Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Myszka tak to ja pisałam o tym bromku. właśnie wziełam 1/2 tabsa i zaraz idę spać. dzisiaj rano czułam się całkiem nieźle, ale jak wyszłam z domu i poczułam tą duchotę to już się zaczeła masakra. po południowej drzemce było całkiem dobrze. ale wczoraj i przedwczoraj to tak koło 20 dopiero zaczynałam jakoś funkcjonować. przetestuję nie jedzenie słodkiego przed bromkiem, ale jutro bo dzisiaj zagryzłam dżemikiem wiśniowym :) dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warmdream
Ja badanie miałam robione w tym miesiącu (8dc) bez znieczulenia i nie odczuwałam zadnego bolu...Jajowody drożne, wszystkie pozostałe moje i męża badania pozytywne a mimo wszystko nie ma ciąży pomimo 3 lat starań.... Mam do Was pytanie, jak było z @ po HSG? Mam cykle 25-28 dniowe, dzis jest 31 dzień cyklu @ nie ma chociaż od 3 dni czuję się jak by była. Dodam, że robiłam testy w 25 i 28 dc obydwa negatywne, nie mam zadnych oznak ciąży... Nie wiem co myśleć. Proszę o poradę. Pozdrawiam i GRATULUJĘ wszystkim, którym sie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Słuchajcie w czwartek miałam to HSG po nim miałam dosłownie lekkie plamienie na wkładce w piatek tez. Wróciłam do domu i troche pochodziłam na wieczór czułam ze nedzi mnie tak jakby w jajnikach na noc zaczełam wiecej plamic, a dzisiaj to wyglada jak normalny @. Myslałam ze jak jest takie male plamienie to po paru dniach całkiem zniknie a ja mam go wiecej. Zaczynam sie bac ze cos jest nie tak. Przeciez mowił mi lekarz ze mam drożne jajowody i było ok. Dziewczyny napiszcie mi jak było u Was i czy mam sie martwic, moze zadzwonic do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2323
Warmdream niestety ci nie pomoge, bo ja sama jestem "swiezo" po hsg, dopiero oczekuje na @ po yym zabiegu, dzis mam22 dc..... Ale z tego co pisaly dziewczyny to moze sie spoznic kilka dni.... Moze zrob jeszcze jeden test jak nie przyszla @ moze tamte byly za wczesnie zrobione, zycze Ci zeby to byla jednak upragniona ciaza ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warmdream jakiej czulosci mialas testy? Ja bym Ci polecila zrobienie testu z krwi, tzw bety. Bedziesz miala pewnosc na 100% czy jest ciaza. Czasem po hsg okres moze sie spozniac. Ania skonsultuj sprawe z lekarzem, ale mozliwe, ze dostalas wczesniej okres. Jajniki nie lubia byc "ruszane" i roznie reauja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warmdream, ja miałam hsg miesiąc temu i też na @ czekałam , spóźniła się jakieś5 dni, a jak się już pojawiła to takie małe plamienie , a nie @. Być może masz tak samo. A jeśli nie chcesz czekać, to zrób bete, a jak się nie pojawi to do lekarza i pewnie weźmiesz luteinę i będzie po problemie. A ja dziś nie wytrzymałam i zrobiłam test- 23dc, oczywiście negatywny.Ale może za wcześnie?Byłam u kolegi farmaceuty w aptece po testy i dał mi prezent- smoka ślicznego dla dzidzi na szczęście. Może jeszcze się uda?A jak nie to czekam na @, choć nie czuję,żebym miała ją dostać a później wizyta u lekarza i laparo pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka nie łam sie. Ja poprzednio zrobiłam test w 24 dc i był negatywny a 26dc z popołudniowego moczu już pozytywny. Trzymajcie się. Jeszcze tylko kilka dni. Damy radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka ja mam dzisiaj 22 dc czyli jestem dzień za Tobą :) z zalecenia lekarza :D mam testować w czwartek bo w środe kończe luteine i jak bedzie pozytywny to mam brać dalej a jak negatywny to odstawić i czekać na @. Zaznaczył że mam zrobić z rana. Kupiłam sobie test o czułość 10 to jak bedzie ciąża to pomimo że bedzie to 27dc to już bedzie wiarygodny. No to czekam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie u lekarza. Dziewczyny... dziwne to wszystko! A więc...jajeczkowanie mam z prawego jajnika, a boli mnie lewy, bo mam tam torbiel, która zrobiła się z poprzedniego niepękniętego jajeczka. No i teraz wizyta znowu za 3 dni. Zobaczymy czy torbiel się powiększa. Jeśli nie, to dostanę zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka. Upewniłam się po tej wizycie, że na pewno nie mam PCO. Bo mam jajeczkowanie naturalnie, bez CLO. Mój problem polega na tym, że moje pęcherzyki nie pękają...tylko robią się z nich torbiele. Któraś z was tak miała??? Proszę was o rady. Jeśli chodzi o inseminację, to wstrzymamy się jeszcze. Dowiedziałam się, że koszt zabiegu to 700zł!!! szok. Byłam pewna że mój lekarz robi to na kasę chorych. Niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuta lekarz powiedzial Ci wprost, ze nie masz PCOS? Wlasnie przy PCOS perzerzyki albo wcale nie rosna, albo rosna i nie pekaja, z czego tworza sie torbiele. Stad nazwa choroby-wielotorbielowatosc jajnikow. Pecherzyki zamaist pekac i dawac jajeczko(owulacje), przemieniaja sie w torbielki. Inseminacja faktycznie droga ;/ Ja mialam miec robiona na NFZ i za same leki stumulujace zaplacilam 200zl. O kosztach dojazdow to juz nawet sie nie mowi;/ Ostatecznie bylismy zdecydowani zrobic jednak prywatnie, bo maz mial jakas obawe ze pomyla nasienie i nie dostane jego zolnierzykow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Dziewczyny trzymam za was kciuki ale ja odpadam w staraniach na najbliższe dwa miesiące. Byłam u gina i w 11 d.c. w moich jajnikach nie ma nic, ani torbieli (które same się wchłonęły) ani też żadnego pęcherzyka dominującego. Także cykl stracony. Następny też bo mój gin wyjeżdża na cały czerwiec. Także owulki nie będę miała bo jak widać w cyklu bez CLO jej nie mam. W lipcu Wrocław i inseminacja. Załamałam się ale mimo to Wam kibicuję :-( Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka a moze inny gin Cie poprowadzi przez nastepny cykl? Popros tego swojego, zeby Ci kogos polecil. Z reszta wystarczy, ze zapisze Ci leki i poprostu pojdziesz do innego gina na obserwacje, czy pekaja pecherzyki ;) Nie poddawaj sie kochana! W tym cyklu moze nic nie zdzialasz, ale w nasteonym to kto wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amefa- właśnie tak. Lekarz powiedział mi wprost, że nie mam PCO. Mam naturalnie owulację, pęcherzyki ładnie rosną, nawet mi wcześniej pękały. Ale zauważyłam, że po HSG.... w ogóle nie pękają tylko robią się torbiele. :( Wspomnę jeszcze, że 2 lata temu miałam operację usunięcia torbieli z jajników, stwierdzono endometriozę. Ale teraz to już sama nie wiem co mi jest. :( I to jest najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dodam, ze u mnie po laparoskopii w 11dc tez nie bylo widac zandego dominujacego! Dopiero na nastepnym usg w 13dc lekarz cos zobaczyl. Owulacje mialam wtedy w 18dc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuta dobrze chociaz tyle, ze nie masz PCO ;) A ta endometrioze jakos leczysz? Dziwne ze te pecherzyki nie chca pekac po hsg ;/ Niby to nie jest zadna ingerencja, ale kto wie jak to dziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amefa- a powiedz mi po co miałaś robioną tę laparoskopię? Czy ten zabieg też pomaga w jakiś sposób? Daje szanse na ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuta ja mialam wlasnie PCOS. Poprzednia lekarka zapisywala mi tylko clo i luteine,pecherzyki nie pekaly i w rezultacie mialam mnostwo torbieli. Jak po 9 miesiacach zmienilam lekarza, okazalo sie ze moje jajniki juz nie reaguja na stymulacje. Ogolnie ich stan byl fatalny i oczywiscie okresu bez tabletek nie mialam. Poza tym na hsg wyszedl mi niedrozny jeden jajowod. Lekarz zaproponowal laparoskopie i sie zgodzilismy :) Nie chcialam juz probowac kolejny raz CLO i innych lekow... Mi pomogla, bo po kauteryzacji mialam naturalna owulacje bez zadnych lekow i w ciaze tez udalo mi sie zajsc bez luteiny itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endometriozę nie leczę w żaden sposób, jedyne co biorę na chwilę obecną to Duphaston. Nawet nie mam zrobionych badań hormonalnych, bo lekarz mi nie kazał ich robić. Pytałam się ale stwierdził że nie trzeba. :( dziwne nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuta jakiś dziwny ten twój lekarz. Przecież badania hormonów to podstawa. Skąd wie jak leczyć skoro nawet nie wie co ma leczyć? A chodzisz prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tez dziwie się tak jak amefa że wykluczył pcos. Bo przy tym schorzeniu u niektórych kobiet owulacja występuje normalnie, dopiero problem jest z pękaniem i stąd te torbiele. Bo z tego co się orientuje to powodem jest zbyt duże steżenie androgenów czyli męskich hormonów, któr hamują pękanie pęcherzyków. Dlatego mój gin kazał mi porobić badania wolnego testosteronu i różne inne żeby sprawdzić czy to na pewno pcos. A masz jakieś inne objawy pcos takie jak nadmierne owłosienie kłopoty z wagą (tycie w części brzusznej) kłopoty z cerą i z przetłuszczaniem się włosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Słońce ja mam właśnie takie objawy ale mi lekarz nic nie powiedział na temat PCOS :-( Amefa dzięki za pocieszenie. Ale chyba odpuszczę bo może to znak żeby wyluzować trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
Witajcie Jestem po wizycie u innego gina, tak więc mam zrobic tsh, ft4, CRP, prolaktynę po obciążeniu, a M badania nasienia, oraz zapisął mi duphaston, źle się po nim czuję , czy któraś tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Justynka a może tym razem sie uda:) tak jak Amefa pisze, może owulke będziesz miała później a ze myślami będziesz już przy nastepnym cyklu bo ten spisałaś na straty to akurat może pojawią sie 2 krechy na teście:) Ziuta my będziemy robić inseminacje za 1000zl więc masz naprawde tanio, z tym że my prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce Moje- dzięki za link. Rzeczywiście dziwne to wszystko. W środę muszę jeszcze raz porozmawiać na ten temat z lekarzem. Powiem wam, że jestem u niego 2 lata i jestem raczej zadowolona. On mnie operował, robił HSG, ufam mu i nie zamierzam zmieniać. Co do objawów PCO to w sumie mogłabym się ich doszukać u mnie, ale nie są one aż tak widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, lekarz mi tłumaczył, że jakbym miała PCOS to podczas USG widoczne byłyby pęcherzyki w jajniku ułożone w takim kole, a żadem z nich nie byłby dominującym. A ja mam pęcherzyk co miesiąc dominujący, który rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Dziewczynki ja juz sama nie wiem co myśleć. Jak Słońce wymieniła te objawy pco to mi dało do myślenia. Od kiedy nie biorę tabletek anty utyłam sporo w okolicy brzucha (a jem tak samo jak zwykle, zawsze byłam szczupła), mam też problemy z twarzą, np teraz mam pełno pryszczy które wcześniej miałam tylko przed samą @, włosy też muszę myć codziennie. I w zeszłym roku w styczniu pewien gin ( u którego byłam raz) mówił że widzi w moich jajnikach jakieś pęcherzyki. No ale kurcze do mojego obecnego gina chodzę od listopada. Chyba gdybym faktycznie miała te pęcherzyki to by coś zauważył. Przejrzałam teraz swoje wyniki i widzę że np w listopadzie miałam monitoring, pęcherzyk urósl do 17 mm i nie pękł. A od stycznia miałam już stymulację CLO i wtedy pęcherzyki były i pękały. Teraz cykl bez CLO i żadnego pęcherzyka. Więc może faktycznie to pcos :-( Ale z drugiej strony po odstawieniu anty @ miałąm normalnie a przy pcos chyba są zaburzenia co nie?? Ja już nie wiem, zwariuję do lipca (wtedy mój gin wraca) :-( Jakoś głupio mi go pytać o te pęcherzyki bo powie że jajko mądrzejsze od kury :-( Normalnie załamka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka objawy mozesz miec rozne i nie musisz miec ich wszystkich. Ja na przyklad nie tylam w okolicy brzucha i w ogole moje problemy z waga zaczely sie jak zaczelam brac CLO. problemy z cera tez zaczely sie po odstawieniu tabletek anty, a swoja chorobe leczylam wczesniej w inny sposobb. Objawem PCOS moze tez byc nadmierne owlosienie twarzy i okolic lonowych i wypadanie wlosow z glowy, a tego rowniez nie masz. Kilka objawow masz... Moze pogadaj z ginem i powiedz mu, ze boisz sie ze masz PCOS i opowiedz mu swoje objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×