Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 44444444444444444444

grozi mi usunięcie macicy, czy ktoś przez to przechodził?

Polecane posty

Gość Magnolia czarnabiała:)
Współczuję Ci też miałam te problemy ale już po operacji ok teraz jeszcze pieczenia zwalczam, ale cóż reszta jest ok zobaczymy jaki okres teraz mnie czeka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość córcia_mamy
Witam, Moja mama jest 3 lata po wycięciu macicy, jajniki zachowane. Dziś pierwszy raz od tej operacji trochę brudziła(brązowe upławy). Wizytę ma w przyszłym tyg. a ja się bardzo martwię czy wszystko ok. Trochę się mną stresowała ostatnio bo poroniłam i może dlatego.. Czy można od czasu do czasu brudzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Ziwa ja jestem po operacji przez cięcie brzucha pionowo bo też miałam mięśniaki i endometriozę i tak jak Ty cierpiałam na krwotoczne miesiączki,endometriozę miałam też bardzo rozległą a cierpiałam z nią przez 17 lat aż lekarze się dziwili jak mogłam tak długo to wytrzymać a ja nawet kichnąć mi sprawiało straszny ból.A teraz bardzo jestem zadowolona bo nic mi nie dokucza i bez żadnych krwotoków zycie jest o wiele piękniejsze.Właśnie dzisiaj jestem po kontroli i jest wszystko w porządku.W zależności jaką masz Ty sytuację musisz podjąć pewne decyzje ale zapewniam że poprawisz sobie komfort życia tylko żebyś nie dźwigała po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira
Wiem ze po operacji nie wolno dźwigać a później jak to wygląda.Moja koleżanka mówiła ze już nigdy nie wolno powyżej 5 kg dźwigać,prawda to czy tylko jej wymysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ziva
mięśniakom często towarzyszy endometrioza czy przerost endometrium i na odwrót. Jeśli masz takie objawy i problemy, to nie dziwię się że bierzesz pod uwagę operacje.....??? po operacji nie bedziesz musiała już się borykać z takimi krwawieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmiro
ja bym nawet i pózniej nie dzwigała aż 5 kg !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Odnośnie dźwigania wczoraj pytałam lekarza jak to wygląda w przyszłości,to odpowiedział mi że kobiety nie powinny dźwigać ciężarów nawet i te które nie miały operacji że dopiero w czasie wchodzenia w klimakterium mogą się pojawić problemy z układem moczowym ale to dotyczy głównie kobiet które rodziły siłami natury i w/g niego to taka operacja nie ma wpływu na późniejsze problemy,jeżeli ten okres pół roku wykorzystałyśmy rozsądnie tzn.oszczędzajac się maxymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziva
Serdecznie dziekuje wszystkim Pania i Dziewczyna za mile slowa. Od wczoraj jestem juz na 90% przekonana o podjeciu decyzji w sprawie operacji . Jeszcze tylko 7 tygodni i jeszcze jeden horror w postaci krwawej miesiaczki w przyszlym miesiacu i mam nadzieje ze wreszcie bede mogla cieszyc sie zyciem a nie obawiac sie czy wychodzac z psem nie bede musiala zakladac swetrow do kolan.........Dziewczyny jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam juz i te szczesliwe po i z problemami i przed podjeciem decyzjii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira
Chciałabym od czasu do czasu wnuczka ponosić i nie wiem czy to mi zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmira
Chciałabym od czasu do czasu wnuczka ponosić i nie wiem czy to mi zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Jeżeli nie odczuwasz bólu w brzuchu takiego łagodnego jak przed miesiączką się odczuwa to powinno być w porządku,bo lekarz mi tłumaczył że najpierw są jakieś sygnały za czym coś się wydarzy złego,więc wsłuchaj się w swój organizm,a jak długo Hmiro jesteś po operacji?No i czy wnuk ma więcej niż 10 kg,to wtedy ostrożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamira
Juz rok a brzuch boli dalej,może nie tak jak na początku ale boli.Wnuczek skończył rok a wnuczka 3 lata.Zauwarzylam ze jak coś podniosę,umyje podłogę czy okna boli więcej. Denerwuje mnie ta sytuacja nie potrafię siedzieć i nic nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetka36
Wczoraj minął tydzień od operacji. Dziś zdjęli mi szwy i teraz bardziej boli i ciągnie:( a było tak dobrze... Już leków przeciwbólowych brać nie musiałam i nawet śmiech bólu nie sprawiał:) no i powiem wam coś. Bardzo się boję że szwy mi się rozejdą. Tak mnie zabiegowa nastraszyła że mogą się rozejść. Miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Hmiro to trochę dziwne że odczuwasz ciągle ból po takim długim czasie a czy konsultowałaś to z lekarzem?Szwy operacyjne do pół roku powinny być wygojone,może od czasu do czasu pobolewać nawet na zmianę pogody ale nie przy zwykłych pracach domowych ja po 4 m-c nic nie odczuwam ,chyba że coś za dużo podniosę albo dźwignę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trea77
Zetka ostrożnie jak nie będziesz się wysilać to nic takiego się nie stanie,ale przy wysiłku może w środku coś pęknąć i dostaniesz krwotoku,o szwach żeby się komuś rozeszły osobiście nie słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetka36
Dzięki:) Póki co o wysiłku nie ma mowy. Ot tyle co spacer po domu ewentualnie od drzwi do bramy(jakieś 20 m). Nawet nie kicham i nie kaszlę;) Nie spodziewałam się tylko że po zdjęciu szwów brzuch bardziej ciągnie i uczucie ogólnie dziwne. No ale nie narzekam:) nie jest źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gosienki
szwy wewnątrz to są szwy rozpuszczalne, czy tak? a jak i czym zszywają powłoki brzuszne, otrzewną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czapla siwa
w środę minie 4 tygodnie od mojej operacji usunięcia trzonu macicy z pozostawieniem jajników i szyjki. cięcie pozione jak po cesarce, szef kosmetyczny, nie trzeba zdejmować, ale: ciągle boli mnie operowane miejsce, przynajmniej raz dziennie łykam ketonal, jestem osłabiona, rana jest zgrubiała i lekko opuchnięta, a z lewej strony zrobiła się wyraźna gula która bardziej boli zwłaszcza przy zginaniu nogi. czy z waszej praktyki to normalne, czy też należy się niepokoić? nie mam gorączki, wypróżnienie i gazy normalnie. w szpitalu leżałam aż 9 dni bo musieli mi podac antybiotyki. Chciałabym uzyskać jakąś wstępną informację z forum, bo byłam operowana w innym mieście i nie bardzo mam siłę żeby odbyć 6-godzinną podróż na konsultacje, chyba że będzie to konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniamonik
Cześć miałam wszystko tak jak Ty, ale wiesz jestem juz 3 miesiące po i nie miałam zgrubień, a również bez szwów się udało. Zgrubień nie miałam bolało i ciągnęło prawie do 2 miesięcy zgrubień nie maiłam tylko piekną kreseczkę w miejscu po dawnej cesarce. Wiesz może jesli masz zgrubienie to idź na pogotowie niech zobaczą tylko czy cos tam się nie zbiera/ nie powinno być zgrubień, ale boleć ma Cię prawo jeszcze długo. Ciekawa jestem czy bedziesz miesiączkowała bo ja miesiączkuję. Piersi bola mnie strasznie i urosły o dwa rpozmiary nie wiem dlaczego teraz ide do onkologa na usg piersi zobaczymy :)ozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniamonik
ach ja również miałam serwowany antybiotyk oraz ketonal brałam do 11 dni po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Maniamonik
Monia nie martw się powiększonymi piersiami. Masz jajniki, jesteś tylko 3 miesiące po operacji więc jeszcze masz i czujesz owulacje i "miesiączkowanie" a powiększone piersi są tego objawem. Też tak miałam. Ale z czasem i te objawy miesiączkowania ustąpią i piersi też nie będą reagować w ten sposób, wszystko się ustabilizuje (w sumie, szkoda bo potem zostają tylko takie obwisłe "gruszeczki", a nie okrągłe "jabłuszka", ciesz się a nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniamonik
Dziękuję właśnie męczę okres, ale jest nawet jak na 1 dzień miły tzn, ni boli i nie leje się ze mnie tylko plamię:) Bolą bardzo, a poszłam do onkologa przed operacją i wtedy kazał mi wykonać usg oraz mamografię, ale nie miałam już pieniążków i siły wobec tego teraz postanowiłam załatwić sprawę tym bardziej, że bolą te brzoskwinie jak diabli:) Wczoraj kolega zapytał '' czy ty jesteś przy nadziei?'' Uśmiałam się,.. Tak właściwie to byłabym w tamtym tygodniu na usg, ale Pani w rejestracji powiedziała mi, że nie ma w ogóle miejsca do końca stycznia przyszłego roku i to prywatnie, a mam zaufanie tylko do przychodni mojego Ginekologa no, ale jak brak to brak:( poszukam gdzieś ... dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniamonik
przed bolą bradzo wstawić trzeba'' Piersi''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniamonik
Ogólnie się nie martwię jest bardzo dobrze i bardzo cieszę się, że spotkałam na mojej drodze tyle osób pomagających mi w chorobie. Szczególnie...:) ......pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniamonik
Dziewczyny, a czy wy miałyscie szczypania w pochwie i pieczenie? tak w ogóle bo u mnie dzieją się dziwne rzeczy miałam tak przed operacją i teraz znowu wróciło i tak w kratke mam nie mam i nie wiem czy to uczulenie? czy to bakterie? jest to dość upciązliwe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Czapli
a jak z oddawaniem moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mani
nie miałam pieczenia w pochwie /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniamonik
Jestem pechowa kurce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia49
BusinessClick Jakiekolwiek ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha możesz ewentualnie zacząć, ale nie wcześniej niż po 3 miesiącach, gdy powłoki brzuszne odpowiednio się zrosną. Rana jest duża i może dojść w niej do wystapienia przepuklina w bliźnie pooperacyjnej. Co do dokładnych ćwiczeń jakie powinnaś wykonywać zgłoś się do rehabilitanta. On Ci wszystko wytłumaczy. stapler, Witam jestem po amputacji tszona macicy czy bende mjela ohote na seks iwona, Oczywiście, usunięta macica nie powinna mieć wpływu na libido. stapler, Bardzo ważne są ćwiczenia wzmacniające brzuch(zwykłe brzuszki, napinanie mięśni brzucha, leżąc na plecach nogi lekko do góry-nożyce itp), ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy takie jak ściskanie mięśni Kegla poprzez włożenie tamponu itp, ćwiczenia oddechowe i ogólnousprawniające. Należy ćwiczyć codziennie od razu jak najszybciej a nie po 3 miesiacach-tylko ćwiczenia odpowiednio dawkować, nie należy dźwigać cieżkich rzeczy i przemęczać sie przez dłuższy czas Ania K, Droga Iwono Usunicie trzonu macicy nie ma wpływu na twoją ochotę na seks .Twoje potrzebyb,się nie zmieniają a reszta ,zależy od Twojego partnera i miłośc, potrzeb waszych wzajemnych .To kwestia porozuminia. Barbara Salewska Z Włocławka, Jescze raz Barbara Z Włocławka usunięcie trzonu macicy nie ma wpływu na twoje potrzeby i chęci apetyt może byc jeszcze większy trzymaj się. jwstem pielęgniarką tez po tym usunięciu i wieżmi nie nażekam wszystk zakey od partnea.napisz swoich odczuciach. szalewska@onet.eu, Jescze raz Barbara Z Włocławka usunięcie trzonu macicy nie ma wpływu na twoje potrzeby seksualne i chęci , apetyt może byc jeszcze większy ,trzymaj się. jwstem pielęgniarką tez po tym usunięciu i wież mi ,nie nażekam wszystko zakeży od Twojego partnera. A nawet nie ,bo wierz mi, nie ma to większego znaczenia .Napisz swoich odczuciach na bierząco. Mogę udzielać Ci wskauwek jak postępować. Po pewnym czasie będiesz szczę sliwą kobietą. szalewska@onet.eu, Jestem po usunięciu trzonu macicy -2 miesiace moja ochota na sex jest chyba jeszcze większa bo mam świadomość że nie muszę się zabezpieczać przed niechcianą ciążą ogromnie dużo zależy od nastawienia psychicznego i oczywiście partnera jego delikatności czułości i tego co was łączy BRAK MACICY NIE ŚWIADCZY O NASZEJ KOBIECOŚCI pozdrawiam ILA, Ja jestem po *Amputatio supracervicalis corporis uteri sine adnex* ze względu na macicę mięśniakowatą. Proszę mi pomóc czy to jest usunięcie tylko trzonu macicy czy coś jeszcze? Z góry dziękuję. Dziś mija dwa tygodnie jestem jeszcze bardzo obolała.Pozdrawiam Maria, Witam! Ja również jestem po operacji usunięcia macicy. Przydatki mam pozostawione. Operację miałam ponad rok temu. Jednak moja ochota na seks nie powróciła. Mam 44 lata i do czasu operacji nie miałam z seksem żadnych problemów. Teraz jest bardzo źle! Nie osiągam orgazmów, mam suchość pochwy. Nie mam ochoty na współżycie. Poradźcie, jak sobie pomóc? Kamila, Jestem prawie dwa miesiace po operacji, przydatki zostawione. Co prawda jeszcze nie współżyjemy tak normalnie (ale są inne metody niż te tradycyjne, by mieć przyjemność) lecz orgazmy mam normalne. Kamilo, są w aptece żele do stosowania, by nie odczuwać takiej suchości, o której piszesz. Może to pomoże... ale myślę że twój problem leży w psychice i tu zwykły ginekolog nie pomoże. Może jednak pomoc seksuologa by się przydała, jeśli takowy jest u Ciebie w mieście? Mario, nie znam łaciny, ale może tu coś znajdziesz http://www.babskieforum.fora.pl/na-klopoty,16/slowniczek-lacinsko-polski-wynikow-badan,592.html betka, A ja chciałam się dowiedzieć kiedy po operacji można zaczać współżycie ?sa Sabina, Jestem miesiąc po operacji. Wszystko goi sie dobrze (tak powiedzial lekarz). od kilku dni mam plamienia. Czy to jest normalne? (planowana *miesiączka * powinna być dopiero za 2 tygodnie) Gosia, Witam Doktorze, jaka jest rożnica między usunięciem macicy ,a amputacją trzonu macicy? Aga, Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | dalej Zadaj pytanie lekarzowi Na pytania naszych użytkowników odpowiadają lekarze, psychologiwie i dietetycy. Odpowiedź otrzymasz średnio od 4 do 24 godzin eChirurgia.pl Forum chirurgiczne Nowo założone wątki Najpopularniejsze wątki Wątki bez odpowiedzi Opóźnienie miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych Leiomyomata microfocale symplastici Mięśniak uszypułowany Opuchniecie ciała przed okresem Plastyka pochwy dla kobiety, która nie rodziła Zamrażanie nadżerki po uprzednim wypalaniu Zapalenie jajnika po porodzie Podwiązanie jajowodów Zmiana torbielowata trzonu macicy Cervicitis. Erosio glandularis. Epithelio plano absent Pytania Chirurgia ogólnie + ostatnio wyszukiwane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×