Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

Gość gtr
co z tym piwkim w koeln... ludzie, jak tu ocipieje, wszedzie mi tylko: eine frage, bitte sage, wiso, i naturlich, a ja bym se - lomatko boska czestochowska gdzietyze lezesz,wracajze nazad pijoku etc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtr
co z tym piwkim w koeln... ludzie, jak tu ocipieje, wszedzie mi tylko: eine frage, bitte sage, wiso, i naturlich, a ja bym se - lomatko boska czestochowska gdzietyze lezesz,wracajze nazad pijoku etc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtr
co z tym piwkim w koeln... ludzie, jak tu ocipieje, wszedzie mi tylko: eine frage, bitte sage, wiso, i naturlich, a ja bym se - lomatko boska czestochowska gdzietyze lezesz,wracajze nazad pijoku etc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtr
co z tym piwkim w koeln... ludzie, ja tu ocipieje, wszedzie mi tylko: eine frage, bitte sage, wiso, i naturlich, a ja bym se - lomatko boska czestochowska gdzietyze lezesz,wracajze nazad pijoku etc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
witaj lina :) mieszkamy calkiem blisko siebie! ;) I chyba nawet w tym samych Kresie, tzn Kreis Böblingen. Ja mieszkam w jeszcze mniejszej miejscowosci... Co tu porabisz, czym sie zajmujesz? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lina mieszkam od ciebie 35 km. Znow milo spotkac kogos z okolic. Do Leonbergu jezdzilam do tego duzego centrum na ciuchowe zakupy. Tak wiec juz 2 osoby ty i usmieszka z bliskich mi okolic. Ja nie jestem z BB tylko Enzkreis, ale przez 5 lat bylam PF. Dziewczyny co tam ciekawego porabiacie i ile jestescie w Niemczech? Jak tam bylyscie na Maifest-cie? Czy u was tez stawiali Maibaum i dzisiaj w nocy obwijali auta papierem toaletowym? Nigdy nie zastanawialam sie co to ma oznaczac. Musze sie jakiegos Niemca spytac! Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
oni sobie robia takie psikusy na to swieto.. to tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, no wlasnie sie zastanawialam, czemu te samochody w papier toaletowy poobwijane:) a jestem tu (zanczy w leonbergu) od wrzesnia, pracuje w jugendgästehaus, a konkretnie w ramach wolontariatu (FSJ). w 2003 bylam w Stuttgarcie w ramach innego wolontariatu (cos spoleczna istota ze mnie;)). w kazdym razie powoli zaczynam sie stresowac tym co bedzie potem. fajnie, ze mieszkacie tak niedaleko. Usmieszka, Micka, a gdzie dokladnie? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Witaj lina! Fajnie ze sie odezwalas. Ja mieszkam w malej miejscowosci Weil im Schönbuch. Jest to miedzy Tübingen a Böblingen. Moze kojarzysz nazwe Schöbuch z Parkiem albo piwem (Schönbuch Bräu) :D CO zamyslasz potem robic? ?? ? Ja zaczelam wysylac Bewerbungi na Ausbildungsplatz, bo studia mi sie nie podobaja... :( A lata uciekaja... Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaSoko
Witam Wszystkich!!! Wiec nazywam sie Agnieszka, mieszkam BW w Bad Liebenzell (Nord-Schwarzwald)Do Böblingen mam 25 km , do Pforzheimu 20km. od ponad 2 lat. Mam 29 lat, meza i coreczke. Ciesze sie , ze jest tu kilka osob z BW. Do MICKA - Ciesze sie ze poruszylas temat uzyskania obywatelstwa po mezu. Jestesmy po slubie 2 lata i 4 miesiace i tez czeka mnie niedlugo zalatwianie wszystkich papierkow. Mam do Ciebie pytanie czy zdaje sie tylko egzamin z polityki na obywatelstwo?? Czy moze jeszcze z czegos innego?? Chyba mnie szlak trafi jak sie bede tego musiala uczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Usmieszka, nazwy miejscowosci nie kojarze, ale zaraz sobie sprawdze na mapie... Weil im Schönbuch... a tak swoja droga to co oni z tym weil tutaj maja: Weilimdorf, Weil der Stadt:) ja to bym chciala studium podyplomowe zrobic (tylko troche to kosztuje i jest dzienne) i prace znalezc. ale najpierw musze sie zajac uznaniem mojego dyplomu z polski, no nic trzeba bedzie rano zadzwonic. ale najtrudniej to chyba bedzie z pozwoleniem na pobyt:/ tez macie teraz tyle wolnego? juz mi sie nudzi na sama mysl:) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaSoko
Do Lina - Jezeli chodzi o uznanie polskiego dyplomu to najpierw zadzwon do ambasady i zapytaj czy wogole musisz to robbic.Jest lista uczelni, ktorych dyplomy sa tutaj tak samo wazne jak dyplomy niemieckich szkol wyzszych. Wszystko zalezy od tego jaka uczelnie skonczylas. Ja skonczylam AE w Krakowie i moj dyplom jest tutaj wazny, nie musze go uznawac. Wystarczy go przetlumaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaSoko
Ale i tak na razie do niczego nie jest mi potrzebyny ten dyplom bo walcze z nauka jezyka niemieckiego, no i cos ciezko mi idzie:) Milego dnia zycze wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgaSoko dzieki za rade. Ja skonczylam AE we Wroclawiu i to w sumie juz za czasow jak polska byla w Unii, wiec moze to cos pomoze. A jezyk... no coz, jak mi sie zejdzie cale towarzystwo, ktore ma porblemy z niemieckim i tylko tymi swoimi dialektami nawija to tez mam wrazenie, ze nic nie umiem:)) A co robicie w ten dluuuugi weekend?? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga czy ty wiesz , ze mieszkasz 10 km ode mnie!!! WoooWWW!!!! Czesto przejezdzam przez Bad Libenzell jak jade do Tübingen! Ja tez mam meza i 5 m-czne dziecko! Moze sie kiedys zdzwonimy i pogadamy. Mi swiadectwa ze studiow nie uznali bo prywatne i dlatego tez nie moglam tu dalej studiowac ale to bylo 8 lat temu i sie juz z tym pogodzilam. Zrobilam tu Ausbildung i jestem zadowolona z tego co robie! Normalnie musisz poczekac 8 lat zeby dostac obywatelstwo niemieckie nie zrzekajac sie polskiego. Jak nie masz skonczonego tu Ausbildungu to dodatkowo musisz zdac kurs z jezyka ustny i pisemny. Ja tego nie musze. Ale uwierz mi egzamin z polityki jest 200 razy gorszy. Wszystkie prawa, patlament, ministry itd. Nigdy w tym nie bylam dobra nawet w Polsce! Egzamin mam za tydzien a jakos nie chce mi sie uczyc. Bllee!!! Aga podam ci moj e`Mail jak masz ochote to odpisz , to naipsze ci ze szczegolami co trzeba sie uczyc itd.! beata_aw@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalam jeszcze raz o tych dyplomach! Prawda jest taka , ze jak nie masz jezyka opanowanego to zaden dyplom nie pomoze, bo Niemcy nie uznaja zbytno wschodnich szkol( czasami mam wrazenie , ze mysla , ze mamy matury czy tez studia za kurczaki kupione). Ja skonczylam w Polsce 3 szkoly , mialam 3 zawody w reku , a jak tu przyjechalam to nikogo to nie interesowalo , bo nie umialam po niemiecku. Wiec zrobilam 3 m-ce -8 godzin dziennie- kurs niemiecki ( na tamte czasy 350 DM/ miesiecznie). Dzieki temu zdalam egzamin na Ausbildung als Verkäuferin . Tak wiec wszystkie szkoly w Polsce i papierki moglam \"wywalic\" do kosza i tu od nowa zaczynac zycie. Jestem w podobnym wieku jak Aga wiec tez nie mloda zeby sie wiecznie uczyc ale jakos mi to poszlo! Tak wiec moze lepiej zyc tym co bedzie ! Jakos przez te 9 lat patrze na to wszystko inaczej i wiem nie szkoly a jezyk i osobowosc sa tu najwazniejsze! Mimo wszystko zycze powodzenia w szukaniu Ausbildungu--sama przekonalas sie ze po Ausbildungu masz zawod w reku i mozesz zarabiac fajne pieniazki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
witajcie! niestety dostalam 1 odmowe :( Staralam sie o Ausbildungsplatz w telekomie i niestety nic z tego ... Szkoda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaSoko
Czesc Dziewczyny! Widze, ze dzisiaj maly ruch na forum:) Micka - ciesze sie, ze mieszkasz tak blisko mnie!!! Nie mam zbytnio czasu na pisanie bo przyjechal brat meza z zona i 2 miesiecznym dzieckiem. Odezwe sie w najblizszym czasie. Milego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gory
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka nie przejmuj sie ! Pierwsza odmowa to nic! Nalezy probowac do bolu! Nawet rodowici Niemcy maja problemy z Ausbildungsplatz. Powysylaj sobie kilka! Przemysl co chcialabyc uczyc sie w najgorszym przypadku jakbys w tym kierunku nie dostala miejsca i wyslij tez gdzies indziej! Ja zawsze mialam kilka alternatyw, a ten dzien napewno przyjdzie! Najwazniejsze to niezniechecac sie! Ale skoro zaczelas szukac to napewno odwagi ci nie brakuje! Tak wiec powodzenia! Ja w piatek przyszly jade do Polski na 2 tyg. komunia i chrzciny! Aga milego czasu z goscmi! e`Mail adres jest dla kazdego kto ma ochote napisac! Ja tez przez mala zalatana i obecnie tez mama u mnie gosci wiec codziennie nie przesiaduje w internecie ale obiecuje , ze odpisze! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziax
ja mieszkam w bergsch gladbach rzut mokrym beretem od kolonii. szukm znajomych b sama jak paluszek!! a z niemcami to tak nie idzie jak z rodakamyyy! GTR jeses jeszcze w kolonii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziax
kurde no? ludzie przeciez wiem ze tu polakow ood groma!odezwijcie sie bo ocipieje...:( okolice Koeln leverkusen berg gl itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
witaj madzia, niestety mieszkam daleko od Ciebie :( Dzis dostalam 2 odmowe. Obawiam sie ze jestem za stara na Ausbildung, mam 25 lat, a na Stelle o ktore sie ubiegam, potrzebuja zazwyczaj Mittlere Reife czasami Hochschulreife, rzadko mature, a ja mam juz dyplom w kieszeni. :( Kurde, zle mi... smutno mi... 😢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Usiadz z kim kto dobrze zna niemiecki.. najlepiej Niemcem i niech poczyta twoje podania.. czasem robimy dziwne bledy,, na zasadzie "Niemiec by tak nie napisal" i czytajace to osoby wyczuwaja to.. ja mam szczescie, bo mam meza po niemieckich szkolach i zawsze cos inaczej sformuluje...Sprobuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Widze, ze sie rozkrecilo a ja sie obijam :) JIL - ja tez latam do Katowic, kto wie, moze faktycznie lecialysmy juz razem, nie jestes przypadkiem szczupla atrakcyjna blondynka, bo taka ostatnio siedziala obok mnie jak lecialam 13-tego lutego ;) Uff dobrze, ze lecialam bez mojego meza, bo mialby na kim oko zawiesic ;) Ja jestem od poltorej roku tutaj i od roku pracuje jako kasjerka/sprzedawczyni w sklepie. Z wyksztalcenia jestem nauczycielka jezyka niemieckiego, wiec marzylaby mi sie lepsza posada, no ale coz, jak na razie lepszy rydz niz nic. Jestem teraz w trakcie wyprowadzki i mam malo czasu, ale wkrotce zatroszcze sie o uznanie moich dokumentow z Polski.Moze jest szansa na jakis Umschulung i prace w kierunku bardziej odpowiadajacym mojemu wyksztalceniu. TH, wydaje mi sie ze masz na mysli Brauhaus, mowiac o tej knajpie (starej zajezdni), faktycznie, bardzo przyjemna. Micka, a Ty bylas w AlpinCenter, naszej najbardziej znanej bottropowskiej atrakcji turystycznej,bardzo popularnej takze wsrod Holendrow. Acha jestem teraz przeszczesliwa - bo jeszcze tydzien i w piatek wieczorem wyjezdzamy do Polski - cale 2 tygodnie bez pracy i bez stresu, mamusine obiadki, rodzinne spotkania i balangi ze starymi znajomymi. Ech dla takich chwil warto sie tu meczyc :) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka, co za przypadek :D Ja tez wyjezdzam dokladnie w piatek za tydzien i tez 17-tego maja idziemy na komunie. Buziaki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
mysle ze to nie ma zwiazku z moim niemieckim zreszta te Bewerbungi sa raczej standardowe, ale moge zapytac Dzieki za "typa" ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) usmieszka nie przejmuj sie, tylko probuj dalej. coz niestety sytuacja tutaj tez nie najlepsza, wiec trzeba sie z odmowami liczyc, ale kto nie probuje ten nigdy nie osiagnie tego co chce:) ja tu pracuje z ludzmi, ktorzy ausbildung robia, wiec troche sie naslucham i naobserwuje:) skarza sie troche jak ciezko bylo dostac miejsce, ze dlatego robia to co robia, bo gdzie indziej ich nie przyjeto (Ty masz zawsze alternatywe, ze cos juz skonczylas). wiekiem sie nie przejmuj, tutaj mam na pierwszym roku 30 letnich facetow:) a co do wczesniejszego wyksztalcenia (nie wiem co skonczylas), dla mnie chwilowo ausbildung po skonczeniu studiow jest troche jak cofanie sie, ale sytuacja pokaze co dalej. poznalam tu pare dziewczyn, ktore po studiach (np. malarskich) zaczely ausbildung jako augenoptikerin. A jaki konkretnie ausbildung Cie interesuje?? ale sie rozpisalam, ale mam nadzieje, ze pomoze i nie upadniesz na duchu:) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) usmieszka nie przejmuj sie, tylko probuj dalej. coz niestety sytuacja tutaj tez nie najlepsza, wiec trzeba sie z odmowami liczyc, ale kto nie probuje ten nigdy nie osiagnie tego co chce:) ja tu pracuje z ludzmi, ktorzy ausbildung robia, wiec troche sie naslucham i naobserwuje:) skarza sie troche jak ciezko bylo dostac miejsce, ze dlatego robia to co robia, bo gdzie indziej ich nie przyjeto (Ty masz zawsze alternatywe, ze cos juz skonczylas). wiekiem sie nie przejmuj, tutaj mam na pierwszym roku 30 letnich facetow:) a co do wczesniejszego wyksztalcenia (nie wiem co skonczylas), dla mnie chwilowo ausbildung po skonczeniu studiow jest troche jak cofanie sie, ale sytuacja pokaze co dalej. poznalam tu pare dziewczyn, ktore po studiach (np. malarskich) zaczely ausbildung jako augenoptikerin. A jaki konkretnie ausbildung Cie interesuje?? ale sie rozpisalam, ale mam nadzieje, ze pomoze i nie upadniesz na duchu:) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) usmieszka nie przejmuj sie, tylko probuj dalej. coz niestety sytuacja tutaj tez nie najlepsza, wiec trzeba sie z odmowami liczyc, ale kto nie probuje ten nigdy nie osiagnie tego co chce:) ja tu pracuje z ludzmi, ktorzy ausbildung robia, wiec troche sie naslucham i naobserwuje:) skarza sie troche jak ciezko bylo dostac miejsce, ze dlatego robia to co robia, bo gdzie indziej ich nie przyjeto (Ty masz zawsze alternatywe, ze cos juz skonczylas). wiekiem sie nie przejmuj, tutaj mam na pierwszym roku 30 letnich facetow:) a co do wczesniejszego wyksztalcenia (nie wiem co skonczylas), dla mnie chwilowo ausbildung po skonczeniu studiow jest troche jak cofanie sie, ale sytuacja pokaze co dalej. poznalam tu pare dziewczyn, ktore po studiach (np. malarskich) zaczely ausbildung jako augenoptikerin. A jaki konkretnie ausbildung Cie interesuje?? ale sie rozpisalam, ale mam nadzieje, ze pomoze i nie upadniesz na duchu:) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×