Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Zelek nigdy nie stosowalam plastrow jako antykoncepcji. i nie wiem jakie maja dzialania. a jak dlugo je bierzesz? mysle ze wyciek z sutkow nie musi oznaczac ciazy.a czy nie masz jakis innych objawowo ciąży? Badanie Bhcg nie jest na skierowanie. idziesz rano do przychodni (raczej prywatnej) i prosisz o badanie Bhcg oczywiscie musisz byc na czczo u mnie kosztuje cos ok. 30zł takie badanie. jezeli mialas juz okres to raczej nie jestes w ciąży. chociaz zdarza sie tak ze kobiety mja tylko plamienie. a ty mailas plamienie czy normalny okres? test plytkowy jednak powinien wyjsc pozytywny. ale warto sie upewnic badaniem Bhcg bo to nigdy nic nie wiadomo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelek
plastry uzywam od 5 miesiecy, mam apetyt na słodkie ale raczej nie biare tego pod uwage, piersi mnie nie bola a plamien nie mialam, wrecz silniejszy okres niz zawsze z bolem podbrzusza dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariana 0079
Dziękuję Ci Chrabaszczu. Masz rację, że jeżeli miałoby być coś nie tak z maluszkiem, to lepiej, żeby natura rozwiązała to sama. Chcę, żeby wszystko przebiegało prawidłowo i dlatego czarną rozpacz zamieniam na determinację do dalszych prób. Jeżeli okaże się, że rzeczywiście zarodek obumarł, pozostanie mi tylko być wdzięczną losowi, że nastąpiło to tak wcześnie i nie będzie konieczny zabieg oczyszczania (co mnie 2 razy już spotkało). Zgadzam się Chrabaszcz z Tobą, że najgorsze jest czekanie, zwłaszcza przy mojej wybitnie niecierpliwej naturze. Pozdrawiam i dziękuję za podtrzymanie na duchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariana 0079
Dziękuję Ci Chrabaszczu. Masz rację, że jeżeli miałoby być coś nie tak z maluszkiem, to lepiej, żeby natura rozwiązała to sama. Chcę, żeby wszystko przebiegało prawidłowo i dlatego czarną rozpacz zamieniam na determinację do dalszych prób. Jeżeli okaże się, że rzeczywiście zarodek obumarł, pozostanie mi tylko być wdzięczną losowi, że nastąpiło to tak wcześnie i nie będzie konieczny zabieg oczyszczania (co mnie 2 razy już spotkało). Zgadzam się Chrabaszcz z Tobą, że najgorsze jest czekanie, zwłaszcza przy mojej wybitnie niecierpliwej naturze. Pozdrawiam i dziękuję za podtrzymanie na duchu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariana 0079
Zelek, z tego co się orientuję, wyciek z sutka może być objawem podwyższonej prolaktyny, hormonu utrudniającego zajście w ciążę. Możliwe, że ma to związek z antykoncepcją hormonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiuna23
cześć dziewczyny, jestem tu pierwszy raz ale bardzo liczę na waszą pomoc! czy jest sens robic badanie beta Hcg jezeli w dzien spodziewanej miesiaczki zrobilam test i wyszly 2 kreski jedna z nich byla blada, ale za 4 dni zrobilam drugi i juz obydwie byly tak samo ciemne:) czy to oznacza ze jestem w ciazy na 100%?:) i jeszcze jedno, jak obliczyc tygodnie ciąży, ostatnią miesiączkę mialam 1 pażdziernika. czy warto juz isc na usg? bedzie cos\widac? proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martlukek22
lekarz licza ciąze od ostatniej miesiaczki :) wiec prosta sprawa:) najlepiej idz do lekarza on ci wszystko powie :) jestem dalej w ciązy od Ciebie o tylko 2 tygodnie:) juz byłam 2 x u gin i w pn ide trzeci ( do innego) . pozdrawiam :* i szczesliwej ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiuna23 witamy w gronie mlodych ciezarnych.:) jezeli esty wychodza tak jak mowisz to jestes w ciazy. Oczywiście szczere gratulacje!!!!cięzko powiedziec jak to jest z tymi tygodniami. normalnie lekarze licza od ostatniej miesiaczki mimo ze do zaplodnienia dochodzi pozniej . mysle ze na usg powinno juz byc widac. mysle ze jestes w jakims trzecim tygodniu od zaplodnienia. czyli pęcherzyk napewno juz jest. :) jeszcze raz gratulacje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
A ja mam pytanie czy jezeli owulacje miałam w 13 dniu cyklu, to jesli zrobie badanie hcg w 23 dniu cyklu to bedzie to wynik wiarygodny i mógłby juz wskazac ciaże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
JESTEM NAJSZCZEŚLIWSZA OSOBA NA SWIECIE !!!!!! własnie wrocilam od nowego GIN !!!!! powiem wam ze co prywatnie to prywatnie!!! moj NOWY gin oburzony byla faktem iz lekarz poprzedni ( na kase chorych) zapisał mi luteine bez wynikow badan!!!! oburzony był tym, ze nie zalozyl mi karty ciazy i nie ksierowal na badania ! mojem laenstwo roziwja sie prawidlowo !!!!! to juz osmy tydzien !!!! moje cudo ma 18.43 mm !! gdzie jezdzac do tamtego nie wiedzialam nic konkretnego !!! nie umial powiedziec ktory to tydzien !!! na prawde dziewczyny jesli macie jakes watpliwosci to idzcie sprawdzic gdzie indziej!!!! ja od dzis zaczne zyc innym zyciem !!! ine bede chodxzila odasana i smutna!!! bo wiem ze wszystko jest w porzadku!!!!! pozdrawiam was wszystkie !!!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
JESTEM NAJSZCZEŚLIWSZA OSOBA NA SWIECIE !!!!!! własnie wrocilam od nowego GIN !!!!! powiem wam ze co prywatnie to prywatnie!!! moj NOWY gin oburzony byla faktem iz lekarz poprzedni ( na kase chorych) zapisał mi luteine bez wynikow badan!!!! oburzony był tym, ze nie zalozyl mi karty ciazy i nie ksierowal na badania ! mojem laenstwo roziwja sie prawidlowo !!!!! to juz osmy tydzien !!!! moje cudo ma 18.43 mm !! gdzie jezdzac do tamtego nie wiedzialam nic konkretnego !!! nie umial powiedziec ktory to tydzien !!! na prawde dziewczyny jesli macie jakes watpliwosci to idzcie sprawdzic gdzie indziej!!!! ja od dzis zaczne zyc innym zyciem !!! ine bede chodxzila odasana i smutna!!! bo wiem ze wszystko jest w porzadku!!!!! pozdrawiam was wszystkie !!!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mArtulek22 widzisz wiedzialam ze wszystko musi byc w porzadku. To świetnie!!!! jeszcze raz gratulacje. to jestesmy prawie w tym samym tygodniu;)Fajnie!!!!zdrawiam:D a powiedzjk sie czujesz? ja mam parszywe mdlsci, ktore dokuczaja mi przez 70% dnia... AWARIA!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mija30 mysle ze powinno wyjsc juz po szesciu dniach od zaplodnienia. Bhcg moze byc podwyzszone. Jednak radzilabym czekac do spodziewanej miesiaczki. Zeby nie bylo pozniej zawodu... Bo roznie to bywa. 80% takich ciaz poprostu obumiera a kobiety nawet nie zdaja sobie sprawy ze byly w ciazy.dostaja okres w terminie badz opozniony. to jest normalne. chyba ze mialas monitorowane. to w takim przypadku pewnie przyjmujesz jakies leki na utrzymanie. jednak wracajac do twojego pytania to powinno juz wyjsc. POWODZENIA!!!!! pozdrawiam. i daj znac jak wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
jesli chodzi o samopoczucie to róznie to bywa ! ZAWSZE rano mam mdlosci, ktore raz tylko zakonczyly sie wymiotowaniem :D . ale mdlości same w sobie sa nieprzyjemne:) w ciagu dnia czuje sie raczej dobrze:) brzuch w ogole mnie nie boli, czasem tylko piersi jak sie uderze albo nawet dotkne:) a tak to wszystko OKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
jesli chodzi o samopoczucie to róznie to bywa ! ZAWSZE rano mam mdlosci, ktore raz tylko zakonczyly sie wymiotowaniem :D . ale mdlości same w sobie sa nieprzyjemne:) w ciagu dnia czuje sie raczej dobrze:) brzuch w ogole mnie nie boli, czasem tylko piersi jak sie uderze albo nawet dotkne:) a tak to wszystko OKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisr85
Dziewczyny mam pytanko...chce jutro zrobić test z krwi beta hcg to bedzie mój 23dc myslicie że to nie za wczesnie?Strasznie sie boje że nie jestem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisr85
Mam tabletki przepisane na podczymanie wiec musze wiedziec jak najszybciej. W lutym będzie 2 lata jak poroniłam i bardzo się boje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
powinno juz wyjsc ze jestes w ciazy:) poczytaj troszke na pcozatku forum i juz bedziesz wiedziala:) 10:48 babyboom jestem przekonana, ze nie jesteś w ciąży. wynik w 18 dniu na pewno pokazałby ciąże, gdybys w niej była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja beta na trzy dni przed miesiaczka 1.18 10 listopada wizyta u gina i rozpulchniona macica i endometrium 8mm rozpulchnione podejrzenie 2 tyg ciazy jak uwazacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monsir 85 test Bhcg powinnien juz wykazac ciaze. moze bardzo wczesna ale chociaz troche bhCG POWINNO BYC PODWYZSZONE. PODOBNO WYCHODZI JUZ PO 6 DNIACH OD ZAPLODNIENIA. POWINNAS ZROBIC ZWLASZCZA ZE JESTES POD OBSERWACJA LEKARZA I PLANUJESZ DZIECKO. wIEC ROB JUTRO BHCG I DBAJ O SIEBIE NO I PRZYJMUJ LEKI BO ONE SA BARDZO WAZNE. A CO BIERZESZ JESLI MOGE SPYTAC. MOZE dUPHASTON? NIE PRZEJMUJ SIE PORONIENIEM. NAPEWNO SIE UDALO. POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisr85
Najpierw przyjmowałam od 2 do 5 dc clo biore cały czas metformin a gdy okaże sie ze jestem odrazu mam brac duphaston. Mam nadzieje że jestem no przynajmniej mam takie objawy bo piersi mam tak wrazliwe jaki nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HOPE25
Witam wszystkie forumowiczki! Mam do Was pytanko bo widzę, że znacie się na rzeczy :)Próbujemy z mężem zajść w ciąże od 6 miesięcy...Teraz chyba w końcu się udało...Nie mam okresu już dość długo bo jest to mój 47 dzień cyklu tyleże dodam, że zawsze miałam nieregularne i długie cykle (od 32 - 40 dni).Podejrzewałam u siebie ciąże i zrobiłąm już 3 testy jednak wszystkie wyszły negatywnie...w poniedziałek po trzecim teście pojechałam na badanie beta HCG i wyszło mi 26.74....Ucieszyłam się bo w tabelce pisze, że ciąża zaczyna sę od 5.8...Niepotrzebnie jednak weszłam na jakieś forum i tam dowiedziałam się, że powinnam mieć więcej o tym czasie....Ostatni okres miałam 25 września ale nie wiem kiedy dokładnie mogło dojść do zapłodnienia, bo w tym miesiącu nie liczyłam kiedy mam owulację i przytulaliśmy się bardzo spontanicznie i często :)Może będziecie umiały odpowiedzieć mi na pytanie czy moje HCG jest wystarczające, aby mieć pewność że jestem w ciąży??Jutro mam wizytę u ginekologa ale strasznie jakoś się martwię, a że niecierpliwa ze mnie osóbka to chciałabym abyście mi pomogły....Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Hope25! rzeczywiście jezeli w 47 dniu cyklu nie masz okresu jest to niepokojące. wiesz jak ja zrobilam w 41 dniu cyklu badanie mialam BHcg powyzej 900 a lekarz byl zaniepokojony bo stwierdzil ze juz powinnam miec wiecej. jednak okazalo sie ze wszytsko w porzadku. To zalezy od tego kiedy mialas owulacje. Jesli masz jakies zaburzenia moglas miec pozniej i dlatego do zaplodnienia moglo dojsc dopiero niedawno. moze byc to bardzo wczesna ciaza a testy z moczu nie wykazuja tak wczesnej. nie sa tak czule. natomiast krew wychodzi barzdo wczesnie. a samo podwyzszenie do ponad 20 raczej wskazuje na ciąze. niestety jest tez prawdopodobienstwo ze jest to np. ciąza pozamaciczna. wtedy Bhcg wzrasta nieprawidlowo. ale nie przejmuj sie tym. miejmy nadzieje ze jest to bardzo wczesna ciąża i wszystko będzie ok. Badz dobrej mysli bo to jest najwazniejsze. Jutro do lekarza i wszystko bedzie jasne. Powodzonka!!!! i trzymam kciuki. daj znac jak wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
dokladnie nie martw sie ! to nic nie da w jeszce pogorszy ! sama wiem na wląsnej skorze! moze byc tak ze beta nagle wzrosnie i bedzie wszystko w porzadku:) ja chodzilam do jendego gin , ktory przekonywal ze plod jest za malutki:( poszlam teraz do innego i jest to nie prawda! boje malenstwo rozwija sie prawidlowo ! a to co ja rzeszłam to bylo straszne! wiec glowa do gory ! musi byc dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Zajrzałam tu na forum bo mój wynik beta HCG troszeczkę mnie zaniepokoił! Jestem w ciązy na początku 5 tyg wynik hcg wyszedł mi 12237,0 mlU/ml a normy opisane na wyniku obok są tak jakby inaczej podane: kobiety 0-1 ciąża 3-4 tydz. 5,8 - 750 ciąża 5-6 tydz. 217 - 31,795 ciąża 7-8 tydz. 3697 - 149,571 Proszę powiedźcie mi czy mój wynik hcg jest prawidłowy dodam że jestem na dufhastonie. Mam plamienia ponoć z polipa ciążowego (tak lekarz powiedział). Dlatego bardzo się denerwuję czy jest wszystko w porządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HOPE25
Nie uwierzycie co mi się przytrafiło!!!!Otóż nie jestem w ciąży i wcale nie byłam!!!Dziś jak odebrałam wyniki z bety to zaczęlam wyć jak bóbr bo było 0.100 czyli brak ciąży.Myślałam o najgorszym bo przecież jeszcze 2 dni temu beta była prawie 27 a to już coś.Byłam więc pewna, że poroniłam we wczesnej ciąży...Możecie sobie wyobrazić jak się czułam?????Tym bardziej, że wczoraj zauważyłam małe plamienie barwy brązowej więc tym bardziej się martwiłam co dalej.Z płaczem poszłam do ginekologa a on po zbadaniu mnie powiedział ze na 100% nie byłam w ciąży, bo macica jest normalna i nic a nic nie wskazywało że mogłam być!!!Zamiast tego wykrył mi cystę na jajniku....I stąd brak miesiączki i bóle w podbrzuszu....A beta mogłaby być podwyższona ale nie aż tak, więc niewiem o co chodziło z tym poziomem u mnie....Jestem dziś taka załamana bo fakt, że lepiej, że nie byłam w ciąży i jej nie straciłam, ale wyobrażacie sobie coś takiego???2 dni się cieszyłam jak głupia, że jestem w ciąży, byłam przeszczęśliwa, mój mąż przeszczęśliwy, rodzinka też a tu takie coś!!!!Teraz musze brać luteinę na wywołanie @ i potem miesiąc tabletki anty Cilest i później znowu możemy się starać.Ponoć ta cysta sama się wchłonie....Boże, to co przeżyłam przez ostatnie 2 tygodnie to szok....Ta niepewność, to czekanie,nerwy, w końcu niesamowite szczęście a teraz....pustka, smutek i rozczarowanie....Ale mam jednak nadzieję, że wszystko się dobrze skończy i za miesiąc nam się uda...Ponoć taka miesięczna kuracja tabletkami anty wspomaga płodność dzięki czemu jest większa szansa i nadzieja....A o tym co było trzeba zapomnieć...Widać nie zawsze należy wierzyć badaniom....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
hope25 ale przeszłas :/ nic -trzeba isc dalej! glowa do gory i staranko w przyszłym miesiacu:) 3mam juz teraz kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
ewter nie umiem ci pomoc...nie nzma sie na becie ..chrabaszcz wejdzie wiec na pewno ci pomoze:) pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewter wynik masz jak najbardziej prawidłowy jak na ten tydzien ciąży. ja mialam w tym czasie nawet nizszy bo 10 700 . nie masz sie czym martwic. krwawienia czesto sa normalne. niektore kobiety mają np okres tzn samo plamienie. to sie zdarza bardzo czesto. i mysla ze to poprostu okres. Nie masz sie czym martwic. Dobrze ze przyjmujesz duphaston. On bardzo wspomaga tak wczesne ciąże. Pozdrawiam! I życze wszystkiego naj!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope25 znam ten bol! ja tez przez to przeszlam. tylko ze u mnie sam lekarz stwierdzila pęcherzyk ciążowy. po czym okazalo sie ze nie bylam w ciazy bo zaczelam krwawic itd.Do tej pory nie wiem co ona widziala na monitorze. Dlatego doskonale rozumiem twoje emocje. Przez kilka dni przezylam najpiekniejsze a zaraze najgorsze chwile w moim zyciu. Tyle placzu i lez w szpitalu gdy myslalam ze trace moje malenstwo.... a bylo to nie potrzebne.... bo okazalo sie ze nie bylam w ciazy. wtedy pomyslalm sobie ze przeciez jeszcze cale zycie przede mna i mozemy starac sie o dzidzie ciągle.. az w koncu sie uda. I teraz najlepsze!!!!!! w następnym miesiacu zaszlam w ciąże:) :D :D dlatego wiem ze nie mozna tracic nadziei i trzeba wierzyc mocno!!!!! mam nadzieje ze uda ci sie!!!! Trzymam MOcno kciuki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×