Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość natychmiast do gina
!!! to może być poronienie, a równei dobrze możesz być w ciąży nadal! taka sytuacja wymaga natychmiastowej interwncji ginekologa, ale już TERAZ, a nie jutro czy za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawana
ok dzieki za informacje dzwonilam juz do mojego lekarza mam jutro rano zrobic test ciazowy i byc z nim w kontakcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adasiu test z krwi BETA HCG
pokazuje faktycznei stężenei tego hormonu juz 10 dni po stosunku:) Twoja dziewczyna na pewno nie jest w ciąży:) to muszą być zaburzenia hormonalne, ale jakie? na to pytanie powinien odpowiedzieć ginekolog:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam111
No dziekuje, na ogol caly czas myslalem że tak jest az dzis byla u ginekologa, te zaburzenie prawd, sa spowodowane ze to jest jej drugi okres po odstawieniu pigullek (przed tabsami miala tez nieregularne), no ale z 2 miesiace bez okresu to juz sporo, tak swoja droga czytalem ze jedna kobieta po 3 latach brania tabletek antykoncepcyjnych odstawila je i miala miesiaczke raz na 3 miesiace. ale mimo wszystko lekarka dosc zaufana postraszyla tym usg... ale dzieki za pomoc, jak cos dalej z tego wyniknie to oczywiscie dopisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka08
Wiatjcie:) Zrobilam ostatnio test ciażowy - wyszedl pozytywnie, poziom beta HCG-544, wiec oczywiscie jestem w ciaży:) ale poniewaz pierwszy raz to sie troche martwie ewentualnymi trudnościami... czy jest mozliwe aby nagle poziom HCG zmalal, i mogloby dojsc do poronienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi28
witam, jestem w anglii, wiec mam troche utrudnione przechodzenie przez ciaze i ograniczone wizyty u ginekologa. lekarze nie potrafia okreslic, ktory to tydzien ciazy. po usg pani stwierdzila, ze 7.5 tyg, a ja sadze (i inny lekarz tez), ze to 6 tydzien. poziom beta HCG to 57519. czy ktos na tej podstawie moze okreslic, ktory to tydzien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Miałam podobną sytuację . Zrobiłam test ciążowy po 12 dniach i wyzlo że nie jestem . Bardzo źle się czulam ( bóle brzucha i jajników ) , więc posłam do lekarza internisty ten dał mi skierowanie na badanie krwi i do gastrologa . Zrobiłam badania i byłam na gastroskopi , która nic nie wykazała :( . Poszłam do internisty by sprawdził badania i coś poradził . Badania krwi nie wykazały ciąży ( są to tylko podstawowe badania a nie na ciążeę !!!! a byłam ) . Zrobiłam kolejny test ciążowy ( najczulszy - BOBO TEST NIEBIESKI ) i wyszło że jestem , następnie dla pewności jeszcze jeden i taki sam wynik , a potem wizyta u ginekologa potwierdziła ciążę . Badania krwi niestety nie wykażą nam ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykażą tylko trzeba mieć na uwadze, że od stosunku do zapłodnienia może minąć do 7 dni a zagnieżdżenie następuje do 12 dni po owulacji, więc nie ma co zrzucać na badanie krwi, po prostu zrobiłaś je a wcześnie. Test sikany jest mniej czuły ale wykrywa dokładnie ten sam hormon, co badanie krwi. Zrobiłaś go później, więc masz odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi28
Ja jestem w ciazy, widzialam na USG juz mala fasolke z bijacym serduszkiem, ale chodzi mi o to, ze miesiaczki zawsze mialam nieregularne i nie potrafie ani ja ani tutejsi lekarze okreslic dokladnie, ktory to tydzien. czy usg w tak wczesnym stadium ciazy moze okreslic dokladnie ktory to tydzien? zrobilam test 2 lutego i byl negatywny, nastepny 22 lutego-pozytywny. wiec czy to mozliwe, jak mowila pani na usg, ze to 7.5 tyg ciazy? (teraz bedzie juz 8) i czy moje beta HCG na to wskazuje?(57519)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guest21
Witajcie, Mam następujący dylemat. 9 Marca 2008 powinnam dostać okres ale niestety się nie pojawił do dziś Sad. W środku cyklu, 24 lutego 2008 kochałam się z facetem, ale nie skończył we mnie. Robiłam dwa testy domowe: pierwszy 11.03 a drugi 16.03 - oba wyniki ujemne. Wczoraj, 19.03 (czyli ok 10 dni od czasu kiedy powinnam dostać okres, a ponad 3 tyg od ostatniego stosunku) zrobiłam badanie krwi Beta HCG i wynik mam ujemny: Wynik z surowicy ilościowy poza okresem ciąży - ciąża tydz 1-2 -> 16-156 - ciąża tydz 2-3 -> 101-4870 i tak dalej. Martwię się, że nie mam okresu, nie wiem czemu mi się tyle opóźnia. Czy na podstawie tych wyników powyżej mogę wykluczyć w 100% ciąże ? Pozdrawiam i czekam na wiadomość !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJA 76
WITAM WSZYSTKICH! MOZE KTOS MI POMOZE MAM TAKI PROBLEM. JESTEM DZIS W 35 DNIU PO OSTATNIEJ MIESIONCZCE ZROBILAM PUłTORA TYGODNIA TEMU BHCG WYSZEDł PONIZEJ 1,0MLU/ML ZROBILA 2 TESTY PO 3 DNIACH OBYDWA DODATNI. DODAM JESTEM NOSICIELEM HCV -ZOłTACZKA TYPU C . CZY TO MOGLO JAKOS WPLYNOC NA WYNIK BHCG .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJA 76
BARDZO PROSZE O POZYTYWNOM ODPOWIEDZ Z GURY WSZYSTKIM DZIEKUJE. BARDZO MI NA TYM ZALEZY. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pauuula
Moje HCG Beta wynosi 6551 mIU/ml, czy mógłby mi ktoś pomóc w interpretacji wyniku? Który to tydzień ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batinka
Dziewczyny, pomóżcie. Zrobiłam dziś badanie, wynik mniej niż 1. Tylko, czy może byc wiarygodny 10 dni po zapłodnieniu? Tak sobie pomyślałam, że powinno być już choćby kilka. 5, 7 na przykład. Wiem, że na test sikany jeszcze za wcześnie, ale myślałam, że ten jyż wykaże choćby niewielki wzrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batinka
Paula, Twoj wynik według mojej rozpiski, to 3-4 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kravzl
witam. mam pytanie. dzisiaj jest 10 dzien od daty spodziewanej miesiaczki (czyli okolo 40 dc). Test ciazowy wzszedl pozytywny (3 dni temu), ginekolog (3 dni temu) widzial pecherzyk na usg, ale wczoraj robilam bete hcg - 257. poziom ten jest BARDZO niski ... gin mowi, ze wynik jest 'wrecz niepokojacy' ... mam wizyte w piatek. czy ktora z was tez tak miala? niska bete w 40 dniu cyklu? (Owulacje chyba mialam okolo3 tzgodnie temu). dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiene1989
Cześć dziewczyny!!!!!! Ja mam takie pytania.Bardzo pragniemy z chłopakiem mieć dziecko...Robiłam badanie B-hcg i wyszło 0,32 teraz znowu robiłam-od tamtego minęły 3 tygodnie wyszło 1,92...i niżej pisze negativ.Powiedzcie,czy są szanse,że jestem w ciąży???Mam widoczne objawy,mdłości powiększone piersi i temp podwyższona powyżej 37,4.Nie wiem co mam myśleć.A do gin mam dopiero na 26 maja.Czekam na szybką odpowiedź.Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje bo to ciąza. czar nie prysnie tylko uwazaj na siebie i gdyby wystapilo krwawienie plamienie to pedem do lekarza. jesli chodzi o usg to we wczesnej ciazy nic na nim zazwyczaj nie widac. za jakies 3 tyg wybierz sie na usg powinno byc widac maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sigonka
MaMani Dziękuję,Uspokoiłaś mnie troszkę. w poniedzialek powtórzę Beta, zeby sprawdzć jak wzrasta. Nie mogę w to uwierzyc... Jaka to radość... Nie planowalismy tego, ale o bedzie nasz piękny Cukiereczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1911
hejka wydaje mi sie a wrecz jestpewna ze ciazy nie ma u mnie po 2 dniach spozniajacego sie okresu wynik juz byl dodatni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sigonka
Kasia ja bym taka pewna nie byla... a jaki test robilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sigonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sigonka
Bylam dzisiaj u ginekologa. JEstem wrecz przerazona. Kolejne USG nic nie pokazalo. Pani dr powiedziala ze ona by tu ciazy nie podejrzewala, albo bardzo wczesną ale raczej nie. moja beta z wczoraj to 336, powiedziala ze jak zrobie kolejną betę w poniedzialek i bedzie niewiele wieksza od wczorajszej to w takim razie martwy zarodek :( macica ma 7,5mm powiedziala ze to za malo nawet na wczesną ciązę. Dziewczyny to musi byc prawda? pomozcie... powoli sie zalamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panterzysko
Hej dziewczyny mam takie pytani i jesli moge to prosze o szybka odpowiedz...ostatnia @ mialam 9 kwietnia i do tej pory nie dostalam kolejnej a od kilku lat mam regularna @...spoznia mi sie juz 10 dni i mysle ze jestem w ciazy...mtslicie ze moge wykonac juz badanie BETA HCG i ze cos wykaza...ze wykaza juz 100 procentowa ciaze?? prosze o pomoc jak najszybciej....dzieki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wykaże na 100%, jeśli okres spóźnia ci się tyle dni to wystarczy jak zrobisz zwykły test sikany, tez będzie wiarygodny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panterzysko
Dzieki wielkie...test ciazowy robilam 14.05 wtedy okres spoznial mi sie dopiero 6 dni i wyszedl negatywny...czyli jesli zrobie to badanie B-HCG to jutro wszystkiego sie juz dowiem na 100 %?? A i mam jeszcze jedno pytanko po ilu dniach/godzinach otrzymuje sie wyniki tego badania? I czy zna ktos moze ta skale wynikowa? Od jakich liczb widoczna jest ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 100%... u mnie wyniki odbierałam tego samego dnia, a normy będziesz miałą na pewno wypisane na wyniku, jeśli nie to poszukaj w necie... koszt badania to ok. 30 zł wklejam Ci przykładowe normy, zależy też w jakich jednostkach robi dane laboratorium Normy beta-HCG tydzień ciąży mlU/ml 3-4 ----------- 9 - 130 4-5 ---------- 75 - 2600 5-6 --------- 850 - 20,800 6-7 ------- 4,000 - 100,200 7-12 ---- 11,500 - 289,000 12-16 ---- 18,300 - 137,000 16-29 ----- 1,400 - 53,000 29-41 ------- 940 - 60,000 tydzień od ostatniej miesiączki mlU/ml 3 / 5 - 50 4 / 4 - 426 5 / 19 - 7,340 6 / 1,080 - 56,500 7-8 / 7,650 - 229,000 8-12 / 25,700 - 288,000 13 -16 / 13,300 - 254,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panterzysko
dziekuje ci bardzo Baderka :) juz bym chciala jutro bo bardzo sie niecierpliwie...i bardzo chcialabym byc w ciazy i nie chcialabym sie rozczarowac pozniej... :/ odezwe sie jutro po wynikach...dzieki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×