Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

sorry, ze sie powielilo, ale cos mi kafeteria siada pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
---> lina dzieki za slowa otuchy :) :) Mam licencjata z administracji. Wiem ze Ausbildung to raczej uwstecznianie sie :( , ale z drugiej nie ma sensu siedziec w domu i narzekac, ze nie moge tu wykorzystac mojego papierka i czekac az ktos sie u mnie zjawi z zapytaniem czy nie mialabym ochoty pracowac... Na razie ubiegam sie o stelle: Bürokauffrau i Kauffrau für Bürokommunikation Zdziwko mnie wzielo, bo na www.opusforum.org widzialam nawet oferty AUsbildungu na URZEDNIKA, a nawet moga to byc osoby bez niemieckiego obywatelstwa (ale z EU-a to przeciez mam). Stad zamierzam tam w najblizszym czasie "uderzyc" ;) Nie moge sie podlamac!!! Fajnego weekendu, mimo tej strasznej pogody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka ---znasz przyslowie : szukaj a znajdziesz?!Bardzo czesto sie sprawdza tylko potrzebuje cierpliwosci! Tak wiec zycze wytrwania! Moze w tym czasie jak szukasz Ausbildung-u znajdz sobie jakas prace nawet na Basis to szybciej zleci ci czas i ani sie obrocisz jak pewnego dnia jak przyjdziesz z pracy znajdziesz w skrzynce list z przyjeciem na praktyke! Za stara nie jestes bo ja jak skonczylam Ausbildung mialam 25 lat , a byly i starsze! Co dokladnie i ile uczylas sie w Niemczech? No co za zbieg okolicznosci: wyjezdzamy w tym samym czasie , na dwa tygodnie i jeszcze na komunie( ale chyba 15go -bo to niedziela). Ja juz zaliczylam fryzjera , bo w Polsce nie bedzie na to czasu! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno : usmieszka: Arbeitsamt organizuje darmowe kursy jak pisac podania o prace czy praktyke. moja kolezanka to robila i jej udalo sie dostac praktyke. trwa to pare dni i czlowiek wychodzi o wiele madrzejszy w tych sprawach, a przy okazji podszkoli sie na komputerze! Popytaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
---> micka - dzieki za rade Na razie jestem jeszcze studentka, ale trzeciego semestru nie mam ochoty zaczynac, bo to nie to co sobie wyobrazalam :( Niestety... Szczerze mowiac obecnie jestem dosc zajeta bo chodze na zajecia i kursy na uczelni. ALe mysle od lipca bede mogla bardziej konkretnie zajac sie szukaniem. Oczywiscie w miedzyczasie pisze Bewerbugi. Micka Ty mialas 25lat jak konczylas Ausbildung, a ja zaczynam w tym wieku... W ofertach czesto spotykam sie z ograniczeniem wiekowym, np. do 22-23 lat. :( To mnie czasem strasznie doluje... Uciekam teraz. Do nastepnego razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z brauschweigud
Witam was serdecznie.dziewczyny mam takie male pytanko,przeczytalam,ze latacie do polski moje pytanie jakimi liniami ,jaki koszt?slyszalam ze sa jakies bardzo tanie samoloty,dzwonilam do hanooveru,owszem sa ale dosc drogie.Moze macie jakies lepsze informacje?bede bardzo wdzieczna.z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
ja osobiscie jesli korzystam z samolotu, to lece z Flydba ze Stuttgartu do Berlina i potem do mnie jade pociagiem, bo mieszkam w zachodniej Polsce ;) Slyszalam o tanich polaczeniach do Krakowa i Warszawy w Germanwings. ( http://www13.germanwings.com/ ) Jesli odpowiednio wczesniej zarezerwujesz sobie miejsce polecisz za 60-70€ w obie strony :) Sprawdz klikajac na link. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka ja tez z zachodniej Polski od granicy godzinka! No tak to tak jak w Polsce z tym wiekiem: do 25 lat z 10 letnim stazem i odrosnietymi dziecmi-chorzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
---> micka nie uwierzysz, :) ale ja mam tez 1h do granicy. Mieszkam juz w woj. wielkopolskim, ale 7km dalej zaczyna sie woj. lubuskie. Jesli jedziemy samochodem, to zawsze przez Frankfurt Oder i potem A2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
---> micka nie uwierzysz, :) ale ja mam tez 1h do granicy. Mieszkam juz w woj. wielkopolskim, ale 7km dalej zaczyna sie woj. lubuskie. Jesli jedziemy samochodem, to zawsze przez Frankfurt Oder i potem A2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop hop
hop hop w gore!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkalam w lubuskim( tych nowych to nie znam ), to przejezdzalam przez Przewoz, a teraz jezdzimydo rodzinki w dawne legnickie i przejezdzamy przez Zgorzelec! Mala przeziebiona jeszcze tego mi przed wyjazdem do Polski brakowalo. To przez ta \"piekna \" pogode: 5 min. slonce , 5 min. deszcz i tak caly dzien! Dzisiaj odwiedzaja mnie kolezanki z pracy wiec lece szykowac amu--ciasto juz upieklam rano! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, co sie naszukalam zeby znalezc ten topik:), ale sie udalo:) dostalam kilka dni urlopu i jade jutro do polski, strasznie sie ciesze, bo najblizsze dwa tygodnie tutaj zapowiadalay sie samotnie i nudnawo. a ja od granicy mam jakies 150 km:) przynajmniej tak mi mowiono, bo jezdze autobusem, wiec nie bardzo kontroluje:) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i zarazem zegnam sie z wami na 2 tygodnie , bo dzisiaj w nocy jedziemy do Polski! Wczoraj zdalam ten egzamin na obywatelstwo---pytali o wszystko mozliwe: prawa obywatelskie, wybory , Bundestag, terrorysci, nowosci polityczne, demokracja i tysiace innych rzeczy! Trzeba na Urkunde czekac 2 tygodnie! Juz sie prawie spakowalam! Wczoraj dowiedzialam sie , ze jeszcze jedna impreza w Polsce-chrzciny. Tak wiec w ta niedziele komunia od malego brata, w nastepna chrzciny od mojej malej , a w Boze Cialo chrzciny od siostry meza malego i ja mam byc chrzestna( trzecia z koleji). Zaskoczyli mnie ale sie ciesze! Po za tym slonko wyszlo wiec moze dobrze sie spakowalam --sukienki i krotkie bluzeczki?! Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, cos topik umiera. czyzby wszyscy wyjechali do polski na urlop? ja w kazdym razie pozdrawiam z wroclawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka*
Pozdrawiam wszystkich z Baden-Wuerttemberg, miasta Heidelberg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Witajcie. Ja tez jestem na wyjezdzie. Chyba jak wiekszosc pojechalam odwiedzic rodzinke w PL, ale niebawem czas wracac. Pózdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Halli, Hallo!!! wszyscy chyba powyjezdzali na urlopy, bo nikt tu nie zaglada :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JIL
Hej dziewczyny, jek milo ze jeszcze tu jestescie!!!!!🌻 U mnie duzo sie dzialo i nie mialam zupelnie czasu. Wrocilam do Dortmundu na poczatku maja a teraz na powrot jestem w Angli. W miedzy czasie mialam odwiedziny calej rodziny z Polski i roczek mojego malca. Nastepny czas rowniez bedzie w duzym tepie 01-go wracamy do DO a juz tydzien pozniej lecimy na Slask. Tam zostaniemy pewno cale wakacje ale cale szczescie mam tam dostep do internetu. Bardzo sie ciessze ze dzieki mojemu malemu moge tyle byc w rozjazdach. ;) Ciekawe czy ktos odezwie sie jeszcze z NRW. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonnenblume
w Dt jestem juz od dosc dawna (z roznymi firmami polskimi raz na dluzej raz na krocej ..jako tlumacz lub reprezentant firmy..)Glownie Bayern obecnie jako juz stateczna mezatka w Hessen niedaleko Wiesbaden i FfM pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JIL
>Soonenblume Witaj, ja wlasnie sie zastanawiam nad przedstawicilstwem jednej PL firmy w Niemczech. Moze podasz mi kilka wskazowek? Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dwutygoniowej przerwie! Komunia, chrzciny i jeszcze raz chrzciny to imprezy jakie zaliczylam. Bylo jak zwykle fajnie i jak zwykle wrocilam wykonczona. Witam Polke*----w Heildelberg bylam pare razy w tym zamku --fajowe studenckie miasto. Ogolnie doprowadzam dom do porzadku i jutro czekaja mnie sterty prania wiec koncze i dam znac! W przyszlym tygodniu odbieram obywatelstwo wiec znow czekaja mnie papierki: dowod, paszport itd. PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonnenblume
hallo wam wszystkim.. hallo Jil! no coz wskazowek jako takich udzielic sie chyba nie da... wiem jednak ze raczej juz sie nie dam "nabrac" na bajeczki polskich firm... nawet tych duuuuuuzych (lub czasem innymi slowy mowiac ych ktore sie za takie uwazac chca.. :-( ) Niestety wspolpraca z takimi to niekiedy duze ryzyko... oni obiecuja wiele, na poczatku wszystko idzie swietnie a potem (czsem przez przypadek) okazuje sie ze sa np. niewyplacalni... no coz to historia jedna z wielu... co nie oznacza ze zdarzaja sie tylko takie... wazne jest jednak by taka firme w miare mozliwosci dokladnie PRZESWIETLIC zanim podejmie sie jakakolwiek wspolprace... Jakis czas temu bylam bardzo wybredna (pracowalam dla kilku firm na raz i bylam stale w rozjazdach , co raczej nie sluzylo utrzymywaniu dluzszych znajomosci czy ez przyjazni.. w tamtym czasie bylo to dla mnie o.k) ale potem sie moje zycie prywatne zmienilo... i SPRZEDALAM SIE pewnej polskiej firmie... oferoali mieszkanie, samochod, telefon, pol etatu i do tego po odliczeniu podatkow mialam na reke BAGATELA ciut ponad 800 EURO!!!! a wiec mialam super mieszkanko DARMOWE , ktore wolno mi bylo sobie urzadzic jak chcialam, mialam rowniez wplyw na godziny pracy...a wiec moglam dopasowac sie z moim wolnym do godzin ppracy mojej milosci -----ZYC NIE UMIERAC...!!! ??? PEWNIE TEZ MYSLALABYM tak dalej , gdyby nie to ze sielanka trwala TYLKO pol roku... Bo w tym czasie dostalam juz pierwsze niepokojace telefony od wspolpracownikow (moich podwladnych niejako) z pytaniem czy wszystko jest ok. jesli chodzi o place.. to bylo Ok.(jeszcze) za to nagle zglosil sie Vermieter z pismem natychmiatowego uregulowania 3 mies.zwloki lub/ i zazadal opuszczenia meszkania... SUPER? HM... gdy zadzwonilam do siedziby glowny szef byl na naradzie. poprosilam o Rückruf... nie nastapil..., potem byla cala reszta , brak dwu miesiecznej wyplaty etc. (naszczesci! bo byli i tacy ktory pracowali ponad 7 mie. za darmo...!!!! to byloby z grubsza na tyle jjesli chodzi o polskie firmy.... nie jestem ci w stanie doradzic, naprawde nic... ale zycze szczerze bys nie miala tego typu doswiadczen...(co niestety!!! niestety bo to firmy niejako RODZIME-a wiec hanba! ) sie zdarza... aha.. jeszcze jedna uwaga... nasze firmy, chba z racji kompleksu nizszosci.. po dostaniu sie na europejski rynek, czesto zachowuja sie tak jakby " NIEWIDZIALA D.. SLONCA" i sa wobec tutejszych instyt. i ludzi wrecz bezczelni.. chyba nie pojeli jeszcze tego ze KLIENT TO NASZ PAN ... Napisz cos o sobie wiecej... ( dla inf. o mnie. W Pl studiowalam germanistyke , mi.in uczylam tez w szkole. To samo udaje mi sie obecnie rowniez tutaj...) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonnenblume
hallo wam wszystkim.. hallo Jil! no coz wskazowek jako takich udzielic sie chyba nie da... wiem jednak ze raczej juz sie nie dam "nabrac" na bajeczki polskich firm... nawet tych duuuuuuzych (lub czasem innymi slowy mowiac ych ktore sie za takie uwazac chca.. :-( ) Niestety wspolpraca z takimi to niekiedy duze ryzyko... oni obiecuja wiele, na poczatku wszystko idzie swietnie a potem (czsem przez przypadek) okazuje sie ze sa np. niewyplacalni... no coz to historia jedna z wielu... co nie oznacza ze zdarzaja sie tylko takie... wazne jest jednak by taka firme w miare mozliwosci dokladnie PRZESWIETLIC zanim podejmie sie jakakolwiek wspolprace... Jakis czas temu bylam bardzo wybredna (pracowalam dla kilku firm na raz i bylam stale w rozjazdach , co raczej nie sluzylo utrzymywaniu dluzszych znajomosci czy ez przyjazni.. w tamtym czasie bylo to dla mnie o.k) ale potem sie moje zycie prywatne zmienilo... i SPRZEDALAM SIE pewnej polskiej firmie... oferoali mieszkanie, samochod, telefon, pol etatu i do tego po odliczeniu podatkow mialam na reke BAGATELA ciut ponad 800 EURO!!!! a wiec mialam super mieszkanko DARMOWE , ktore wolno mi bylo sobie urzadzic jak chcialam, mialam rowniez wplyw na godziny pracy...a wiec moglam dopasowac sie z moim wolnym do godzin ppracy mojej milosci -----ZYC NIE UMIERAC...!!! ??? PEWNIE TEZ MYSLALABYM tak dalej , gdyby nie to ze sielanka trwala TYLKO pol roku... Bo w tym czasie dostalam juz pierwsze niepokojace telefony od wspolpracownikow (moich podwladnych niejako) z pytaniem czy wszystko jest ok. jesli chodzi o place.. to bylo Ok.(jeszcze) za to nagle zglosil sie Vermieter z pismem natychmiatowego uregulowania 3 mies.zwloki lub/ i zazadal opuszczenia meszkania... SUPER? HM... gdy zadzwonilam do siedziby glowny szef byl na naradzie. poprosilam o Rückruf... nie nastapil..., potem byla cala reszta , brak dwu miesiecznej wyplaty etc. (naszczesci! bo byli i tacy ktory pracowali ponad 7 mie. za darmo...!!!! to byloby z grubsza na tyle jjesli chodzi o polskie firmy.... nie jestem ci w stanie doradzic, naprawde nic... ale zycze szczerze bys nie miala tego typu doswiadczen...(co niestety!!! niestety bo to firmy niejako RODZIME-a wiec hanba! ) sie zdarza... aha.. jeszcze jedna uwaga... nasze firmy, chba z racji kompleksu nizszosci.. po dostaniu sie na europejski rynek, czesto zachowuja sie tak jakby " NIEWIDZIALA D.. SLONCA" i sa wobec tutejszych instyt. i ludzi wrecz bezczelni.. chyba nie pojeli jeszcze tego ze KLIENT TO NASZ PAN ... Napisz cos o sobie wiecej... ( dla inf. o mnie. W Pl studiowalam germanistyke , mi.in uczylam tez w szkole. To samo udaje mi sie obecnie rowniez tutaj...) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak pustki , pustki, pustki! Ja tez nie mam zbyt humorku do pisania , to chyba zwiazane z tak \"piekna\" pogoda! W czwartek odbieram to obywatelstwo! Obecnie dochodze po przyjezdzie z Polski. Pranie prawie gotowe jeszcze teraz prasowanie! Podostawalam mnostwo kwiatow z Polski wiec ogrodek sie zapelnil! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Hallooo, Hallooo, jest tam kto? ;) Rzeczywiscie pustki :( Pewnie wiekszosc korzysta z pieknej pogody i zazywa kapieli slonecznej :) Milego dnia! POzdrowienia dla wszystkich, ktorzy tu zagladaja :) PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
jade do Polski zrobic mezowi koronke :) dzidzius rosnie i aktualnie jestem w piatym m-cu.. do pozniej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
witaj malutka! Ciesze sie ze u Ciebie i dzidziusia wszystko dobrze. udanego pobytu w Polsce! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Obywatelstwo odebrane, w piatek zlozylam podanie o dowod i paszport. Jena ciekawostka dla tych co sie staraja o obywatelstwo: mozecie zatrzymac polskie ale jak kiedys bedziecie chcieli np: starac sie o obywatelstwo amerykanskie to ot niemieckie przepada. Troche bez sensu , ale z drugiej strony to w tym przypadku mozna byloby miec 10 obywatelstw i robic mnostwo przestepstw i uciekac z kraju do kraju tlumaczac sie , ze przed tym krajem nie odpowiadam bo mam takie obywatelstwo itd. Po za tym juz po chrzcinach. Nastepny urlop za 1,5 m-ca. malutka_de na kiedy masz termin? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×