Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

Gość niezdecydowana28
dzien dobry:) a u nas zima w polsce ze ho ho:) Słuchajcie a ja mam takie pytanie odnośnie kursów zrobionych tutaj w PL nie wiem jak to sie ma tam, myslałm ostsnio zeby zrobic kurs instruktora fitnesu (jako dodatkowe zajęcie) tylko nie wiem czy to bedzie tam respektowane, moze wiecie coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, to ja mam jakies dziwne doswiadczenie, bo tutaj mnostwo ludzi na wie gehts? odpowiada: geht so, schlecht... ale i tak duzo bardziej denerwuje mnie jak mi na korytarzu w porze obiadowej zamiast hallo mahlzeit mowia. niektorzy juz wiedza, ze mnie to denerwuje i potrafia mnie tak o kazdej porze przywitac:) a biurokracja? wkurza mnie strasznie, ale musze Wam powiedziec, ze odnioslam sukces. w wakacje skonczylam wolontariat, poki co nie mam pracy, wiec nalezy mi sie zasilek (maly, bo maly, ale sie nalezy). w kazdym badz razie dlugo wlaczylam z paniami w urzedzie pracy, ale w koncu przyznaly mi racje. natomiast moj znjaomy (rodowity niemiec) nie dal rady i zasilku nie dostal. a w polsce ludzie czesto mysla, ze tu prace dostaje sie od reki. i mowia, ze jakas ofiara jestem, bo jeszcze nie mam... pzdr z leonbergu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lina witaj z BW! O tym , ze tu praca na ziemi lezy, podobnie jak , ze kazdy zarabia po 2000 EURo na reke ---to juz histroria zycia! Ale ja przypuszczam, zeja rozpowszechniaja ci ktorzy tu przyjezdzaja na miesiac do pracy i robia od rana do nocy po 16 godzin dziennie -a potem jada do Polski i opowiadaja jak tu pieknie, latwo itd. Sierota do znalezienia pracy nie jestes, bo szuka ja tez miliony Niemcow. Poprostu to zalezy tez od regionu: w Pfalzu jest duzy przemysl rolniczo-ogrodowy i tam na polu nikogo innego nie spotkasz oprocz Polakow( mieszkalam tam 2 lata to widzialam)---a co chcesz w naszych regionach-same gorki i lasy , wiec prace mozesz tylko szukac w zawodach gdzie i Niemcy sie o nia zabijaja ( bo niestety na polu zanego Niemieca nie spotkasz-za ciezko dla niego). Tak wiec to szukanie pracy jest poprostu bardziej skomplikowane u nas. A przy odrobinie szczescia kazdy kiedys trafi na swoje! U nas z aoknem bialusienko---pierwszy balwan moze byc lepiony-wlasnie przejechal plog i troche odszniezyl ulice! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) 🖐️ No i mnie tez dopadla zima....a juz myslalam ze ten snieg u nas nie spadnie...a jednak :-o Jedno szczescie ze nie tak duzo jak u micki :-) jak narazie plog u nas nie jezdzi... Pozdrawiam wszystkich cieplutko i zycze milego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej!!! 🖐️ u nas tez bialo :) Dzieciaki sasiadow beda mialy frajde, rzucanie sniezkami, lepienie balwana i zjezdzanie na sankach lub jabluszku - bo na podworku moja ku temu mozliwosci :) Pozdrawiam goraco! 🌻 Udanego weekendu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana28
hej dziewczyny pliss pomozcie mi. Jak to wygląda z przekwalifikowaniem w niemczech i ile to trwa to sa krótkie kursy takie jak u nas???? Dzieki serdeczne:) aaa u mnie mróz w tyłek szczypie a sniegu ni widu ni słychu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezdecydowana-jesli umiesz BARDZO dobrze niemiecki to te kursy ci sie przydadza ale jesli TYLKO umiesz po niemiecku to , szkoda kasy. Wiesz jedni uznaja a inni nawet na szkoly skonczone na wschodzie nawet nie spojza. Mi bynajmniej moje 3 skonczone zawody w Polsce nic tu nie daly , bo jak przyjechalam to umialam beee po niemiecku. Dlatego tez musialm wszystko zaczac od poczatku. A snieg pada i pada i pada i .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie czego jeszcze nie potrafie zrozumiec??? osoby ktore sa tu w Niemczech 10-15lat i zapomnialy j.polskiego!! mimo ze wyjechaly z PL majac 20-35 lat i wiecej!!! przeciez te 20-35 lat i wiecej mowily tylko po polsku, ksztalcily sie w tym jezyku. dodatkowo wstydza sie uczyc dzieci jezyka :( nigdy tego nie bede potrafila pojac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Tak, tez ten problem zauwazylam. Ani po polsku a niemieckim lamanym ;). Moja corka na szczescie mowi biegle obyma jezykami poniewaz ja rozmawiam z nia tylko i wylacznie po polsku a moj maz po niemiecku. Jezdzimy do Polski conajmniej piec razy w roku takze uczy sie chetnie, poniewaz wie, ze inaczej nie bedzie miala mozliwosci sie porozumiec z innymi dziecmi w Polsce a przede wszystkim z rodzina ktora (cala) zostawilysmy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmieszka--tak znasz to przyslowie: po niemiecku jeszcze sie nie nauczyl , a po polsku juz zapomnial? Ten okres wydaje mi si eprzechodzi kazdy ale po latach mija! Ja z moja corka rozmawiam w domu tylko po polsku. Ale mam duzo znajomych co sami dobrz enie mowia po niemiecku , a do dzieci mowia tym lamanym niemieckim i potem dziecko idzie do przedszkola i gada typu: kali jesc krowe! znam tez takie pary , co zabraniaja wrecz dzieciom mowic po polsku. Poprostu straszne! Rodzina mojego meza mowi dobrze po niemiecku ale moja ani slowa: spalilabym sie ze wstydu jakby wnoczka nie umiala sie dogadac z dziadkiem! Oczywiscie jak kultura wymaga jesli stoimy z Niemcami to rozmawiamy miedzy soba po niemiecku, zeby nie mysleli , ze ich obgadujemy ( sama wiem jak sie czuje jak stoje z turecka kolezanka i nagle podchodzi druga i gadaja pol godziny po turecku i sie smieja , a ja stoje jak palec i mysle : smieja sie ze mnie? Wiecie zastanawialam sie cz yz tych dwoch stron nie zrobic jednej , bo latanie i wpisywanie tego samego w kolko jest troche smieszne?! Co wy na to zeby moze przejsc na ta strone, bo jakby nie bylo istnieje juz dluzej? Tz. ze strony Polki na stale w Niemczech zaprosic te osoby na ta strone i tu sie poprostu spotykac? Oczywiscie \"modre\" osoby ze strony \"ile zarabiasz w Niemczech\" nie musimy zapraszac-niech nadal marnuja swoj czas na klotnie! Pozdrawiam wszystkich i jak znajde troche czasu to musze ulepszyc tabelk! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mika
Witaj, tez znam takie rodziny gdzie zabraniaj wrecz rozmowy po Polsku,jestem matka dwoga doroslych juz dzieci i oboje mowia i pisza po polsku,ci rodzice moze zabrali swoim dzieciom przyszla prace bo jakby nie bylo to "jezyk obcy" juz czytalam ogloszenia szukaja do pracy ze znajomoscia Polskiego jezyka. Co do laczenia Polskiego z Niemieckim w rozmowach,duzo tak rozmawia bo wygodniej i czasami ciezko znalesc odpowiedni wyraz w rozmowie ,osobiscie mi to nieprzeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie internautki!!! 🖐️ cos tu cicho, hmmm??? czyzby wszyscy juz zabrali sie za pieczenie pierniow??? :) i szukanie prezentow??? Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Pierniki? dobre ale w tym roku chyba nie znajde na to czasu--za duzo imprez , to musze sie zajac pieczeniem ciast i robieniem bigosu!HA!HA! W poniedzialek nasza pociecha skonczyla roczek , a w niedziele zjedzie sie rodzinka! U nas snieg jeszcze lezy ale zw. na plusowe temp. powoli go ubywa! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, 🖐️ mam chwilke wiec wpadam, ale niestety nie ma nikogo do pogawedki... Mam jednak nadzieje ze jeszcze tu bedziecie zagladac :) Pozdrwiam goraco!!!! U nas pada deszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! jestescie tam jeszcze? jak plany na swieta? w polsce czy tutaj? ja juz w piatek jade do polski i strazsnie sie ciesze. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lina, fajnie ze sie odezwalas :) my zostajemy w DE, ale nie bedziemy sami swietowac. w tym rou bedziemy miec goscia - moja dobra kolezanka. bedziemy mogli jej pokazac jak wyglodaja swieta w PL. :) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antygona
ja mieszkam od 3,5 roku w hamburgu i nie moge sie przyzwyczaic do swiat bez sniegu:) na szczescie na swieta jade do PL a tam sniegu po pas:) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Antygona, fajnie ze wyjezdzasz do rodzinki na swieta :) Zyczylabym sobie troche bialego puichu na swiateczna dni :) zobaczymy jak to bedzie. pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NuvaRing...
hej dziewczyny, mam do was pytanie o antykoncepcje, bo tego radzaju zabezpieczenia nie ma jeszcze w PL. czy ktoras z was stosowala NuvaRing - Krazek antykoncepcyjny, jak sie czujecie po nim, macie duzo skutkow ubocznych? Ostatnio lekarz polecil mi te metode i chcialam zasiegnac opinii innych, PISZCIE, please!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, 🖐️ jak wygladaja wasze przygotowania do swiat?? Ja jestem na etapie przemyslania menu swiatecznego i robienie listy zakupow, ufff troche sie nazbieralo :) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do przygotowan swiatecznych -to u mnie tradycyjnie 12 potraw. Prezentow jeszcze wszystkich nie mam no i jutro ostatnia szansa na zakup. dzisiaj switowalismy na Krabbelgruppe wigilie!HA!HA! Po za tym u nas lezy jeszcze snieg! W drugi tydzien stycznia jedziemy na narty do Czech , to troche sie wyszaleje! PA! Jakbym nie znalazla czasu , zeby tu wpasc: Wesolych swiat , duzych prezenciorow zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie internautki, 🖐️ zblizaja sie Swieta, wiekszosc z nas juz zajmuje sie przygotowaniami. Ja rowniez, ale znalazlam chwilke by wpasc i zyczyc Wam nastrojowych i radosnych Swiat spedzonych w gronie najblizszych Wam osob, wymarzonych prezentow oraz samych szczesliwych zdarzen w Nowym Roku!!! Pozdrawiam goraco!!! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dawno sie nie odzywałam na tym forum, ale świeta są dobra okazją, by sie przypomnieć i złożyć zyczenia. Życzę Wam wszystkim w DE mieszkającym radosnych świątecznych chwil, nietety troche krótkich, bo w tym roku świeta wypadły w weekend. Sylwester tez nie najlepiej - tez w weekend. Ale co tam, wazne, żeby dobrze sie bawić. MOje przygotowania nie były zbyt duże, bo jestesmy tylko z mężem tytaj bez rodziny i nie jechalismy do POlski na święta, poniewaz bylismy 2 tygodnie temu. Najbardziej żałuję, ze nie ma tu u mnie sniegu, taki malutki i mokry zaraz topnieje. Zauwazyłam tez , że Niemcy nie jedza az tyle ryb co Polacy, nie ma zbyt dużego wyboru w sklepach, a tu na wsi to w ogóle, tylko mrozony łosos, stary i niedobry, mrozony pstrąg, no i teraz pokazały sie mrożone karpie.Dobrze, że choc telefony do Polski sa tanie i można trochę pogadac z rodziną i przyjaciółmi. Ja oczywiście mam jeszcze duzo pracy z kursu, wypracownie napisać na temat zwyczjów swiatecznych w swoim kraju. Dobrze, że Polacy maja w tym temacie bardzo bogate tradycje, bo jest o czym pisac:)). Tak prawdę mówiąc / pisząc, to najwięcej nauczyłam sie własnie przed swietami, bo inne osoby z mojej grupy nie bardzo maja o czym mówic. Turek może mówić tylko o ramadanie, Arab z Syrii tez, ale nie ma tego zbyt wiele do opowiadania.Norwezka i Libanka tez nie bardzo maja co opowiadac, więc trzeba było sie produkowac:)) Zaglądajcie częściej na forum, bo zaczyna ono \"umierac\" , ja też postaram się w Nowym Roku częściej pisać, choć styczeń zapowiada się bardzo pracowice, na koniec stycznia mam egzamin i z tego co widze to nie będzie on łatwy. Wszystkiego najlepszego w swięta i w Nowym Roku:))) pozdrawiam ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie forumowiczki 🖐️, swieta swieta i juz po swietach. szybko zeszlo :) szkoda tylko ze snieg nie spadl dwa-trzy dni wczesniej od dwoch dni sypie u na non stop i sie utrzymuje!!! dzieciaki maja frajde :) Mamy troche gorek, wiec jest gdzie wyprobowac nowe sanki lub jabluszka :) przesylam gorace pozdrowienia!! 🌻 odezwijcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×