Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Chodzimy z przerwami od 4 lat do Novum - jestem zadowolona z obsługi itp. Przerwy nasze wynikają ze zwątkienia i braku sił no i np denerwujące jest to że będąc w pracy muszę po kątach dzwonić do lekarza i telefonicznie umawiać się na hsg tłumacząc mu który mam dzien itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzimy z przerwami od 4 lat do Novum - jestem zadowolona z obsługi itp. Przerwy nasze wynikają ze zwątkienia i braku sił no i np denerwujące jest to że będąc w pracy muszę po kątach dzwonić do lekarza i telefonicznie umawiać się na hsg tłumacząc mu który mam dzien itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzimy z przerwami od 4 lat do Novum - jestem zadowolona z obsługi itp. Przerwy nasze wynikają ze zwątkienia i braku sił no i np denerwujące jest to że będąc w pracy muszę po kątach dzwonić do lekarza i telefonicznie umawiać się na hsg tłumacząc mu który mam dzien itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynekk
Tak jak pisałam każdy chwali tego lekarza i klinike co pomagają :) ja tam jestem zadwolona z Invimedu i byłam na 3 wizytach a już wiem w czym problem i jeszcze jedno badanie i będe wiedziała co mam dalej robić a chyba to się przede wszystkim liczy, żeby jak najszybciej mieć dzidziusia :) Więc tak naprawde obojętne gdzie sie chodzi ważne aby to było skuteczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinah28
hej! mnie też ten problem dotyczy. Gdzie w Poznaniu na HSG. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynekk
W Poznaniu to nie wiem gdzie robią takie badanie :) ale pewnie w kazdym szpitalu gdzie jest oddział ginekologiczny :) albo prywatnie w jakiejś klinice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiak30
Czesć Wszystkim ! Dziś miałam badanie HSG. Jak to kazdy z nas opisuje jedni mieli bol przy badaniu inni nie. Ja przezywałam juz od wczoraj- oczywiscie nerwy. Dzis pojechalam do szpitala, najpierw dostałam zastrzyk rozluzniajaco-uspakajający, potem poszłam na stol retgenowski. Oczywiscie wlozyli mi wziernik i jakies metalowe narzędzia. A potem przystapili do działania, zaczeło sie wtryskiwanie kontrastu- bol jak przy miesiaczce. Robili wtryskiwanie kontrastu 3 razy i 3 razy zdjęcie. Ogolnie jestem wytrzymała na bol, ale jak mowila doktorowi ze boli to naprawde bolało.........nigdy wiecej nie chce tego przechodzić. Delikatnie krwawie jak przy @, jutro mam wyniki. Jaki bedzie nie wiem, ale najgorsze ze nie musze juz tego znosic. A tez mam problem z zajsciem w ciaże po poroenieniu. Ciekawe co bedzie dalej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosika30
Hej !! jestem dzis po prześwietleniu HSG. Kazdy inaczej to badanie przechodzi. Szczerze mowiąc nie chce juz tego wiecej przezywać. Mam problemy z zajsciem w ciaze po poronieniu. No i własnie dlatego to badanie. Dali mi zastrzyk uspakajajaco-rozluzniajacy i pojechalism na fotke. Oczywiscie wlozenie wziernika nic nie bolało, nagorszy bylo 3 ktrotne wstrzykiwanie tego kontratu. JEstem wytrzymła na bol ale jak juz mowilam ze boli to bolałao naprawde. Nic mnie teraz nie boli tylko troche kwawie. Wyniki dopiero beda jutro. Ale wszystkim ktorym wybieraja sie na to badanie mowie szczerze ze jest do przezycia. Lepsze to nic poronienie i lyzeczkowanie potem. Pozdrawiam all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czoko
Hej dziewczyny. Piszę, bo informacji nigdy dość, jestem "posiadaczką" wrogiego śluzu, o dziecko staram się ponad rok, zrobiłam szereg badań swoich i męża, w zeszłym tygodniu miałam robione HSG, prywatnie kosztuje koło 400 zł, ja robiłam w szpitalu na kasę chorych, z tego co czytam wszędzie jest inny zwyczaj. Na oddziale byłam 3 dni, w pierwszy dzień pobranie krwi a wieczorem lewatywa, z rana zastrzyk 'głupi jasio" (na czczo) na badanie, ból pojawił się podczas wlewania kontrastu, nie trwa to długo, ale da się wytrzymać. HSG jak dla mnie nieprzyjemne, w moim przypadku po zejściu ze stołu wymioty i osłabienie, przez jakiś czas nie wolno jeść ani pić by nie zwracać jeszcze bardziej, do wieczora pozostałam na obserwacji, a na 3 dzień wypuszczono mnie z wynikami do domu. Jajowody drożne, chociaż poskręcane (stąd ból) Teraz czeka mnie decyzja o przystąpieniu do pierwszej IUI, póki co działamy naturalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia30
wyniki mi wykazały, że jajniki uniesione, jajowody drożne, a kontrast wylewa sie do otorbionych przestrzeni. Po konsultacji dowiedziałam się, że mam za wysoko uniesione jajniki i jesli nie zajdę to po kolejnej @ jakieś wilewki, a jak to nie pomoże to zostaje laparo....... nie wiem do konca o co chodzi...... ale co do czego narazie jeszcze mam nadzieje ze bedzie cud i reszta nie bedzie potrzebne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynekk
A ja mam pytanie do czoko. Własnie po następnej @ mam mieć badanie na wrogość śluzówki i jestem ciekawa jak to badanie wygląda? Mogłabyś coś więcej napisać? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula 30
Hej Dziewczyny mnie tu juz sporo nie bylo ale chalam zachecic wszytkie dziewczyny zeby po pierwsze zrobily to badanie a po drugie nie baly sie bolu! Bol jest ale calkiem do wytrzymania i to tylko na prawde chwilke! a badanie w moim przypadku okazalo sie strzalem w dzieciatke. W cylku kiedy mialam HSG od razu zaszlam w ciaze... a dzis lezy kolo mnie cudowna kruszynka - Julcia ktora wypelnia moj caly czas! zycze Wam wszystkim oby marzenie o dziecku szybko wam sie spelnilo!!! Glowa do gory nie bojcie sie bolu! Pozdrawiam serdecznie Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona 73sz
Witam! Wszystkie Panie dawno tu nie zaglądałam a widze że grono się nam powieksza o nowe osoby.U mnie bez zmian przypominam było hsg była laparoskopia a dzidziusia nie widac niestety pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego w nowym Roku 2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIA0804
CZEŚĆ DZIEWCZYNY.ZAJRZAŁAM DZIŚ NA TĄ STRONE BO WYBIERAM SIĘ NA TO BADANIE 10 STYCZNIA,OCZYWIŚCIE LEKARZ WYSŁAŁ WCZEŚNIEJ MOJEGO MĘŻA NA BADANIE SPERMY. TROCHE SIĘ GO BOJE,ALE NASTAWIAM SIĘ ŻE PO TYM BADANIU ROZWIĄŻĄ SIĘ MOJE PROBLEMY Z CIĄŻĄ,CO PRAWDA STARAMY SIĘ DOPIERO OD 9 MIEŚ.ALE LEPIEJ DZIAŁAĆ WCZEŚNIEJ NIŻ PÓŻNIEJ BO W KOŃCU MAMY JUŻ PO 27 LAT. POZDRAWIAMY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodka07
witam u nas niestety bez zmian hsg miałam 12 listopada jak już mieliśmy robic monitoring cyklu i badanie wrogości śluzu to okazało się, że mam torbiel na jajniku po @ okazało się, że już jej nie ma ale są jakieś korytka czy coś takiego po niej i musimy poczekać do 10-dnia następnego cyklu więc jakieś 2,5 tygodnia czekania znowu przed nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynekk
No właśnie najgorsze to jest to czekanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak długo czeka się na wynik badania czystości pochwy? Nie wiem czy się wyrobię w czasie, żeby zmieścić się z badaniem zaraz po @ i do tego zdążyć umówić badanie do 10 dc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przed drożnością robi się posiew czy czystość? - mi sie wydaje że posiew. Trzeba go zrobić przed @, na wyniki czekałam ok 4 dni, a drożność biorąc pod uwagę że mam 34 dniowy cykl mogę zrobić do nawet 15 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa27
Witam Pierwszy raz dzisiaj zajrzałam na stronę drożności jajowodów i powiem Wam że jestem zaskoczona. Do tej pory byłam przekonana, że nie da się udrożnic jajowodów! a to co drugi wpis, że to badanie temu pomaga A wiecie czemu byłam o tym tak przekonana po wizycie w invimedzie!! Pani doktor powiedziała że udarażnia się jajowody ale tylko może w jakichs zacofanych krajach???!!!! bo u nas takie takiej możliwości nie ma a tu czytam co innego że badanie to pomaga zajśc w ciąże! Ze jak ma sie nidrożne jajowody to zero ratunku tylko invitro!? Powiedzcie dziwczyny czy to badanie może pomóc udrożnic jajowody???? Asiula, napisałaś, że badanie było strzałem w 10, czy miałas niedrożne jajowody, napisz proszę i czemu ono Ci tak pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa27
Witam Pierwszy raz dzisiaj zajrzałam na stronę drożności jajowodów i powiem Wam że jestem zaskoczona. Do tej pory byłam przekonana, że nie da się udrożnic jajowodów! a to co drugi wpis, że to badanie temu pomaga A wiecie czemu byłam o tym tak przekonana po wizycie w invimedzie!! Pani doktor powiedziała że udarażnia się jajowody ale tylko może w jakichs zacofanych krajach???!!!! bo u nas takie takiej możliwości nie ma a tu czytam co innego że badanie to pomaga zajśc w ciąże! Ze jak ma sie nidrożne jajowody to zero ratunku tylko invitro!? Powiedzcie dziwczyny czy to badanie może pomóc udrożnic jajowody???? Asiula, napisałaś, że badanie było strzałem w 10, czy miałas niedrożne jajowody, napisz proszę i czemu ono Ci tak pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa27
Witam Pierwszy raz dzisiaj zajrzałam na stronę drożności jajowodów i powiem Wam że jestem zaskoczona. Do tej pory byłam przekonana, że nie da się udrożnic jajowodów! a to co drugi wpis, że to badanie temu pomaga A wiecie czemu byłam o tym tak przekonana po wizycie w invimedzie!! Pani doktor powiedziała że udarażnia się jajowody ale tylko może w jakichs zacofanych krajach???!!!! bo u nas takie takiej możliwości nie ma a tu czytam co innego że badanie to pomaga zajśc w ciąże! Ze jak ma sie nidrożne jajowody to zero ratunku tylko invitro!? Powiedzcie dziwczyny czy to badanie może pomóc udrożnic jajowody???? Asiula, napisałaś, że badanie było strzałem w 10, czy miałas niedrożne jajowody, napisz proszę i czemu ono Ci tak pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa27
Witam Pierwszy raz dzisiaj zajrzałam na stronę drożności jajowodów i powiem Wam że jestem zaskoczona. Do tej pory byłam przekonana, że nie da się udrożnic jajowodów! a to co drugi wpis, że to badanie temu pomaga A wiecie czemu byłam o tym tak przekonana po wizycie w invimedzie!! Pani doktor powiedziała że udarażnia się jajowody ale tylko może w jakichs zacofanych krajach???!!!! bo u nas takie takiej możliwości nie ma a tu czytam co innego że badanie to pomaga zajśc w ciąże! Ze jak ma sie nidrożne jajowody to zero ratunku tylko invitro!? Powiedzcie dziwczyny czy to badanie może pomóc udrożnic jajowody???? Asiula, napisałaś, że badanie było strzałem w 10, czy miałas niedrożne jajowody, napisz proszę i czemu ono Ci tak pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa27
Witam Pierwszy raz dzisiaj zajrzałam na stronę drożności jajowodów i powiem Wam że jestem zaskoczona. Do tej pory byłam przekonana, że nie da się udrożnic jajowodów! a to co drugi wpis, że to badanie temu pomaga A wiecie czemu byłam o tym tak przekonana po wizycie w invimedzie!! Pani doktor powiedziała że udarażnia się jajowody ale tylko może w jakichs zacofanych krajach???!!!! bo u nas takie takiej możliwości nie ma a tu czytam co innego że badanie to pomaga zajśc w ciąże! Ze jak ma sie nidrożne jajowody to zero ratunku tylko invitro!? Powiedzcie dziwczyny czy to badanie może pomóc udrożnic jajowody???? Asiula, napisałaś, że badanie było strzałem w 10, czy miałas niedrożne jajowody, napisz proszę i czemu ono Ci tak pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa27
Witam Pierwszy raz dzisiaj zajrzałam na stronę drożności jajowodów i powiem Wam że jestem zaskoczona. Do tej pory byłam przekonana, że nie da się udrożnic jajowodów! a to co drugi wpis, że to badanie temu pomaga A wiecie czemu byłam o tym tak przekonana po wizycie w invimedzie!! Pani doktor powiedziała że udarażnia się jajowody ale tylko może w jakichs zacofanych krajach???!!!! bo u nas takie takiej możliwości nie ma a tu czytam co innego że badanie to pomaga zajśc w ciąże! Ze jak ma sie nidrożne jajowody to zero ratunku tylko invitro!? Powiedzcie dziwczyny czy to badanie może pomóc udrożnic jajowody???? Asiula, napisałaś, że badanie było strzałem w 10, czy miałas niedrożne jajowody, napisz proszę i czemu ono Ci tak pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynekk
Bo badanie hsg nie do konca udraznia jajowody. Pod wpływem kontrastu mogą sie przepchac jeżeli są np jakies zrosty. Z tego co czytałam (co nie do końca jest pewne bo możezle zrozumialam) ale jak są niedrożne jajowody to laparoskopia jest wtedy wskazana do udrażaniania a potem chyba w ciagu pol roku trzeba zajść wciąże przynajmniej tak mi się wydaje :) a badanie hsg w tym pomaga, że pobudza jajniki do pracy (tak mi powiedzial moj lekarz) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona73sz
Do Katarzynekk: Z tym udraznianiem przy laparoskopii tez nie jest tak do końca jestem po hsg i po laparoskopii wynik ok drozne jajowody ale była tez w moim pokoju pacjentka u której podczsas laparoskopii stwierdzono niedrożnośc jajowodów z tego co pytałam lekarza jesli jest bardzo duzo zrostow to nic sie nie da zrobic. Drobne zrosty owszem hsg lub laparoskopia pomaga laparoskopia tak jak hsg sprawdza drożnośc jajowodów stosuje sie aparat schultza w obu przypadkach tyle że czy płyn przechodzi przy hsg widac na zdjęciu a przy laparoskopii lekarz widzi przez kamerke na bierząco .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona73sz
Mam pytanie z innej beczki czy któras robiła sobie badanie na poziom prolaktyny.To hormon przy jajeczkowaniu podobno jak jest go za duzo to sa roblemy z owulacja .Nie wiem w jakim dniu cyklu nalezy go zrobic . Żaden lekarz nie kazał mi zrobic tego badania koleżanka wspomniła mi o tym ostatnio wiec mnie to zaciekawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynekk
Do Iwona73sz: ja miałam robiony poziom prolaktyny i z tego co pamiętam to lekarz nie mówił mi dokładnie w którym dniu mam zrobić to badanie. Poprostu poszłam na drugi dzień do laboratorium i mi pobrali krew. Wydaje mi się, że jakoś przed miesiączką robiłam. W wynikach z laboratorium ja akurat miałam napisaną ogólną normę prolaktyny nie było napisane, która to faza itp. Z tym wynikiem byłam teżw invimedzie i moja Pani doktor też nic nie mówiła i uznała to badanie jako wykonane więc sama nie wiem tak naprawde jak to jest :). Ale mimo wszystko może lepiej podpytać dokładnie bo po co masz robić na darmo :) Ja mam w normie ten hormon ale z owulacją i tak ciężko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynekk
No właśnie koleżanka mi powiedziała, że badanie prolaktyny miała 7 dni po owulacji :) ale tak jak pisałam wyżej można też kontrolnie w inne dni :) A miałaś może badanie wrogości śluzówki macicy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×