Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ostro

NoVYNETTE czy ktoras z Was zazywala?

Polecane posty

Gość Olhor
kupię pilnie Novynette olhor@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n.novynette
Ja właśnie odstawiam Novynette po 6 opakowaniach. Na mnie te tabletki nie wpływały dobrze - nagle zaczęły wyskakiwać mi ogromy pryszczy na twrzy - nawet w okresie dojrzewania nie miałam czegoś podobnego na twarzy. Poza tym mam po tych tabletkach niesamowite wahania nastrojów, stany depresyjne, obniżony nastrój i przede wszystkim zerowa ochota na seks... Na początku dochodziły do tego straszne mdłości i bóle głowy, które mniej więcej po 3 opakowaniu przeszły, ale reszta została. Ja nie polecam tych tabletek, na mnie działają koszmarnie - czuję się po nich, jak wrak człowieka, jeszcze trochę i naprawdę skończy się to depresją. Polecam jakiekolwiek inne tabletki, ale nie te.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani A.
Powiem Wam, że dziś poszłam do ginekologa. Ja miałam okres co 2 tygodnie a to było dla mnie naprawdę wielkim szokiem. Miałam tak od 2 lat. W końcu zebrałam się i porobiłam wszelkie wyniki na jakie dostałam skierowanie. Zrobiłam i było okej. Pani ginekolog przepisała mi te tabletki ale po tych wypowiedziach trochę się boję. Nie mam tendencji do tycia czy coś. Ale zobaczymy. Mam dopiero 17 lat i niestety, musze je brac. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka612
Dziewczyny, uważajcie...Mam 21 lat, brałam 1 opakowanie Kontraceptu, potem zmieniłam i wzięłam prawie 2 opakowania Novynette (lekarz kazał mi dwóch ostatnich tabletek nie brać) i juz mam skierowanie na badania w kierunku wykrycia zakrzepicy, ponieważ od 4 dni mam dziwne uczucia gorąca w lewej łydce. Obserwujcie swój organizm...ja w życiu juz nie wezmę tego świnstwa... :( Dodam tylko ze ani nie pale, ani w mojej rodzinie się zakrzepica nie zdarzyla, więc teoretycznie nie jestem objęta ryzykiem, a jednak:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajoma:)
hej dziewczyny.. a ja wam powiem ze po tych tabletkach mailam poczatkowo krwawienia ale ich nie odstawilam bo moj gin powiedzial ze to normalne w czasie 1 opakowania.. po drugim opakowaniu juz jest ok a piersi mi urosly z 75A na najwieksze B:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani A.
Trochę się już boję bo naczytałam sie więcej gorszych opinii. Ale może nic mi nie będzie po nic. Chociaż zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda kobieta (jej organizm) będzie reagował indywidualnie na tabsy.Gin powinien przed przepisaniem jakichkolwiek zlecić badanie (wyznaczenie poziomu hormonów),ale rzadko który to robi.WIększość wypisuje na chybił-trafił,a nuż się uda. Tabsy biorę 8lat.Przyjmowałam Novynette przez ostatnie 3 miesiące.W pierwszym przytyłam 7kg i totalnie straciłam ochotę na seks.A z kolei koleżanka jest z nich bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Towaryszy mi nieustannie uczucie zmęczenia.Na dodatek zaczęły mi bardzo wypadać włosy i pogorszyła mi się cera,z którą od dawna nie miałam problemu.Ciągle wyskakują mi jakieś "syfki" i goją się tygodniami.Żadne kosmetyki na nie nie działają.Od poniedziałku startuję z Midianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salinaka---> ja takie skutki uboczne mialam przy sylvie20, dlatego wrocilam do novynette gdzie jest ok. Troche mnie boli podbrzusze i jajniki przed okresem, ale coraz mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka612
Hej, niestety nie mogę brać już tabletek antykoncepcyjnych...pomimo tego że zakrzepicy u mnie nie wykryto, to mam problem z krążeniem w lewej łydce. Mam do sprzedania 1 opakowania Novynette. milus612@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulkaaaaa
Witam. Mam taki problem. Biore tabletki juz ok 1,5 roku i nigdy wczesniej nie mialam takiego problemu. Ostatnio mialam wziasc pierwsza tabletke w srode, ale nie mialam recepty bo lekarz nie przyjmował wykupilam dopiero w czwartek ale zamiast wziasc ta zalegla tabletke od razu, to wzielam dopiero ją wieczorem w czwartek. Czyli tak jakbym przeciągnęła sobie przerwę o 1 dzien.. Czy jestem teraz zabezpieczona? I czy następne opakowanie mam zacząć brac w srode (tak jak bralam zawsze) czy w czwartek ( tak jak zrobilam toteraz) ? Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko1834
hej ja jestem przy 6 opakowaniu przytyłam tylko kilogram także nie jest źle. jednak podczas brania tego opakowania zauważyłam częste zmiany nastroju. mimo, że w moim zyciu nie mam powodów do zmartwień to się dołuję bez przyczyny na dodatek strasznie zaczęły boleć mnie piersi no i mam uczucie ciągłego głodu. włosy jakieś słabe się robią. chyba musze je zmienic bo zwariować czasem idzie. ;/ pozdrawiam was a wiecie cos jak tej przerwy nie robic i kiedy potem ostawić bo jade na obóz i wolę nie brać problemu ze sobą;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sloneczko ---> ja na Twoim miejscu nie pdstawioala hormonow. Jedynie bym porozmawiala z ginekologiem na temat tych zmaian hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do słoneczka
przestać brać tabsy możesz w każdej chwili, jak przedłuższa jedno opakowanie, np. zamiast 21 tabl. bierzesz 30 tabl., ptrzerywasz na tydzień i zaczynasz brać resztę tabl., robis ztydzień przerwy i zaczynasz nowe pełne opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolc.
Cześć dziewczyny. mam pytanie, dostałam miesiączki 21czerwca a byłam u gin 27, był to mój 6 i ostatni dzień miesiączki, wzięłam tabl tego dnia (27) bo tak kazał mi gin, czytając ulotkę doszłam do wniosku, że jestem niezabezpieczona, a biorę je ponieważ planuję zacząć uprawiać seks z moim chłopakiem. Czy kończąc opakowanie i robiąć 7dniową przerwę, zaczynając drugie opakowanie będę zabezpieczona?! Są to moje pierwsze tabl, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, żadne plamienia etc. czy może wystąpią one przy drugim opakowaniu? proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol. ---> z tymi skutkami ubocznym może być różnie... Co do zabezpieczenia, to przy skończonym 1 opakowaniu, następuje przerwa 7 dniowa. Od następnego opakowania, nie musisz się dodatkowo zabezpieczać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupie navynette, najlepiej 2-3 opakowania, ale przynajmniej jedno. Moja gin poszła na urlop na cały sierpień jak się dzisiaj rano okazało... a ja w połowie miesiąca będę w "potrzebie" ;) poratuje ktoś? pisać! kwiatek1100@o2.pl (najlepiej krk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaaaaaaaadzia
Witajcie! Po porodzie lekarz zalecił mi tabletki Novynette. na początku się bałam - opinie Wasze i koleżanek:( ale mówię TRZEBA SPRÓBOWAĆ w końcu to ginekolog wie najlepiej a nie jakaś koleżanka z "podwórka":) jak się okazało po 4 miesiącach zero dolegliwości nic a nic, zawsze wszystko ok!!! wydaje mi się że nawet schudłam:) po większych przyjemnościach jakie dawał mi mój partner:) po prostu miał większą ochotę na seks gdy wiedziałam że nie zajdę w ciążę:) póżniej przerwałam zażywać tabletki gdyż jednego dnia zapomniałam jej wziąć i nie dostałam okresu tak jak powinam, zdenerwowałam się i odstawiłam je bo bałam się żę mogłam zajść w ciążę. nie byłam w ciąży ale strach przed następnym zapomnięćiem tabletki cały czas był. DLATEGO DZIEWCZYNY PAMIĘTAJCIE BIERZCIE JE CODZIENNIE!!! NIUE ZAPOMINAJCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaaaaaaaadzia
ZApomniałam dodać że znów je biorę jednak. Jeszcze chciałabym Wam powiedzieć że zapytałam się mojego lekarza czy po tych tabletkach mogę przytyć! On powiedział mi że to zależy tylko ode mnie!!! jak? chodzi o to żę owszem po tabletkach ma się większy apetyt ale to tylko od nas zależy czy my go powstrzymamy czy nie!!! więc powodzenia dziewuszki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaaaaaaaadzia
jest wiele aptek gdzie sprzedadzą ci te tabletki, przynajmniej tak jest w naszym mieście!!! można wtedy trochę więćej zapłacić ale napewno gdzieś je dostaniesz!!Q!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do sprzedania Novynette 2 opakowania, zakupione w zeszłym miesiącu. Zainteresowane zapraszam, chętnie odsprzedam po dogodnej cenie: nicol13@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natiiii
ja jestem zainteresowana kupnem laguna_91@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka86n
Novynette - nowoczesna antykoncepcja hormonalna Blanca Markiewicz awatar Autor: Blanca Markiewicz, 29 lipca 2008, 9:44 Zobacz wszystkie artykuły tego użytkownika Novynette, to środek antykoncepcyjny, który nie ma wpływu na przybieranie na wadze i jest szczególnie zalecany kobietom rozpoczynającym stosowanie antykoncepcji hormonalnej Novynette doskonale sprawdza się jako preparat inicjujący stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Dlatego zalecany jest młodym kobietom i nastolatkom, które stosują pigułkę również ze względu na fakt, że jej stosowanie nie powoduje przybierania na wadze, co często towarzyszy przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych starego typu. W przypadku kobiet stosujących Novynette wskaźnik BMI jest stały. Jest to możliwe dzięki połączeniu niskich dawek etynyloestradiolu oraz dezogestrelu, które nie wpływają na poziom leptyny hormonu odpowiedzialnego m.in. za zaburzenia wagi w organizmie kobiety. Przeprowadzone badanie wykazało, że po sześciu cyklach u 84,1% kobiet przyjmujących preparat nie doszło do istotnych zmian masy ciała. Nowoczesna i niskodawkowa Nowoczesne tabletki antykoncepcyjne, takie jak Novynette, zawierają minimalną ilość hormonów, niezbędną do zapewnienia pełnej skuteczności antykoncepcyjnej. Niskodawkowość określa zawartość estrogenu. W przypadku Novynette jest to 20 mikrogramów tego hormonu, co korzystnie wpływa na samopoczucie kobiet. Działanie Novynette to nie tylko zapobieganie ciąży poprzez hamowanie jajeczkowania. Oprócz właściwości antykoncepcyjnych, niskie dawki hormonów zawarte w tabletkach pozytywnie oddziałują na organizm - regulują cykl miesiączkowy, zmniejszają obfitość krwawienia i jednocześnie redukują nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: obrzęk piersi, bolesne miesiączki, plamienia i bóle podbrzusza w trakcie owulacji. Dodatkowo Novynette korzystnie wpływa na cerę: znikają typowe objawy łojotokowe, zmniejsza się trądzik, maleje skłonność do nadmiernego owłosienia. Istotną informacją dotyczącą życia seksualnego jest fakt, że preparat nie powoduje obniżenia libido. Jak dowodzą badania, długotrwałe przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych zmniejsza także ryzyko wystąpienia raka jajnika i endometrium, niektórych łagodnych chorób sutka oraz stanów zapalnych w obrębie miednicy mniejszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka86n
Powyżej wkleiłam tekst na temat Novynette by rozwiać wątpliwości czytelniczek, skoro tak o nich piszą to chyba nie kłamią? Pozdrawiam wszystkie czytelniczki forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SexyBodyy
Cześć dziewczyny. Ja zażywam tabletki antykoncepcyjne od ok. 4 lat. Najpierw bralam jednoskładnikowe (zażywa się je codziennie, bez przerwy) i popadłam po nich niemal w depresję. Do tego zero libido. Okres początkowo co 2 tygodnie, później nie miałam w ogóle ponad 4 miesiące, aż zrobił mi się torbiel. Zero problemów z cerą, waga mi nawet spadła. Ale przez pogorszenie mojego nastroju (naprawdę był niemal depresyjny) poprosiłam Gina o zmiane tabletek. Zalecił Novinette. Początkowo myślalam, że to strzał w dziesiątke. Nastrój wrócił, nie miałam żadnych napadów złości, lęków, nadwrażliwości. Nareszcie regularne okresy. Ale niestety zaczęły mi strasznie, ale to strasznie wypadać włosy gdzie nie miałam nigdy z nimi problemu. Do tego zaczęły mi wysakiwać syfy na twarzy, gdzie mam cere jak dziecko i nigdy pryszcza w życiu nie miałam:( Znowu poprosiłam o inne tabsy, zobaczymy czy wroci wszystko do normy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olik666
Ile czasu musi minać od 1 tabletki by uprawiać seks bez zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli wzięłaś 1 tab w 1 dzien miesiączki, to od razu jesteś zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletka.01
Cześć, ja brałam tabletki Novynette przez 5 miesięcy (okres "przystosowania to zgodnie z ulotką i opiniami lekarzy ok 3 miesiące) i czułam się po nich fatalnie. Bolała mnie głowa, często całymi dniami miałam mdłości, zerową ochotę na seks, byłam nerwowa, płaczliwa i przede wszystkimfatalnie działały na moją cerę - w końcu je zmieniłam, choć przez te 5 miesięcy dawałam im szansę, ponieważ zaczęło być mi wstyd za mój wygląd - problemy z pryszczami, które miałam na okrągło itp. Takich problemów z cerą nie miałam nawet w okresie dojrzewania (mam 23 lata). od kilku miesięcy biorę inne tabletki i jest naprawdę super, czuję się po nich dobrze, choć w dalszym ciągu jestem płaczliwa ;) Mimo wszystko przez Novynette miałam strasznie obniżony nastrój i myślę, że jeszcze kilka miesięcy a wpadłabym w depresję (to także możliwy skutek uboczny zgodnie z ich ulotką) ponieważ potrafiłam bez powodu płakać całymi dniami. Tabletek Novynette stanowczo nie polecam - były skuteczne (pewnie jak każde inne) ale ich ogrom skutków ubocznych i fatalne samopoczucie po nich to coś strasznego. Jest mnóstwo innych tabletek i myślę, że warto spróbować czegoś innego. Lepiej dopłacić 10 czy 20 zł na miesiąc ale normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzedam całe opakowanie tabletek novynette, bo mi zostalo a moze sie komus przydac. 18zł + ewentualny koszt przesyłki. info: doris9009@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×