Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość Paula111
Ja wlasnie dlatego pytam, bo miesiac temu robilam tes na owulacje i wyszla jedna kreska, czyli ze nie bylo owulacji. W srode mialam robione HSG i po badaniu robilam test i dzis wyszlo ze mam owulacje, dwie wyrazne kreski. Juz sie ucieszylam ze moze te HSG cos dalo , mimo ze ponoc mam nie drozne jajowody, tak wyszlo w badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Choc lekarka mowila ze jajowody mogly mi sie scisnac i dlatego tak wyszlo badanie. Mam napisane na wypisie ze niedrozne w ujsciach macicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami trzeba wykonac kilka testów ja wczoraj miałam jedną kreske a dziś dwie ,a co do badania hsg to jak sama pewnie czytałaś to nieraz się zdarzało że wynik się nie potwierdzał i jajowody były drożne więc ja proponuje próbowac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
w tamtym miesiacy to chyba z 10 testow na owulacje wyprobowalam i wszystkie negatywne, a tym razem dwa. wczoraj negatywny, a dzis pozytywny.Co mi radzisz wstrzymac sie jeszcze z kilka miesiecy przed laparoskopia? czy raczej nie ma na co czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana taką decyzje musisz podjąc sama ,ja mogę tylko powiediec że to zależy od teg jak długo się starasz o dzidzię, bo ja 9 lat i dlamnie każdy miesiąc zwłoki to koszmarnie długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
My dopiero 1,5 roku. Ja mam 25 lat wiec tak mysle zeby sie wstrzymac troszke. Moj maz nie robil jeszcze badac wiec chyba jako nastepny ruch to bedzie badanie jego nasienia. Pozniej zobacze. Bardzo dziekuje Ci za pomoc i dobre slowo. Od kad wrocilam ze szpitala to mialam strasznego dola, a dzieki Tobie widze ze jest szansa. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
ja mialam tez kilka torbieli, zawsze male i zawsze udawalo sie je zaleczyc. Ostatnia torbiel mialam 5cm i pol roku leczenia hormonami, ale udalo sie i pekla.Nigdy nie mialam operacji. Wiem ze najgorsze jest pytanie rodziny i znajomych kiedy bedzie dzidzia. Mnie tez juz zaczyna to strasznie wkurzac. Szczegolnie teraz jak wrocilam z badania HSG.Trzymam za Ciebie kciuki. Zeby zrobic badanie musialm 4 dni lezec w szpitalu. Tam dopiero zdalam sobie sprawe jak duzo ludzi ma problem z zajsciem w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w poniedziałek kolejną wizytę w polmedzie we wrocławiu ,pomału lekarz nas szykuje do inseminacji... ja za ciebie też potrzymam kciuki ... pamiętaj! ,nigdy się niepoddawaj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Ja lezalam teraz 4 dni w szpitalu i bylo kilka dziewczyn na inseminacje. Jedna juz chyba 4 raz. Za kazdym razem zapladnia sie i ciaza jest tylko nie moze sie utrzymac mimo lekow. Tobie mam nadzieje sie uda. Bede zagladac na forum , wiec daj znac.Bede trzymala kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMEEGGII32
Witaj MMMM55, piszesz o monitorowaniu owulacji , powiem Ci że ja już przechodziłam przez to kilka razy i wszystko jest ok, fakt, że pęcherzyk pęka w różnych dnia cyklu , ale pęka i to jest ważne. Istotnym jest również endometrium po owulacji , które u mnie jest książkowe. Wiesz ja jeśli w ciąże nie zajdę do września to decyduje się na laparoskopię a póżniej jeśli nic z tego nie wyjdzie myślałam o inseminacji - co Ty o tym sądzisz ? Gdybym była młodsza to jeszcze bym próbowała , ale latka lecą , a czasu co raz mniej :( a jak się naczytam na forum że co niektórzy 9 lat się starają to hyle czoła za wytrwałość i pozytywne myślenie. Nikt kto nie jest w takiej sytuacji nas nie zrozumie , ale dobrze że żyjemy w tych czasach, gdzie możemy choćby na takim forum dzielić się naszymi smutkami - ach dziś mam kiepski dzień :( pozdrawiam wszystkie dziewczyny będące na tym forum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMMM55
Inseminacja...może,nie mam nic przeciwko jeśli nic innego nie pomoże.Mam jeszcze 4 latka do trzydziestki,więc z czasem nie jest źle.Pocieszam się,że moja koleżanka miała w zasadzie bardzo zbliżoną sytuację do naszej,ale niestety była sporo starsza(po 35).Wszyscy myśleliśmy,że już sobie odpuścili skoro po trzech latach starań poroniła (a miała w tym czasie już 13 letnią córkę).A tu niespodzianka,urodziła bez żadnego problemu zdrową córę w wieku 38 lat.Ale co się naczekali i wystarasli to szkoda gadać.Jak patrzę na małą to od razu wraca nadzieja,że może to tylko kwestia czasu. Odezwę się po wizycie u androloga,zobaczymy co tym razem powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kait 🌻 pamiętam Cię z innego wątku bardzo mi przykro... może powinnaś zrobić badania w kierunku immunologii? Ja jestem po hsg (w znieczuleniu!), które wykazało wodniaka jajowodu, dwa tygodnie temu usunęłam ten jajowód laparoskopowo. Jestem w programie in vitro, ale nawet przy nim taki \"zepsuty\" jajowód mógł bruździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kait warto jeszcze zrobić histeroskopię (to jest badanie na nfz), żeby przekonać się, czy w jamie macicy nic nie utrudnia zagnieżdżania i utrzymania się zarodków. Jest to badanie w krótkim znieczuleniu ogólnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lattina-dzieki za wypowiedź.Hmm ja robiłam HSG i myslałam że to wystarczy o tej histeroskopii nie słyszałam Moze faktycznie powinnam jeszcze to zrobic Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kait 🌻 dowiedz się, na pewno lekarz da Ci skierowanie, jeśli się zdecydujesz. Czasem jest tak, że dziewczyny nie mogą zajść ciążę albo tracą jedną po drugiej i podczas histeroskopii okazuje się, że w macicy były zrosty albo polipy i przez to to wszystko - histeroskopia pozwala nie tylko zauważyć takie neiprawidłowości, ale też je usunąć. Często pobiera się też wycinek endometrium do histopatologii - żeby przekonać się, czy jest prawidłowa hormonalna odpowiedź endometrium. Ja miałam takie badanie. Wykazało, że wszystko ok, więc się cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
ja sie szykuje na laparoskopie, dajcie znac czy ile lerzy sie w szpitalu jesli nie ma komplikacji i ogolnie czy nie jest tak zle po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lattina-no zobaczymy troche powiem szczerze mam juz dosc tych wszystkich badań i łapie doła po kazdym jak wyniki wychodza ok i kazdy z lekarzy nic nie wie ale tego badania nie miałąm wiec napewno przy wizycie napomknę cos lekarzowi:0dzieki raz jeszcze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lattina-w sumie to powiem szczerze mam juz dosc wszystkich badań bo troche ich było i łapie doła po tym jak wychodzą ok a kazdy lekarz rozkłada ręce;/ale napewno przy kolejnej wizycie u gina coś o tym badaniu napomknę a pytamnie jeszcze z tym zwiazane-czy to boli?i jak wyglada znieczulenie pewnie przy tym miejscowe;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lattina-a to badanie boli i jak wyglada znieczulenie miejscowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lattina HMM no cóz pewnie jakby miało pomóc to warto ech ile my baby musiamy przejść;)pozwodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam termin hsg ale wczoraj odebrałam wyniki badania moczu. Stwierdzili bakterie. Czy jest to przeciwwskazanie do wykonania hsg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam ustalony termin hsg, ale badanie moczu wykryło w nim bakterie. Czy orientujecie się, czy taki stan jest przeciwwskazaniem do badania hsg? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam ustalony termin hsg, ale badanie moczu wykryło w nim bakterie. Czy taki stan jest przeciwwskazaniem do hsg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam ustalony termin hsg, ale badanie moczu wykryło w nim bakterie. Czy taki stan jest przeciwwskazaniem do hsg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
najważniejszy jest wynik czystosci pochwy. jesli on wyjdzie dobry to badanie bedzie zrobione.Ja lezalam 4 dni w szpitalu zeby zrobic hsg.Mialam podawane czopk przeciwzapalnei i nagrzewany brzuch. Po to to bylo, ze jak by cos mi dolegalo to by wyszlo po nagrzewaniu.Jak by mocz mial cos wspolnego to by w szpitalu go zrobili, a oni tam tylko krew badaja i czystosc pochwy jesli sie nie ma swiezego wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×