Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

@ Gosik - wielkie gratulacje! trzymam kciuki i wierze ze wszystko bedzie dobrze :) @ szczescie25 - wg mnie lepiej zrobic najpierw badanie na czystosc i cytologie. ja wlasnie teraz troche poklocilam sie o to z moim lekarzem i nie poszlam na badanie droznosci, bo chce najpierw porobic wszystkie badania. Moj lekarz uparl sie na badanie droznosci sola fizjologiczna i przy pomocy usg, ale po zrobionym przeze mnie wywiadzie okazuje sie, ze to badanie jest mniej skuteczne (mniej obiektywne), chociaz jednoczesnie mniej bolesne. Ja bede sie upierac przy tradycyjnym hsg, na ktorym prawdopodobnie moj lekarz nie zarobi ani centa, wiec jak zawsze chodzilo o to samo... Trzeba myslec za lekarzy i pamietac ze dla nich jestesmy kolejna klientka, a w koncu to o nasze zdrowie i pieniadze chodzi. A dla wszystkich rozczarowanych lekarzami i majacymi dosc tych konowalow - coz - zyjemy w takich czasach ze sa fora, artykuly w intrenecie, telefony etc - zawsze mozna dowiedziec sie czegos z innych zrodel - w sumie mamy wiec nad nimi przewage :) Najwazniejsze mimo wszystko sie nie poddawac. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Gosik - wielkie gratulacje! trzymam kciuki i wierze ze wszystko bedzie dobrze :) @ szczescie25 - wg mnie lepiej zrobic najpierw badanie na czystosc i cytologie. ja wlasnie teraz troche poklocilam sie o to z moim lekarzem i nie poszlam na badanie droznosci, bo chce najpierw porobic wszystkie badania. Moj lekarz uparl sie na badanie droznosci sola fizjologiczna i przy pomocy usg, ale po zrobionym przeze mnie wywiadzie okazuje sie, ze to badanie jest mniej skuteczne (mniej obiektywne), chociaz jednoczesnie mniej bolesne. Ja bede sie upierac przy tradycyjnym hsg, na ktorym prawdopodobnie moj lekarz nie zarobi ani centa, wiec jak zawsze chodzilo o to samo... Trzeba myslec za lekarzy i pamietac ze dla nich jestesmy kolejna klientka, a w koncu to o nasze zdrowie i pieniadze chodzi. A dla wszystkich rozczarowanych lekarzami i majacymi dosc tych konowalow - coz - zyjemy w takich czasach ze sa fora, artykuly w intrenecie, telefony etc - zawsze mozna dowiedziec sie czegos z innych zrodel - w sumie mamy wiec nad nimi przewage :) Najwazniejsze mimo wszystko sie nie poddawac. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgonia83
Witam, Dostałam skierowanie od lekarza na hsg z sola fizjologiczną zamiast kontrastu.Czy ktoras z was miala to badanie?ZAstanawiam sie czy to badanie jest konieczne przy dobrych wynikach hormonalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgonia83
Witam. Dostałam skierowanie od lekarza na hsg z solą fizjologiczną zamiast kontrastu.Czy ktoras z was miala to badanie?Czy jest bolesne?Czy to badanie jest konieczne przy dobrych wynikach hormonalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgonia83
witam, Dostałam skierowanie od lekarza ns hsg z solą fizjologiczną zamiast kontrastu.Czy któras z was miała?podzielcie sie wrażeniami.czy myslicie,ze to badanie jest konieczne przy dobrych wynikach hormonalnych?staramy sie juz od ponad roku i moj M ma malo zywotne i mało ruchliwe plemniczki.Juz nie wiem gdzie lezy przyczyna braku ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgonia83
witam, Dostałam skierowanie od lekarza ns hsg z solą fizjologiczną zamiast kontrastu.Czy któras z was miała?podzielcie sie wrażeniami.czy myslicie,ze to badanie jest konieczne przy dobrych wynikach hormonalnych?staramy sie juz od ponad roku i moj M ma malo zywotne i mało ruchliwe plemniczki.Juz nie wiem gdzie lezy przyczyna braku ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgonia83
witam, Dostałam skierowanie od lekarza ns hsg z solą fizjologiczną zamiast kontrastu.Czy któras z was miała?podzielcie sie wrażeniami.czy myslicie,ze to badanie jest konieczne przy dobrych wynikach hormonalnych?staramy sie juz od ponad roku i moj M ma malo zywotne i mało ruchliwe plemniczki.Juz nie wiem gdzie lezy przyczyna braku ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula23
kurcze zarka oby nastepny byl juz tym szcesliwym:)a jak masz za niski progesteron to lukaj duphastion,mi gin zapisal go od16 dc,w razie czego nie zaszkodzi tylko bedzie sluzyl fasolce,a mnie ciagle boli podbrzusze boje sie ze moze przez ten clo jest cos nie tak,bo nie mialam monitoringu,ja jeszcze ponad tydzien do@ ale nie wierze ze moze nie przyjsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssa
zarka - ja mam wyniki progesteronu chyba w innych jednostkach, bo mam napisane 15,1 ng/mol i jest w porzadku. A na Twoich wyikach nie ma norm? malgonia - badanie Hsg nie ma zwiazku z hormonami i warto go zrobic, bo moze sie okazac, ze masz male zrosty/zlepione jajowody i samo badanie moze je przepchac. A bez droznych jajowodow fasolki nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Malgonia - z tego co wiem na pewno warto badanie droznosci wykonac, zeby wyjasnic wszelkie watpliwosci. Ja dostalam skierowanie na to badanie z sola, ale jak sie dowiedzialam, to nie jest ono az tak skuteczne. I tak jak tradycyjne hsg moze lekko "zrosniete" jajowody "przepchac", tak to z sola fizjologiczna niekoniecznie. Poza tym sprawdza ono glownie ksztalt wew. macicy - tutaj wiecej info: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,102006,7056514,Przyczyny_nieplodnosci__Badania_kobiety__mezczyzny_.html (pod sono-HSG). Dlatego ja jednak bede robic chyba tradycyjne hsg. @ Zarka - progesteron ja tez mam w innych jednostkach (ng/ml)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarka16
no wlasnie, moje wyniki progesteronu sa w innych jednoastkach. Justyssa napisalas, ze ty mialas 15.1 ng/mol a 1ng = 3.18 nmol wiec generalnie jak ty mialas 15.1ng *3.18 to wedlug mojej skali masz okolo 48 nmol wiec duzo wyzszy niz ja mam. jak sprawdzalam na necie przewaznie dziewczyny mialy w mojej skali powyzej 40 a w waszej skali okolo 15-17. wiec dziwie sie, ze moja doktorka powiedziala mi, ze mam w normie. Musze sie skontaktowac z innym lekarzem. Wazny dla mnie jest ten progesteron poniewaz rowne 2 lata temu mialam poronienie. bylam w ciazy (od tego momentu mam bol po prawej stronie w dole brzucha) i kazdy lekarz mi mowi, ze to boli mnie jajnik bo np mam owulacje.ale ja czuje bol prawie codziennie i nie sadze abym miala owulacje przez 30dni w ciagu miesiaca. wiec leczylam sie na rozne zapalenia (przewaznie jajnikow) ale nie pomaga. wciaz mnie boli. teraz jade do urologa i bede miala robione usg pecherza i nerek gdyz mam zle wyniki analizy moczu. zobaczymy co tym razem sie dowiem. Ide rowniez jeszcze na wizyte do ostatniego juz polskiego tutaj ginekologa. zobacze co ten mi powie. Pozdrawiam was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik001
Trzymam za Was moooooocno kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane po piątkowym badaniu hsg z wynikiem niedrożności jajowodu postanowiłam do was dołączyć. 9 czerwca lekarz chce jeszcze kamerą dopochwowo powtórzyć badanie by zobaczyć czy to zrosty a jest to możliwe gdyż 4 lata temu przeszłam poważną operację niedrożności jelita. jestem załamana pomóżcie błagam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane po piątkowym badaniu hsg z wynikiem niedrożności jajowodu postanowiłam do was dołączyć. 9 czerwca lekarz chce jeszcze kamerą dopochwowo powtórzyć badanie by zobaczyć czy to zrosty a jest to możliwe gdyż 4 lata temu przeszłam poważną operację niedrożności jelita. jestem załamana pomóżcie błagam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELIZKA_z BLISKA
Witajcie dziewczyny! Jestem tu nowa i też chciałbym się do was dołączyć. W poniedziałek miałam HSG no i niestety niedrożność jajowodu :( Do tego dochodzi dość wysoka prolaktyna 33,50 ng/ml i słabe maleństwa mojego m :( Nic aby usiąść i płakać. Szanse maleją zatem ogromnie! Mam do was pytanie czy któraś z was ma podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizka witam też jestem tu nowa właśnie przeszłam z forum co pomaga zajść w ciąże tutaj też jestem po badaniu drożności i wynik dla mnie szokujący nie dość że mam tylko jeden jajnikk to do tego jeszcze ten jajowód nie drożny. czy lekaż zaproponował ci jeszcze jakieś badania? pozdrawiam cię cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasprzysia
Cześć kobitki. Zdecydowałam się napisać po ostatniej wizycie w Kriobanku. Dowiedzieliśmy się bardzo szybko o niepłodności męża w 85% i o konieczności zastosowania inseminacji bądź In Vitro. Przed rozpoczęciem czegokolwiek musze zrobić HSG. Podpowiedzcie jakie wyniki trzeba mieć do tego badania i czy faktycznie jest takie straszne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula23
Kasprzysia ja badan zadnych nie mialam przed hsg,ja mam jajowody drozne ale mnie mocno bolalo wpuszczanie tego kontrastu ale wszystko jest do przezycia i kazda z nas inaczej reaguje na to badanie,ja mam drugi cykl po hsg i mam jeszcze 5 dni do@...juz piersi mi sie powiekszaja jak zawsze przed@...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobity :) chcialam Wam dac iskierke nadzieji :) otoz bylma przygotowywana do hsg koncem kwietaia, @ mialam dostac 18 kwietnia i anwet luteine bralam zeby przyszla wczesniej :) no ale minął dzien, drugi od zakonczenia luteiny ( zawsze dostwalama na drugi dzien), 3, 4 !! A brzuch bolal jak na staraszna @!! No i 32 dc zrobilam test :) i piekne 2 kreseczki :) wiec trzeba w sienie wierzyc, nie zalwmywac sie :) i tak bardzo o tym nie myslec. Jestem tego przykladem ze cuda sie zdarzaja :) po kilku stymulacjach clo, po monitoringach, po wariujacej prolaktynie ( mialam 83 jeszcze nie tak dawno) calkiem naturalnie zaszlam :) Dzis bylam na usg - widzilalam serduszko :) 7 tydzien juz :) Uda sie akzdej :) nie ma innej mozliwosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula23
gagatka dziekujemy za takie wiadomosci , i ogromniaste GRATULACJE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELIZKA_z BLISKA
Malinko! Mnie lekarz po badaniu powiedział że będę miała laparoskopowo usuwaną niedrożność jajowodu. O szczegóły wypytam na następnej wizycie i wtedy napewno napiszę ! Wiesz to jakie badania zleci ci lekarz zależy od tego na jakim etapie diagnozy jesteś i ile czasu sie starasz. Ja wcześniej miałam badaną prolaktynę (niestety za wysoka i biorę Bromergon), FSH, LH, testosteron, TSH, przeciwciała kardiolipidowe IgG i IgM, toxoplsmę, krzywa glikemi, no i mój mężuś miał badanie nasienia (wynik niestety niezadobry :() Kasprzysiu! Ja przed badaniem HSg miałam musiałam mieć zrobioną cytologie, a dwa dni przed badaniem mój gin kazał mi zaaplikować dopochwowo globulkę (kurczę nazwy nie pamiętam) żeby zapobiec infekcji. Ogółnie to badanie nie jest takie złe. Dostajesz znieczulenie dożylnie - świat wiruje ale wszystko widzisz i słyszysz. Mnie bolało przy wpuszczaniu kontrastu ale ból do wytrzymania. Nie bój się nie jest tak źle :) Będę trzymać kciuki:) Gagatko! GRATULUJĘ Z CAŁEGO SERDUCHA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasprzysia
Dzięki kobitki za pocieszenie. Cały czas mam nadzieję, niestety z tego co powiedział lekarz przy takiej niepłodności nikłe są szanse na naturalne poczęcie, mimo to działamy :) A odnośnie badania, trzeba je w szpitalu wcześniej umawiać? Ja dostałam tylko skierowanie na prywatnej wizycie i nie bylo mowy o jakimś przygotowaniu. Gagatka gratuluje dzidzi. Miejmy nadzieję że i my się doczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik001
Hej dziewczeta Ja przed badaniem hsg miałam robiony posiew i to tyle. Badanie miałam wykonane pod krótkotrwała narkozą więc nic nie bolało. Okazało się ze mam niedrozny jeden jajowod, ale badanie od razu go udroznilo. Widocznie problem nie byl tak wielki :) Dzis jestem w 7 tc. Udało nam sie w cyklu po hsg wiec trzymam kciuki za wszystkie staraczki i przyszłe mamusie ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik001
kasiula trzymam kciuki by @ nie przyszla. Bolace piersi to rowniez dobry znak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Mam zrobić Hsg, czy któaś z Was moze polecić mi kobietę robiącą to badanie w Warszawie lub jej okolicy. Za odpowiedź będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELIZKA_z BLISKA
Hej kobietki! Chciałam się poradzić. Jestem dzień po ovu i czuję od rana ucisk w dole brzucha. Czy to może mieć związek z HSG ? Czy któraś z Was tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, 2 dni temu mialam robione hsg - 2 x w ciagu 3 godzin. Po pierwszym zabiegu pani doktor powiedziala, ze jeden jajowod jest niedrozny. Polecila, aby ktos dostarczyl moje aktualne usg a wtedy ona zdecyduje co dalej... Obejrzwszy usg, zdecydowala o ponowynm zabiegu, po ktorym okazalo sie, ze obydwa jajowody sa drozne. Czy ktoras z was slyszala o 2 hsg w ciagu jednego dnia??? Nie wiem o co tym myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizka z bliska ja nie miałam robionych żadnych badan nawet hormonów może dlatego że nie mieszkam w kraju i nie jestem dostepna aż tak często. zobaczymy co bedzie teraz w czerwcu po kolejnym badaniu tyle że teraz będzie kamerą coś robił napewno dam znać co i jak. ja po badaniu hsg czułam się fatalnie 2 dni bolał mnie brzuch jak bym była po jakiejś skrobance teraz czuję tylko ból przy stosunku przy głebokiej penetracji czy wy tez coś odczuwałyście po tym badaniu bo mnie to niepokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Ja po badaniu 2 dni minimalnie plamilam. Nic mnie jednak nie bolalo i nie czulam zadnych dolegliwosci. Kazdy niepojacy objaw radze zglosic lekarzowi. Na pewno wszystko jest ok, ale konsultacja nie zaszkodzi. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.w najblizszym czasie bede miala robione hsg.staramy sie o dzidziusia wiele lat.hormony mam super.owulacja jest.maz nie najgorzej.czy ktos mial podobnie?i czy po tym badaniu zmienilo sie cos?prosze pomozcie fajnie by bylo z kims o tym pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×