Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anekm

Smacznie, zdrowo i tanio

Polecane posty

Wybaczcie ta zwusa to ja awusa-zgrywusa. Troszki mi się poplątało. Przepraszam :0 ale przepisy dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awisa//:) Witanko!! wypoczełaś? czy przepadłaś w innych celach? Takie potrawy to serwujemy sobie z małżonkiem jak synuś wyjedzie na wakacje... nie mam pomysłu na dzisiejszy obiad, który ma też zjeść mały maruder :O pewnie znów będzie mielone, bo można go zrobić na różne sposoby. Maruder dostaje taki zwykły kotlecik, a my możemy sobie coś zrobić oddzielnie - jakiś sosik czy właśnie warzywka do mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) 👄 sorki za moją kolejną przerbkę nicka...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bie tak sobie mój nick przerabiamy :) Spróbuj kotleciki z piersi robione jak schabowe, lubi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet łykam pierwsze litery hihihihihi, niesmaczne ci one ;) nie rób synkowi ;) Placuszki z zsiadłego mleka , takie racuszki, robi się ja k naleśniki ale gęstsze by nakładać łyżką tak jak placki ziemniaczane. Można dodać starte jabłko i będą takie racuszki też dobre Albo pierożki leniwe wrzucasz na wrzątek łyżką i aż wypłyną gotujesz chwilkę. Można polać masełkiem samym lub z bułką tartą i posypać cukrem. To tyle wymysliłam na teraz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) ooo! kotleciki takie jak schabowe to jadłby codziennie :D pierożków nie lubi :O Mam w zanadrzu te Twoje placuszki, ale nie mogę ich robić za często, bo mu zbrzydną... nalesniki bardzo lubi tylko z serem... zzzzz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi cieszę się to teraz poszalejesz w kuchni. Tylko na swoje dzieciątko uważaj :). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) Syn szaleje i nie powiem żeby było to zdrowo... kupuje te gotowe pizze, bo ja jeszcze nie umiem zrobić pizzy i męczy mnie aby mu piec... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi poszukam, mam dobry przepis na pizzę. Niestety dziś się śpieszę do pracy. Postaram się do końca tygodnia, najpewniej w piątek. Może być? To znaczy sprawdzony przepis na ciasto bo dodatki to już kwestia gustu. Smaruję najlepiej przecierem pomidorowym ciasto, nie keczupem. Podsmażam kiełbaskę, do tego papryczka, pieczarki.Potem ser duuużżżo sera :) . jak sie upiecze mozna potraktowac keczupem teraz tylko ciasto postaram się znaleźć jak najszybciej. Może zrobisz synkowi naleśniki z nadzieniem a\'la pizza. Naleśniki wiesz jak. Podsmażasz kiełbasę pieczarki, cebulkę, paprykę , doprawić trochę trzeba. Następnie wszystko razem mieszasz, sprawdzasz czy dobrze doprawione i jeszcze ciepłe mieszasz z tartym serem. Nakładasz farsz na naleśniki i składasz tak jak lubisz. Przed podaniem mozna podgrzać. Gotowe jak masz więcej możesz zamrozić , nic nie tracą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) dzięki :D Mnie wczoraj na topiku zabrakło, bo dostałam już wejściówkę na porodówkę, gdyby coś się zaczeło dziać, a ten nagły termin (bo raczej skłaniało się na koniec maja) trochę wytrącił mnie z normalnego trybu i raczej myślami byłam gdzie indziej niż w gotowaniu. Brakuje tu wiosennych przepisów, kochani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyjechałyście na weekend dłuuugiii? Czy Emmi już dostała stałą wejściówkę do porodówki? Pozdrawiam wiosennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jatez pozdrawiam :) osobiscie nie wyjechalam nigdzie, ale nie dlugo wyjade ... co do pisania to jakos ostatnio nie mialam natchnien zadnych ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, jestem ale wypoczywam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może jakiś przepisik wiosenny by się znalazł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi co masz na mysli pisząc wiosenny? Ja na przykład lubię młode ziemniaczki, zsiadłe mleczko, ziemniaczki co nie co okraszone, ale bez przesady. Ewentualnie surówkę śmietnik czyli wszelkie nowalijki w dowolnej kombinacji z sosikiem np. winegre. Lub wspomniane wyżej młode ziemniaczki i jajko sadzone a do tego świeża sałata. Takie to rzeczy mnie się wiosna podobają. Pozdrawiam , jak dzidziuś, śpieszy sie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) Dzidzi w ogóle się nie śpieszy... a o wiosenne przepisiki to chodzi mi o jakieś fajne obiadki w roli głownej z nowalijkami. Takie sałatki z rzadkiewką, ogórkiem, sałatą to robię, siadłe mleczko z ziemniaczkami jest mniam mniam... może coś z kapisty młodej? Umiem tylko ugotować ją z koperkiem też pyszne ale może coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi taka młodą kapustę to podobno można mięskiem mielonym nafaeszerować , podobno dobra ale nie robiłam. Z takich wiosennych rzeczy polecam botwinkę ale to robi moja mama ja nie umiem. Wiem tylko, że gotuje się jak zupkę czyli na czymś mięsnym , warzywka i buraczki młode wraz z młodymi listkami. Zabiela się smietanka i zagęszcza mąką. Pyszna do mlodych ziemniaczków stawianych osobno z okrasą. No i taka zupka śmietnik ze świeżych warzyw- groszek, marchewka, kalarepka, ziemniaczki i takie tam, włoszczyzna i owszem. Nic więcej mi na mysl nie przychodzi, ale jak wiosennie to raczej warzywnie, nie mięsnie. Jak coś znajdę podrzucę. Sorki za ciasto do pizzy zgubiłam i muszę szwagierkę o nie jeszcze raz poprosić, wybacz proszę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi obiecanyprzepis na ciasto do pizzy: 1/2 szkl. mleka 1 jajo 3-4 dkg. drożdży 2 szkl. mąki sól łyżeczka cukru Trochę mleka, wkruszyć drożdże i cukier, do wyrośnięcia, reszta mleka i pozostałe składniki wyrabiać ciasto, dodać wyrośnięte drożdże, można ciutkę oleju( lepiej się wyrabia). Rozwałkować, ułożyć na blasze, posmarować przecierem pomidorowym ( lepszy od keczupu). Na to farsz jaki lubisz i do pieca. Smacznego i pozdrawiam . Jak dzidzia? :) Zwykle składniki farszu troszki podsmażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) 👄 Ile piec? chodzi o prodziż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dłuższego czasu czytam a nawet stosuję Wasze przepisy, bardzo dobry topik... Postanowiła dorzucić cos od siebie: nazwa nie ważna moze być np. nadziewane kotleciki drobiowe. Skład: podwójna pierś z kurczaka, ok.25 dag pieczarek, trochę startego sera żółtego, 1 średnia cebula, przypraw wg, uznania Wykonanie: z piersi wyciąć cienkie płaty, delikatnie rozbić, przyprawić solą , pieprzem (lub jak kto lubi vegetą) , odstawić. w tym czasie podsmażyć na oleju cebulę, jak się zeszkli dodać starte na tarce z grubymi oczkami pieczarki i podsmażyć aż do odparowania wody. Po ostudzeniu , dodać starty ser , przyprawić, wymieszać. Smarować nadzieniem kotleciki, zijać w ruloniki, obtoczyć w bułce, w jajku i smażyć z każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi ile piec? hi hi na wyczucie :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danulka brzmi bardzo smacznie a nie śmiesznie , dzięki. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) Na wyczucie :O????? hym... no dobra... danulka//:) fajny przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korzystając z nowalijek wiosennych to ciągle wcinam sałatki z serkiem feta... czasami mam wrażenie, że się w niego zamienię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi spokojnie jedz na zdrowie :). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×