Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość asiapco1
Psioszka kciuki zacisniete!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psioszka trzymam kciuki myszkam gratuleje pierwszych zabkow.ja juz wrocilam no i insulina a co do szyjki to niby mowia ze na 32 tydzien 23 mm to dobra szyjka nie wiem juz sama.w ogole przed wyjsciem na ktg wczpraj dostalam dosyc skurczy i juz mnie nie chcieli wypuscic ale jakos wyszlam wypisali mi relanium ale kurcze ja go nie bede brala bo czuje sie po nim jak nacpana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Psioszka to zycze ci aby maluszki zostaly na 9 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka odpoczywaj sobie :) Elka skoro lekarze tak mówią to trzeba im wierzyć :) a jakie masz relanium 2mg czy 5mg? i ile masz ich brać? ja mmiałam najpierw 2mg 3razy dziennie a potem 5mg 2razy dziennie ale ja miałam wręcz wrażenie że to nie działa, może i brzuch sie początkowo mniej napinał ale żadnych skutków ubocznych nie czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszkam ja mam relanium 2 mg 2 razy dziennie ale kurcze po tym jestem nie do zycia 2 dni spalam po 1 dniu brania relanium bylam nie do zycia moze i to zle ze nie biore ale tragedia po nich a z ta szyjka nie rozumiem wszeddzie pisza ze 23 mm to bardzo zle a na polnej 3 lekarzy mowi ze nie jest zle a jeden ze to jest dopra miara na 32 tydzien i badz tu madry heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam psioszka super będą bliźniaki:) dziewczyny no ja jestem już pewna że iui nieudana:( i tak teraz myślę że możeby się zdecydować na jeszcze jedno hsg po tamty się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elka ja sie nie znam ale może twój gin przepisze ci coś o podobnym działaniu co relanium, jakiś zamiennik. Jak ja zaczełam je brać to owszem z 2 tyg. czułam że skurczy jest mniej ale potem to już różnicy nie było i jakoś do tej cesarki w połowie 38tyg. dotrwałam. Spróbuj brac chociaż jedną dziennie aż sie troche organizm przywyczai albo nawet połówke przez kilka dni. A konsultowałaś sie ze swoim ginem w sprawie szyjki i skurczy? W tym czasie organizm zaczyna sie pomału przygotowywać do porodu ale jak sa dośc częste i silne to musisz brac leki żebyś nie urodziła zbyt wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka 84
Myszkam tylko ja zadnych skurczy nie czuje nic mnie nie boli tylko w tym ktg wyszly ze sa nie mam pojecia skad:/za 2 tyg mam wizyte jesli okaze sie ze dalej mi sie ona skraca to bede reguralnie przyjmowala relanium juz narazie biore 6 sztuk asparginu dziennie.narazie leze w domu nigdzie nie wychodze tylko smieci raz wyzucic a to tez dlatego bo cos cukry mam wysokiepo obiedxie i dlatego poszlamtak caly czas leze moze to pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raz tylko miałam ktg? to jak ich nie czujesz to sie dziwie że relanium ci dali. Staraj sie leżeć i unikaj schodów do wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam 2 razy dziennie ktg przez 5 dni i w sumie raz wyszly tak duze reszta byla w miare chodz szalu nie bylo tez ale wg lekarza byly dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Relanium wycisza organizm, nie wiem czy skurcze powoduja skracanie sie szyjki czy zalezy to od czegos innego-jakos nie dopytywałam nigdy mojej gin. Niedługo i tak powinnaś mieć robione planowo ktg, u mnie to wypadło w 35-36tyg. chyba i zapisało sie kilka "jaskółek" jak nazwała je pani z rejestracji :) oj bolało troche, ale tak do 20 (nie wiem jaka to skala) to nic nie czuć) :) fajnie zaczyna sie robić od 60 :) a przy 90 zatrzymuje oddech hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam teraz 80 raz i nic nie czulam a najlepsze jest to ze na sali byla dziewczyna ktora w nocy zaczela rodzic i miala mega skurcze tzn bolaly ja a na ktg 6 heheh a ja 80 nie poczulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Elka ale z ciebie agentka, że nic nie poczułaś, ciekawe czy poród też będzie dla ciebie taki bezbolesny :) wytrzymała jesteś w takim razie. Ja te swoje skurcze czułam zawsze wyraźnie i nawet te pod 90 nie żeby były jakieś bolesne ale takie głupie uczucie jak sie szybko i ostro brzuch napina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paranoja z tym naszym NFZ,,, dzisiaj w koncu mielismy wizyte u lakarza orzekajacego w drugim osrodku rehabilitacji (zapisywalam tego samego dnia na rehabilitacje w obu miejscach , a tam przeszlismy juz 20 zajec). Po badaniu PAni sie pyta czy Bartek jest rehabilitowany bo widac po sposobie noszenia i rozbieranie ze juz jakis kontakt mial. No to mowie ze tak, ze na poczatku pazdziernika skonczylismy zabiegi. No to pani sie pyta kiedy mamy kolejna serie, Odpowiedzialam ze w lutym, na to Pani doktor, ze tyle to dla niego za pozno i ze ona da mi skierowanie tutaj. Ok , poszlam do rejestracji zapisac bartka na zabiegi a tam pani uprzejmnie informuje ze zapisala nas na liste i jak bedzie juz wiadomo kiedy zaczniemy rehabilitacje to zadzwonia. Pytam sie jaki jest mniej wiecej czas oczekiwania. No to teraz zgadnijcie kiedy mozemy spodziewac sie zabiegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapewne trzeba czekać dłużej niż do lutego, ja obstawiam letnie wakacje. Jakoś specjalnie go nosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, strasznie się martwię...dostałam jakieś infekcji grzybicznej od luteiny dopochw., swędzi i pieczenie..., bardzo boję się ,że zagrozi do zarodkom. Idę do dr popołudniu,ale mam złe przeczucia...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka nie martw sie na zapas, poczekaj co powie lekarz. Ja profilaktycznie 1-2 razy w tygodniu stosowałam Vitagyn C dopochwowo, zapytaj czy też możesz. Daj znać po wizycie. Trzymam kciuki, będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście dostałam infekcji po luteinie. Mam brać podjęzykową, smarować clotrimazolum i przemywać Tantum Rosa. Dr uspokoił mnie,że naszym zarodkom nic nie grozi, nie ma to wpływu na ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Psioszka, maluszki są bezpieczne, niepotrzebnie sie stresowałaś :) też stosuje clotrimazolum gdy coś sie przywlecze A do mnie dziś zawitała pierwsza @ od czasu ciąży, niecałe 2tyg. od ostatniego karmienia piersią, ehh wcale za nią nie tęskniłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Psioszka trzymam kciuki aby maluchy zostaly z toba. Dziwne czemu od dopochwiwych dostalas infekcje. Myszka juz nie masz mleka czy sama zdecydowalas , ze juz koniev. Moj maluch nadal nie chce pic mm. Boje sie co to bedzie pozniej. Justa a jak z twoim synkiem? Pije z butli czy nadal nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmiłam 7 miesięcy, ale ostatni miesiąc właściwie tylko 1-2 razy maks. w ciągu dnia. Na brak pokarmu nie narzekałam, ale córcia tak ze mnie wszystko wyciągnęła że waże mniej niż przed ciążą. I asekuracyjnie ze względu na Małą wciąż trzymałam diete a wszystko co ostre i kwaśne strasznie już za mna chodziło :) Oczywiście chciałabym karmić dłużej, bo to niesamowite uczucie, ale rozważając wszystkie za i przeciw doszłam do wniosku, że jak tak dalej pójdzie to sie złamie w pół. Stąd ten ostatni miesiąc już coraz mniej karmiłam by poszło to wszystko jak najbardziej naturalnie i bezproblemowo. Bałam sie troche, bo dotąd Emilcia w dzień lubiła zasypiać po piciu z cyca, ale na szczęście nie było żadnych kłopotów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka ja go nosze obkreconego pleckami do mnie , z ugieta nozka i skreconym bioderkiem, chociaz ostatnio coraz trudniej go utrzymac w tej pozycji bo sie kreci. Co do rehabilitacji to pani wciagnela nas na liste osob oczekujacych i od pol roku do roku sie odezwie aby ustalic termin wizyty... masakra jakas... chyba tylko smiac sie z tego pozostaje . Asia moj maluch jest na cycy jeszcze. Mleka modyfikowanego nawet nie probowalam ale jak do tej pory mam wielki problem z wprowadzeniem innego jedzenia, wszystkim pluje, wygina sie strasznie. Jedyne co je bez problemu to suche ziemniaki i to nie moga byc takie zmiksowane tylko pogniecione dokladnie widelcem. Ostatnio probowalam wymieszac je z zupka ze sloiczka, i takim cudem troszeczke zjadl ale po kazdej oszukanej lyzecce nie chcial juz nastepnej. Juz nie wiem co mam zrobic. Praktycznie minelo 3 tyg odkad wprowadzilam mu inne jedzonko a efekty mizerne ;(( Myszka ja tez wcale nie tesknie z @ moze i nie przychodzic przez pare miesiecy jeszcze, fajnie ze u Ciebie obeszlo sie to bez wiekszych problemow ze strony malej. Ja sadze ze u mnie bedzie to o wiele gorsze, bo to cyc taki ze czasami mam wrazenie ze traktuje mnie w nocy jako smoka. Dziewczyny jak tam z Wasza praca myslicie o powrocie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rety to faktycznie szaleją z tymi terminami. A czemu ma służyć ta pozycja Justa? Emilka w dzień nie umiała zasnąć jesli nie pociągnęła cyca, ale sama nie wiem jak udało mi sie ja od tego odzwyczaić a ze je chętnie deserki, kaszki i zupki to mleka dopominała sie tylko po pobudzeniu rano, potem wieczorem i w nocy, ewentualnie w ciągu dnia jak miała większego głodka, No ja nie chce, ale musze pomału myślec o powrocie, tzn. zostaje na rocznym macierzyńskim, ale zostaje mi coraz mniej czasu już. A nawet nie wiem czy mam gdzie wracać, bo niedawno była koleżanka u prezesa na rozmowie (ona była jeszcze 2 lata na wychowawczym) i jej odpowiedział że musi tą sprawe przemyśleć więc ja juz boje sie wogóle do niego iśc. I chyba po prostu zacznę od nowego roku przeglądac ogłoszenia, zreszta i tak chciałam zmienić prace bo razem z M. pracuje a w tych czasach to dośc niebezpieczne w razie kłopotów firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Justa ja nie mysle, narazie napisalam wniosek o rodzicielski. Kurcze moj na widok jedzenia to az sie trzesie ale ciekawe bedzie jak sam dostanie do buzi zeby zajadac . Zobaczymy bedzie pluc czy nie :) a dostanie juz w tym miesiacu bo 28 listopada bedzie mial 5 miesiecy. Na szczepieniu porozmawiam z pediatrom co robic z nim i z tym mm czy np mieszac z kaszkami czy kleikami i w ten sposob probowac. W jaki sposob wprowadzalyscie gluten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dodatkowy tylko do 10 listopada, i podpisany wniosek na 10 tyg na rodzicielskiego, az nie chce mi sie myslec o powrocie do pracy, ale ten czas biegnie tak szybko ze czas o tym pomyslec..buuu. Ja w pracy bylam w tamtym tyg Akurat nie bylo prezesa ale podanie zostawilam. Dzis dzwonilam do kolezanki to jest podpisane ;)) ale co dalej to zobaczymy ... Myszka to pozycja powoduje ze miesnie brzuszka sa napiete, a jego lewa strona przyzwyczajona do wyginania jest prostowana i rozszerzana . Do tego jest przodem do "swiata" wiec dodatkowo nie wygina sie w kazda strone Asia moj tez chce "nasze" jedzenie, ale calkowicie nie przemawiaja do niego papki . Juz naprawde nie mam sil do tego. Nie wazne czy robie sama czy ze sloiczka to i tak praktycznie wszystko wywalam, a pozostala czesc czyszcze ze sliniakow i bluzek. Dzisiaj dostal pierwszy raze gluten. Dodalam lyzeczke kaszy manny do zupki marchewkowo-ziemniaczanej. Asia moj tez dostal marcheweczke jak skonczyl rowno 5 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapco1
Fajnie z wami pogadac i upewnic sie w tym co robie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×