Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Go艣膰 Olhor
kupi臋 pilnie Novynette olhor@wp.pl

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 n.novynette
Ja w艂a艣nie odstawiam Novynette po 6 opakowaniach. Na mnie te tabletki nie wp艂ywa艂y dobrze - nagle zacz臋艂y wyskakiwa膰 mi ogromy pryszczy na twrzy - nawet w okresie dojrzewania nie mia艂am czego艣 podobnego na twarzy. Poza tym mam po tych tabletkach niesamowite wahania nastroj贸w, stany depresyjne, obni偶ony nastr贸j i przede wszystkim zerowa ochota na seks... Na pocz膮tku dochodzi艂y do tego straszne md艂o艣ci i b贸le g艂owy, kt贸re mniej wi臋cej po 3 opakowaniu przesz艂y, ale reszta zosta艂a. Ja nie polecam tych tabletek, na mnie dzia艂aj膮 koszmarnie - czuj臋 si臋 po nich, jak wrak cz艂owieka, jeszcze troch臋 i naprawd臋 sko艅czy si臋 to depresj膮. Polecam jakiekolwiek inne tabletki, ale nie te.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Pani A.
Powiem Wam, 偶e dzi艣 posz艂am do ginekologa. Ja mia艂am okres co 2 tygodnie a to by艂o dla mnie naprawd臋 wielkim szokiem. Mia艂am tak od 2 lat. W ko艅cu zebra艂am si臋 i porobi艂am wszelkie wyniki na jakie dosta艂am skierowanie. Zrobi艂am i by艂o okej. Pani ginekolog przepisa艂a mi te tabletki ale po tych wypowiedziach troch臋 si臋 boj臋. Nie mam tendencji do tycia czy co艣. Ale zobaczymy. Mam dopiero 17 lat i niestety, musze je brac. ;-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Milka612
Dziewczyny, uwa偶ajcie...Mam 21 lat, bra艂am 1 opakowanie Kontraceptu, potem zmieni艂am i wzi臋艂am prawie 2 opakowania Novynette (lekarz kaza艂 mi dw贸ch ostatnich tabletek nie bra膰) i juz mam skierowanie na badania w kierunku wykrycia zakrzepicy, poniewa偶 od 4 dni mam dziwne uczucia gor膮ca w lewej 艂ydce. Obserwujcie sw贸j organizm...ja w 偶yciu juz nie wezm臋 tego 艣winstwa... :( Dodam tylko ze ani nie pale, ani w mojej rodzinie si臋 zakrzepica nie zdarzyla, wi臋c teoretycznie nie jestem obj臋ta ryzykiem, a jednak:/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 nieznajoma:)
hej dziewczyny.. a ja wam powiem ze po tych tabletkach mailam poczatkowo krwawienia ale ich nie odstawilam bo moj gin powiedzial ze to normalne w czasie 1 opakowania.. po drugim opakowaniu juz jest ok a piersi mi urosly z 75A na najwieksze B:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Pani A.
Troch臋 si臋 ju偶 boj臋 bo naczyta艂am sie wi臋cej gorszych opinii. Ale mo偶e nic mi nie b臋dzie po nic. Chocia偶 zobaczymy :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ka偶da kobieta (jej organizm) b臋dzie reagowa艂 indywidualnie na tabsy.Gin powinien przed przepisaniem jakichkolwiek zleci膰 badanie (wyznaczenie poziomu hormon贸w),ale rzadko kt贸ry to robi.WI臋kszo艣膰 wypisuje na chybi艂-trafi艂,a nu偶 si臋 uda. Tabsy bior臋 8lat.Przyjmowa艂am Novynette przez ostatnie 3 miesi膮ce.W pierwszym przyty艂am 7kg i totalnie straci艂am ochot臋 na seks.A z kolei kole偶anka jest z nich bardzo zadowolona.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Towaryszy mi nieustannie uczucie zm臋czenia.Na dodatek zacz臋艂y mi bardzo wypada膰 w艂osy i pogorszy艂a mi si臋 cera,z kt贸r膮 od dawna nie mia艂am problemu.Ci膮gle wyskakuj膮 mi jakie艣 "syfki" i goj膮 si臋 tygodniami.呕adne kosmetyki na nie nie dzia艂aj膮.Od poniedzia艂ku startuj臋 z Midian膮.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
salinaka---> ja takie skutki uboczne mialam przy sylvie20, dlatego wrocilam do novynette gdzie jest ok. Troche mnie boli podbrzusze i jajniki przed okresem, ale coraz mniej :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Milka612
Hej, niestety nie mog臋 bra膰 ju偶 tabletek antykoncepcyjnych...pomimo tego 偶e zakrzepicy u mnie nie wykryto, to mam problem z kr膮偶eniem w lewej 艂ydce. Mam do sprzedania 1 opakowania Novynette. milus612@wp.pl

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 madziulkaaaaa
Witam. Mam taki problem. Biore tabletki juz ok 1,5 roku i nigdy wczesniej nie mialam takiego problemu. Ostatnio mialam wziasc pierwsza tabletke w srode, ale nie mialam recepty bo lekarz nie przyjmowa艂 wykupilam dopiero w czwartek ale zamiast wziasc ta zalegla tabletke od razu, to wzielam dopiero j膮 wieczorem w czwartek. Czyli tak jakbym przeci膮gn臋艂a sobie przerw臋 o 1 dzien.. Czy jestem teraz zabezpieczona? I czy nast臋pne opakowanie mam zacz膮膰 brac w srode (tak jak bralam zawsze) czy w czwartek ( tak jak zrobilam toteraz) ? Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 sloneczko1834
hej ja jestem przy 6 opakowaniu przyty艂am tylko kilogram tak偶e nie jest 藕le. jednak podczas brania tego opakowania zauwa偶y艂am cz臋ste zmiany nastroju. mimo, 偶e w moim zyciu nie mam powod贸w do zmartwie艅 to si臋 do艂uj臋 bez przyczyny na dodatek strasznie zacz臋艂y bole膰 mnie piersi no i mam uczucie ci膮g艂ego g艂odu. w艂osy jakie艣 s艂abe si臋 robi膮. chyba musze je zmienic bo zwariowa膰 czasem idzie. ;/ pozdrawiam was a wiecie cos jak tej przerwy nie robic i kiedy potem ostawi膰 bo jade na ob贸z i wol臋 nie bra膰 problemu ze sob膮;p

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Sloneczko ---> ja na Twoim miejscu nie pdstawioala hormonow. Jedynie bym porozmawiala z ginekologiem na temat tych zmaian hormonow

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do s艂oneczka
przesta膰 bra膰 tabsy mo偶esz w ka偶dej chwili, jak przed艂u偶sza jedno opakowanie, np. zamiast 21 tabl. bierzesz 30 tabl., ptrzerywasz na tydzie艅 i zaczynasz bra膰 reszt臋 tabl., robis ztydzie艅 przerwy i zaczynasz nowe pe艂ne opakowanie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Karolc.
Cze艣膰 dziewczyny. mam pytanie, dosta艂am miesi膮czki 21czerwca a by艂am u gin 27, by艂 to m贸j 6 i ostatni dzie艅 miesi膮czki, wzi臋艂am tabl tego dnia (27) bo tak kaza艂 mi gin, czytaj膮c ulotk臋 dosz艂am do wniosku, 偶e jestem niezabezpieczona, a bior臋 je poniewa偶 planuj臋 zacz膮膰 uprawia膰 seks z moim ch艂opakiem. Czy ko艅cz膮c opakowanie i robi膮膰 7dniow膮 przerw臋, zaczynaj膮c drugie opakowanie b臋d臋 zabezpieczona?! S膮 to moje pierwsze tabl, nie odczuwam 偶adnych skutk贸w ubocznych, 偶adne plamienia etc. czy mo偶e wyst膮pi膮 one przy drugim opakowaniu? prosz臋 o szybk膮 odpowied藕.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
karol. ---> z tymi skutkami ubocznym mo偶e by膰 r贸偶nie... Co do zabezpieczenia, to przy sko艅czonym 1 opakowaniu, nast臋puje przerwa 7 dniowa. Od nast臋pnego opakowania, nie musisz si臋 dodatkowo zabezpiecza膰 :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kupie navynette, najlepiej 2-3 opakowania, ale przynajmniej jedno. Moja gin posz艂a na urlop na ca艂y sierpie艅 jak si臋 dzisiaj rano okaza艂o... a ja w po艂owie miesi膮ca b臋d臋 w "potrzebie" ;) poratuje kto艣? pisa膰! kwiatek1100@o2.pl (najlepiej krk)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 maaaaaaaaaaaadzia
Witajcie! Po porodzie lekarz zaleci艂 mi tabletki Novynette. na pocz膮tku si臋 ba艂am - opinie Wasze i kole偶anek:( ale m贸wi臋 TRZEBA SPR脫BOWA膯 w ko艅cu to ginekolog wie najlepiej a nie jaka艣 kole偶anka z "podw贸rka":) jak si臋 okaza艂o po 4 miesi膮cach zero dolegliwo艣ci nic a nic, zawsze wszystko ok!!! wydaje mi si臋 偶e nawet schud艂am:) po wi臋kszych przyjemno艣ciach jakie dawa艂 mi m贸j partner:) po prostu mia艂 wi臋ksz膮 ochot臋 na seks gdy wiedzia艂am 偶e nie zajd臋 w ci膮偶臋:) p贸偶niej przerwa艂am za偶ywa膰 tabletki gdy偶 jednego dnia zapomnia艂am jej wzi膮膰 i nie dosta艂am okresu tak jak powinam, zdenerwowa艂am si臋 i odstawi艂am je bo ba艂am si臋 偶臋 mog艂am zaj艣膰 w ci膮偶臋. nie by艂am w ci膮偶y ale strach przed nast臋pnym zapomni臋膰iem tabletki ca艂y czas by艂. DLATEGO DZIEWCZYNY PAMI臉TAJCIE BIERZCIE JE CODZIENNIE!!! NIUE ZAPOMINAJCIE!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 maaaaaaaaaaaadzia
ZApomnia艂am doda膰 偶e zn贸w je bior臋 jednak. Jeszcze chcia艂abym Wam powiedzie膰 偶e zapyta艂am si臋 mojego lekarza czy po tych tabletkach mog臋 przyty膰! On powiedzia艂 mi 偶e to zale偶y tylko ode mnie!!! jak? chodzi o to 偶臋 owszem po tabletkach ma si臋 wi臋kszy apetyt ale to tylko od nas zale偶y czy my go powstrzymamy czy nie!!! wi臋c powodzenia dziewuszki!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 maaaaaaaaaaaadzia
jest wiele aptek gdzie sprzedadz膮 ci te tabletki, przynajmniej tak jest w naszym mie艣cie!!! mo偶na wtedy troch臋 wi臋膰ej zap艂aci膰 ale napewno gdzie艣 je dostaniesz!!Q!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mam do sprzedania Novynette 2 opakowania, zakupione w zesz艂ym miesi膮cu. Zainteresowane zapraszam, ch臋tnie odsprzedam po dogodnej cenie: nicol13@vp.pl

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 natiiii
ja jestem zainteresowana kupnem laguna_91@wp.pl

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 beatka86n
Novynette - nowoczesna antykoncepcja hormonalna Blanca Markiewicz awatar Autor: Blanca Markiewicz, 29 lipca 2008, 9:44 Zobacz wszystkie artyku艂y tego u偶ytkownika Novynette, to 艣rodek antykoncepcyjny, kt贸ry nie ma wp艂ywu na przybieranie na wadze i jest szczeg贸lnie zalecany kobietom rozpoczynaj膮cym stosowanie antykoncepcji hormonalnej Novynette doskonale sprawdza si臋 jako preparat inicjuj膮cy stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Dlatego zalecany jest m艂odym kobietom i nastolatkom, kt贸re stosuj膮 pigu艂k臋 r贸wnie偶 ze wzgl臋du na fakt, 偶e jej stosowanie nie powoduje przybierania na wadze, co cz臋sto towarzyszy przyjmowaniu pigu艂ek antykoncepcyjnych starego typu. W przypadku kobiet stosuj膮cych Novynette wska藕nik BMI jest sta艂y. Jest to mo偶liwe dzi臋ki po艂膮czeniu niskich dawek etynyloestradiolu oraz dezogestrelu, kt贸re nie wp艂ywaj膮 na poziom leptyny hormonu odpowiedzialnego m.in. za zaburzenia wagi w organizmie kobiety. Przeprowadzone badanie wykaza艂o, 偶e po sze艣ciu cyklach u 84,1% kobiet przyjmuj膮cych preparat nie dosz艂o do istotnych zmian masy cia艂a. Nowoczesna i niskodawkowa Nowoczesne tabletki antykoncepcyjne, takie jak Novynette, zawieraj膮 minimaln膮 ilo艣膰 hormon贸w, niezb臋dn膮 do zapewnienia pe艂nej skuteczno艣ci antykoncepcyjnej. Niskodawkowo艣膰 okre艣la zawarto艣膰 estrogenu. W przypadku Novynette jest to 20 mikrogram贸w tego hormonu, co korzystnie wp艂ywa na samopoczucie kobiet. Dzia艂anie Novynette to nie tylko zapobieganie ci膮偶y poprzez hamowanie jajeczkowania. Opr贸cz w艂a艣ciwo艣ci antykoncepcyjnych, niskie dawki hormon贸w zawarte w tabletkach pozytywnie oddzia艂uj膮 na organizm - reguluj膮 cykl miesi膮czkowy, zmniejszaj膮 obfito艣膰 krwawienia i jednocze艣nie redukuj膮 nieprzyjemne dolegliwo艣ci, takie jak: obrz臋k piersi, bolesne miesi膮czki, plamienia i b贸le podbrzusza w trakcie owulacji. Dodatkowo Novynette korzystnie wp艂ywa na cer臋: znikaj膮 typowe objawy 艂ojotokowe, zmniejsza si臋 tr膮dzik, maleje sk艂onno艣膰 do nadmiernego ow艂osienia. Istotn膮 informacj膮 dotycz膮c膮 偶ycia seksualnego jest fakt, 偶e preparat nie powoduje obni偶enia libido. Jak dowodz膮 badania, d艂ugotrwa艂e przyjmowanie doustnych 艣rodk贸w antykoncepcyjnych zmniejsza tak偶e ryzyko wyst膮pienia raka jajnika i endometrium, niekt贸rych 艂agodnych chor贸b sutka oraz stan贸w zapalnych w obr臋bie miednicy mniejszej.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 beatka86n
Powy偶ej wklei艂am tekst na temat Novynette by rozwia膰 w膮tpliwo艣ci czytelniczek, skoro tak o nich pisz膮 to chyba nie k艂ami膮? Pozdrawiam wszystkie czytelniczki forum:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 SexyBodyy
Cze艣膰 dziewczyny. Ja za偶ywam tabletki antykoncepcyjne od ok. 4 lat. Najpierw bralam jednosk艂adnikowe (za偶ywa si臋 je codziennie, bez przerwy) i popad艂am po nich niemal w depresj臋. Do tego zero libido. Okres pocz膮tkowo co 2 tygodnie, p贸藕niej nie mia艂am w og贸le ponad 4 miesi膮ce, a偶 zrobi艂 mi si臋 torbiel. Zero problem贸w z cer膮, waga mi nawet spad艂a. Ale przez pogorszenie mojego nastroju (naprawd臋 by艂 niemal depresyjny) poprosi艂am Gina o zmiane tabletek. Zaleci艂 Novinette. Pocz膮tkowo my艣lalam, 偶e to strza艂 w dziesi膮tke. Nastr贸j wr贸ci艂, nie mia艂am 偶adnych napad贸w z艂o艣ci, l臋k贸w, nadwra偶liwo艣ci. Nareszcie regularne okresy. Ale niestety zacz臋艂y mi strasznie, ale to strasznie wypada膰 w艂osy gdzie nie mia艂am nigdy z nimi problemu. Do tego zacz臋艂y mi wysakiwa膰 syfy na twarzy, gdzie mam cere jak dziecko i nigdy pryszcza w 偶yciu nie mia艂am:( Znowu poprosi艂am o inne tabsy, zobaczymy czy wroci wszystko do normy ...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 olik666
Ile czasu musi mina膰 od 1 tabletki by uprawia膰 seks bez zabezpieczenia?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
je艣li wzi臋艂a艣 1 tab w 1 dzien miesi膮czki, to od razu jeste艣 zabezpieczona

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 tabletka.01
Cze艣膰, ja bra艂am tabletki Novynette przez 5 miesi臋cy (okres "przystosowania to zgodnie z ulotk膮 i opiniami lekarzy ok 3 miesi膮ce) i czu艂am si臋 po nich fatalnie. Bola艂a mnie g艂owa, cz臋sto ca艂ymi dniami mia艂am md艂o艣ci, zerow膮 ochot臋 na seks, by艂am nerwowa, p艂aczliwa i przede wszystkimfatalnie dzia艂a艂y na moj膮 cer臋 - w ko艅cu je zmieni艂am, cho膰 przez te 5 miesi臋cy dawa艂am im szans臋, poniewa偶 zacz臋艂o by膰 mi wstyd za m贸j wygl膮d - problemy z pryszczami, kt贸re mia艂am na okr膮g艂o itp. Takich problem贸w z cer膮 nie mia艂am nawet w okresie dojrzewania (mam 23 lata). od kilku miesi臋cy bior臋 inne tabletki i jest naprawd臋 super, czuj臋 si臋 po nich dobrze, cho膰 w dalszym ci膮gu jestem p艂aczliwa ;) Mimo wszystko przez Novynette mia艂am strasznie obni偶ony nastr贸j i my艣l臋, 偶e jeszcze kilka miesi臋cy a wpad艂abym w depresj臋 (to tak偶e mo偶liwy skutek uboczny zgodnie z ich ulotk膮) poniewa偶 potrafi艂am bez powodu p艂aka膰 ca艂ymi dniami. Tabletek Novynette stanowczo nie polecam - by艂y skuteczne (pewnie jak ka偶de inne) ale ich ogrom skutk贸w ubocznych i fatalne samopoczucie po nich to co艣 strasznego. Jest mn贸stwo innych tabletek i my艣l臋, 偶e warto spr贸bowa膰 czego艣 innego. Lepiej dop艂aci膰 10 czy 20 z艂 na miesi膮c ale normalnie funkcjonowa膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
sprzedam ca艂e opakowanie tabletek novynette, bo mi zostalo a moze sie komus przydac. 18z艂 + ewentualny koszt przesy艂ki. info: doris9009@wp.pl

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×