Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

witajcie dziewczyny - Micka, Sylwia, Usmieszka, Cludi_alb - ja tez chcialabym sie przekwalifikowac (mam studia specj. finanse i rachunkowosc), ale chyba jestem na to juz za stara. :P . o rany, chcialabym cos robic .... :P jezeli chodzi o jezyk , ja tutaj jestem wylacznie w srodowisku Niemcow i zmuszona jestem tym jezykiem sie poslugiwac. wczoraj ktos mi powiedzial (pewna starsza pani) , ze rozmawiam coraz lepiej po niemiecku. a mojemu mezowi zarzucila, ze on ze mna gada jak z dzieckiem. :P fakt , on rozmawia ze mna tylko w hochdeutschu i ciagle mu sie wydaje , ze musi gadac powoli i cedzic kazde slowo ..... Sylwia - trzymam kciuki za twoje zdrowie - ja jestem pewna, ze tutaj znajdziesz o wiele lepsza opieke zdrowotna niz w Polsce. lekarze tutaj nie ignoruja pacjentow tak, jak to sie robi w Polsce. Sylwia , ja tutaj jestem tez nie tak dlugo - bo dopiero rok (minal w sierpniu) i zadnych perspektyw. dobrze, ze mam kochanego meza , staram sie realizowac w inny sposob - skoro zawodowo nie moge. zastanawialam sie nawet nad praca w jakims sklepie ale zawsze paralizuje mnie mysl, ze ktos cos do mnie powie a ja nie zrozumiem.... pozdrawiam Was i zycze milego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam -nie ma spania! No tak z malymi dziecmi tak jest-wstaje o 6.30 winogronka-ja tez zaczynalam w sklepie jak robilam ausbildung i wtedy tez nei mowilam super bo bylma dopiero pol roku w Niemczech ale tam wlasnie najwiecej sie nauczylam. W Niemczech tyle Ausländrow , ze to normalne , ze pojdziesz do sklepu czy restauracji jako Niemiec i spotkasz slabo mowiacego obcokrajowca. Poszukaj moze w Lidlu czy Penny , bo tam nie patrza az tak na ausbildung i niemiecki tylko patrza czy masz checi do pracy-wiadomo placa mniej niz Aldi czy Kaufhof ale w Aldim czy textilladen wiecej wymagaja. POmysl ile razy szlas do Chinskiej czy wloskiej restauracji i mialas problem z dogadaniem sie z kelnerem-bo ja bardzo czesto , tak slabo mowia po niemiecku , a mimo to pracuja tu . No to do uslyszenia laseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi wszystkim!! lenchen ja jestem z schleswig holstein a dokladnie flensburg! meld dich !!!:):);):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22latka-lenchen nie meldowala sie juz sto lat ale mozesz z nami pogadac co porabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24lata(28.07) Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** Pforzheim*******10lat ******32lat******1 dziecko(28.11.04) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata usmieszka-bei Böblingen-Weil im Schönbuch-wiek:25lat micka-BW-Kreis Calw-9,5 lat-wiek:31lat ola_p-0,5 roku-bie Hannover-Buckenburg-wiek:35 lat JIL-NRW-Dortmund-12 lat-wiek:32lata mmmmmm-bei Hamburg hessen----Wiesbaden-5 lat Wioleta21De--Wilhelmshaven-4 lata milincia-Wolfsburg-2 lata-wiek:37lat Daylight- NWR-Bottrop malutka_de---BW-Bad Urach--3 lata-wiek:23lata killa--NWR-Bochum-16 lat sternchen24--bei Hamburg-Lübeck-3 lata bodzio-Hessen-17 lat vena-Hessen-Wiesbaden-2 lata Vida-BW-Heilbronn-7 lat-wiek :34lata ceille-Dortmund kaczucha pl-Monachium-4 lata lina-bei Stuttgart--Leonberg karolaaa-bei Hannover-Hildesheim-3 lata AgaSoko-BW-Bad Liebenzell-2 lata-wiek:29 lat madziax-bei Köln-Bergsch Gladbach edka-smerfetka-NW-Bielefeld sonnenblume-Hessen-bei Wiesbaden anielka_28-Schleswig-Holstein-Kiel-10 lat Biene-Schl.Hol.-Heide-4 lata Beatka_24-Hamburg zapach wiosny-Hessen-Fulda mapa-Köln aga1979-Pfalz-3 lata anvi-Hamburg-16 lat-wiek:39 lat kleine-NWR-Bonn-6 lat gliko koritzi-Bonn-rok losik-Hannover galaxia-Monachium Edithh24-Bayern-Passau julek-Mannheim Marieta-Mannheim lubeck-z Lubeck-wiek:21lat jakasia-Berlin-3 lata marcin_1973-BW-Villingen-Schwenningen-4 lat-wiek:32lata naneczka-Monachium-6 lat Sonnenschein-Worms-pol roku ewag-Göttingen-pol roku cracy-szalona-mysch-Stuttgart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24lata(28.07) malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat micka********** Pforzheim*******10lat ******32lat******1 dziecko(28.11.04) usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat sylwia 1980????????Prosze o dane winogronka???? z Bonn31???? wpisalam ostatno przebywajace tu dziewczyny(maremarie i malutka-czekamy na was)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) czesc 22latka 🖐️ ja Cie wpisze do tabelki ;) cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24lata (28.07) malutka_de*****Bad Urach********5lat *******24 lata****1 dziecko (1rok) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)*****29 lat micka********** Pforzheim*******10lat ********32lat******1 dziecko(28.11.04) usmieszka****Tübingen(Weil )*****3 lata*****26 lat 22latka (lenchen)****Flensburg**** ???? ***** 22lata sylwia 1980???????? Prosze o dane winogronka???? z Bonn31????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1987
asia1987 hamburg 2mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, robicie tabelke ? fajnie!! winogronka - Sulzbach/Saar - 1 rok - 44 lata Micka - dzieki za slowa otuchy , przydaly mi sie. moze w koncu uda mi sie pokonac wszelkie bariery i rusze gdzies do boju. :) pozdrowka dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia1987 ********Hamburg******2miesiace*****19 lat cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24 lata (28.07) malutka_de*****Bad Urach********5lat *******24 lata****1 dziecko (1rok) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)*****29 lat micka********** Pforzheim*******10lat ********32 lat******1 dziecko(28.11.04) usmieszka****Tübingen(Weil )*****3 lata*****26 lat 22latka (lenchen)****Flensburg**** ???? ***** 22 lata winogronka******Sulzbach/Saar*****1rok*****44 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
czesc kobietki! sylwia1980*******Hamm(NRW)6 miesiecy*****wiek 25 lat juz tak wczesnie rano wszystkie sie meldujecie:) o rany,ja dopero wstalam- upppssss... co do lekarzy to uwazam ze w Pl sa lepsi ale pracuja w niekorzystnej rzeczywistosci.w niem lecze sie juz u 3 lekarza bo jeden mowil ze sobie wymyslam a drugi (zreszta profesor) chcial mnie wykonczyc tabletkami (roznymi, nawet nie patrzyl jakie i w jakiej ilosci).ale teraz wreszcie mam super speca, pana po 60, ktory jest swietny:) buziachki dla dr. Budde:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
do claudii... ja wiem ze niem nigdy nie naucze sie tak jak polskiego.juz sie nie ludze.zreszta od poczatku to wiedzialam.nigdy nie bede miala takiego zasobu slow i akcentu:( w domu tez mowimy po polsku.dzieki temu polszczyzna mojego meza znacznie sie poprawila ale moj niem na tym ubolewa:) staram sie przypominac mu zeby mowil po niem ale... moj maz mowi perfekt.wszyscy sie zawsze dziwia ze jest Polakiem.nawet moja pani nauczycielka z kursu byla zdziwiona.myslala ze to Niemiec z krwi i kosci.no pewnie,on niemiec a ja Polka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
sorrki nie dokonczylam... nie wiem jak tak mozna.ze Polka nie znajaca niem, wiaze sie z niemcem nie znajcaego polskiego.ja tak bym nie mogla bo przeciez mozna sie zauroczyc ale zakochac to tylko w jego glowie:)wlachnie z jezykiem i jak go wykorzstuje:)hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
no wlasnie u mnie jest ten problem za w PL nie mialam tak zle. pracowalam jako kierownik sklepu, zarabialam niezle.jak przyjezdzal moj schatz do mnie do poznania to ja go utrzymywalam bo mial wtedy maly kryzys (zmiana pracy itd).czasami dzwonil i mowil: "kochanie, moge przyjechac na weekend ale mam tylko na lody".takie to bylo wtedy rozczulajace... piekne czasy...jak wspominam to zawsze mam usmiech na twarzy. a tu niestety siedze w domu i czuje sie bezuzyteczna.nie naleze do tych kobiet ktore lubia lezec na kanapie i pachniec (chociaz pachniec bardzo lubie:) ) na samym poczatku mialam z tego powodu depresje.tymbardziej ze obiecano mi fajna prace a potem nie wywiazano sie z niej.tak sie cieszalam bo byla to praca w pl firmie, w biurze i mialam zajmowac pl sprawami.tak wiec ryczalam caly miesiac,tak zeby moj maz nie widzial.ale i tak bylo widac ze cos jest nie tak.duzo pomogly mi moje kochane siostry i slowa: "bedzie ok.mozesz na nas liczyc.musimy sie trzymac razem" i dzw codziennie. teraz jak wyszlo na co jestem chora jakos sobie wytlumaczylam ze musze sie troche podleczyc, skonczyc ten kurs i potem cos wymysle.tymbardziej ze w nastepnym roku przeprowadzimy sie chyba do münster wiec... najwazniejsze miec jakies plany. to jest bardzo wazne.gdybym nie miala jakiejs perspektywy to chyba bym oszalala. ale sie rozpisalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi kobitki! ja i lenchen to nie to samo,ona tu pytala kto jest z schleswig holstein a ja jej odpowiedzialam ale jakos nieudaolnie i wyszlo ze my to ta sama osoba w tabelce:);) ja jestem z flensburga :) pozdrowienia! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
a ha, chcac sie usprawiedliwic wstalam tak pozno bo wczoraj bylismy w dortmundie na disco i wrocilismy o 4 nad ranem. rany chyba 100lat nie tanczylam:) buziaki i do pozniej ide pocwiczyc a potem do tesciowej na niedzielny obiadek pa kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, nanioslam nale poprawki do tabelki asia1987 ********Hamburg******2miesiace*****19 lat cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24 lata (ur.28.07) malutka_de*****Bad Urach********5lat *******24 lata****1 dziecko (1rok) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)*****29 lat micka********** Pforzheim*******10lat ********32 lat******1 dziecko(28.11.04) usmieszka****Tübingen (Weil)*****3 lata*****26 lat 22latka******Flensburg********* ???? ***** *****22 lata winogronka*****Sulzbach/Saar*****1rok*****44 lata sylwia1980*******Hamm(NRW)6 miesiecy*****25 lat Sylwia jestes z 1980r. to tak jak ja:) - kiedy masz urodziny? ja juz sobie zaokraglilam moje latka, bo tak naprawde za niecaly miesiac skoncze 26 lat. wiesz co mnie czaseem doluje w zwiazku z praca? w regionie w ktorym mieszkalam w pl nie mialabym problemu z praca w moim zawodzie lub pokrewnym, to wiedza tez inni i za kazdym razem jak sie dzwoni to mowia kogo tam poszukuja, po studiach, ze znajomoscia jezyka :( tez poszlam za glosem serca i jestem tutaj :) nie poddaje sie i licze ze cos dla siebie znajde :) uciekam gotowac obiad. pozdrawiam milego dnia! Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
mam ur 31 grudnia tak wiec jeszscze 25:) fajnie ze jest ten topik i tak sobie mysle ze fajnie bylo was kiedys poznac.tak w realu:) moze cos kiedys wymyslimy (???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
ja tez sie dolaczam:) jakie plany na dzisiaj??? ja niestety do lekarza, potem na zakupy. teraz lece troche jakis sport zrobic bo weekend byl kaloryczny:( buziaczki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia1987 ********Hamburg******2miesiace*****19 lat cludi_alb********Münsingen BW*****3lata*****24 lata (ur.28.07) malutka_de*****Bad Urach********5lat *******24 lata****1 dziecko (1rok) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)*****29 lat micka********** Pforzheim*******10lat ********32 lat******1 dziecko(28.11.04) usmieszka****Tübingen (Weil)*****3 lata*****26 lat 22latka******Flensburg********* 2 lata ***** *****22 lata winogronka*****Sulzbach/Saar*****1rok*****44 lata sylwia1980*******Hamm(NRW)6 miesiecy*****25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia-urodziny 31 !woow! jeden na tysiac albo i milion a jaki sporcik robisz? Bo ja nie umie sie zmobilizowac cludi-to milo , ze przyszlas sie przywitac--wyslalam ci wiadomosc na gg pa patki maremarie-a ile ty lat jestes w DE-jakos wylecialo mi to z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
hi micka, no jakos tak wyszlo z tymi moimi urodzinami:) a sport robie rozny. w PL chodzilam 7 lat na aerobik i silownie, tak wiec jestem w temacie. a po drugie to musze cwiczyc codziennie bo tablety ktore biore spowalniaja mi krazenie krwi i musze sie ruszac zeby troche je pobudzic:) po trzecie to lepiej sie czuje i nie mam wyrzutow sumienia jak widze te niemieckie kulki kulajace sie po chodnikach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiubzdzuchnaaas
dortmund wita was !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×