Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anekm

Smacznie, zdrowo i tanio

Polecane posty

mam pytanko. Młode ziemniaczki z koperkiem i siadłe mleko, a czy do tego zestawu jeszcze coś dokładacie? awusia//:) siemanko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cebulke ...
dokladam, taka przysmazona . Miam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chętnie sałatę ze śmietaną, albo jajko sadzone. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam pomysłu na gotowanie... ostatnio zajadam się jajecznicą ;) awusa :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi mnie smakują bardzooo ostatnio jajka na miękko ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, z wiosną natychmiast wręcz odeszła mi ochota do smażonych potraw, a dodam, że potraw nie robię tłustych. Pomidory, ogórki ze śmietaną weszły, różne formy jajka, sałatki z fetą. A jeśli już to gotowane potrawy. No ta jajecznica została jedyna z potraw smażonych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robię szparagów, jadłam raz, może źle zrobione btyły, bo niesmaczne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od razu przyznam się, że jeszcze jej nie robiłam, ale małżonek ostatnio nabrał ochoty na sałatki i wczoraj wygrzebał pare zapomnianych moich przepisów, więc skoro mam to podaję :) Sałatka ze szparagami 50 dag szparagów świeżych lub konserwowych 2 karczochy awokado mała cykoria 6 liści zielonej sałaty pół pęczka natki pietruszki garść rzeżuchy 4 łyżki soku z cytryny 5 łyżek soku winegret (podawałam już jego wykonanie, wrazie czego podam jeszcze raz na życzenie) cukier, sól kilka kwiatów nasturcji - są jadalne. Szparagi jeśli świeże obrać z włókien, odciąć stwardniałe, łykowate dolne końce, zanurzyć w zimnej zakwaszonej sokiem z cytryny wodzie - żeby nie ściemniały. Włozyć powiązane w pęczki do osolonej i lekko osłodzonej wrzącej wody i gotować pod przykryciem. Po ugotowaniu odcedzić, rozwiazać, ostudzić. Z karczochów zdjąć zewnętrzne liscie, pozostałe równo przyciąć, włozyć na kilka minut do zimenj wody z dodatkiem soku z cytryny. Następnie wrzucić do osolonej i lekko osłodzonej wrzącej wody, zakwaszonej sokiem z cytryny (w przepisie znów dali sok z cytryny, to nie pomyła) Gotować pod przykryciem około 20 minut, aż będzie prawie miękkie. Wyjąć z wody i kazdy pokroić na osiem części i orzucić części twarde. Awokado obrać, usunać pestkę, pokroić w plasterki, skropić sokiem z cytryny żeby nie ściemniało. Cykorię oczyścić z uszkodzonych lisci, wyciać gorzki miąższ u nasady korzenia, pokroić grubo. Natkę pietruszki umyć, oderwać listki - nie siekać. Ułozyć na dnie salaterki starannie umyte liscie sałaty a na nich przygotowane warzywa i zieleninę. Doprawić do smaku. Zalać sosem winegret przynajmniej na godzinę przed podaniem. Na koniec przybrać kilkoma kwiatami nasturcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi zskoczyłaś mnie troszki. Po pierwsze porą wpisu ( ale z Ciebie ranny ptaszek ) i wyszukanym (jak na mój gust ) przepisem. Słyszałam, że szparagi sa dobre przez bardzo krótki czas w roku, ale to chyba tych \"zapuszkowanych\" nie dotyczy? Pozdrawiam ciepło, jak dfzieciątko? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awusa//:) Bo ja spać nie mogę... dzieciątko? jedno w szkole, drugie dalej w brzuchu... nie bardzo znam się na porach szparagów, bo to nie moje ulubione warzywo, mąż ostatnio szuka innowacji kulinarnych stąd ten przepis... mam jeszcze jeden, rónież na sałatkę, ale nie wiem, czy kogoś sałatki z tego warzywa intersują? 👄 dla Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona w gotowamiu
witam. placki ziemniaczane kilka ziemniaków surowychm zetrzeć na tarce o grubych oczkach. dodać 1 cebulę startą na drobnych oczkach, przyprawić solą, dużo gałki muszkatołowej w proszku, jajko. Wymieszać i smażyć na oleju. Ja podaję te placki z sosem np. mięsnym, który mi został z obiadu z poprzedniego dnia, Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona w gotowamiu
dziękuję za podane przepisy, to bardzo dobrze,że ktoś wymyślił taką stronę.Z wielu przepisów skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona w gotowamiu
podałam swój e-meil to może ktoś do mnie osobiście napisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ Wczoraj Emmi natchnęła mnie abym coś skrobnęła....;) Dziś robię karkówkę w kapuście.A robi się ją tak: Karczek kroimy w plastry około 1.5cm lekko rozbijamy,obsypujemy mąką i podsmażamy na patelni.Gotowe wkładamy do rondla i dusimy z wodą i kostką rosołową.Następnie szatkujemy kapustę(młoda wskazana,ale stara też może być) i wrzucamy do tego karczku i dusimy.Można dodać marczewkę startą na dużych oczkach lub według uznania w plastry,przyprawiamy do smaku jak kto lubi,sól pieprz,paprykę słodką i ostrą.Kaapusta rozgotuje się i wytworzy się z niej sosik takjakby.No i suróweczka jest od razu.Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrypina//:D hejka hym... ale mi smaka narobiłaś :) I wygląda na coś prostego :) Ile tego karczku na 3 osoby? I ile ma się karczek pogotować za nim kapustę wrzucimy do niego? Z tą młodą kapustą to spadłaś mi z nieba, bo ciagle chodzi za mną, jem, jem i nie mogę się nią nasycić :O Teraz będzie coś nowego ;) awusa//:) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie, mam na imię Anna, od roku jestem żoną i od roku zaczęłam ekperymetnować w kuchni, piec ciasta umiałam chyba od zawsze, natomiast gotuje zaledwie kilka miesięcy. Super wątek, czytam Was często i już parę przepisów wykorzystałam m.in. na placuszki z serka homo i jablkami, w przyszlym tygodniu zrobię tę karkówkę z kapustką :D czy ja dobrze rozumiem, ze ta kapustka musi sie rozgotowac? Mam jeszcze pytanie, do bardziej doswiadczonych jak zrobić dobre jajko sadzone, tzn smażycie tylko na jednej stronie czy je obracacie na drugą? Na duzym ogniu czy na malym? Moj mąż mnie dręczy o to jajko sadzone, ja sobie radze z wieloma rzeczami w kuchni nieskromnie powiem, ze calkiem nie najgorzej, ale z jajkiem nie moge sobie dac rady :( Pozdrawiam Was słonecznie z Poznania i mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quoyle - ja jako sadzone smażę na małym ogniu, z jednej tylko strony, koniecznie pod przykryciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolino bardzo dziękuję, to chyba jest to, bo ja zawsze bez przykrycia robiłam i nigdy mi ładne nie wyszlo . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi>>karkówkę jak przełożysz do rondla to trzeba ją podlać wodą,bo w samej kapuście nie udusi się.Ja od razu daję poszatkowaną kapustę i rzeczywiście ona musi się rozgotować,ona się tak rozmęmła,że tak powiem.Marchewka-tak miało być bo walnęłam byka.Nie napisałam,że daję kostkę rosołową jakieś przyprawy to według uznania,choć młoda kapustka zrobi na słodko i marchewka.Ja daję sól,pieprz i paprykę słodką i ostrą.Polecam też pomodora,bo po jakimś czasie skórka sama odchodzi,tak samo może być papryka konserwowa.Też daje fajny smaczek.Oczywiście od czasu do czasu trzeba pomieszać aby nie przypaliło się.Karczku możesz dać ile chcesz,bo zależy po ile kawałków jecie na raz.Ja zrobiłam 60dkg,i mam na dziś jeszcze:) Tak nawiasem to przepis mojego męża,ale jak wczoraj zrobiłam to był miło zaskoczony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrypina//:) Wiem, że widelcem mogę sprawdzić miękkość mięsa, ale powiedz mi tak plus minus ile ona się potrafi gotować? Bo pierwszy raz to żebym wiedziała na ile na wcześniej ją zacząć gotować aby była na potrzebny czas. Czy mogą być też pieczarki? Quoyle :) KarolinaW:) awusa:) zielona w gotowaniu :) niunia66:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi - jakaś chyba trudna ta sałatka ze szparagami. Ja potrzebuję coś łatwego, bo te karczochy mnie przeraziły :-) Czy mogę je ugotować i podać z masłem i bułką? Chociaż wolałabym jakiś lekki sosik. Może ktoś już robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety szparagi to nie moja specjalność. Dla mnie kalafiorek z masełkiem albo inne warzywka np brokuły ale szparagi :( Emmi jużeś porodziła? Daj znac proszę co u Ciebie. Pozdrawiam kuchareczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety szparagi to nie moja specjalność. Dla mnie kalafiorek z masełkiem albo inne warzywka np brokuły ale szparagi :( Emmi jużeś porodziła? Daj znac proszę co u Ciebie. Pozdrawiam kuchareczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robie roladki z szynki z jajkiem i szparagami. Zalewam to potem galaretą i mam pyszną przystawke lub danie na kolację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) jestem!! awusia//:) Mam drugiego synusia ;) a o szparagach moze jeszcze coś znajdę ale nie tak szybko pewnie, chociaz bączek jest grzeczniutki, spokojniutki to może nie bezie tak źle :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmi bardzo gratuluję!!!!!!!! To razem mamy komplet ja dwie dziewczyny a Ty dwóch chłopaków :) Życzę zdrówka i dla dzidziusia i dla mamusi, tatusiowi i braciszkowi cierpliwości i chęci pomocy :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×