Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

Ja jestem z BW- okloice Heilbronn. Mieszkam tu juz 7 lat i raczej tu zostane. Urodzilam dziecko, a bez niego juz nie wyjade. Mam zapalenie pluc i za 10 dni skoncze 34 lata. Jak mi sie humor poprawi napisze cos weselszego. Pozdrawiam i zmykam, zeby wam nastroju nie psuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Dziekuje ze sie odezwalyscie. Mi tez sie wydaje ze z praca w moim przypadku bedzie ciezko. Wprawdzie mam tytul licencjata, ale w kierunku, z ktorym tu niewiele zaczne, bo to administracja. :( Nie po to tyle sie uczylam, by siedziec w domu. Z drugiej strony Ausbildung - by miec jakakolwiek niemiecka szkole, niemiecki dyplom - niby dobra sprawa, ale o praktyke bardzo ciezko, no i absurdalna sprawa z wiekiem... Czasami lapie dola.... ->vida- szybkiego powrotu do zdrowia!! Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwiony Zenek
i co wy tam robicie wew tych niemcach ? jajki starym schorowanym niemiaszkom myjecie za 2 euro , czy pisuardessy jestescie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zenka
Zenek:P a co tez mialbys ochote popracowac za 2 juro??? :P:P:P aaaaaa,rozumie,nie mozesz tu przyjechac, trudno,siedz tam gdzie jestes!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do zenka
A niby dlaczego nie może przyjechac? Wystarczy dowod, nawet paszportu nie potrzeba. Kazdy moze przyjechac, tylko nie kazdy chce sie dla niemcow wyrabiac. Sa ludzie co maja glowe na karku i lepiej sobie zyja tu, na swoim miejscu. Proste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moglibyscie
mi napisac jak wyglada system szkolnictwa, i wogole cos o mentalnosci Niemcow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !!! Ja mieszkam w Nord-Schwarzwald ( miedzy Stuttgart a Karlsruhe). Witam Cie malutka_de( jakby nie bylo mieszkamy w tym samym Bundesland-zie! A jednak pare osob z Niemiec zawitalo na ta strone. Wiecej niz na \"Polacy zagranica\". Ja mieszkam 9 lat w Niemczech. Ktoras z was pytala o prace i Ausbildung: ja zaczelam w Niemczech w wieku 23 lat Ausbildung als Verkäuferin i jakos udalo mi sie skonczyc. Po tym pracowalam 5 lat w zawodzie i od 2 lat udalo mi sie awansowac i pracuje w biurze przy rozliczeniach dochodow i zozchodow. Tak wiec nigdy nie jest zapozno. W Polsce mialam w reku 3 zawody , a jak przyjechalam do Niemiec do ni bee ni mee po niemiecku wiec zmuszona bylam jeszcze raz zaczynac szkoly od poczatku. Radze tym osoba ktore chca robic Ausbildung isc do Arbeitsamtu i popytac. Ja w ten sposub sobie zalatwilam wlasnie szkole i praktyke! A dla tych co sa 8 lat i dluzejw Niemczech po slubie z osoba pochodzenia niemieckiego-- wiadomosc: od 15 stycznia tego roku mozecie starac sie o obywatelstwo nie oddajac polskiego. Do tej pory mozna bylo sie juz po 3 latach starac ale nalezalo zdac polskie obywatelstwo. Obecnie jestem przy zalatwianiu papierkow: straszne. Wlasnie wczoraj dostalam pytania na egzamin z polityki: czy oni sa normalni!!! Zaden Niemiec nie wie odpowiedzi na te pytania lub tylko poczesci! No wiec na stare lata musze sie znow uczyc. Ja wykuje odpowiedzi to mam sie do nich zglosic! Czy ktos z was juz po takim egzaminie? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caille
Hej, mieszkam w Dortmundzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
micka - dzieki za odpowiedz dot. Ausbildung-u :) Mam nadzieje, ze mi to wypali. Mieszkasz w okolicach Freundenstadtu, Nagoldu? Swietne okolice! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) moze ktos z was mi pomoze ? wiec mam taki problem ze moj chlopak jest teraz w pracy sezonowej w niemczech i prosil mnie zebym znalazla jakis nr tel do arbeitsamt gdzie mowili by po polsku. czy moglby mi ktos pomoc ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JIL
Caile> hej ja rowniez mieszkam w ty miescie, moze napiszesz cos wiecej o sobie. Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Cieszę sie ze jest taki topik, bo na moim niestety nic nie wyszło:(. Mam 25 lat szukam pracy sezonowej w Niemczech, nie znam języka Niemieckiego , ucze się angielskiego. Jeżeli ktoś z Was mógłby mi pomóc, będę wdzięczna za każdą informację. Odpowiem na każdego maile i z przyjemnością porozmawiam na gg:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TH
Cześć! byłem w niemczech 2 miesiące na stażu absolwenckim mieszkałem w Dorsten a staż odbywałem w firmie w Bochum było super pozdrawiam wszystkich z NRW tam jest pieknie jak chcecie możecie zobaczyć lub dowiedzieć się więcej zapraszam na stronę www.dorsten-rybnik.gc.pl sa tam zdjecia i opisy miejsc które zwiedziłem pozdrawiam Tadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TH
Do Daylight Byłem w Bottropie w takiej fajnej knajpie zrobionej z byłej zajezdni tramwajowej dodam że byłem tam podczas karnawału naprawde wspaniale! Możliwe że wrócę tam na stałe ale jak już to za około 6do 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Usmieszka---- mam nadzieje , ze ci wypali z ta szkola.Ja mieszkam od Nagold 40 km. No wreszcie ktos z mojego regionu! W Bottrop bylam pare lat temu na nartach w takiej hali. To byly poczatki jezdzenia na nartach. Obecnie jezdze juz na prawdziwych gorkach. Pracy sezonowe o ktore sie pytacie w naszych regionach gorskich ciezko dostac, bo tu nie ma zadnych pol! Najlepiej w Pfalzu! Tam rolnictwa pelno. Niestety nikoga tam nie znam. Na 12go maja mam egzamin z polityki na to obywatelstwo. Katastrofa musze sie przysiasc do nauki. Wszystkie Bundesländer i stolice, ponad 10 ministrow, 19 praw obywatelskich , Parlamen itd. Juz mam metlik w glowie. A jak sie spytacie Niemcow to nie wiedza kto prezydent. No tak dobrowolnie tego chciam wiec do nauki. Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,ja od 1 czerwca będę w Niemczech jako au-pair okolice Muenchen, szukam znajomych,żebym mogła z kimś spędzić czas, jest ktoś zainteresowany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,ja od 1 czerwca będę w Niemczech jako au-pair okolice Muenchen, szukam znajomych,żebym mogła z kimś spędzić czas, jest ktoś zainteresowany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caille
jil....najlepiej zagadaj mnie na gg 4446340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie jestem
ale pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbietsamt
Naughty Girl............ pisalam do ciebie juz na innym topiku to niemozliwe prawie bo w karzdym urzedzie znajdzie sie ktos kto mowi po polsku ale na telefon ? skad bedziesz wiedziec kto odbierze polak niemiec? No i miasto gdzie on jest? Jezeli bys juz kogos z tego miasta znalazla to musi tam osobiscie isc chyba ze juz tego urzednika zna,ciezka sprawa zycze ci powodzenia.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtr
hej, jestem w kolonii kilka dni calkiem sam i chetnie pogadam dzis wieczorem,lub jutro przy piwku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mieszkam w Leonbergu, jakies 20 km od Stuttgartu (w kierunku na Pforzheim). Kiedys mieszkalam 7 miesiecy w samym Stuttgarcie i troche mi tego duzego miasta brakuje. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaaa
czesc ja mieszkam w Hildesheim okolice Hannoveru tutaj pracuje i studiuje ale nie podobaja mi sie studia. Mieszkam od 3 lat. Jak ktos tutaj studiuje to niech sie odezwie nawet w innym miescie to sobie pogadamy gg6835829 ale nie widze w tym kraju perspektyw nie podoba mi sie pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaaa
czesc ja mieszkam w Hildesheim okolice Hannoveru tutaj pracuje i studiuje ale nie podobaja mi sie studia. Mieszkam od 3 lat. Jak ktos tutaj studiuje to niech sie odezwie nawet w innym miescie to sobie pogadamy gg6835829 ale nie widze w tym kraju perspektyw nie podoba mi sie pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaaa
czesc ja mieszkam w Hildesheim okolice Hannoveru tutaj pracuje i studiuje ale nie podobaja mi sie studia. Mieszkam od 3 lat. Jak ktos tutaj studiuje to niech sie odezwie nawet w innym miescie to sobie pogadamy gg6835829 ale nie widze w tym kraju perspektyw nie podoba mi sie pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×