Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość Hm...ciąża
Serdeczne gratulacje dla Was dziewczyny.Nie martwcie się na pewno dacie radę.Ja umówiłam się do lekarza ale na listopad bo takie sa kolejki,a na dodatek dzisiaj dostałam okres(wcześniej miałam skurcze w podbrzuszu) więc moje marzenie o dziecku zostało rozwiane-odeszło jak wiatr.Wizytę pewnie odwołam.Jedyne co mnie jeszcze dziwi to to,że nadal bolą mnie piersi,dostałam ciemniejszą skórę na twarzy i pokazała mi się śmieszna kreska pod pępkiem taka brązowa.I co jeszcze zauważyłam to to,że strasznie szybko ostatnio drętwieją mi ręce i nogi.Ja już sama nie wiem co mi jest :-(((ratunku......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
też bym bardzo chciała usłyszeć bicie serduszka mojego maleństwa :):):) 28 jade do gin :) w ogole dzis jestem cała rozradowana .... męża znajomy ( w sumie to już wspólny) został tatusiem :P dziś okolo 17.40 urodziła się im SANDRUNIA !!!!! a oczywiście moj męzulek ...zamiast powiedzieć GRATULUJE to ale sypnąl "ale Ci zazdroszce ! " oczywiscie dostał kuksańca ode mnie i odrazu szybciutko pogratulował ;) ach ci faceci ..... poprostu moj Bartek to czasami to bardziej przezywa niz ja ... ( dodam, że niesamowicie się ciesze i w kazdej minucie dnia otym nadaje :P:P:P:P wieć juz widze jego szcescie gdy urodze :) szkode, ze jeszce tyle czasu :) wspaniałe uczucie zapewne być matka .... zastanawiam się dlazcego dopiero teraz się zdecydowaliśmy ( po 3 latach od ślubu) ... dodam, ze maleństwo naprawdopodobniej zostało poczęte w 3 rocznice ślubu (1 października !!!) he he !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaaaaaaaa25
mam pytanie i nadzieje, że ktoś mi podpowie. byłam u ginekologa i okazało się, że jest puste jajo. Pani doktor nie poleciła zrobienia beta hcg chyba powinna,tylko od rau zaleciał zabieg lyżeczkowania.ja przez cały czas trwania ciązy nie miałam żadnego krwawienia ani żadnych ból wszystko było ok a tu taka diagnoza. co robić??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
jutro ide do gin :) mam nadzieje, ze nie uslysze żadnych złych wiadomosci ..nie poradziłabym sobie z tym :( trzymajcie kuciki :) pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martulek22 trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na pewno będzie wszystko dobrze. Musi być i koniec!!!!!!11!!!! Trzymaj sie i dbaj o siebie!No i oczywiście czekam na dobre wieści :D Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
;( niestety nie mam dobrych wiadomości ...chociaz lekarz powiedizal, ze nie mam cyzm się przejmwac jak na dzien dzisiejszy..... płod nadal bardzo malutki ale serduszko bije!!!! i to jest powod do radosci wg lekarza! teraz wchodze na foa ...a jak płodzik jest mały to ...wkrotce moge poronic ... :( ;9 i w dodatku te leki, ktore mi przypisał ( LUTEINa50) ...nie wiedziaam na co ... teraz wiem ..na podtrymanie ciazy ..... jestem załamana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
;( niestety nie mam dobrych wiadomości ...chociaz lekarz powiedizal, ze nie mam cyzm się przejmwac jak na dzien dzisiejszy..... płod nadal bardzo malutki ale serduszko bije!!!! i to jest powod do radosci wg lekarza! teraz wchodze na foa ...a jak płodzik jest mały to ...wkrotce moge poronic ... :( ;9 i w dodatku te leki, ktore mi przypisał ( LUTEINa50) ...nie wiedziaam na co ... teraz wiem ..na podtrymanie ciazy ..... jestem załamana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
;( niestety nie mam dobrych wiadomości ...chociaz lekarz powiedizal, ze nie mam cyzm się przejmwac jak na dzien dzisiejszy..... płod nadal bardzo malutki ale serduszko bije!!!! i to jest powod do radosci wg lekarza! teraz wchodze na foa ...a jak płodzik jest mały to ...wkrotce moge poronic ... :( ;9 i w dodatku te leki, ktore mi przypisał ( LUTEINa50) ...nie wiedziaam na co ... teraz wiem ..na podtrymanie ciazy ..... jestem załamana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
nie mam niestety dobrych wiadoosci ...tzn lekarz powiedzial, ze nie mam sie czym martwic ....jak na dxien dzisiejszy jest oki ! PLOD MALY ale serduszko bije! co ja mam o tym mysllec ? i w dodatku te tabletki : luteina50 ! ni wiedzialam na co ? teraz juz wiem ... na podtrzymanie ciazy ? jestem zaamana !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie S
Dziewczyny proszę o pomoc. 07.09 miałam ostatnia miesiaczke wczoraj zrobilam test i wyszedl pozytywnie. Poszlam do lekarza, ktory zrobil mi usg i stwierdzil, ze ciazy w macicy nie widzi i ze moze to byc ciaza pozamaciczna. Skierowal mnie na badania beta hcg. dzis mam wyniki o 17. Czy jest mozliwe zebym byla w normalnej ciazy tylko, ze nie widac tego jeszcze na USG. A z drugiej strony jesli naprawde jest to ciaza pozamaciczna to czy lekarz podczas USG nie moze tego zobaczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
nie umiem ci pomoc . ja nam oje jetsem w 5 tygodniu ciazy ( bo lekarz tego nie potwierdzil ) i zarodek jzu widzialam ..nawet biajde serduszko ! tylko ten zarodek taki malutki :( zapytajCHRABASZCZ ona wie wiecej o beta :) Chrabaszcz pomocy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martulek22 tak mi przykro.. ale jeszcze nic nie jest przesądzone! dziecko żyje i bije serduszko. Więc nie jest najgorezej. tak zdarza sie często. zobacz ja tez mam za maly płód według obliczen. mi lekarz tez powiedzial za pierwszym razem zebym nie robila sobie nadziei bo raczej nic z tego nie będzie.a czy lekarz kazal ci robic badanie BHcg? mysle ze powinien bo od tego czy rośnie czy maleje wiadomo czy plod zyje czy umiera. A narazie nie możesz sie niczym martwić. Tylko luteinka i do łóżka leżeć. KONIECZNIE!!!!!!!!!!luteina jest na podtrzymanie ciąży wiec napewno wskazana! mam znajomą ktora dzie ki lezeniu i luteinie uratowala swoje dziecko mimo ze lekarze powiedzieli ze juz plod nie żyje. a urodzila zdrowiutką córeczke. Grunt teraz to sie nie dfenerwowac i lezec. dziwie sie tylko ze nie skierowal cie do szpitala. bo w takich stanach konieczne jest leżenie.ale trzymaj sie martulek i radzilabym sprawdzić poziom bhcg. a za dwa dni powtorzyc i sprawdzic czy rosnie czy maleje.i wtedy bedziesz miala pewnosc. Ale jestem z tobą i trzymam kciuki!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angie S jest możliwość ze ciąży nie widac podczas usg. tak sie dzieje podczas ciąży hormonalnej. kiedy jest to wczesna ciąża. i wykrywa ja badanie Bhcg. tak wiec bardzo dobrze ze zrobilas to badanie. Nie mozna jednak wykluczyc ciąży pozamacicznej. Wtedy Bhcg będzie tak jakbys byla w ciąży jednak jesli nie ma pęcherzyka to znaczy ze pozamaciczna. w takim przypadku zazwyczaj powtarza sie badanie Bhcg. kiedy wynik spada to znaczy ze plod umiera. kiedy rosnie ale za wolno to oznacza zazwyczaj ciąże pozamaciczną. Mam nadzieje ze nie jest to twoj przypadek.A czy lekarz powiedzial ci ktory to może być tydzien ciąży? jesli mialas ostatnią miesiączke 7 wrzesnie to plod powinien miec juz jakies 4 tygodnie a to na usg juz widac. A usg mialas dopochwowe czy normalne? bo mi w 6 tygodniu nie widzial na usg normalnym i zrobil mi dopochwowe i wtedy dopiero zobaczyl.Nie wiem jak to dokladnie jest z ciąża pozamaciczna czy ja widac. sa różne rodzaje tej ciąży w zależności od umiejscowienia. ale narazie bądż dobrej myśli. i poczekaj na wynik BHCG. i koniecznie napisz jaki byl wynik to moze jakos bede mogla ci pomoc. Trzymaj sie cieplutko i nie zalamuj bo tylko zaszkodzisz sobie i dziecku. I napisz KONIECZNIE!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
:( nie kazał mi robić zadnych badan :( nie mowił tez ze mam sie oszczedzac ! powiedizał ze NA DZIEN DZIISEJSZY JEST DOBRZE.SERDUSZKO BIJE. TYLKO TEN PLOD JEST MALENKI. łasnie wstałam :( i ide dalej lezec :( cay dzien leze i placze :( wiem ,ze źle robie, ale jaoś nie mogę sobe z tym poradzc :( prosze trzymajcie kciuki :( z przyczyn róznych i tak musze udac sie do gin innego ..... CHRABASZCZ moglabys mi podac adres mail ..chcialabym sie cos zapytac ...a nie hcce tak na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
tak w oogle to on nie mowil nic ze ciaza jest zagrozona albo cos ...wykupujal lek nie wiedizalam po co - dopiero w domu na necie sie zorientowałam...wiec pocieszam sie ze tak źle chyba byc nie moze.... moze to tak tylko zapobiegawczo ??? ssma nie iwem co o tym myslec .... dobrze, ze mam kochanego meza .....:* ale i tak jest mi cholernie ciezko !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martulek22 tacy są lekarze! raz trafisz na lepszego raz na gorszego.najlepiej odwiedz jeszcze jakiegos innego bo sam fakt ze lekarz nie informuje cie o dzialaniach leku jest niepokojące. A luteine dostaje prawie kazda kobieta gdy podejrzewany jest jakis problem i czesto wlasnie zapobiegawczo. zobacz ja tez bym dostala luteine gdyby moje wyniki nie wyszly dobre. naprawde luteina potrafi zdzialac cuda. a poza tym 80% wczesnych ciąż obumiera samoistnie dlatego kobiety ktore planuja dziecko dostaja luteine od razu. aby zwiekszyc szanse na utrzymanie ciazy. a nie powinnas sie martwic skoro lekarz powiedzial ze jest ok. Wiem doskonale jak ci ciezko. opowiadalam ci juz o mojej sytuacji ktora mialam w sierpniu. wtedy tez wylądowalam w szpitalu i dostawalam luteine. Plakallam wtedy dzien i noc. bez przerwy i nikt nie umial mnie uspokoic. Bo nie wiem jak mozna lezec spokojnie wiedzac ze cos nie tak dzieje sie z twoim dzieckiem. ale tłumaczylam sama sobie ze wszystko musi byc dobrze a nerwami tylko szkodze dziecku. trzeba sie trzymac! jesli nie dla siebie to dla tego malutkiego żyjątkaw tobie. :) a to moj adres meila anna_kraska@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
CHRABASZCZ ty jednak potrafisz pocieszyc !! dziekuje !!!! tak ybieram sie do innego gin ...dlaczego ? objasnie w mailu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el77
Dziewczyna błagam poradźcie. Zrobiłam dziś test hcg i wyszło mi, że mam 982 mlU/ml, co wskazuje, że jestem w 3 tygodniu ciąży. Z moich obliczeń wynika jednak, że początek ostatniej miesiączki miałam 5 tygodni temu. Czy ten wynik skreśla mnie z listy zdrowych ciężarnych. Błagam odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrabaszscz
el77 wynik ten wskazuje na 3 tydzien ale dopoki nie pojdziesz do lekarza nie będsziesz wiedziala. to moze wskazywac cos zlego ale nie musi. ja mialam taka sama sytuacje. tez wynik mialam ponad 900 a powinnam być już w szostym tygodniu. i lekarz na poczatku mial wątpliwości. kazal mi wiec powtorzyćbadanie Bhcg i sprawdzic czy rosnie czy maleje. kedy rosnie prawidlowo to znaczy ze ciąża sie rozwija. gdy wzrost jest za wolny jest duze podejrzenie ciazy pozamacicznej. a gdy maleje plod umiera. mi wzroslo i to dusyc duzo. dlatego lekarz powiedzial ze ciąża rozwija sie prawidlowo mimo ze nie zgadza sie to z jego obliczeniami. ja mam wahanie o jakies 3 tygodnie. ale wszystko jest w porzadku. dlatego mysle ze i ty nie powinnas sie martwic dopoki nie pojdziesz do lekarza. No i bądż dobrej myśli. A ja trzymam kciuki. i daj znac co wyszlo. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el77
Dziękuję bardzo. Rozmawiałam przed chwilą z kobietą, która pracuje w laboratorium i powiedziała mi, że oni to liczą od dnia zapłodnienia a nie od ostatniego dnia miesiączki. niestety ona się tym nie zajmuje, wiec nie ma 100% pewności. Jeszcze raz wielkie dzięki, że odpisałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrabaszscz
ell77 tak ja tez to slyszalam ale nie chcialam pisac dlatego ze nie bylam pewna. ale tez gdzies to wyczytalam ze te normy sa od zaplodnienia. wiec juz sie nie martw i trzymaj cieplutko. i daj znac jak wyszlo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angie S
Chrabaszczu kochany. odebralam dzis wyniki i mam 907. pani z laboratorium powiedziala, ze jest to 2-3 tydz wiec biorac pod uwage ostatnia miesiaczke(7 tyg temu) to jest to ciaza obumarla. Ale czy ja majac miesiaczke 7 wrzesnia musialam zaraz zajsc w ciaze 8 wrzesnia ze oni tak licza?? nie moglam np 30 wrzesnia?? Zadzwonilam do mojej gin i powiedziala ze jesli to jest 2 - 3 tydz to miala prawo nie widziec tego na usg bo jest zbyt male. ale jest tez druga opcja ze jest to 5-6 tydz ale jest to pozamaciczna i dlatego ten poziom jest taki. w ogole wg niej stezenie beta hcg na poziomie 907 to jest 5-6 tydz. wiec juz teraz nie wiem. Pani z laboatorium mowi 2-3 a gin 5-6. Mam skierowanie d o szpitala i obowiazkowo mam sie jutro rano stawic. strasznie sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angie s zazwyczaj normy ktore sa podane w laboratoriach liczone sa od zaplodnienia a nie od ostatniej miesiączki. od ostatniej miesiaczki sa liczone innaczej. chodzi tutaj o cykl miesiaczkowy. ciąża poprostu liczona jest od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. jednak nie moglo byc wtedy zaplodnienia. po kilku lub kilkunastu dniach juz nie pamietam dokladnie po ilu od ostatniej miesiaczki masz dni plodne. po paru dni od dni plodnych masz owulacje. jezeli wspolzylas podczas dni plodnych to do zaplodnienia dochodzi dopiero podczas owulacji. dlatego sam termin zaplodnienia jest pozniejszy. jednak w ciazy tygodnie liczy sie od ostatniej miesiaczki szczerze mowiac sama nie wiem dlaczego. I wiele dziewczyn tez myli sie z tymi normami BHcg. zreszta sama tak zrobilam:) Rzeczywiscie 2, 3 tydzien wskazuja twoje wyniki ale od zaplodnienia. j jak robilam pierwsze Bhcg mialam 904:). i tez lekarz sam sie zastanawial jak to jest z tymi normami. tak jak mowiłam ze nie mozna tez wykluczyc pozamacicznej. jednak wierze ze jest topoprostu wczesna ciaza, ktorej doktor nie widzial na usg. i tak powinnas myslec. wiec do szpitala i powodzonka. mysle ze tam powtorza ci badanie Bhcg zeby sprawdzic jak wzrasta. Trzymam kciuki i daj znac jak wyszlo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona111
Odebralam dzis wynik i mam 22711 mlU/ml ktory to tydzien bo tyle jest interpretacji wynikow ze juz sama nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona111 wedlug mnie powinnas byc w czwrtym tygodniu liczac od zaplodnienia. jesli chodzi o tydzien w ktorym powinnas byc ktory liczony jest od ostatniej miesiaczki to juz sama powinnas sobie wyliczyc i porownac z zakresem BHcg od oststniej miesiaczki. te wyniki z laboratorium zazwyczaj podaja normy od zapłodnienia. ale najlepiej idz do lekarza a on powie ci ile ma dokladnie pęcherzyk co do dnia. No i oczywiście GRATULACJE!!! Witamy w gronie wczesnych ciężarnych :D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona111
Dzieki chrabaszczu to by sie zgadalo z dniem zaplodnienia ten 4 tydzien tylko po co to jest wlasnie liczone od dnia ostatniej miesiaczki skoro ciazy nie bylo to nie wiem.A do lekarza wybieram sie jutro i wszystko bedzie jasne ciekawe czy cos juz na usg zobacze pewnie juz tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariana 0079
Witajcie dziewczyny. Bardzo proszę o odpowiedź, bo ja juz zgłupiałam. Otóż 5 dni temu zrobiłam beta hcg - wynik 8,89. Wczoraj powtórzyłam badanie w innym laboratorium. Wynik poniżej 2. Dzisiaj zrobiłam test płytkowy - pozytywny. O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj ariana 0079! wynik 8,89 wskazywalby na ciąże. jednak bardzo bardzo wczesna. zazwyczaj kobiety normalne maja do 3. jezeli drugie badanie jest prawidlowe ( a chce zaznaczyc ze bardzo czesto zdarzaja sie pomylki) to niestety oznaczaloby ubumieranie zarodka. czyli nie rozwija sie prawidlowo. w takim rowniez przypadku test plytkowy moglby wyjsc pozytywnie gdyz poziom hormonów nie spadl jesszcze kompletnie. jednak z tego o wychodzi ci z krwi wydaje mi sie ze powinien wyjsc juz negatywny. jednak trzeba byc dobrej myśli. miejmy nadzieje ze drugi wynik Bhcg jest nieprawidlowy a twoja ciaza rozwija sie prawidlowo. mysle ze powinnas jeszcze raz powtorzyc Bhcg i sie upewnic na 100%. A powiedz jeszcze w ktorym dniu cyklu jestes? bo to by bardzo pomoglo w ustaleniu ile powinna miec ciaza. kiedy mialas ostatnia miesiaczke? acha no i zalecam oczywiscie wizyte u lekarza. Pozdrawiam gorąco i trzym am kciuki!!!! no i czekam na odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelek
Mam pytanie stosuję plastry EVRA ,od jakiś dwóch tygodni zauważyłam po naciśnięciu sutka biały wyciek czy to moga byc oznaki ciąży? Czy muszę mieć skierowanie na badanie Beta HCG czy bez problemu sama za oplatą sobie wykonać mogę? test z apteki nie wykazał ciąży, tydzień wcześniej normalnie miałam miesiączkę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ariana 0079 jezeli owulacje mialas 18 dnia cyklu to znaczy z pęcherzyk powinien miec jakies dwa tygodnie lub mniej. jezeli pierwsze badane Bhcg robilas 5 dni wczesniej to by oznaczalo ze robilas je w 28 dniu cyklu a pęcherzyk powinien miec wtedy jakis tydzien wiec mozliwa jest taka wysokosc Bhcg. jesli chodzi o test to ja robilam w 40 dniu cyklu i tez wyszla bardzo niewyrazna kreska wiec tym raczej nie musisz sie przejmowac. Mysle ze jednak powinnas jeszcze raz powtorzyc Bhcg . Jesli bedzie roslo to raczej wszystko ok. no i trzeba liczyc ze to drugie badanie bylo nieprawidlowe. jesli nawet wyszloby cos nie tak to dzieje sie tak w 80% przypadkow. ze kobiety mają w sobie pęcherzyk jednak jest on za slaby aby sie utrzymac i poprostu obumiera. to nawet nie nazywa sie plod ani poronienie. 80% przypadkow kobiet wydaje sie ze dostaly pooprostu spozniony okres i nawet nie zdaja sobie sprawy z tego ze mogly byc w ciązy. widze ze chyba staracie sie o dziecko sdkoro monitorowalas cykl wiec napewno bardzo na nie oczekujesz jednak trzeba myslec superlatywami gdzyz jesli nawet byloby cos nie tak to pomysl ze gdyby mialo byc chore lub bardzo slabe lub z jakimis wadami to lepiej ze tak by sie stalo. a ty masz cale zycie przed sobą i nastepny i nastepny cykl na probowanie. wiem ze nie jest to latwe bo sama przez to przeszlam. mi udalo sie za drugim razem. dlatego i ja trzymam kciuki. i trzymaj sie cieplutko, nie zalamuj tylko zrob ponownie badania. bedziesz wiedziala na czym stoisz! i przetrzymaj czekanie, wiem ze ono jest najgorsze... Pozdrawiam cieplutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×