Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość do Lidki1117
Skoro się nie wykrwawiasz to czy operacja jest na pewno konieczna? dwóch lekarzy to nie wiele, poza tym najważniejsze jest to co TY mówisz tym lekarzom, jak się czujesz, co Cie boli, na operacje idą kobiety które NIE mogą już dłużej żyć bo mają już takie okropne dolegliwości, bóle, krwotoki, anemie. A sama endometrioza nie musi być wskazaniem do radykalnej operacji, można to leczyć i podleczyć. A w jakim jesteś wieku? Trea, nadciśnienie po operacji to normalne, mniej hormonów i cały organizm inaczej funkcjonuje i układ krwionośny też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Lidki1117
Piszesz "boję się jak będzie potem", ważne pytanie, metoda leczenia musi być adekwatna do dolegliwości. Dolegliwości muszą być gorsze niż skutki leczenia. Jak przeczytałam więcej o skutkach operacji to swoją operacje narazie odwołałam, ale ja się nie wykrwawiałam i nie mam zagrożenia życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka1117
Dzięki za pocieszenie Jade dzisiaj a w poniedziałek operacja. Dzisiaj zaczełam lekko krwawić-stres nie wiem Odezwę sie po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M:H
Lidka,trzymaj się,nie będzie tak złe.Pamiętaj po OP ,nie dźwigaj,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik67
cześć kobietki ! ja miałam operację w grudniu 2012.miałam mieć laparoskopię(diagnoza-cysta na jajniku),w dzień operacji na badaniu okazało się ,że konieczna jest operacja przez powłoki brzuszne :( gdy się obudziłam po operacji lekarz mi powiedział że musieli usunąć macicę z jajnikami SZok! ale co tam ! ważniejsze jest zdrowie!Wyniki histopatologiczne (odbierałam dzień przed wigilią ) wyszły ok :) Teraz do końca życia będę zażywać estrogen i nic w tym złego - jedynie to,że zaczęłam tyć i to mnie martwi. czy któraś z was ma podobny problem? jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka1117
Witajcie Jestem od wczoraj w domu. Była operacja w poniedziałek mimo mocnego krwawienia. Poniedziałek to straszny dzień-ból ogromny. Ale od wtorku z każdym dniem jest coraz lepiej. Mam usunietą macice i 1 jajnik-był już od dawna w strzepkach. Mam jeden i lekarze na razie mówią,że hormony sa nie potrzebne. Bardzo sie bałam ale dzieki za wsparcie. W poniedzialek sciagniecie szwów a 29 kwietnia odpowiedz histopatologiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M:H
Lidka,masz to już za sobą .Wyniki będą dobre a z dnia na dzień też będzie mniej bolec.Oszczędzaj sie,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewiko
czasem czytam na forach że po usunięciu macicy i nie tylko, wyniki histopat wychodzą dobre ? to jaki był powód że usunięto zdrowe narządy? i jak się z tego cieszyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka1117
Czytajac tekst Ewiki widać,że nie jest jedną z Nas i nie wie co przeszłyśmy Wkurza mnie taki pisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Be-Ka 48
Lidko, ciesze sie, że juz jestes po i ,,przeżyłas". Nie taki diabeł straszny jak widzisz. Ja tez jeszcze mam do odebrania wyniki ale sie nie martwie. Teraz juz tylko przed nami zdrowienie i nabieranie sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czytam forum od dawna i jestem tez 'jedna z was'.mam kilka miesniakow od 3,3cm do 3 cm i narazie mamy je obserwowac-tak powiedziala ginka.od jakiegos czasu czuje sie fatalnie,mam krwotoczne i dlugie okresy a do tego plamienia miedzymiesiaczkowe.poza tym inne dolegliwosci np ciagle latanie na siusiu.po niedzieli ide znow do ginki i ciekawe co mi powie i zastanawiam sie o ile one znowu urosly.powiedzcie mi,prosze moje forumowiczki jak to jest z terminem operacji,bo wczesniej wyczytalam ze sa dlugie kolejki,czy nadaltak jest ?jak tojest w waszych miastach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20...
Witam... Tak Was czytam i może powiecie mi co to może być? Ostatnio moje okresy się wydłużały... ostatnio w 26dc dostałam plamień (śluz koloru kawy z mlekiem, ze skrzepami), które utrzymywały się równo tydzień, a później zaraz po tym dostałam 2 tygodniowy okres... był bardzo obfity, było bardzo dużo skrzepów. Jestem tydzień po tych okropnych 3 tygodniach i czuje skurcze przedmiesiączkowe... tak jakbym znowu miała mieć okres... Mam 20 lat. Nigdy nie byłam u ginekologa, bo przeraża mnie to całe badanie :( wstydzę się strasznie :( Myślicie, że mogę być chora? Czy to zwykłe wahania hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M:H
20...,wierze ze sie wstydzisz.Ja będąc w twoim wieku też się wstydziłam.Czy to objaw choroby,nie wiem.Musisz idz do lekarza,wybierz kobietę.Badanie u ginekologa trwa krotko i nie boli a będziesz wiedzieć czy jesteś zdrowa.Zdrowie jest najważniejsze,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20...
dziękuje za odpowiedź, tak wiem że muszę iść. muszę się przełamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA47
Witam wszystkich. Dlugo sie nie odzywalam. Jestem juz 3 miesiace po usunieciu macicy mam zostawiona szyjke i jajniki. Gdy bylam na kontroli lekarz powiedzial ze juz nie bd miesiaczkowala i tak jest ale czesto boli mnie brzuch tak jakbym miala dostac i to mocno. Nie wiem co robic. Czy to moze dlatego ze mam zostawione jajniki? Moze ktos tez tak mial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M:H
Ja jestem po Op,20 miesięcy, dalej boli mnie brzuch,nie codziennie.Pani doktor uważa ze to od za suchej pochwy(nie wierze)przepisywała hormony ,nie pomogło i przestałam je brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Sara.takie bóle przedmiesiączkowe to dlatego ze jajniki dodrze pracują ja też takie odczuwam,albo bolą mnie piersi ale to nic niepokojącego jeżeli takie dolegliwości są krótkie i we właściwym czasie tzn. już teraz nie zwracam tak na to uwagi ale na początku odliczałam jak powinnam dostać okres i tak się to zgadzało.Jestem już 10m-cy po operacji ale często tu zaglądam i pozdrawiam wszystkie przed i po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA47
Witam. Tez tak myslalam ze te bole sie pojawiaja w czasie kiedy przypadalaby miesiaczka ale to za czesto. Chcialam sie zapisac na wizyte ale nie ma wolnych terminow. Polozna ktora jest przy lekarzu mowila ze mam dokladnie obserwowac i notowac. Gdy bd się nadal powtarzac lub nasilac to mam przyjsc bo tak nie powinno byc. Mam nadzieje ze sie uspokoi. Pozdrawiam i dziekuje za szybka wiadomosc.:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka1117
Hej Kobietki Dzisiaj mija tydzień jak w domu i 10 dni po operacji. Czuje sie świetnie. Ból prawie nie istnieje już, wynik histop ok, nie mam żadnych zaparć, wygladam super, schudłam 2,5 kg i dbam o siebie ale już mnie nosi-jestem raczej energiczna osobą. Za to czytam ksiązki-dobrałam sie dzisiaj z 50 twarzy Greja. I słuchajcie-mam już ochote na seks ale wiem,że miesiąc zero. Opuchlizna na brzuchu schodzi. Dzisiaj po raz pierwszy zamiast dresowych spodni, spodnie normalne i dopiełam sie. Uf. Ale mam też małe plamienie-podobno przejdzie a z drugiej strony to czas kiedy kiedyś miałam okres. Pytałam lekarza czy moge juz zakładac ściagajace majtki-podobno tak-a jak u Was to było? Buziaki laski i byle tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Be-Ka 48
Tez jestem ciekawa czy mozna juz nosic ściagajace majtki i jak długo ma sie opuchniety brzuch? Lidka czym smarujesz blizne? Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka1117
Moja blizna jest na miejscu poprzedniej operacji miesniaków. Mam używać oceniseptu bo od strony drenu ślimaczy sie gojenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA47
Do Eweliny 123 ja nie czekalam dlugo. W srode bylam u lekarza i dostalam skierowanie. W poniedzialek szlam juz do szpitala a w czwartek mialam operacje. Mialam bardzo niska hemoglobine stwierdzil ze nie moge tak chodzic bo leki ktore bralam nie pomagaly. Wiec sie nie zastanawialam. Kumpela natomiast czekala dluzej bo nie mogla sie zdeczydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do M H
mnie też pobolewał brzuch, jakby jajnikowo na "okres' , ale to ustąpiło z czasem. Po 2 latach już nie. Czasem zakłuwają jeszcze jajniki ale nie przejmuję się tym, wiem że nie mają łatwo. Od suchej pochwy mogą być takie nieprzyjemne dolegliwości, uczucie ciągnienia tam...., nawet bólowe po latach ale wystarczy stosować czopki z estrogenami regularnie i będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M:H
Ja bratam parę tygodni(oestro-gynaedron) ,dalej boli a jedyny efekt to parę 3 kg więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Panie, zamiast poddawać się zabiegom polecam spróbować terapii doustnej. Jest to sposób, jakim wyleczyło się wiele kobiet, bez zbędnych operacji. Wiadomo, każdy zabieg niesie za sobą jakieś powikłania. Więc na prawdę warto spróbować. Nawet jeżeli terapia nie przyniesie skutków to jest świetnym przygotowaniem do zabiegu, gdyż pozwala na wyłuszczenie mięśniaków z pozostawieniem zdrowej części macicy. Więcej infomacji można znaleźć: http://miesniakimacicy.pl/leczenie-farmakologiczne1/zastosowanie-przedoperacyjne-leku-co-to-znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M:H
Nikt nie poddaje się operacji dla własnej wygody a dlatego ze musi.Lek jest drogi,nie gwarantuje "pozbycia" się mięśniaków i ma duże skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA47
Wiem ze lekarze lecza najpierw lekami ale gdy to nie skutkuje to niestety ale musi byc operacja. Bez potrzeby zadna kobieta nie decyduje sie na operacje. To nic milego.Prosze mi nie mowic ze leki pomagaja bo ja w to nie wierze!!!!!a druga sprawa to ile kosztuja a i czesto maja odwrotne dzialanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka1117
Lekarz też wspomniał mi o tym leku-8 tys. i sam zastrzegł,że nie gwarantuje. Każda z nas gdyby tylko mogła i miała pewność zdecydowałaby sie. Nie robimy to dla przyjemności. Wkurzają mnie takie teksty. A teraz coś miłego Jestem dwa tyg po operacji i rozsadza mnie energia. Fakt nieraz boli troche wiecej ale goi się. Nie mam problemu z zaparciami,jestem pogodna, troche plamie ale wiem,że to przejdzie. Schudłam 3 kg i jem mniej bo wiem,że tak lepiej. Pije dużo wody i wiem,że jak tylko bede mogła ide na gimnastyke. Mam jeszcze troche brzuch ale i on schodzi. Dzisiaj ide kupic majtki ściagajace i bedzie ok. No i czytam 50 twarzy Greja-3 tom i laski mam ochote na seks:) Jeszcze dwa tyg> I dziękuje mężowi za pomoc Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nie słyszałam o takiej cenie leku... Sądzę, że zabieg przynosi znacznie więcej skutków ubocznych, bo nie ma takiego zabiegu, który nie dawałby się we znaki.. Nawet jeśli nie pomoże to jest idealnym przygotowaniem do zabiegu, gdyż stwarza możliwość wyłuszczenia mięśniaków z pozostawieniem zdrowej części macicy a także poprzez zatrzymanie krwawienia pomaga w zapobieganiu pogłębieniu niedokrwistości. Ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka1117
Dobrowolnie żadna z nas nie wybiera operacji. Nie wiem czy to rozsądne pisać o skutkach ubocznych gdy większość z nas to przeszła A cena jest właśnie taka-całość leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×