Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

Usmieszka --reportazu nie widzialam , ale musi byc to straszne! Tak wiec uwazaj na tym basenie! A gdzie wybierasz sie na urlopik? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
witaj micka! o urlopie na razie nie mysle, bo to dopiero we wrzesniu, ale zamierzamy jechac na Kanary, jeszcze tam nie bylam. Mysle ze wrzesnien to dobra pora, tu w niemczech bedzie juz chlodniej a tam ciaplutko :) Nad polskie morze tez bym sie przejechalam, tym bardziej ze taerz tam piekna pogoda! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj usmieszka! Na kanarach jest fajnie. Bylam 3 lata temu na Teneryfie--krajobraz wulkaniczny. Jak wysiadlam z samolotu to myslalam , ze tu wybuchla baba jadrowa --wszysko to gory , lawy i bardzo malo zieleni. Ale naprawde warte obejzenia. Duzo jaszczurek i innych gadow! Ogladalam czynny wulkan. Fajowo! Pozdrawiam! Polecam miejscowosc Los Americas---ja bylam w innej , gdzie duzo sportu wodnego zw. na wiatry ale zwiedzilam wlasnie to Los Americas i uwazalam , ze jest superowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
witajcie! musze sie z Wami czyms podzielic. bylam dzis na vorstellungsgespräch! Jak sie ciesze ze to za mna! Maglowali mnie przez ponad1h ;) i nie bylo tak zle, nie wiem jak to dalej bedzie ale mi ulzylo, naprawde :) jestem bogatsza w nowe doswiadczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka no to gratulacje! Odpowiedzi pewnie jeszcze nie dostalas. Obojetnie jaka nie bedzie , wiesz jak sie nastepnym razem zachowac i co pytaja! Ja mam juz pare takich rozmow za soba. Za kazdym razem sie tego balam. Pytaja w kolko to samo , a mimo to czlowiek jest niepewny.Bardzo wazne jest jak pisze sie podanie o prace i te wszystkie swiadectwa i zdjecie itd. Ja uczylam sie o tym tygoniami w szkole i w mojej pracy mam pod soba 40 pracownikow wiec przy wyborze tez zwracalam na to uwage. Z 200 Bewerbung-ow odrzucalam najpierw te nabazgrolone recznie na jakiejs tam kartce papieru , nastepnie te bez zdjecia( no chyba , ze naprawde kwalifikacje byly super , to dawalam szanse tej osobie), nastepnie studiowalam zyciorys tej osoby i zrobilo sie z 200 podan 50 . Z tych 50 jeszcze raz studiowalam zyciorys , wiek , dzieci itd. i na rozmowe zapraszalam 10 osob . Decyzje podejmowalysmy zawsze w 2-3 osoby z biura , ale przewaznie byla zgodna! Trzymam kciuki! A gdzie sie bewerbowalas? A u mnie za 3 dni urlopik. Jedziem yna 2 tyg. nad polskie morze.Juz sie boje! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
W "komisji" byly dwie mlode babeczki, sympatyczne. Fajnie sie rozmawialo, ale czasami mialam black-out! Normalnie slowa, ktore znam, zapomnialam :( Bylo mi glupio. Nie wiadomo jak to ze mna bedzie bo mam juz prawie 25lat, wiec gdybym zaczela ausbildung mialabym juz 26 lat :( To ze jestem Polka nie jest tak wazne, bo Agilent zatrudnia wielu obcokrajowcow, niby dba o integracje... Zadawali mi duzo prywatnych pytan, ktorych sie nie spodziewalam. NP. czy zamierzam sie wyniesc znow do Polski, co robi moj maz itp. Pytali tez o znajowych, czy tu mam kogos, czy tesknie za rodzina. Ciekawe, co z tego bedzie. Firma zrobila na mnie super wrazenie, wiem ze gdybym tam mogla pracowac byloby naprawde super. Dlugo nie moglam ochlonac z wrazen. W nocy lezalam w lozku i myslalam co moglam lepiej wyrazic, co powinnam byla jeszcze dopowiedziec. :) ALe jestem na 100% zadowolona, ze poszlam. :) Zycze udanej pogody. W niedziele tez jade do Polski na jakis tydzien. Musze zaczac sie pakowac, by potem w stresie czegos nie zapoomniec. Pozdrawiam goraco! Trzymaj sie cieplo i zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka jak pewnie sie sama domyslilas , to zadawali ci te pytania , z obawy , ze cie zatrudnia , a ty powiesz im za pol roku -dowidzenia jade do Polski. To sa pytania standardowe dla obcokrajowcow. Mam nadzieje , ze powiedzialas , ze nie tesknisz za Polska i nie masz zamiaru wracac . To samo pytala sie mnie baba jak zdawalam na obywatelstwo i czy ogladam niemiecka telewizje i co wczoraj bylo i gazety itd. Oni chca zobaczyc czy my myslimy po polsku czy troche po niemiecku. Jest duzo przypadkow , ze ludzie sie po krotkim czasei zwalniaja , bo nagle nabrala ich ochota wrocic do ojczyzny. Czy maz pracuje?-- pytaja sie przy kazdym szukaniu pracy. Chca zobaczyc z jakiej rodziny pochodzisz , czy np. maz jest darmozjad i wysyla babe pracowac itd. Znow jak pytaja sie chlopa czy zona pracuje i czy ma dzieci , to z mysla ze jesli ma rodzine i zone niepracujaca to wiadomo ze musza dac mu wieksza wyplate , bo ma do urtrzymania rodzine .Pod kazdym pytaniem kryje sie cos czego nie pytaja sie nas pezposrednio , bo nie wypada! Ja przestudiowalam duzo ksazek na ten temat wiec troche wiem jak nalezy odpowiadac-a nie zawsze prawda jest dobra! Mam nadzieje , ze ci sie uda! Jeszcze do niedzieli tu zagladne!Pozdrawiam! Pogoda u nas deszczowa! Straszne! Ciekawej jak nad morzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
micka, napisz w jakich ksiazkach radza jak dobrze wypasc na rozmowie kwalifikacyjnej. Chetnie bym poczytala cos takiego. Jesli pamietasz, to prosze napisz :) Z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos mam pecha bo mi zzarlo wpis. Chcialam powiedziec , ze te ksazki mam przewaznie z wypozyczalni lub wtedy ze szkoly. Tytulow nie pamietam , one wszystkie podobne. Nie zdaze juz isc do wypozyczalni , bo w niedziele jedziemy ale moze jak przyjade z urlopu. mMze masz wypozyczalnie niedaleko siebie to zobacz , bo bez sensu wydawac kase na takie ksiazki.A sa naprawde drogie! Pozdrowionka i do za 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mieszkam od trzech lat w Hessen a dokladnie w Fuldzie. Ciesze sie, ze znalazlam ten temat. Przeczytalam od poczatku i troche zbily mnie z tropu wypowiedzi dziewczyn o tych testach z polityki Niemiec na obywatelsto. Ja sama zlozylam papiery odnosnie obywatelstwa jakies dwa mce temu i bardzo mily Pan poinformowal mnie, ze trzeba bedzie tylko zdac \"egzamin\" z jezyka i powiedzial, ze da mi po prostu jakikolwiekk artykul z gazety do przeczytania a ja mu to potem ladnie opowiem. Dziwne....... a poza tym dostanie obywatelstwa trwa okolo rok czasu. Moze odezwie sie ktos z mojej okolicy? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapach wiosny---ja zlozylam papiery w marcu tego roku ( jakos tak) i wszystko trwalo ok. miesiaca. Co Land to obyczaj , bo jak juz wczesniej wspominalam , kolezanka miejscowosc dalej miala wymienic tylko B. Länder i powiedziec kto jest prezydentem , a ja uczylam sie prawa czlowieka , ministrow i tysiac innych rzeczy i prawie wszystko baba mnie pytala. To poprostu mily gosciu u ciebiejest! Nie wiem dlaczego ma to rok trwac? Moje 2 kolezanki tez czekaly tylko miesiac czasu! Ale wszystkie jestesmy ponad 8 lat w Niemczech --to byl wymog i maz Niemiec lub z niemieckim pochodzeniem. Ja robilam Ausbildung w Niemczech dlatego tez nie musialam robic egzaminu z jezyka, ale kolezanki mialy ustny i pisemny-nie az tak straszny ---mowily! O jak to ta Fulda to ja mam do ciebei 260 km czyli inny kierunek! Zycze ci powodzenia w egzaminach i odezwij sie jeszcze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Micka! Fajnie, ze sie odezwalas ale szkoda, ze tak daleko mieszkasz. Miesiac powiadasz! Jestem kompletnie zaskoczona.... moze dlatego, ze jestes tutaj juz tak dlugo....? Nie mam pojecia. A czy pozostawilas sobie obywatelstwo polskie? Bo mi wlasnie na tym bardzo zalezy, na moim polskim obywatelstwie a, ze teraz mozna... zobaczymy. A ten mily pan urzednik byl naprawde mily i powiedzial, ze w sumie przy mojej znajomosci jezyka to nie musielibysmy w ogole jakiegokolwiek sprawdzianu robic ale taki jest przepis i on mi jakis lekki i przyjemny artykulik wyszuka :) i na tym koniec. No a meza mam Niemca ale w Niemczech jestem dopiero od trzech lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
no i nadszedl dzien wyjazdu :) Jeszcze obiadek moge jechac zycze wszystkim milych, cieplych letnich dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajne ale
ja tego nie rozumiem :( jechać wysługiwać sie niemcom, niedługo wszyscy cholera wyjadą nie cierpię tego szału wyjazdów za granicę , poza turystyką oczywiście :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darujcie sobie
a dlaczego akurat tam, a nie w Polsce? wytłumaczcie mi, to może zrozumiem. ja sobie nie wyobrażam żeby zostawić rodzinę, przyjaciół, miejsca, które kocham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna......
podciagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nico
dzien dobry z Aschaffenburga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usmieszka
witajcie! rzeczywiscie ani slychu, anbi widu po gosciach :( Pewnie jestescie tez na urlopach a wtedy nikt nie mysli o necie. Mam jednak nadzieje, ze jeszcze ktos tu zajrzy. :) pozdrawiam!!!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choc jestem juz od ponad tygodnia na forum kafeteri jakos tego tematu nie widzialam. Witam serdecznie tych co sa jeszcze tutaj . Wiec ja mieszkam w Köln juz braaardzo dlugo, i w sumie jestem bardzo zadowolona gdyz to co osiagnelam tutaj z moim mezem raczej nie bylo by nas na to nigdy stac w Polsce. Do Polski jezdze co roku a i nawet 2 razy do roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1979
Ja mieszkam w Rheinland-Pfalz- juz od 3 lat. A od 2 jestem po slubie. Moj maz jest Niemcem, dlatego sie tutaj przeprowadzilam. Zrobilam to z wielkim bolem serca, bo bardzo kocham Polske. Ale w miedzyczasie juz sie przyzwyczailam, zdobylam przyjaciol i dobrze mi tu. Moj maz proboje troche mowic po polsku, czesto jezdzimy do Polski- do moich rodzicow i na wczasy. W Polsce przed wyjazdem zrobilam jeszcze licencjata na germanistyce. Ale przyjechawszy tu zaczelam studia od poczatku. Studiuje kierunek nauczycielski- historie i niemiecki. Juz za rok mam egzaminy koncowe, a za jakies 3 miesiace zaczynam pisac prace dyplomowa. Uwazam, ze studia w NIemczech sa super- kazdemu bym polecila, kto wlada dobrze jezykiem. A po dyplomie juz land sie stara o posade dla nauczycieli. Czyli nie bede raczej musiala sie nigdzie specjalnie starac o prace. Tam gdzie mnie wysla, tam bede pracowac. I to za bardzo dobre pieniadze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarata
w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapach wiosny----od tego roku sytycznia mozna zostawic sobie tez polskie obywatelstwo--tak wiec mam 2. Moglam dawno starac sie o niemieckie ale nie chcialam sie zrzekac polskiego. Aga--a gdzie w Pfalzu -ja mieszkalam tam 2 lata jak tylko przyjechalam do Niemiec i tam tez bralam slub, konczylam szkole. Czesto tam jezdze , bo mieszka tam czesc znajomych co tam poznalam. potem wyprowadzilam sie 70 km do BW. Do wszystkich co nie umieja zrozumiec jak mozna wyjechac z Polski. Jak wiekszosc juz wspomniala tu poznalysmy swoich mezow i zalozylysmy rodzine. to tak samo jakbyscie wyprowadzili sie w Polsce z suwalek do Szczecina. Tez daleko a mimo to rodzine odwiedzacie. Wlasnie wczoraj wrocilam z urlopiku. Zwiedzilam prawie cale wybrzeze i jestem padnieta! To milego dnia zycze! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anvi
hej,witam rodakow mieszkam w niemczech od 16 lat,od 10 lat w hamburgu (tez serce bolalo przy wyjezdzie w nieznane) urodzilam sie i wychowalam we wroclawiu, mam 39 lat (niestety-czas szybko leci) i bardzo za tym wrockiem tesknie i za przyjaciolmi, ktorych tam zostawilam. buziaczki trzymajcie sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anvi
hej laseczki,czy wszystkie jestescie na urlopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! witam z NRW pozdrawiam hiih jestem tzn mieszkam w Bonn jest tutaj ktos tez z Bonn??? mieszkam juz tutaj ok 6 lat.zlecialo jak z bicza.....ale mam kolosiebie kochanego meza ! superancka corke!!!!!! co wiecej mi trzeba hahahaha zarty..ale nie jestem szczesliwa z moja mala rodzinka..!:):)moja cala rodzinka jest w polsce ,tutaj natomiast wszyscy od meza strony(tez polacy ,ale juz b.dlugo tutaj)przyjechalam tutaj do meza /wtedy jeszcze nie):)po paru miesiacach znajomosci postanowilam zostawic moja rodzinke,sprzedac zalkad fryzjerski! i zaryzykowac -zabujalam sie po prostu-moze to kazdemu sie na jezyk nasunie ze chcialam tutaj sie znalezdz! wcale nie!!!!!ja mojego meza poznalam w moim miescie,on juz wtedy mieszkal w bonn,a do mojego miasta przyjechal na Swieta BN:do naszego wspolnego znajomego....i znajomy chcial nowa fryzurke dla kumpla z bonn i sie do mnie wybrali ..i zrobilam fajna fryzurke!!!!!!!!!!! ze jestesmy juz 6 lat ze soba!!!!!!i ciagle mu robie fajne fryzurki!!!hiih-ihih po roku wspolnego mieszkania postanowiliscmy sie zaobraczkowac! hahah puzniej po nastepnym roku przyszla na swiat nasza kochana coreczka!!! kocham ich!!!!❤️ pozdrawiam was !! ciepelko!!! jak jest ktos z okolic bonn dajcie znac!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anvi, kleine ---witam was cieplo! Ja niestety mieszkam od was pare ladnych km, ale przynajmniej sobie popiszemy! Mi Polski juz nie brakuje -starczy wyjazd raz do roku.Ja tez nie mam tu rodzinki-wszystko ze strony meza. Kleine , ja tak samo wyjechalam do Niemiec zw. na meza. Tu go poznalam . Jestem 9 lat i jakos tego czasu nie czuje! Dzisiaj pogoda pod psem--tylko telewizor i internet wchodza w gre! Pozdrawiam! Oddzywajcie sie jak macie czas! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×