Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anekm

Smacznie, zdrowo i tanio

Polecane posty

Poczytałam chwilę i okropnie jestem głodna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
EMMI placuszki polecam , robiłam moim dziewczynkom na obiad. Z takiej porcji wyszło mi ich17 ( 3 patelnie) a przy naleśnikach to stoisz i stoisz i końca nie widać. Szybko, smacznie, tanio. Czy zdrowo? Nie wiem ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) Muszę zrobić szczególnie, że synuś za bardzo za plackami nie przepada to może te mu zasmakują :) a dlaczego miałyby być niezdrowe? Przynajmniej jakaś fajna odmiana a nie tylko mięso i mięso... tylko powiedz mi jeszcze jakie jabłka dajesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzy mi się taki chlebek czosnkowy z serem jak w pizza hut, czy macie przepis na coś takiego, ale żeby zrobić na patelni? Nie cierpię czosnku ale ten chlebek uwielbiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam podać i zapomniałam... fajna sałatka szczególnie jak jakieś choróbsko nas łapie a cebulka nas uzdrawia ;) na imprezkę raczej nie polecam... Sałatka strasburska 4 ugotowane parówki 450 g żóltego sera np ementalera szczypiorek 2 cebule ( jako że w potrawie występują w formie krążków, to ja biorę z 3 małe, to te krązki cebulowe ładniej wyglądają. Przy przeziębieniu nawet 4 małe mogą być- jak kto lubi cebulę;) sól, pieprz, ocet winny (2-3 łyżki), olej (tyle samo co octu) Ale można podług smaku. Cebulę obrać, pokroić w cienkie talarki i porozdzielać na pojedyńcze kółka ( czyli kroimy w plastry i rozdzielamy warstwy cebuli od siebie i mamy śliczne krążki) Żółty ser kroimy w słupki Paróki w plasterki ok 1 cm grubości Mieszamy składniki i na wierzch posypujemy pokrojonym szczypiorkiem. Z octu, oleju, soli i pieprzu robimy sos ( dokładnie mieszamy składniki ze sobą do jednolitej konsystencji) Uwaga!! polewamy sosem tuż przed podaniem na stół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Emmi jabłka takie jakie aktualnie są w sklepie.... najbliższym :) Przecież pisałam, żem leń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Koleżanki kucharki odpoczywją? Miłego odpoczynku i odpoczynku i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hymm... a co tu tak pusto??? Nie chcę przynudzać ale co z tym pieczywem czosnkowym??? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Emmi nie przynudzasz, po prostu jeszcze nie robiłam sama. Widziałm jak pan Makłowicz robił w telewizji. Smażył grzanki w tym czasie ponacinał obrane ząbki czosnku i po zdjęciu grzanek z patelni nacierał je tym czosnkiem. Innego sposobu na pieczywo czosnkowe nie znam. Nie wiem czy o to Ci chodziło. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) W pizza hut są jeszcze z serem, tak się zastanwiam czy by tego czosnku nie posypać na ser, albo pod ser i zapiec ser... ale tak chyba jeszcze jakieś przyprawy są? Muszę coś pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zabłysnę... Moja kolażenaka ma pizzernię i jak byłam u niej na kawce to podpatrzyłam. MASEŁKO CZOSNKOWE 1 opakowanie Delmy extra (szczególnie ta, bo ma dodatek masła i świetną konsystencję) piteruszka suszona vegeta czosnek (tak na oko to ze 4 ząbki) Czosnek przeciskamy, dodajemy do masła, posypujemy vegetą i pietruszką do smaku (poprószyć zeby ją było widać) .... wymieszać i już gotowe. No i te pokrojone kromki posmarować tym masłem, posypać potartym serem, zapiec w piekarniku czy mikroweli i ..... słuchajcie odlot dla podniebienia .... ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to się zrobił klub trzech kucharek - fajnie, nie? trudno, jak inne nie chcą pisać to przynajmniej my sie uczymy od siebie. Bardzo pozdrawiam awusę i emmi. Mam przepis na pyszne ciasto z jabłkami - niestety trochę roboty przy tym jest, ale mogę napisać. chcecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorzowianka//:) dzięki:) Wypróbuję na patelni to pieczywko, a jakie bułki stosuje? A przepis na ciasto polecaj, ja akurat nie bardzo jestem za wypiekami, ale nigdy nie wiadomo;) taak... topik 3 kucharek :D Ale za to jakich!!! Myślę, że nie ilość się liczy a jakość :P ale polałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Emmi nie polalaś ale nam podmasliłaś :) Dziękuję chorzowianko za pozdrowienia, wzajemnie :) Jeśli chodzi o jabłecznik pisz jak najbardziej Ja mam też niezły właściwie na ciaso z owocami ale mnie póki co najlepiej smakluje z jabłkami. Teraz się śpieszę ale jutro postaram się napisać. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! kuchareczki:) ja dzisiaj mam zupkę jarzynową i już mi piękny zapach po domu się roznosi... niby mam okap ale czasami jakoś tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co dzisaj robicie na obiad? Gdzie się pochowalyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Pozdrawiam kucharki, do wieczorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doniak0
Witam ! nie mam pomysłu dzisiaj na obiad ! Czy moż ktoś z Was mi pomoże, ale niestety mam niecałe 15 PLN w portfelu i jest nas w domu troje ( tzn. ja drobinka i 2 byków ) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Jeśli masz tylko 15 zł to proponuję Ci skrzydełka kurczaka smarzone w głębokim tłuszczu. Skrzydełka przyprawiamy, najlepszy jest Delikat czerwony, wrzucamy na gorący olej, musi być go więcej, tak żeby skrzydełka były zanurzone w tłuszczu. W tym czasie obierasz i gotujesz ziemniaki. Do tego proponuję surówkę z kapusty pekińskiej i pomidora ze śmietaną lub jogurtem naturalnym. Czas smarzenia skrzydełek, to tyle, co czas gotowania ziemniaków. Tak przyżądzone skrzydełka sa chrupiące i bardzo smaczne, i co ważne obiad przygotowuje się w krótkim czasie , tzn. ok 30 min. Albo nie takie smaczne, ale też tanie - mortadela w panierce. Mortadelę kroimy jak na kotlety. Obtaczamy w jajku i bułce tartej i smażymy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doniak//:) Ja bym była za jakimiś plackami, czy naleśnikami? Można tego dużo zrobić i jest treściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusia//:) dzisiaj zrobię te Twoje placuszki, bo akurat sprzyjającą mam okazję to napisze jak mi wyszły :) A gdzie Wy się podziewacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorzwianka
No witam wszystkie kucharki Niestety moją skromną osobę rozwaliła w środę paskudna angina ropna i zajrzałam tu dziś jedynie po to żeby Was pozdrowić. Słaba jestem jak mucha i o gotowaniu nawet nie myślę. W takiej sytuacji jedynie rosołek ratuje życie. Moje węzył chłonne urosły do niebotycznych rozmiarów i na samą myśl o jedzeniu od razu mnie bolą jeszcze bardziej. Ale z drugiej strony taka angina to dobry środek na odchudzanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorzowianka - zdrówka życzę Miłego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorzowianka//:) zdrówka i jeszcze raz zdrówka 👄👄 IWE//:) hejka:) Jak o rosołku przy chorobie, ja też jak ktoś jest chory to go gotuję bo tak nauczył mnie tata, że jest dobrym lekarstwem przy chorobie, na pokrzepienie organizmu, ale traw chciał, że dowiedziałam się, że taki rosół nie jest dobrym pomysłem przy chorobie ,bo... nie pamietam, ale że poprzez swój specyficzny tłuszczyk przedłuża chorobę? I jeśli już to powinien być chudziutki...Nie pamietam, ale że nie powinno się go podawać... ja podaję nadal i widzę same zalety i poprawę osoby chorującej, a co Wy uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Też to słyszałam w telewizji, może rosołek powinien być chydy, tak jak piszesz Emmi, może gotowany z chudej wołowiny? Nie wiem, ale ja lubię rosół i moja rodzina też. Kilka lat temu miałam taką właśnie anginę, i wiecie co jadłam, miałam ochotę tylko na kwaśne rzeczy, więc mąż nagotował gar bigosu, właściwie to była kapusta z niewilką ilością mięsa. Tylko to mogłam jeść, na nic innego nie miałam ochoty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
chorzowianko kuruj się skutecznie, nie żałuj sobie soczku malinowego i wody z cytrynką i cukrem albo miodem, jedz wszystko na co masz ochotę i przede wsztstkim zdrowiej, duża buźka pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awusa
Emmi mam nadzieję, że placuszki się udały i co ważniejsze, że smakowały synkowi, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awisua//:) placuszków jeszcze nie było, bo nie mogę dostać homo serka :( 4 sklepy koło mnie i nic... to się nazywa pech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzzz... nie dość że mi post zjadło, to jeszcze tak brzydko nick wyszedł awusa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×