Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość Natala3
Cześć dziewczyny, drugi biszkopt wyszedł ok, walnęłam dnem o blat w kuchni, sernik też dobry. Jeszcze tylko sałatki. Zazdroszczę Wam wolnego ja pracuję dziś i jeszcze jutro troszkę ale nie narzekam, tylu ludzi pracy nie ma. Netia mój M też był za granicą trzy miesiące z tęsknoty oboje pochudliśmy na szczapki. Ale jak wrócił to go podkarmiłam. Nasienia zamrozicie na zapas ale napewno to co już w Tobie śmiga da rezultat dwóch grubych kreseczek na teście. Dziewczyny zadam może głupie pytanie ale kogo mam pytać jak nie Was? Zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka robi się samemu, czy to w gabinecie robią i ile on kosztuje? Myszka Ty miałaś IUI na naturalnym cyklu prawda? A zastrzyk też miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest przy inseminacji ale ja sobie sama daje zastrzyk na pęknięcie. Ovitrella kosztuje 75 zł. Właśnie dziś mam zgryza bo lekarz kazał mi zrobić zastrzyk 20 rano ale ja już dziś mam owulację bo czuje jak mnie boli i zrobiłam test owu. Myślę że zrobię go sobie po powrocie do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka możesz go sobie sama podać lub poprosić o jego zrobienie. Mnie zawsze robią zastrzyk w klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala ja miałam IUI ze stymulacją i zastrzyk na pęknięcie zawsze jeździłam robić do Certusa, wtedy dostawałam w tyłek. Ale w sumie przez stymulacje gonalem i potem pod koniec ciąży musiałam robić sobie na rozrzedzenie krwi to może kiedyś przy kolejnej stymulacji zachowam te 20zł dla siebie i sama zrobie sobie zastrzyk, chyba ze choragonu nie można w brzuch. Trzymam kciuki za Wasze pęcherzyki i inseminacje :) Ja nigdy jakoś nie odczuwałam kiedy mam owulacje, po porodzie sie to zmieniło i chyba zawsze wypada mi po prawej niedrożnej stronie, dziwnie jakoś, chyba ze tylko ból jest po tej stronie a owulka z drugiej czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Dzięki dziewczyny, Myszka większość kobiet odczuwających owulacje czuje je po prawej stronie, nawet jak ma po lewej jajeczko. Też tak mam zawsze prawy jajnik mnie boli, jak mam z prawej to tylko prawy mocno, a jak mam za lewej to oba z tym, że wtedy mniej mnie bolą. Gdzieś czytałam i też lekarz mi mówił, że to normalne. Więc nie martw się, że masz owulację tylko z jednej strony, USG pokazałoby Ci, że oba jajniki pracują na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowych, wesołych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych! Smacznego jajka i mokrego dyngusa dla Was wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! U mnie niestety kolejna IUI zakończona niepowodzeniem. Pęcherzyk nie pękł, mimo, że miałam potrójną dawkę Choragonu.! :( :( Tracę nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Zdrowych, pogodnych, rodzinnych świąt i spełnienia najbardziej skrytych marzeń dla Was i Waszych bliskich. Ziutaziuta7, która to Twoja IUI, kochana nie dawaj za wygraną , na pewno jest jakiś lek, który pomoże twojemu pęcherzykowi pęknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuta a może leki stymulujące jakoś tak działają na pęcherzyki żę nie chća ci potem pęknąć? a wcześniej pękały? czym byłas stymulowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka------ nie byłam niczym stymulowana. Moje pęcherzyki zawsze robiły mi psikusy i raz pękały a raz nie. Tym razem zrobił się torbiel niestety. Ale nie poddaję się. Biorę w tym cyklu CLO i podchodzimy 30 kwietnia do kolejnej IUI. Dziewczyny u mnie było tak: po pierwszej operacji usunięcia torbieli miałam 4 IUI, ale nie wiem czy mam je liczyć skoro wtedy też tylko raz pękł pęcherzyk. Teraz po laparotomii miałam 1 IUI, no i podchodzimy do drugiej. Mój plan jest taki, żeby jeszcze spróbować kilka razy do wakacji. A później to już wszystko w rękach Boga. Bo to, co już zrobiłam i co przeżyłam...wystarczy mi! :( Kolejnym krokiem byłoby in vitro, ale to akurat u nas nie wchodzi w grę. Mąż jest przeciwny, ja mam dużo wątpliwości. Aj... trudne to wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuta może Clo ci nie służy i dlatego nie pękły, a dawke choragonu miałaś dużą przecież, a może to taki urok twoich pęcherzyk że ta osłonka jest gruba. Myśle, że jak najbardziej powinnaś próbowac dalej z IUI, może w razie czego zmienić leki stymulujące albo lek na pęknięcie. Ściskam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Święta, święta i po świętach. Ziuta to dziwne że lekarz przepisał Ci clo skoro masz torbiele. A może spróbować inny lek na pęknięcia np. ovitrelle. U mnie już po owu. Od jutra znowu luteina. Netia a kiedy ty testujesz? Honi, Dona, Leti, Natala co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuta przykro mi:( nie trać nadziei kochana :) Asiaczku ja będę testować koło 30-go... i raczej zrobię płytkowy, nie mam ochoty iść na betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja zawsze miałam IUI robione bez stymulacji, dlatego teraz zgodziłam się na Clo w tym cyklu. No i na pęknięcie teraz mam wziąć Ovitrelle. Może to dziwnie zabrzmi, ale nie liczę, że się uda. Podchodzę do tego tylko dlatego, żeby nie mieć wyrzutów sumienia, że nic nie robię w tym kierunku. Ale jak się uda to będę bardzo szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) ale brzydka pogoda u mnie... z samego rana deszcz :/ ziuta ja mam podobne odczucia co do mojej IUI ale wielkie nadzieje pokładam w kolejnej, chciałabym wyjechać do mojego mężusia juz w ciąży i zrobić mu wielką niespodziankę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netia już się chyba rozpogodziło u ciebie bo u mnie rano lało a teraz słońce. Kiedy Twój mąż wyjeżdża. A ty kiedy do niego dołączysz? Dziewczyny mam nadzieje że Wam się szybko uda zajść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak juz świeci słońce :) Mąż wyjeżdża koło 4 maja a ja do niego dołączę 17 czerwca. w tym czasie zdążę zrobić jeszcze 2 próby IUI a potem się zobaczy.. może uda się w Niemczech zrobić od razu in-vitro. Oczywiście mam nadzieję że nie będę musiała tak długo czekać :) Choć nie wierzę w sukces obecnej IUI zupełnie inaczej sie czuję, mam wrażenie że mam w brzuchu balon, brzuch jest twardy i nie moge na nim spać - dziwne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Czesc dziewczyny . Byłam dzisiaj w klinice na wizycie. Chcac sie dostac do rzadowego ivf musimy chociaz raz podejsc do IUI , bo mam jeden jajowod drozny, a to ze mam wokol tego droznego jakas przestrzen ( prawdopodobnie wodniaka) ktora tez praktycznie uniemozliwia zajscie w ciaze to sie nie liczy. Musza postepowac według wymogow MZ. Dla mnie inseminacja to strata czasu i wydawanie pienidzy w bloto, nie wierze zeby w naszym przypadku sie udało, ale widac nie mam wyjscia , załamka mnie dzisiaj dopadła. Przepisał mi doktor clo i mam sie zgłosic w 12-14 dniu cyklu na wizyte, dodatkowo mamy zlecone mnostwo badan. Dziewczyny jak to jest z ta inseminacja , czy oprocz clo sie cos jest bierze? To clo to jest traktowane jako stymulacja tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Kasiu clo służy stymulacji i rośnięciu pęcherzyków.. Na pewno będziesz miała jakiś zastrzyk na pęknięcie. Dziwne że musisz robić inseminację. Nie należy Ci się z innego powodu. Ja też chce podejść do ivf z tytułu półrocznej stymulacji i roku leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Ano co zrobic . Niby kwalifikuje sie na podstawie wynikow ale ze wzgledu na jeden drozny jajowod musze zaliczyc jedna IUI , dopiero wtedy mnie zakwalifikuja. Dla mnie to zdzieranie kasy, bo sam doktor przyznal ze nie bardzo wierzy w powodzenie IUI u mnie ale nic na to nie poradzi ze takie maja wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
Dziewczyny mam takie troche głupie pytanie . Ile placicie za clo 50mg? Bo ja wykupujac dzisiaj w jednej z aptek zaproponowano mi wypyłnienie jakiegos formularza i wtedy na leki w tej aptece bede miec 20 % znizki , zaplaciłam 20 zł a tak patrze na internecie to clo kosztuje mniej niz 20 zł , wiec chyba to pic na wode z ta znizka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2580
czyli tak naprawde to zalezy od apteki , ta znizka to troche sciema. Dzieki asiak za info. Czy oprocz clo i na peknięcie bierze sie jeszcze cos podchodzac do IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia niektórzy zapisują np. estrofen na lepsze endometrium albo acard czy aspirin protect by macica była lepiej ukrwiona/odżywiona. Ale standardowo dostaje sie lek na stymulacje i na pęknięcie pęcherzyka i to wszystko. Dziewczyny wiem, ze czasem trudno uwierzyć że IUI może coś zmienić, że sie powiedzie przy danych problemach, ale warto jednak postarać sie myślec pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane kobietki:)ja mialam miec wizyte w klinice jutro ale tak sie zle czuje ze przesunelam ja na dzis(mialam przeczucie ze duzo tych pecherzykow rosnie)i calkiem trafne, ze zdiecia z mojego jednego jajnika naliczylam 8 sztuk ok 14-17mm,endometrium 6,5, lekarz sie smial ze jak jestem plodna to sie zle czuje a jak nieplodna to dobrze,no teraz cykl wczesniej jak mialam podchodzic do iui to przed usg pytal sie jak czuje to nic nie czulam a teraz no okropnie spuchnieta jestem,uderzenia goraca,sluz ze mnie leci,lekarz mi sie dzis przyznal ze bal sie ze nic nie ruszy a tu mila niespodzianka,dokupilam jeszcze troche lekow i punkcja w poniedzialek,zmiana lekow,wiosna dobrze na mnie dziala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstrzykiwalam sobie teraz 150 puregonu i gonapeptyl i tak 6 dni,jeszcze jutro z puregonem, a piatek i sobota merionale i gonapeptyl, i chyba w sobote wieczorem orvitrelle,w sobote rano mam ostatnio wizyte przed punkcja,ale jest dobrze, w listopadzie byl tylko jeden pecherzyk do ivf a teraz prognozy sa duzo bardziej rokujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Kasiula dobre informacje, dużo masz tych pęcherzyków. kiedy masz punkcje i transfer? Daj znać ile się zapłodni. Trzymam mocno kciuki za Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Cześć dziewczyny, nie pisałam wczoraj bo byłam rano w pracy, a potem u lekarza. Wróciłam zmęczona i głodna więc kolacja i spać. Mam pęcherzyk 24mm, zrobiłam test owulacyjny, a potem jeszcze LH z krwi bo lekarz mówił mi, że test jest pozytywny, a ja Mu, że w moim przypadku negatywny bo druga kreska bledsza trochę i że taki wynik testu ma dwa dni przed owulacją, czyli, że będzie w piątek, a nie dziś. Wieczorem lekarz odebrał mój wyniki i napisał mi sms żebym w nocy wzięła OVITTELĘ i zgłosiła się z M w piątek na inseminację. Cieszę się, że to już ale wiem, że pierwsza IUI rzadko się udaje, na wypadek gdyby pęcherzyk pękł wcześniej kochaliśmy się z M wczoraj i mamy plany na jutro po IUI dla pewności, że wszystko zrobiliśmy dla dzidziusia. Zapomniałam lekarza zapytać o te sterydy na moje przeciwciała, jutro się przypomnę zobaczymy co mi zapisze. Netia to, że nie możesz spać na brzuchu i że jest twardy to dobry znak. Nie licz na to, że po udanej IUI będziesz czuć się tak samo jak po tej udanej wcześniej bo każda ciąża jest inna i inaczej przebiega, każda kobieta po kilku ciążach Ci to powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Asiak a jak twoje samopoczucie, kiedy testujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×