszkola, ale musze sie za to zabrac zeby sie potem nie okazalo ze nie ma nigdzie miejsc. A gdzie reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem. Nie liczcie, że forum Wam oddam na własność:-) Tyle, że czasu brak. Ostatnio faktycznie nawet tu nie zaglądałam. Ale nadal interesuje mnie, co u Was. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Urodziny sie udaly, goscie dopisali. Zabawa byla przednia, maluchy szalaly jak nakrecone, a moj maz Hanki nie poznawal :-D Byl tort z Teletubisiami, jak na prawdziwa fanke przystalo, swieczki (zdmuchniete obie, i co z tego, ze kazda osobno :-P), huczne sto lat i happy birthday. Prezenty tez fajowe - wyslalam do was zdjecia. Kuchenka jest hitem, ostatnio bodajze w \"mikrofalowce\" spal titus czyli kicius (na szczescie i mikrofala i kicius to zabawki, zeby nie bylo, ze suszylam kota w mikrofalowce :-)). Oczywiscie jedna czy dwie zabawki musialam schowac po cichu, bo sa zdecydowanie na wyrost jeszcze, ale to chyba zawsze sie tak trafi. Bylysmy wczoraj na przegladzie dwulatka. Hanka ma 97cm i wazy prawie 15 kg!!!! Jak na dwulatka to zasadniczo wyglada jak calkiem niezle odchowany trzylatek :-) Poza tym wszystko w porzadku. Mala tez do przedszkoal sie przyzwyczaila juz. Nie ma jekow ani placzu rano, ani w domu, ani w aucie, a ni na miejscu w przedszkolu. Coraz wiecej skubana lapie z angielskiego i tu zaczyna sie zagwostka, zeby zrozumiec co chce (bo nie wszystko mowi wyraznie). Takze u nas powoli wszystko idzie do przodu. A z przedszkolem Tlurpa to faktcyznei sie rozejrzyj. Bo teraz to i tak jest srodek roku szkolnego i przyjma Beniamina raczje na liste oczekujacych. Przynajmniej tu w mojej okolicy grupy Toddlers sa zapchane i z Hania mielam naprawde szczescie, ze poszlo nam w zasadzie od reki. Bo normalnie zapisy sa jakos na wiosne, na kolejny rok szkolny staryujacy od wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa strona!!! W koncu si eudalo, bo ilez mozna bylo \"wisiec\" na tej 178 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helolllll u nas wszystko dobrze, maly rosie byliosmy tez na bilansie 2 talka i ma 91 cm i 12.5 kg,nie mamy jescze 5 zebow ale ida bbo Filip gryzie wszystko w sobote byly urodzinki dzieciaki super siebwil i bylo mnustwo prezetow , ktore filips teraz rozbraja pokoleii , nie chce sie uczyc mowic za diabla duzo mowi po swoejmu, ale co mnie cieszy to zaczyna ladnie jesccoraz wiecej , nie mam waszych zdjec wiec jesli mozecie to przeslijcie, widzialam na bobasie Ale i Majcie a;le duze dziewczynki i jakie sliczne :)ciekaweco tam u Kasi i reszty dziewczyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia - rzeczywiscie Hanka wyglada na wiecej niz 2 latka! Czym Ty ja karmisz ;) My jeszcze nie bylismy na bilansie i chyba dopiero wybiore sie w lutym bo za tydzien wyjezdzam do rodziny i nas nie bedzie. Benjamin wiecej zdecydowanie mowi po angielsku i tez czasem jest problem bo nie rozumiem :) A on sie wscieka. Niedlugo to pewnie on bedzie mnie poprawial :) jak tam przygotowanie do swiat? Postaram sie wyslac zdjecia jak Benajmin zasnie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam wszystkim zyczyc WESOLYCH SWIAT!!!! Jutro wyjezdzam i nie bedzie mnie kilka tygodni, a nie wiem czy odszukam watek jak tu sie nikt nie wpisuje. Jeszcze raz Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra! Nikt się nie odzywa, to ja zacznę pierwsza w tym roku:-) WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE W NOWYM ROKU DLA WAS I DLA WASZYCH RODZIN!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllll jest tu ktos jescze czy juz umarl watek??? pozdrawiamy magd ai filips

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu czasmi jeszcze zagladam, ale ostatnio mam tak malo czasu, ze... nie mam czasu :-) U nas wsyzstko okej. Hanka chodzi do przedszkoal 2 razy w tygodniu, rozrabia na calego, probuje postawic na swoim, uwielbia teraz Barny'ego, liczy po angielsku do dziesieciu, spiewa alfabet i uczy sie "slimak slimak pokaz rogi" :-) Spiewa co moze, ile moze i do czego moze.... Mam nadzieje, ze i u was wszystkich, mimo ciszy, wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och! Jak miło! Witaj Dunia! Moja Ala też jest straszną gadułą. Najbardziej zaskakuje nas poziomem swoich wypowiedzi:-) Jeszcze niedawno ani be ani me, a teraz np na pytanie, czy chce czekoladę, odpowiada: lubię ciekoladę, ale dziękuję:-D A np kiedy na jej pytanie dotyczące stojącej na stole miseczki mąż odpowiedział, że był w niej jogurt i że on go zjadł, Ala odpowiedziała z poważną miną: i cio? Śmakowało ci? Tak nas zaskakuje swoimi tekstami, że robimy wtedy wielkie oczy. Jeszcze się nie przyzwyczailiśmy do tego:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O czesc dziewczyny! Ja tez tu czasem jeszcze zagladam ale jak nikt nic nie pisze to mi sie tez nie chce. Benjamin duzo gada, u nas tez kroluje Barney. Uwielbia liczyc, zna alfabet i kolory. Lubi sobie spiewac, kupilam mu magnetofon z mikrofonem i to jest ostatnio ulubiona zabawka. I playdoh. FAjne to jest ale tyle jest zawsze po tym sprzatania. Probuje go odzwyczaic od pieluch ale z tym tak latwo nie idze. I jeszcze musze go przygotowac na przyjscie brata, ale juz widze ze bedzie sie dzialo bo jest o mnie zazdrosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, a u nas problem z mówieniem, Maja ma stwierdzone opóźnienie mowy. Za to o pieluchach już zapomniałam, na noc też jej nie zakładam pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja też ostatnio cierpię na brak czasu - właśnie wyszliśmy ze szpitala- Paweł miał rotawirusa a do tego ropna angina. Nie ma już biegunek ale nadal wymiotuje - praktycznie po każdym posiłku. Jestem już trochę zmęczona, bo łóżka w szpitalach nie są najwygodniejsze :-P Flooo - a po czym zdiagnozowano, że Majka ma opóźnienie mowy? Bo mój Paweł to też tak jakby nie za bardzo gadatliwy - owszem coraz więcej nowych słówek mówi ale zdań ani trochę. Z pieluchą było już coraz lepiej ale tygodniowa biegunka kiedy musiał mieć pieluchę bo \" nie znałam ani dnia ani godziny\" :-O tak naprawdę zniweczyły moje miesięczne wysiłki. Teraz go uczę od nowa ale jest przez tą chorobę jakiś rozdrażniony i kiepsko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia - tak sobie spojrzałam na Twój suwaczek i coś mi nie pasuje - Hania jest przecież młodsza od Pawełka a na suwaczki ma już ponad 2,5 roku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że dzieci w tym wieku powinny więcej mówić, przy okazji wizyty u lekarza I kontaktu spytałam się co o tym sądzi. Dostałyśmy skierowanie do logopedy i ona stwierdziła opóźnienie rozwoju mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak milo wejsc n aforum i zobaczyc wreszczie jakies posty, jak za dawnych czasow :) u nas z mowieniem tez ciezko idzie, choc ostatnio to coraz wiecej slow Filip chce powtarzac bo wczeniej ni ebylo mowi by powtorzyl cokolwiek, ale z ato co sie mu powie to zrobi wszystko a czasami nie trzeba nic mowic wystarczy ze o czym sie mowi to on zaraz pierwszy robi od miesiac chodzi w dzien bez pieluch a dzis pierwszy raz na noc tez mu jej nie zakladalam chce zobaczyc czy wytrzyma, bo odkad nie nosil jej w dzien to siknal troszke tylko w pieluszke wnocy i byla prawie sucha, Tlurpa a kiedy u ciebie rozwiazanie bo cos mi umknelo :) Pozdrawiam wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesz Aga* dzieki za info o suwaczku. Pewnie cos zle wklepalam. Zaraz wyprobuje nowy :-) A z innej beczki, Aga czy twoj Pawelek to czesto ci tak choruje? Tlurpa____ jak sie czujesz? To juz chyba koncowka u ciebie niedlugo, co? Wiecie juz ze bedzie chlopczyk - jakie imie planujecie? U nas pieluchy w zasadzie jeszcze do spania, bo nie zdarzyla sie nam jeszcze sucha noc, zawsze cos w pieluszce jest (dzis to nawet chyba ze 2 litry byly :-)). No i do przedszkola Hani zakladam, ale to ze wzgledu jeszcze na bariery jezykowe, bo ona chce \"siusiu i kupe\" a nie \"pee i poopoo\" ;-) No i na dodatek jeszcze nie potrafi skupic sie na sedes, tylko wola zeby jej pieluche zalozyc. Poki co nie chce sie z nia silowac w tym temacie, zeby sie nie \"zrazila\", ale pewnie za jakis czas zrobimy podejscie i do kupki. Moze to kwestia tego, ze siusiu robi do sedesu (nocnik na wszelki wypadek jezdzi z nami w aucie ;-) ), a kupke - w kucki. Wiec jak na sedes sie ja posadzi to chyba nie moze sobie dac rady w innej pozycji. POwoli, powoli. Jezyki miesza na calego, polski, angielski i swoja odmiane. Dziadkowie sie smieja, ze jak przyjedziemy na wakacje to nic jej nie beda rozumieli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Dunia - pierwsze 1,5 roku to był jakiś lekki katarek itp. - raz tylko dostał antybiotyki. A od zeszłorocznych wakacji to się posypało - - najpierw zapalenie ucha, potem 2 razy zapalenie jamy ustnej no i teraz ten rotawirus i angina :-( Ja mam nawet jedno zaległe szczepienie - to chyba z 18 msc, bo ciągle coś wyskakuje. Paweł to kawał chłopa a jakiś taki chorowity. Ma to chyba po tatusiu - bo mąż też co jakiś czas łapie i tak się razem chyba zarażają - mnie to jakoś omija. Najwyżej jakiś katarek :-D Dunia i reszta dziewczyn - powysyłajcie jakieś zdjęcia bo jestem ciekawa jak wyglądają Wasze maluszki, jak się zmieniają itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×