Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość gość
Dziś odebrałam wynik beta hcg, pokazuje 137,6 mIU/ml Pan w laboratorium powiedział że wynik jest ujemny bo poniżej 1 :( Nie znam się na tym ale ja odczytuje to inaczej, proszę o pomoc w interpretacji. Dodam, że 2 testy z moczu wyszły pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dziś odebrałam wynik beta hcg, pokazuje 137,6 mIU/ml" 137 to więcej niż 1 ;) Gratuluję, jesteś w ciąży, a pan się po prostu pomylił (może spojrzał nie na twój wynik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc dziewczyny mam pewien problem , owulke mialam okolo tygodnia temu z mezem sie przytulalismy od 8 do 12 czy jesli zrobie bete 23 jesli jestem w ciazy to bedzie wzrost ? bo 25 mam dlugowyczekiwany rezonans i jesli jestem w ciazy to wiem ze nie powinnam go robic , a na tesy i ginekologa wiem ze zawczesnie ... pomocy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bhcg powinna wyjść 10 dni po owulacji, ale czy jesteś pewna że owulacja np. się nie przesunęła? Plemniki mogły poczekać kilka dni. Warto zrobić test z krwi przed rezonansem, bo to nie zaszkodzi, ale wynik nie koniecznie musi być pewny. Test zrób 24go, zawsze to 1 dzień dłużej. Rezonans nie wiadomo czy jest szkodliwy z tego co da się wyczytać w necie i lepiej go nie robić. Szczególnie we wczesnej ciąży. Tak czy inaczej musisz powiedzieć lekarzowi, który będzie przeprowadzał MR. No i ja bym z ginekologiem się jednak skontaktowała. Jeżeli jednak test wyjdzie pozytywnie, to MR bym nie robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i tak zamierzam zrobic, dzis bylam u gin , kazala zrobic bete 23 , 24 do niej mam sie zglosic .. i to jest oczywiste jesli bede w ciazy rezonans przekladam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do przesuniecia owulki moglo sie zdazyc dlatego przytulanie bylo od 8 do 13 .. mialam dziwne klucie i bol w podbrzuszu ale teraz juz przeszlo przed @ nigdy tak nie mialam .. w 1 ciazy pamietam zaczelam juz wymiotowac w dniu spodziewanej @, wiec beta w pon koniecznie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwunia17852
Witam ! Mam problem z odczytaniem wyniku. Wynik wynosi 0,631 mlU/ml a normy dla laboratorium to : kobiety 3 tydzień ciąży : 58 - 712 4 tydzień ciąży : 95 - 7500 5 tydzień ciąży : 2170 - 71380 Czy mój wynik oznacza ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wynik 0,631 mlU/ml to mniej niż 1 i dużo mniej niż 5 (powyżej)jest ciąża więc odpowiedz sobie sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko proszę spojrzeć na normy, dla tego laboratorium tez są inne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny ,proszę o pomoc bo się bardzo denerwuję ... Wczoraj byłam u ginekologa , według OM jest to 7 tydz i 2 dni .. Ginekolog stwierdził ,że zarodek jest za mały ma 5,3 mm i widoczna akcja serduszka była. Dzisiaj robiłam betę i wyszła 36,085 mlU/ml i w poniedziałek idę ponownie .. I teraz mam pytanie ,jak powinna mi ta beta przyrastać ,nadal o te min 66% ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak dokładnie 66% w ciągu 48godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie owulka ci się spóźniła dlatego tak jest... pamiętaj że im starsza ciąża tym wolniejszy przyrost i wcale nie jestem pewna czy w tym tygodniu też będzie przyrost 66%, poza tym każda kobieta jest inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź :) Właśnie czytałam gdzieś na forum ,że beta rośnie dynamicznie do któregoś tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, mam taki problem, ostatnia miesiączkę miałam 26 sierpnia,byłam u ginekologa w piątek (20.wrz) na ogólnej kontroli. Ma badaniu usg dopochwowym wyszła jakaś kropka- czy to może być ciąża? Nie robiłam żadnych testów ani badan krwi ponieważ wczoraj dostałam okres ale bardzo slaby. czy warto tracić pieniądze na testy i badania hcg? czy mimo okresu mogę być w ciąży? takie rzeczy się zdarzają przecież-. nawet umnie w rodzinie. pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawowe pytanie - czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy współżyłaś bez zabezpieczeń w okolicach owulacji? Jeżeli tak, to jest prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży. Na testy nie warto tracić kasy, lepiej kup sobie kwas foliowy i zdrowo się odżywiaj, tak na wszelki wypadek. Krwawienie na początku zdarza się bardzo często, więc ciąży nie wyklucza. Za 2-3 tygodnie powtórz usg, to będzie już wszystko wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki jestem tu po raz pierwszy mam pytanie (zero rewelacji) odebrałam wyniki bhcg i pisze tak wynik: 55,58 jednostka: mlU/ml H wart. ref.[0.00 - 2.70] i o co tu chodzi bo już oszalałam. Proszę pomóżcie rozwikłać moja zagadkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Westa i Hestia
oznacza, że jesteś w ciąży - gratulacje:) kiedy była OM?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 września :) w czwartek idę na wizytę :D aż się boje. Jeszcze dzisiaj na badaniach żartowałam do pani wykonującej badanie żeby mi wyczarowała dzidziusia a ona na to nie ma problemu wyczaruje :D zresztą robiłam test i również wyszly 2 kreseczki fakt druga bladziutka ale moje bystre oko widziało wiec poszłam na badanie krwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda najbledsza kreseczka to ciąża. Tylko się nie nastawiaj, że w czwartek coś się szczególnego wydarzy. W tak wczesnej ciąży lekarz na usg raczej nic nie zobaczy (no może pęcherzyk, ale na słabym sprzęcie nawet i to nie). I raczej też nie założy karty. Na to będziesz musiała prawdopodobnie poczekać, aż będzie widoczne echo zarodka (najlepiej dla minimalizacji stresu to usg zrobić w 7-8tc). Jeżeli chcesz sprawdzić czy ciąża się dobrze rozwija, to powtórz badanie bhcg po 48 godzinach, powinno wzrosnąć ok 2 razy. No i wiadomo, łykaj kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem nie nastawiam się a na badanko w pon się wybiorę :) dodam że mam już córcie 3latka ale bardzo chce drugie dziecko bo jak nie teraz to kiedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmonikaa5
Witam Dziewczyny proszę o interpretacjęw 29 dc miałam robioną betę wynik 32,86 mlU/ml dwa dni później wynik 107,6 mlU/ml to 300% czy to nie jest za dużo??? strasznie się denerwuje bo to piersza ciąża. Lekarz napisał komentarz do drugiego wyniku: wynik poza granicami normy, wizyta w terminie planowym, wczesna ciąża. Kazał mi powtórzyć betę za tydzień. czy takie przyrost jest nieprawidłowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie wysokie wyniki czesto zwiastuja blizniaki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak najprawdopodobniej będą bliźniaki gratuluję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaa84
WIdzę, że na forum są osoby co się znają. Zrobiłam test HCGi wynik badania wyszedł >15000,00 mlU/ml kobiety: 0-5,3 i niżej: ciąża 3 tydzień 5,8 - 71,2 4 tydz. 9,5-750 5 tydz. 217-7138 6 tydz. 158-31795 7 tydz. 3697-163563 8 tydz. 32065 - 149571 9 tydz 63803 - 151410 10 tydz. 46509 -186977 12 tydz. 27832-210612 14 tydz. 13950-62530 16 tydz. 9040-56451 17 tydz. 8175- 55868 18 tydz. 8099-58176 koniec wyników kompletnie nie wiem o co chodzi. a na wizyte u lekarza musze jeszcze poczekac, ja jednak chciałabym wcześniej wiedzieć co te wyniki oznaczają. Pani w laboratorium nic mi nie powiedziala. z góry dzięki za pomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża choć ciężko określić który tydzień. Od 6tyg. w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaa84
I tu jest problem, bo ten wynik jest jak najbardziej dziwny, jak czytam posty to tam każdy jest łatwy do określenia, a tu wynik jest nijaki. jestemw kropce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli mówiąc "nijaki". Czy ty dostałaś taką wartość a wyniku, >15000,00 a nie jakąś określoną? To faktycznie jest dziwne i bym się skontaktowała z laboratorium, czy może wyszłaś z zakresu liniowości ich metody, choć wydaje mi się to lekko podejrzane... Z drugiej strony przy tak wysokich wartościach bhcg nie ma już sensu robić, miarodajne jest usg na którym wszystko powinno być widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy beta bedzie prawidlowa jesli zrobie ja 13 dni po stosunku, a jeszcze przed @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może nie być, lepiej poczekać do pierwszego dnia miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej , ostatni okres mialam 22 lipca (wywoływany Duphastonem ), miesiączke powinnam dostać 22 sierpnia, kochałam sie z moim chłopakiem w dni płodne, owulacja mniej wiecej była 8 sierpnia, 28 sierpnia zrobiłam beta HCG, wynik 11.57 co odpowiada norma laboratorium 2 dni - 1 tydz, 30 sierpnia powtórzyłam badanie i beta wyniosła 55.21 odpowiadała - 1-2 tydz. musiałam wyjechać na 5 tyg, a lekarza mam dopiero pod koniec tyg, zastanawia mnie w którym tyg moge teraz byc, bardzo prosze o odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×