Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość gość
ad powyżej. Tydzień ciąży wyznacza się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (nie ma znaczenia, że był wywoływany), wg tzw zasady Naegelego. Czyli obecnie jesteś w 12 tygodniu ciąży. Wpisując w google "kalkulator ciąży" wyskoczą ci strony, na których podając datę ost. @ wyliczają z tej zasady tydzień ciąży. Wizyta u ginekologa jak najbardziej wskazana w tym tygodniu (do 13 tyg i 6 dnia dokładnie) można zrobić USG genetyczne, które określa ryzyko wad genetycznych u płodu (m.in. zespołu Downa). Dokładny tydzień ciąży poznasz na USG i wtedy również lekarz określi datę porodu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaniara
12 lipca straciłam ciąże, bylam wtedy w 7 tygodniu. Od kilku dni pobolewał mnie brzuch i zle się czułam. Bylam w poniedziałek u lekarza Pani doktor stwierdziła że za bardzo przeżywam utratę dziecka i może te dolegliwości spowodowane sa tym stresem. Ale moje odczucia nie dały za wygraną wczoraj wieczorem byłam w labolatorium zrobiłam badanie HCG wyszło mi 87.50 mUI/ml .... zadzwoniłam do Pani doktor mam powtórzyć badanie jutro wieczorem tj po 48 godzinach od poprzedniego... Bardzo sie boję ... Powiedzcie mi, czy mój wynik to ciąża ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaniara, a współżyłaś w ciągu ostatniego miesiąca w dni płodne bez zabezpieczenia? Wynik wskazuje na bardzo wczesną ciążę, ale może to być również spowodowane wcześniejszym poronieniem. Czy miałaś czyszczoną macicę i kontrolne USG po poronieniu? Czy po poronieniu miałaś badaną betę, czy spadła do zera? Jeżeli tak, to prawdopodobnie znowu jesteś w ciąży. Po poronieniu powinno się poczekać 3 miesiące, więc jest ok, bo tyle czasu minęło. Także nie ma się co denerwować, tylko spokojnie czekać na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaniara
Tak współżyłam z mężem w dni płodne.... nie zabezpieczamy się. Po łyżeczkowaniu miałam robione badania kontrolne ale nie HCG lecz ogólne... Byłam tez badania ginekologicznie i wszystko było w porzadku po łyzeczkowaniu. Żyję z myślą, że wszystko będzie ok :) Byle do jutra :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszka_112233
Witam mam duże wątpliwości co do zajścia w ciążę. Stosunek miał miejsce 23 sierpnia. W tym czasie brałam tabletki antykoncepcyjne (nie koniecznie regularnie) 14-go wrzesnia dostalam okres z odstawienia. 1go października wykonałam test best-hcg, który dał wynik <1,20 mIU/ml. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kaniara, skoro miałaś łyżeczkowanie, to kontrola bhcg raczej nie konieczna, bo nic już nie miało szans produkować hormonu, wszystko zostało usunięte. Także stawiałabym na ciążę. Zwykle 2 raz jest udany, czego Ci życzę. Daj znać jak wyniki. szyszka - nie, nie jesteś w ciąży, wynik jest ujemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaniara
Zrobiłam wczoraj test :) 2 kreseczki ;))) A dzisiejszy wynik HCG 292,15... Jutro dzwonię do lekarza i czekam na wizytę :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to betka pięknie podskoczyła, gratulacje! :) Cieszę się, bo sama to niedawno przeżywałam i też po 3 miesiącach zaszłam, a obecnie mam już 4 tylko tygodnie do porodu. Tym razem jestem pewna, że wszystko będzie dobrze, podobno właśnie w takim czasie po poronieniu łatwiej zajść i ciąże zwykle są udane. Dbaj o siebie i fasolkę, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaniara
Wierzę w to, że tym razem wszystko będzie Ok :))) dziękuję za wsparcie pozdrawiam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej! Odebrałam wyniki bety 12 dpo i jest 7. Wiem, że muszę powtórzyć, ale czy któraś z Was miała taki wynik i była w ciąży? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolkaMamaZosi
Cześć dziewczyny. Jestem w kropce. Ostatnią miesiączkę dostałam 22 września. Cykle regularne, 28 dni więc owu pewnie przypadła koło połowy (nie monitoruję, nie mierzę), ale kochamy się z mężem średnio raz na 2-3 dni więc jeśli się udało to sie udało. Tylko że tak: -od 19 dc obrzmiałe piersi, ciągnięcie w okolicy jajnika, że aż w pachwinie drętwieje -w 21 dc, tak z ciekawości rano zrobiłam test: dość jasna ale widoczna 2 kreska -beta zrobiona w tym samym dniu, wynik: <0,01 -na dzień dzisiejszy(23dc) doszła senność, momenty zawrotów głowy, piersi większe z dnia na dzień, bardziej obolałe, a zwykle zaczynają boleć dzień przed @ Nie latam, nie panikuje, ale jako ze poroniłam kilka m-cy temu, w domu czeka progesteron który mam łykać jak tylko beta ruszy w górę. Wiem, że generalnie mogło być i na pewno było za wcześnie na betę, ale objawy mam. I ten "sikaniec" pozytywny dał do myślenia. Obie ciąże, pierwsza donoszona i druga poroniona, było identycznie w kwestii objawów, jeszcze przed @. Nie wiem teraz co robic. I jak długo czekać z kolejną betą, zeby znów nie iść daremnie ale też żeby szybko wykryć i działać z lekami żeby ciążę utrzymac. Może któraś miała podobnie? Może poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolkaMamaZosi
Zapomniałam dodać, że żadnych leków mogących mieć wpływ na test z apteki nie przyjmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WiolkaMamaZosi skoro wynik bety wyszedł <0,01 to jakim cudem ty się dopatrzyłaś na teście drugiej kreski??? ponoć te testy wykrywają gonatropinę kosmówkową a twoje ciało miało jej mniej niż 0,01 czyli wcale????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolkaMamaZosi
Właśnie dlatego zadałam pytanie. Napisałam że na betę moim zdaniem było za wcześnie ale zrobiłam ją przez to właśnie co zobaczyłam na teście. Miałam w domu jeden, więc nie powtórzyłam, żeby wynik zweryfikować. Moim zdaniem test był wadliwy. Innej opcji nie widzę. Ale głównie pytam o to czy jest szansa na pozytywny wynik kolejnej bety i jeśli już to kiedy ją powtórzyć. jednak sytuacja sie wyjaśniła, nie wytrzymałam i poszłam jeszcze raz na betę. Odebrałam wynik przed chwilą. 9,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam się na tej BETCE dla mnie troszke za niska... ale przecież odbierając wyniki możemy dopytać w labolatorium... A tak na marginesie to jesli jestes pod stała opieka lekarza to najlepiej byłoby porozmawiać z nim na ten temat... Pozdrawiam i powodzenia życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolkaMamaZosi
Za niska? 48 godzin przed badaniem było poniżej 0,01! Więc przyrost dla świeżo zagnieżdżonego zarodka chyba w porządku. I jestem jeszcze przed terminem @. Kwestia niskiej czy wysokiej jest indywidualna. Chodzi o regularny przyrost. Jutro powtarzam badanie, żeby lekarz właśnie prawidłowość przyrostu ocenił a nie poziom jako taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolkaMamaZosi
A poza tym spójrz kilka postów wcześniej, Karolinaaa84 umieściła spis norm ze swojego laboratorium. Jakoś się mieszczę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolkaMamaZosi
I skoro piszesz że się nie znasz, to na jakiej podstawie twierdzisz ze za niska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolkaMamaZosi
Magda_10 dzięki za wsparcie. :) Wiem, że mam betę w porządku. To 23 dzień cyklu. Na moim wyniku z labo były normy takie same jak te podane w linku od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaniara
Ja nie rozumiem pewnych osób które na forum piszą prosząc o poradę a jesli ktos wypowie się na temat od razu dostają szału... To bez sensu... ja też nie znam się na wynikach Bety...dlatego też umieściłam swój post... Stracilam nie dawno ciążę w 8 tygodniu i bardzo boję się teraz o siebie i kiełkującą we mnie fasolkę.... Dziewczyny jesli macie problemy i piszecie o nich na forum...nie denerwujcie się jesli ktoś wypowie się na temat nie dokonca w taki sposób jaki oczekujecie>>> Pozdrawiam i życzę powodzenia>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolkaMamaZosi
Tak dla wyjaśnienia.... Nie prosiłam, pisząc post na tym forum o interpretację wyników. Moje pytanie dotyczyło zupełnie innej sprawy. Pierwsza odpowiedź była naskokiem na mnie i poczułam się jak idiotka. Opisałam sytuację w jakiej się znalazłam. A ktoś pisze do mnie w sposób jakbym drugą kreskę na teście sama narysowała... Dziękuję bardzo, ale idiotką nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt mi nie odpowiedział, ale to nic. Gdyby ktoś był ciekawy to z betą 7 dostałam planowo okres. Pozdry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że oprócz wadliwego testu, tak wcześnie wykonany test ciążowy mógł wykryć LH zamiast HCG. Gdzieś czytałam, że ciąża może powodować dodatni wynik testu na LH, ze względu na podobną strukturę do HCG. Na początku ciąży z ciekawości z resztą wygrzebałam test na LH i sprawdziłam czy tak jest - faktycznie był dodatni. Więc może działa to też w drugą stronę - test ciążowy być może wykrywa stężenie LH. Jeżeli owu ci się przesunęła, a LH utrzymało dłużej, to być może test mógł wyjść bardzo delikatnie dodatni. Dlatego nie jestem zwolenniczką robienia testów przed terminem spodziewanej miesiączki, ale wiadomo jak to jest jak się czeka ;) To są tylko takie moje dywagacje, bo empirycznie tego nie sprawdzałam. Tłumaczyłoby to też jednak stosunkowo niski poziom beta w 4tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak w ogóle, progesteron i tak możesz brać, bo on nie zaszkodzi ciąży. Tylko chyba wygodniejszy jest ten aplikowany dołem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WiolkaMamaZosi jak nie chciałaś porady w interpretacji wyniku to może warto było by się zastanowić nad celem twojego postu... skoro tak dobrze jesteś zorientowana i wiesz lepiej co ile i w którym dniu cyklu to po co piszesz??? jak chciałaś tylko opisać swoją sytuację to może są inne (lepsze) formy (równie modne) np. blogi ... tam cię nikt nie będzie krytykował za "wiedzę"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiolkaMamaZosi
Wiesz, że o tej kombinacji LH z HCG nie pomyślałam? To mogło być to, a jeszcze niech się owulacja o dzień czy dwa machnęła to by całkiem możliwe. Dzwoniłam do ginki i powiedziała że skoro przez dwa dni wzrosło z zero na prawie 10 to się nie mam czym martwić, może po prostu doszło do zagnieżdżenia późno i dlatego późno zaczęło wzrastać. Jutro idę powtórzyć badanie i zobaczymy jak urośnie. A progesteron oczywiście łykam :) ANKIETA wypełniona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do tego testu... to sory ale sama zaczełas sie tlumaczyć, ze był stary itp... nikt idiotki z nikogo nie robi poprostu Beta z wynikiem mniej niz 5 to brak ciąży....i to był odp na Twój post...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęłam wypełniać ankietę, ale ona jest tylko dla osób do 19 rż., choć w początkowych pytaniach jest pytanie sugerujące, że może być również dla osób starszych. Jednak wtedy nie da się odpowiedzieć na pytanie 14, jeżeli ktoś rozpoczął współżycie po 19 rż. Czyli np. mając lat 25 i zakładając, że współżyć zaczęłam w wieku 22 lat nie mogę udzielić poprawnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×