Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

Gość malutka_de
23 pazdziernika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to tak jak moja szwagierka( czy cos kolo tego , bo dwie sa w ciazy i obie termin kolo siebie!) Ja rodzilam prawie w twoim terminie ( miesiac po) w tamtym roku. Moja mala ma teraz pol roku wiec jestem w temacie : ciaza, porod i wychowanie! Jak masz jakies problemy to pytaj , chetnie doradze! Jak tam Vorbereitungskurs bedziesz robic? Fajna sprawa, szczegolnie z ojcami--smiechu co niemiara. Powodzenia ci zycze! U nas pogoda pod psem! O nie! Przepraszam -wlasnie zaswiecilo na minute sloneczko! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Witajcie! U nas dzis piekna pogoda. ;) Mam nadzieje ze macie sie dobrze: ZYCZE MILEGO DNIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisze sie , zeby poprawic czestotliwosc korenspondencji!HA!HA! LA!LAT!LATO!LATO! Wreszcie!!!! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka_28
Czesc Wam !!! Czy jest tu ktos ze Schleswig Holstein ??? (Kiel) Czy wszyscy dzis na plazy? Odezwijcie sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka_28
Ludzie odezwijcie sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anielka -fajnie , ze sie odezwalas! Ja mam do ciebie pare setek km--mieszkam w Nord-Schwarzwald. Napisz cos wiecej o sobie. Bardziej popularna jest strona: POlacy zagranica! Szkoda , ze ta strona mam tak malo odwiedzajacych, przeciez Polakow w Niemczech nie brak! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim:) Ja wlasnie koncze germanistyke na Uni we Wrocku. I za dwa tygodnie bede juz w Niemczech- Lubeka!!! Ciekawe, czy ktos stad tam tez mieszka??? Bo ja mam tam zero znajomych jak na razie:( Przeprowadzam sie tam do mojego faceta, ktory jest Niemcem. Oczywiscie mam teraz przed soba trudny okres, glownie jesli chodzi i prace... Sama nie wiem, co mam tam robic. Myslalam o Ausbildungu 4-5letnim, po ktorym ma sie super posade, ale nie wiem, czy mnie ktos z mgr przyjmie, no i czy juz nie za stara jestem (26) :( Chce robic cos ambitnego, bo w koncu nie po to studiowalam... Jakas porzadna praca czy moze na poczatek praktyka platna. Moze ktos doradzi??? Wiem, ze bedzie nielatwo, gdyz nie mam pozwolenia na prace i wszystko bedzie dluzej trwalo. Moj dyplom jest tam uznawany i bedzie tez w jezyku angielskim. Musze znalezc pracodawce, ktory sie zgodzi na to czekanie (do tego musialoby mu na mnie baaaardzo zalezec...). A czy ktos wie, czy moge po jakichs szkoleniach tam uczyc obcokrajowcow niemieckiego????? Jesli przez pol roku nic z tego nie wyjdzie, to chyba wyjde za mojego Misia:) Wyobrazcie sobie, ze w Arbeitsamcie kazdy nam to doradzal!!? Ja zaraz po maturze bylam w Niemczech ponad poltora roku jako au-pair, wtedy podszkolilam jezyk, a potem zaczelam dzienne studia w Polsce. W tamtym roku bylam 3 miesiace w pracy jako Servicekraft w hotelu, ale to nie moja dzialka... W Niemczech jestem juz od stycznia zameldowana. Zero z tym problemow bylo. Tylko czasami sie zastanawiam, czy aby na pewno nie potrzebuje pozwolenia na pobyt ( mimo ze skoro jestesmy w UE to mamy nieograniczony niby pobyt)??? Jakos nikt sie o mnie nie \"upominal\" do tej pory...;) Pozdrawiam cieplutko:):) Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
do Spatzek a co z ubezpieczeniem?? myslala nad tym?? tutaj koszty wizyt i lekarzy sa horrendralne np. 1 noc w szpitalu ok. 700 e.. Zastanow sie nad tym i wykup sobie min. na pol roku ubezp w Polsce np. w Warcie Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biene
HEJ hej !!!! Mieszkam od ok 4 lat w Heide, land Schleswig-Holstein. Mieszkam razem z mezem tez Polakiem. Dopiero niedawno dowiedzialam sie ze istnieje takie "cos" superowe, hihihi, tzn Forum, topiki itd. Pozdrawiam Wszystkich. (USMIECH)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie myslalam. Nie bede wykupowac w Polsce, bo to bez sensu, a chce normalnie moc chodzic do lekarza. Mam karte Euro26, a poza tym moj kochany wykupi mi ubezpieczenie w AOK. Na razie tak musi byc. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Witajcie ciesze sie ze zajrzalo tu kilka nowych osob. Fajnie, ze niektorzy z was maja juz wakacje. Ja jeszcze trzy tyg musze chodzic na zajecia i zaliczyc dwa egzaminy. Potrzebuje juz wolnego :) W tych upalach ciezko sie uczyc :( Pozdrawiam wszystkich goraco i zycze milej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka_24
Hamburg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Do Spatzek wbrew pozorom te polskie sa najbardziej sensowne, bo zwracaja 100% kwoty, ktora ty wylozysz na leczenie, a nie jak te niemieckie pierwsze 30 czy 50 E skasuja sobie a reszte ci oddadza.. Hmm nie orientuje sie w dokladnych cenach, ale slyszalam, ze 3 miesieczne ubezp wykupione tu to koszt ok. 300 E. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, z tego, co ja wiem to to ubezp kosztuje 2 euro dziennie. Dowiem sie dokladniej. No ale jak np. na taka Warte moge tam chodzic do lekarza skoro do Polski nie przyjezdzam???? hmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MALUTKA Mojemu facetowi powiedzieli, ze to ubezpieczenie jest lepsze niz oni sa tam ubezpieczeni. Dzis juz podpisuje umowe, wiec bede wiedziec wiecej. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biene
Hej hej!! Pozdrawiam Wszystkich! Ja tez za ok 3 tyg. mam urlop!! Ciesze sie baaardzo, bo przyjezdza do mnie moja ukochana przyjaciolka!! Hihihi hahaha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spatzek---po co ci ubezpieczenie? Od tego roku czy nawet maja tamtego roku mozesz w POlsce w Kasie chorych poprosic o zaswiadczenie ( wystawiane za darmo). To jest twoje ubezpieczenie na zagranice! Ja wykupowalam mojej mamie co roku ( ze jest emerytka to placilam potworne sumy). W tym roku nic nie wykupowalam. To tak samo jak jadac z Niemiec do Polski nie wykupujemy ubezpieczenia tylko bierzemy z AOK zaswiadczenie na zagranice. Teraz nawet to nie jest potrzebne tylko nasza karta ( ale musi na niej pisac EU). Nie ma obaw czy to zaswiadczenie jest wazne. Kolezanki siostra przyjechala z Polski w tym roku i niespodziewanie wyladowala w szpitalu . Miala powazna operacje i lezala 2 tyg. Polska wszystko pokryla ale musiala w szpitalu pokazac to zaswiadczenie z kasy chorych.To jest nowe od kiedy POlska weszla do EU i wszyscy jeszcze o tym nie wiedza! Odnosnie Ausbildungu--a co chcialbys sie uczyc? Moze lepiej postudiowac tu!? Wiesz nie chce mydlic ci oczy ale to , ze w POlsce studiowalas nie oznacza , ze tu przyjma cie z otwartymi rekoma. Ja jestem tu juz 9 lat i sama wiem jak jest. Ja tez w Polsce studiowalam , a tu musialam zaczynac wszystko od poczatku: Ausbildung itd. i powoli wskoczylam na pozycje z ktorej jestem zadowolona ale na to potrzebowalam pare ladnych lat. W Arbeitsamcie nidy nic madrego nie doradza: chca sie pozbyc jak najszybciej! Szukaj pracy w internecie czy tez z gazety. Jak jestes taka dobra z Niemieckiego to popytaj na Uni czy tez w szkolach jezyka czy kogos nie potrzebuja kogos jako nauczyciela niemieckiego! Ja wiem , ze jak chodzilam na kurs niemieckiego to jeden nauczyciel jako zastepca byl z Polski i studiowal tu w Niemczech , a czasami wlasnie dorabial sobie uczac nas. Zycze ci w kazdym razie powodzenia i nie zniechecaj sie ale zostaw sobie troche czasu! Odnosnie zameldowania , to normalnie mozesz byc tylko 3 m-ce i faktycznie do pracowania potrzebna jest ci nadal wiza( no chyba ze wyjdziesz za maz w Niemczech). Wiesz w Niemczech jest tyle ludzi nielegalnie , ze przypuszczam , ze faktycznie o tobie zapomnieli , ze jestes tak dlugo zameldowana! Ciesze sie , ze stronka sie lekko rozruszala! Witam wszystkie nowe osobki! Wlasnie dzisiaj odebralam moj niemiecki paszport! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
hoop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
witaj malutka_de jak sie masz Ty i Twoje malenstwo? Nie przeszkadzaja CI te upaly? ciesze sie ze u nas padalo, bo juz mnie nudzi ten upal zwlaszcza gdy musze zakuwac :( Pozdrawiam! Wszystkiego dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
hej calkiem dobrze´, bo zaopatrzylam sie w kilka letnich sukienek :) Dzidzia rosnie, kopie i wierci sie jak tylko potrafi. Widac temperamencik po mamusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za dwa tygodnie wyjezdzam na wakacje do Monachium, a w zasadzie pod Monachium...Czy ktos z Was tam mieszka?Co tam mozna obejrzec, czy sa jakies jeziora?No na Starnbergersee bylam i bardzo mi sie podobalo, ale straszny tam tłok...:) Pozdrawiam Bawarie i nie tylko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka_28
Witajcie Spaztek i wszysscy odwiedzajacy te stronke. Jestem z Kiel, czyli jakies 80 km od Lubeki. Moge Cie pocieszyc, ze w Lubece tez jest sporo Polakow mimo, ze jak na razie zaden sie tu nie zglosil. Ja jestem juz prawie 10 lat w Kiel, przyjechalam po maturze, niedawno skonczylam tutaj studia ekonomiczne i wlasnie doswiadczam na wlasnej skorze jak ciezko jest tu znalezc prace po studiach. Czasami jak mam dola zastanawiam sie czemu ja nie robilam Ausbildung...Nie nameczylby sie czlowiek i szybciej znalazl prace a tak... Ma moze ktos jakis pomysl jak znalezc tu prace po studiach bez doswiadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anielka-napewno bedzie ciezko z ta praca, ale poprostu szukaj, szukaj, szukaj! Moze zacznij najpierw od czegos latwego , a miedzyczasie mozesz zawsze szukac twoja wymarzona prace! A gdzie chcialabys pracowac? Wiesz studia w Niemczech to naprawde cos, bo sama wiesz , ze wiekszosc co pracuej w biurach czy bankach to maja zawodowke: Bankkauffrau, Bürokauffrau itd. Ale moze wlasnie sprobuj najpierw w tych zawodach , a potem szukaj cos w twoim. Wiem , ze to cofanie sie do tylu ,a le sama wiesz , ze w Niemczech ciezko o prace. Nie wiem , czy twoia miejscowosc jest duza ale polecalabym poszukac prace w wiekszych miastach , nawet jakbys musiala pare km dojezdzac. Ja dojezdzam 15 km , a mimo to sie oplaca , bo w mojej miejscowosci sa same hotele wiec nic w moim zawodzie. Zycze powodzenia w szukaniu pracy i daj nam znac jak cos znajdziesz! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop
,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
halllloooooo czyzby juz wszyscy wyjechali na urlop??? ja tez chce!!!! we wtorek egamin :( Potem moge zaczac odpoczywac :) Pozdrowienia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmieszka ---ja mam urlop za 2 tyg. ale tez sie juz nie moge doczekac! Tym razem jade nad polskie morze zw. na malenstwo, ale dobre i to . 2 tyg. odpoczynku, mniejmy nadzieje przy dobrej pogodzie! Pozdrawiam wszystkich urlopowiczow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
Hej! Za mna juz pierwszy egzamin. Jestem zadowolona :) Jutro ostatnie starcie ;) i mam wolne HUrraaaaa!!!! Zamierzam zaraz po egz wybrac sie na basen :) Widzieliscie wczoraj reportaz o grzybicy?? STraszne no nie! Bede uwazac na basenie, by niczego nie przywlec ;) Pozdrowienia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
no i juz jestem po egzaminach!!! moge odetchnac. jutro wybieram sie na basen, hurra. !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×