Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość gość
nie jestes w ciazy, a jezeli sie staracie to zakup testy owulacyjne albo mierz temp, wtedy bedziesz wiedziec czego sie spodziewac, a nie siac panike... Nie szkoda ci kasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia2521
cześć wszystkim .. mam pytanie :) nie mam okresu juz 2,5 tygodnia . byłam u ginek. dr powiedział ze mam jednego jajnika większego i macice opuchnięta i ogolnie wszystko wskazuje na to ze jestem wciazy mam podwyzszona temperature i mdłości , bola mnie piersi i bulgocze mi w podbrzuszu lecz dr nie widzial nic wiecej , robilam testy jeden byl poztywny ,2 byl błędny a 2 nastepne negatywne .. postanowilam ze zrobie test beta hcg niestety wyszly <2.00mlU/ml .. nie wiem czego sie spodziewac .. dodam jeszcze ze do zaplodnienia doszlo 10 dni od zrobienia testyu beta ;/ pani dr dala mi tabletki luteina lecz po nich nadal nie mam okresu .. pomocy , bardzo chcialabym dowiedziec sie ze jestem lecz w takiej sytuacji nie wiem czy to mozliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strasznie chaotycznie to opisane. Rozumiem, że 10 dni po stosunku robiłaś betę? Wtedy beta mogła jeszcze nic nie wykazać. Testy nie wiem kiedy robiłaś więc ciężko powiedzieć. Jeżeli spóźnia ci się okres to lekarka powinna przepisać progesteron (jeżeli jesteś w ciąży to nie zaszkodzi, jeżeli nie, to przywróci normalną miesiączkę). Ja bym zmieniła lekarza. Jeżeli miesiączka spóźnia się 2.5 tygodnia, to jest to 6.5 tc. Powinien być widoczny pęcherzyk, więc albo nie jesteś w ciąży, albo jest to ciąża pozamaciczna. Tak czy inaczej - zmień lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj, nie doczytałam, dostałaś luteinę. W takim razie lekarz postąpił właściwie. Tak czy inaczej, jeżeli beta wyszła ujemnie, to w ciąży nie jesteś. Nie wiem, czy w przypadku pozamacicznej beta może być tak niska, wtedy też rośnie, ale wolniej. Jeżeli nie dostaniesz miesiączki, to konieczna konsultacja z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy pozamacicznej na pewno beta jest dodatnia, od kilkuset nawet do kilkutysiecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecencia
Jak myślicie jest szansa na ciążę? Jestem w 34dc w 29 i 30dc dwa testy ciążowe pozytywne (słaba kreska) dziś zauważyłam plamienie i byłam na wizycie u ginekologa na USG nic nie widać wiec zrobiono mi beta-hcg i wynik 17,71mlU/ml za dwa dni powinnam powtórzyć ale martwię się, że jest za niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wzrośnie co najmniej o 66% to będzie dobrze. Niczym się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi29
Hej laski:) 13.08 zrobiłam test i pojawiły się dwie kreski, tego samego dnia zrobiłam beta hcg wyszło 208, dzisiaj robiłam beta hcg i wynik wynosi 5383..z ginem jestem umówiona na wizytę i usg.. Pobolewa mnie podbrzusze tak jak przed okresem..to moja pierwsza ciąża i nie wiem co się dzieje..najbardziej denerwuje mnie to że nic tu nie zalezy ode mnie.. Dodam że ostatnią @ miałam 17.07..pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to że Cię pobolewa brzuch to akurat dobry objaw mnie do 10 tygodnia tak bolało że zwijałam się z bólu jakby mi ktoś noże wbijał, macica się rozciągała, a że jeszcze do tego miałam ją mniejszą niż przeciętna i jestem dość szczupła bardzo to odczuwała, a też już miałam najgorsze myśli że ciąża pozamaciczna itp nie ma co sobie wkręcać schizy co do wyników beta hcg to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilou88
Wtam, mam pytanie czy jest mozliwe ze jestem w ciazy, skoro jest to moj 38dc i nadal nie mam @. boli mnie brzuch i zaczely od kilku dni piersi. Niestety mam bardzo nieregularny @. zrobilam testy ciazowe ale wychodza negatywnie ;/ zaczelam sie juz martwic co jest nie tak. chcialam zrobic sobie test b-hcg ale niestety jestem w anglii i musze czekac do wtorku gdyz jest tu swieto a w normalnych szpitalach nie chca mi takiego testu zrobic :/ w aptece tez takich testow nie sprzedaja :( Jeszcze mialam bole plecow tydzien temu, tak mocne ze nie moglam sie poruszyc. Jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lilou, nikt cię nie zdiagnozuje przez internet. Musisz poczekać, jeżeli chcesz zrobić betę z krwi. Ale jeżeli testy siane wyszły ujemnie w 38dc, to raczej nie ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lilou88 a ja bym jeszcze poczekała (tyle dni ile wynosi najdłuższy twój cykl) i dopiero potem (w przypadku braku @) robiła jakiekolwiek testy.... szkoda kasy na testy.... piszesz że masz nieregularne cykle więc nie bardzo można stwierdzić jaka jest długość cyklu a co dopiero czy była owulacja (a nie sądzę by była monitorowana)... Wiem że czekanie jest męką ale czasami popłaca :D( ja doczekałam się bliźniaków).... więc nie stresuj się tylko ciesz się życiem i mężem (chłopakiem, chłopem, przyjacielem, kochankiem czy może kimś innym niepotrzebne skreślić) oraz odpoczywaj dużo....stres nie jest dobrym doradcą... a ty gościu jak nie wiesz o co chodzi to nie udzielaj rad i nie stresuj może już wczesnych ciężarnych... P.S. mama mi mówiła że ciężarnym nie mówi się złych rzeczy bo można mieć nieprzyjemności..... więc uważaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośkasamośka
witam dziewczyny pomóżcie mi zinterpretować wynik beta hcg 20.08.2013 - 160 22.08.2013 - 413 27.08.2013 -1122 przyrost między pierwszym a drugim jest ok między pierwszym a trzecim też ok, ale miedzy drugim a trzecim trochę mały miała któraś z Was taką sytuację? nie wiem czy mam się niepokoić z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośkasamośka, a który to dc albo dpo? Widać, że przyrost spadł dość drastycznie, nie wróży to nic dobrego. Powtórz badanie za dwa dni, powinnaś mieć jasność. Ja miałam podobnie i skończyło się poronieniem. Czy byłaś na USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośkasamośka
ostatnią @ miałam 12.07. pierwszy test "domowy" robiłam rano 13.08 wyszedł negatywny, drugi 15.08 negatywny i byłam już pewna że w ciąży nie jestem. Ponieważ nagle zrobiłam się osłabiona i senna powtórzyłam test 19.08 i szok druga bardzo blada kreska. 20 zrobiłam pierwszą betę- wynik 160....drugą 22.08 - 413. 23.08 - poszłam do gina, powiedział że to bardzo wczesna ciąża bo tylko pęcherzyk i mam przyjść dopiero 6.09 bo prawdopodobnie miałam opóźnioną owulację. Dziś z głupoty zrobiłam betę i :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośkamośka nie stresuj sie, poczkaj do 6.09 na usg, będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość, po co mówić, że będzie dobrze, jak ewidentnie dobrze nie jest. Przyrost jest stanowczo zbyt niski. Pocieszające jest to, że skoro jest pęcherzyk, to nie jest to ciąża pozamaciczna. Czasem beta na początku przyrasta słabo a potem się rozkręca, ale ja to wiem od mojego lekarza, bo nigdy się nie spotkałam z takim przypadkiem. Nie czekałabym z nadzieją na kolejne usg tylko powtórzyła betę, żeby mieć jasność. Wg mnie lepiej wiedzieć wcześniej niż się łudzić 2 tygodnie, po co to komu? Nie ma się co załamywać, bo takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Zwykle kolejna ciąża przebiega już prawidłowo. U mnie na przykład były problemy z zajściem za pierwszym razem, a po poronieniu zaszłam po pierwszej próbie (oczywiście po odczekaniu 3 miesięcy). Przed kolejną ciążą zrób sobie hormony tarczycy, bo to częsta przyczyna poronień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu powyzej, przyrost bety jest indywidualna sprawa kazdego organizmu, super jezeli jest ksiazkowy,ale zawsze sa jakies wyjatki.... Znam pare przypadkow, w tym moj gdzie lekarz w 7 tc wywylal mnie do szpitala bo uwazal ze ciaza sie nie rozwija prawidlowo, a ja uparcie twierdzilam ze chce zaczekac, w 10tc dopiero bylo widac bijace serduszko a teraz ma juz 10 miesiecy! Gdybym wtedy posluchala lekarza to bym teraz mojego szczescia nie miala.... A stres to jeden z najgorszych doradcow, wiec najlepiej sie nie stresowac, po co beta jezeli juz cokolwiek widac na usg, teraz pomiar usg moze spokojnie dac wynik czy ciaza sie rozwija czy nie! Bete robi sie wtedy jezeli nie widac wzrostu na usg lub w ogole nic nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu powyżej :) Oczywiście, że indywidualna, ale przyrost raczej nie powinien spadać, a już na pewno nie powinien spadać poniżej tych 66% w 48h. Po coś są te normy (i tak są dość szerokie). W omawianym przypadku w dodatku przyrost na początku był b. ładny, a dopiero potem spadł. A na jakiej podstawie u Ciebie lekarz podejrzewał nieprawidłowości? Czy chodziło o betę? Jeżeli z innych powodów, to w ogóle nie ma to tutaj zastosowania. Ja to przerabiałam niestety i po prostu nie wierzę w cuda. A pogodzenie się z faktem wg mnie jest lepsze i mniej stresujące niż ciągłe nakręcanie się, że wszystko będzie dobrze. Tak jak pisałam, nie znam pozytywnego przypadku, gdy przyrost bety nagle spadł, a potem poszedł w górę, a swego czasu przeszperałam internet w tą i z powrotem w poszukiwaniu pozytywnych przykładów. Na usg w tym wypadku nic nie widać (pęcherzyk bez zarodka o niczym nie świadczy) więc na tym etapie tylko beta jest miarodajna. Dopóki nie ma echa zarodka, to usg niewiele powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośkasamośka
witam ponownie 30.08 moja beta wynosiła 2680 więc za wiele nie wzrosła. W usg tego samego dnia zarodek z akcją serca, więc jak widać człowiek to nie książka. Nie ma co panikować tylko spokojnie czekać. Niski przyrost bety to jeszcze nie wyrok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj znać jak się ciąża rozwija. Ja przy takich wzrostach znam tylko negatywne przykłady, niestety również takie, w których serduszko, pomimo że się pojawiło, przestawało bić po jakimś czasie. Jestem ciekawa, czy faktycznie ciąża się utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość zdenerwowana
Hej! Bardzo proszę o poradę, bo już mam straszny mętlik w głowie. Ostatnią miesiączkę miałam 22.07, 23.08 zrobiłam test ciążowy (druga kreska słabsza, ale była), 24.08 zrobiłam 2 kolejne (wynik podobny), dodatkowo zrobiłam test B-HCG 23.08 - wynik 336,7 mIU/ml (normy: 3 tydz. 5,8-71,2, 4 tydz. 9,5-750, 5 tydz. 217-7138, 6 tydz. 158-31795). Zinterpretowałam to jako ciążę. Na pierwsze USG umówiona jestem na 06.09. Wczoraj, tj. 31.08 ok. 15.00, zaczęłam krwawić, więc udałam się na izbę przyjęć do szpitala. Tam pani doktor zbadała mnie i zrobiła usg i powiedziała, że żadnej ciąży nie widzi i że kanał szyjki macicy jest zamknięty. Zrobili mi też próbę ciążową z moczu, wynik ujemny i odesłali do domu. Dziś rano zrobiłam ponownie 2 testy ciążowe i wyszły pozytywnie. Dodam, że krwawię nadal (skrzepy krwi), ale tylko podczas wizyty w toalecie. No i nie wiem, co o tym wszystkim myśleć... Bardzo proszę o radę, co mam teraz zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powtorz bete i idz do swojego lekarza, na izbie powinni ci zrobic badanie z krwi a nie z moczu, jezeli beta spadnie to znaczy ze nastapilo poronienie, a hormon jeszcze utrzymuje sie w organizmie i dlatego testy wychodza, jezeli wzrosnie to albo jest to ciaza pozamaciczna, albo normalna, a lekarka na izbie to po prostu konował, czasami przy wczesnych ciazach zarodek sie gdzies schowa i nie widac, a krwawienie moze byc np z jakiegos krwiaka... Ja bym poszla w poniedzialek do innego lekarza i opowiedziala cala to sytuacje... Do goscia - darowal bys sobie juz te twoje komentarze ze znasz tylko przypadki ze ciaza niedonoszona itp, a dopiero co wczesniej pisales ze jak taki przyrost bety to nie ma mozliwosci na prawidlowa ciaze, niech dziewczyna sie cieszy swoim stanem a nie zamartwia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość zdenerwowana
Ok, a możliwe jest, że nie jestem i nie byłam w ciąży? Tzn. czy testy i wynik B-HCG może oznaczać coś innego, niż ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro szyjka macicy jest zamknietabeta pozytywna,to jestes w ciazy.Nic dziwnego,ze lekarka tej ciazy nie widziala,bo jest ona wczesna.Jedz jeszcze raz na ip i nie daj sie splawic,niech Ci luteine zapisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość zdenerwowana
Tylko dlaczego wczorajszy test na izbie przyjęć wyszedł negatywny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja beta w 10 dniu po owul. Wyniosła 4,16 wiem ze powinnam powtórzyć wyniki ale trochę sie boje rozczarowania. Myślicie,że jest szansa że za wcześnie zrobiłam wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Westa i Hestia
Gościu powyżej - oczywiście, że jest szansa - ja miałam 11 dpo betę 18 (więc niewiele wyższą). Moim zadaniem wystarczy, że u Ciebie zagnieżdżanie trwało 1-2 doby dłużej niż u mnie i beta zaczęła odrobinę później wzrastać. Jak się bardzo niecierpliwisz to sobie zrób drugą betę (ja zrobiłam zaraz następnego dnia - i wyszło mi już 34 o ile dobrze pamiętam - więc było już widać kierunek wzrostowy:) - także życzę powodzenia! Pamiętaj tylko, że przed terminem @ to mimo dodatniej Bety jeszcze wszystko może się wydarzyć - także optymalnie byłoby poczekać do terminu @ z dalszymi badaniami - no ale ja też byłam super niecierpliwa w tym względzie i doskonale Cię rozumiem. także jak chcesz się uspokoić to wal śmiało na kolejne badanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ann
Dziękuje za odpowiedz Westia i Hestia ;)chciałam iść rano na Bete ale zaspalam i nie poszłam i niestety dzis przyszła@ , 4 dni za wcześnie bo mój cykl to 31d. A 3 dni po tym jak skończyłam brać tabletki D*phaston 2xdziennie od 16 dc przez 10 dni. Ale nie tracę wiary ! Choć staramy sie od 8 m-cy. Nadal będe monitorować cykl bo różnie to u mnie była z owul. Miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×